Νομοθετικα Διλημματα..Αδικοι νομοι ή ανευθυνοι πολίτες.

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: Νομοθετικα Διλημματα..Αδικοι νομοι ή ανευθυνοι πολίτες.

Δημοσίευση από Γιατρός »

Tα αμπελοπούλια έκτισαν πολλά σπίτια στα παράλια (ανατολικά)
Δεν μιλώ για τα πλάσματα που τρώγαν 12 τον χρόνο
Άμαν μάθεις με έτσι ριάλλια ξαπολάς δύσκολα ειδικά αν είσαι τζαι τζέγκενος (sorry a)
Eβάλαν τους την λίγο οι ξένες οργανώσεις τζαι βουρούν όλοι για το συγκεκριμένο πουλλί
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Νομοθετικα Διλημματα..Αδικοι νομοι ή ανευθυνοι πολίτες.

Δημοσίευση από MARIOSE »

Ρε παιδιά μα για ποιά Θήρα και ποιόν ουλαμό μιλάτε????
Προσωπικά αποφεύγω κάποιες περιοχές όταν πηγαίνω ψάρεμα τα βράδυα (ειδικά το χειμώνα) γιατί από τα πολλά κελαηδήματα πιάνει με ο πονοκέφαλος...
Βρε τα σκασμένα, ούλλη νύχτα κελαηδούν εν σιωπούν ούτε δευτερόλεπτο!
Κύπρος = παράδεισος των πουλιών

Φυσικά για να λέω και ξεκάθαρα την άποψη μου => ΤΡΑΒΑ ΤΑ Ο Κ...ΟΣ ΜΑΣ :!:
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Νομοθετικα Διλημματα..Αδικοι νομοι ή ανευθυνοι πολίτες.

Δημοσίευση από πανικος »

MARIOSE έγραψε:Ρε παιδιά μα για ποιά Θήρα και ποιόν ουλαμό μιλάτε????
Προσωπικά αποφεύγω κάποιες περιοχές όταν πηγαίνω ψάρεμα τα βράδυα (ειδικά το χειμώνα) γιατί από τα πολλά κελαηδήματα πιάνει με ο πονοκέφαλος...
Βρε τα σκασμένα, ούλλη νύχτα κελαηδούν εν σιωπούν ούτε δευτερόλεπτο!
Κύπρος = παράδεισος των πουλιών

Φυσικά για να λέω και ξεκάθαρα την άποψη μου => ΤΡΑΒΑ ΤΑ Ο Κ...ΟΣ ΜΑΣ :!:
μαριε οταν ερθεις στις περιοχες απο εδω κανονισε να βρεθουμε για ψαρεμα.θα φερω στερεοφωνικο με λαικα δεν θα ακουεις πουλλακια :lol: πηγα την παρασκευη 6 καλαμια ουτε τσιμπημα μα ουτε ενα :evil:
να ερθεις να φερεις και το οπλο.ψαρεμα 3-6 πρωι και τζικλες 6΄15 -10.00. :D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος πανικος την 29 Σεπ 2014, 12:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Νομοθετικα Διλημματα..Αδικοι νομοι ή ανευθυνοι πολίτες.

Δημοσίευση από MARIOSE »

Ακούγεται μου πολλά καλό τούτο το ψάρεμα φίλε Πανίκο!

Θα το κανονίσουμε κάποια στιγμή στα σίγουρα! :D
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Νομοθετικα Διλημματα..Αδικοι νομοι ή ανευθυνοι πολίτες.

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

εχει που τα ψες που διεροτομαι αξιζει πραγματικα να αχολουμαστε με το κυνηγη???? να εχω τους σκυλλους σαν τα μωρα και να μεν ξερω καθε φορα αν θα τους φερο πισω μαζι μου??? να ακουμε του κοσμου τες παρανομοιες και μιαν ζωη να τα εχουν με τσινους που αγαπουν το κυνηγη! οπως καταστρεψαμε τουτο τον τοπο οικονομικα το ιδιο θα καμουμε και με το κυνηγη........
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Νομοθετικα Διλημματα..Αδικοι νομοι ή ανευθυνοι πολίτες.

Δημοσίευση από MARIOSE »

ANTROS BREDA έγραψε:εχει που τα ψες που διεροτομαι αξιζει πραγματικα να αχολουμαστε με το κυνηγη???? να εχω τους σκυλλους σαν τα μωρα και να μεν ξερω καθε φορα αν θα τους φερο πισω μαζι μου??? να ακουμε του κοσμου τες παρανομοιες και μιαν ζωη να τα εχουν με τσινους που αγαπουν το κυνηγη! οπως καταστρεψαμε τουτο τον τοπο οικονομικα το ιδιο θα καμουμε και με το κυνηγη........
+1
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Νομοθετικα Διλημματα..Αδικοι νομοι ή ανευθυνοι πολίτες.

Δημοσίευση από miky55 »

ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΙΣΩΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΩ ΕΝΑ ΕΞΑΙΡΕΤΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΘΗΡΑΣ ΑΛΛΑ ΕΜΑΘΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ.
ΜΕΧΡΙ ΠΡΗΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΗΣ ΘΗΡΑΣ ΜΑΣ ΕΛΕΓΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΑΜΠΕΛΟΠΟΥΛΙΑ, ΠΑΙΖΕΤΕ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΑ ΚΡΕΜΑΖΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΤΕ.ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΙΝΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΔΙΚΑ ΧΑΣΑΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.ΕΝΑ ΦΛΟΜΠΕΡΤ ΣΕ 2-3 ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΠΟΣΑ ΝΑ ΣΚΩΤΩΣΕΙ;ΠΟΣΗ ΖΗΜΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ;
Η ΖΗΜΙΑ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΥΧΤΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΟΒΕΡΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ.ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΑΝ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΝ Η ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΗ . ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΜΩΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ, ΗΡΘΕ Η ΘΗΡΑ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΓΙΑ ΑΜΠΕΛΟΠΟΥΛΙΑ, ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΤΑ ΣΑΡΑΝΤΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΝΑ ΕΡΧΕΤΕ ΣΤΟ ΧΟΝΤΡΟ ΚΥΝΗΓΙ.
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΥΣΙΑΖΑ ΤΗΣ ΔΥΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΦΑΣΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΛΙΓΑ ΝΑ ΦΑΕΙ Ο ΓΕΡΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΦΛΟΜΠΕΡΤ ΤΟΥ.
ΑΠΟ ΠΕΡΣΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΔΥΧΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΩΕΙ Ο ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΝΕΙ ΤΗ ΠΙΝΙΑ ΤΟΥ.
ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΥΠΟΒΟΗΘΩ ΕΝ ΓΝΩΣΗ ΜΟΥ ΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΙΚΗ ΓΕΝΟΚΤΩΝΙΑ ΤΩΝ ΜΙΚΡΟΠΟΥΛΙΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΜΙΑ ΝΤΟΥΖΙΝΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΑ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙ.
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Νομοθετικα Διλημματα..Αδικοι νομοι ή ανευθυνοι πολίτες.

Δημοσίευση από LAGOS »

miky55 έγραψε:ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΙΣΩΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΩ ΕΝΑ ΕΞΑΙΡΕΤΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΘΗΡΑΣ ΑΛΛΑ ΕΜΑΘΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ.
ΜΕΧΡΙ ΠΡΗΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΗΣ ΘΗΡΑΣ ΜΑΣ ΕΛΕΓΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΑΜΠΕΛΟΠΟΥΛΙΑ, ΠΑΙΖΕΤΕ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΑ ΚΡΕΜΑΖΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΤΕ.ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΙΝΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΔΙΚΑ ΧΑΣΑΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.ΕΝΑ ΦΛΟΜΠΕΡΤ ΣΕ 2-3 ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΠΟΣΑ ΝΑ ΣΚΩΤΩΣΕΙ;ΠΟΣΗ ΖΗΜΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ;
Η ΖΗΜΙΑ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΥΧΤΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΟΒΕΡΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ.ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΑΝ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΝ Η ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΗ . ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΜΩΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ, ΗΡΘΕ Η ΘΗΡΑ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΓΙΑ ΑΜΠΕΛΟΠΟΥΛΙΑ, ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΤΑ ΣΑΡΑΝΤΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΝΑ ΕΡΧΕΤΕ ΣΤΟ ΧΟΝΤΡΟ ΚΥΝΗΓΙ.
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΥΣΙΑΖΑ ΤΗΣ ΔΥΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΦΑΣΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΛΙΓΑ ΝΑ ΦΑΕΙ Ο ΓΕΡΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΦΛΟΜΠΕΡΤ ΤΟΥ.
ΑΠΟ ΠΕΡΣΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΔΥΧΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΩΕΙ Ο ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΝΕΙ ΤΗ ΠΙΝΙΑ ΤΟΥ.
ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΥΠΟΒΟΗΘΩ ΕΝ ΓΝΩΣΗ ΜΟΥ ΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΙΚΗ ΓΕΝΟΚΤΩΝΙΑ ΤΩΝ ΜΙΚΡΟΠΟΥΛΙΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΜΙΑ ΝΤΟΥΖΙΝΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΑ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙ.
+1000000
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Νομοθετικα Διλημματα..Αδικοι νομοι ή ανευθυνοι πολίτες.

Δημοσίευση από Γιατρός »

Μπράβο και από εμένα για την σχέση με τον πατέρα σου ...
Σήμερα όλοι είναι τσακωμένοι για οικόπεδα και ριάλλια με την οικογένεια τους
Και ο Σέργης είχε τα αρτσίδια να πει ορισμένα πράγματα πιο παλιά
Και πέστε μου σε πια φρίζα πάνε τα κατασχεθέντα θηράματα - σίγουρα πάνε για τεκμήρια αλλά μετά ;;;
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Νομοθετικα Διλημματα..Αδικοι νομοι ή ανευθυνοι πολίτες.

Δημοσίευση από Laurona »

Ενεν τυχαια πιυ σε λαλω μαστρε Μιχαλη...
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”