ΑΙΣΧΟΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΑΙΣΧΟΣ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Πανικος Setter έγραψε:Φάσσες, τριγώνια, περδίκια προσοχή: Στα χωράφια οι κυνηγοί Αρχίζει σήμερα η κυνηγετική εξόρμηση για τη θερινή περίοδο.


Φάσσες, τριγώνια και περδίκια βρίσκονται στο στόχαστρο 18 χιλιάδων κυνηγών.

Το Ταμείο Θύρας καλεί τους κυνηγούς να τηρούν τους γραπτούς και άγραφους νόμους του κυνηγιού και να επιδείξουν τον απαραίτητο σεβασμό στους συναδέλφους τους και στις ξένες περιουσίες, που τους φιλοξενούν.

- See more at: http://www.sigmalive.com/news/local/606 ... 8pkAi.dpuf
Τώρα να δούμε πόσα περδίκια εννά πετσοκόψουν. Που τα αύριο ξεκινούν τζιαι οι απελευθερώσεις :?:
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: ΑΙΣΧΟΣ

Δημοσίευση από nature »

Τελικά μήπως είναι σωστή η είδηση. Είδα 2 τύπους οι οποίοι κτυπούσαν κανονικά περδίκια. Δεν τους ένοιαζε τίποτε ούτε πως τους βλέπαμε ούτε τίποτα. Έκαμα αμέσως καταγγελία στο 1414 με όλα τα στοιχεία (ήταν χαρακτηριστικό το αυτοκίνητο) εκτός από τα νούμερα που δεν τα έπιασα, περίμενα και τουλάχιστον 45 λεπτά δεν φάνηκε θηροφύλακας δυστυχώς. Εγώ τους είδα φεύγοντας από το βουνό κατά τις 8 άρα σκεφτείτε πόσα θα κτύπησαν από το πρωί. Περίμενα να με έπαιρναν τηλέφωνο από το θηροφύλακη να τους κατατόπιζα περισσότερο αφού μετά που τα κτύπησαν από το αυτοκίνητο κατέβηκαν και έκαναν κανονική παγανιά οι τύποι. Εύχομαι να τους εντόπισαν στη συνέχεια αν και περίμενα ποιο άμεση αντίδραση αφού προσφέρθηκα κιόλας να τους βοηθήσω μέσω τηλεφώνου.

Μετά ακούω και στο ράδιο το φάσσες, τριγώνια και περδίκια και σκέφτομαι κατα πόσο είναι λάθος..................
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΑΙΣΧΟΣ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Εκαταλάβαν το λάθος τους τζιαι αλλάξαν το άρθρο.
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΑΙΣΧΟΣ

Δημοσίευση από Sergios »

nature έγραψε:Τελικά μήπως είναι σωστή η είδηση. Είδα 2 τύπους οι οποίοι κτυπούσαν κανονικά περδίκια. Δεν τους ένοιαζε τίποτε ούτε πως τους βλέπαμε ούτε τίποτα. Έκαμα αμέσως καταγγελία στο 1414 με όλα τα στοιχεία (ήταν χαρακτηριστικό το αυτοκίνητο) εκτός από τα νούμερα που δεν τα έπιασα, περίμενα και τουλάχιστον 45 λεπτά δεν φάνηκε θηροφύλακας δυστυχώς. Εγώ τους είδα φεύγοντας από το βουνό κατά τις 8 άρα σκεφτείτε πόσα θα κτύπησαν από το πρωί. Περίμενα να με έπαιρναν τηλέφωνο από το θηροφύλακη να τους κατατόπιζα περισσότερο αφού μετά που τα κτύπησαν από το αυτοκίνητο κατέβηκαν και έκαναν κανονική παγανιά οι τύποι. Εύχομαι να τους εντόπισαν στη συνέχεια αν και περίμενα ποιο άμεση αντίδραση αφού προσφέρθηκα κιόλας να τους βοηθήσω μέσω τηλεφώνου.

Μετά ακούω και στο ράδιο το φάσσες, τριγώνια και περδίκια και σκέφτομαι κατα πόσο είναι λάθος..................
φατε να φαμε και οτι παθουμε χαλαλι μας η θηρα θελει ριζικες αλλαγες τι σημαινει εν ηρταν? τοση πολλη δουλεια ειχαν?? εγω εκαταλαβα σημερα πως ο κυπραιος εν η χειροτερη ρατσα σε θεματα κυνηγετικης παιδειας σε σημειο να θελεις να ξερασεις
Nicos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 20 Σεπ 2011, 10:29
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΑΙΣΧΟΣ

Δημοσίευση από Nicos »

Επρεπε να πιασεις και το ονομα του θηροφυλακα που του εκαμες την καταγγελια. Να το γραψεις τζιαι τζινο δαμε!δεν ειναι τυχαιο που ουλλοι λαλουν το οτι η θηρα εν καμνει τιποτε. Τουλαχιστον αμα τους διουμεν τους λαθροθηρες "στο πιατο" να καμνουν κατι να δικαιολογουν το μισθο τους :x
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: ΑΙΣΧΟΣ

Δημοσίευση από VALENTINOS »

Δαμε εβκαλαν νομο για να εκπαιδευεις μεχρι 3 σκυλους και ως τωρα εν ειδα κανενα να εχει 3 μαζι του στο βουνο. Απο 5 και πανω οι περισσοτεροι. Νομιζω εν η θηρα που θελει ριζικη αλλαγη στο προσωπικο και στα καθηκοντα της.
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΑΙΣΧΟΣ

Δημοσίευση από Sergios »

VALENTINOS έγραψε:Δαμε εβκαλαν νομο για να εκπαιδευεις μεχρι 3 σκυλους και ως τωρα εν ειδα κανενα να εχει 3 μαζι του στο βουνο. Απο 5 και πανω οι περισσοτεροι. Νομιζω εν η θηρα που θελει ριζικη αλλαγη στο προσωπικο και στα καθηκοντα της.
+10000000000000000
Άβαταρ μέλους
christy2000
Full Member
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2012, 09:47
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΑΙΣΧΟΣ

Δημοσίευση από christy2000 »

Χθες ερχομενος απο Κακοπετρεια προς Παφο,μπαινοντας στο χωριο Κεδαρες,αντηλιφθικα μια πυρκαγια στα νοτιοδυτικα του χωριου μερικα χιλιομετρα απο αυτο και ειπα στη γυναικα μου να τηλεφωνησει στο 1407.Επειδη δεν μπορεσε να εξηγησει που ημασταν πηρα το τηλεφωνο και μιλησα με τον ανθρωπο που απαντα τα τηλεφωνα και του εξεγησα που βλεπω τη φωτια.Μου ειπε οτι ειναι μια πιο μεγαλη πυρκαγια πιο κατω και οτι ισως αυτη που βλεπω ειναι η επεκταση της!
Μου ειπε θα ηταν καλυτερα να παρω την πυροσβεστικη της Παφου και να τους ενημερωσω :shock: :shock: :shock: :shock:
Καλα ρε παιχτη μου εσενα γιατι σε πιανω????!!!!!!
Μαλιστα μου εδωσε και το τηλεφωνω της πυροσβεστικης στη Παφο που απο οτι καταλαβα ηξερεν το που εξω :!:
Ποια ειναι η δουλεια τους,να τους ενημερωνουμαι για τις φωτιες και να δρουν αμεσα η απλα να τους τηλεφωνουμεν για να μας λεν τα τηλεφωνα τις πυροσβεστικης???
ΔΡΑΣΕ 'Η ΣΚΑΣΕ...!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”