Καταγγελια λαθροθηριας

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Καταγγελια λαθροθηριας

Δημοσίευση από Laurona »

Με αφορμη την εναρξη σε λιγες μερες , και το γεγονος οτι πλεον δεν πρεπει να αφηνουμε κανενα να λειτουργει εναντιιων μας, περνω την ευκαιρια να σας πω , πως γινεται μια καταγγελεια στην θηρα για να ειναι αποτελεσματικη, συμφωνα με τα οσα μου εξηγησαν περσυ , οταν χρειαστηκε να το κανω εγω.

Οταν λοιπον κανουμε καταγελεια, δεν ενημερωνουμε τους λαθροθηρες οτι πιανουμε την θηρα τηλεφωνο, απο τις φωνες μας, πανω στα νευρα μας, επειδη μας χαλουν το κυνηγι.

Οταν κανουμε την καταγγελεια την κανουμε αθορυβα, δινοντας απαραιτητα, στοιχεια τοποθεσιας, αριθμο ατομων, περιγραφη αυτοκινητου και νουμερα αυτοκινητου καθως και το πιο ευκολο σημειο προσβασης.Η καταγγελεια μπορει να γινει ΑΝΩΝΥΜΑ.
εαν γνωριζουμε καποιο θηροφυλακα, καλο ειναι να τον ενημερωνουμε και να ενημερωνει αυτος το κλιμακιο.


Εαν πουμε απλως εχει 3 ατομα μεστην απαγορευμενη κλπ, δεν μπορει να γινουν και πολλα.

Ας τους βοηθουμε λοιπον οπως πρεπει , για να ευκολινουμε την δουλεια τους οσο γινεται και να καταλαβουν οι λαθροκυνηγοι , οτι οτι εφασιν εφασιν, κανει πια.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
christy2000
Full Member
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2012, 09:47
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Καταγγελια λαθροθηριας

Δημοσίευση από christy2000 »

Φιλε Laurona,υπαρχει πιθανοτητα να προβω σε καταγγελεια στη θηρα η τον ουλαμο επωνυμα και να δωθουν τα στοιχια μου σε τριτους :o
Δεν μπορω να το διανοηθω καν, οτι μπορει να γινει κατι τετοιο,θα ημασταν καταδικασμενοι!!!
Αλλο να κανεις τα στραβα ματια και αλλο να γινεσαι ο πληροφοριοδωτης των παρανομων!!!
Εχετε τετοιου ιδους εμπειριες?
ΔΡΑΣΕ 'Η ΣΚΑΣΕ...!!!
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Καταγγελια λαθροθηριας

Δημοσίευση από kyriakos304 »

christy2000 έγραψε:Φιλε Laurona,υπαρχει πιθανοτητα να προβω σε καταγγελεια στη θηρα η τον ουλαμο επωνυμα και να δωθουν τα στοιχια μου σε τριτους :o
Δεν μπορω να το διανοηθω καν, οτι μπορει να γινει κατι τετοιο,θα ημασταν καταδικασμενοι!!!
Αλλο να κανεις τα στραβα ματια και αλλο να γινεσαι ο πληροφοριοδωτης των παρανομων!!!
Εχετε τετοιου ιδους εμπειριες?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kyriakos304 την 02 Αύγ 2013, 15:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
christy2000
Full Member
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2012, 09:47
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Καταγγελια λαθροθηριας

Δημοσίευση από christy2000 »

kyriakos304 έγραψε:
christy2000 έγραψε:Φιλε Laurona,υπαρχει πιθανοτητα να προβω σε καταγγελεια στη θηρα η τον ουλαμο επωνυμα και να δωθουν τα στοιχια μου σε τριτους :o
Δεν μπορω να το διανοηθω καν, οτι μπορει να γινει κατι τετοιο,θα ημασταν καταδικασμενοι!!!
Αλλο να κανεις τα στραβα ματια και αλλο να γινεσαι ο πληροφοριοδωτης των παρανομων!!!
Εχετε τετοιου ιδους εμπειριες?

Ναι
Κυριακο μου τοτε δεν εχουμε υποθεση!!!
ΔΡΑΣΕ 'Η ΣΚΑΣΕ...!!!
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Καταγγελια λαθροθηριας

Δημοσίευση από Nikos »

Καλήμερα σε όλους...
Αν η καταγγελία γίνει με απόκρυψη ??Νομίζω εν τίθεται θέμα για να δώσουν στοιχεία.Το θέμα είναι όσο σοβαρά θα πάρουν την καταγγελία.

Νίκος Α
Hunting Maniac
Full Member
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 01 Αύγ 2011, 15:07

Re: Καταγγελια λαθροθηριας

Δημοσίευση από Hunting Maniac »

Nikos έγραψε:Καλήμερα σε όλους...
Αν η καταγγελία γίνει με απόκρυψη ??Νομίζω εν τίθεται θέμα για να δώσουν στοιχεία.Το θέμα είναι όσο σοβαρά θα πάρουν την καταγγελία.

Νίκος Α
Συνάδελφοι νομιζω πλέον πρέπει να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους. Ξέρω σωρεία περιπτώσεων όπου έγινε τηλεφώνημα στην θήρα και σε 5 λεπτά οι λαθροθηρες τα μάζεψαν και έφυγαν χωρίς να υπάρξουν φωνές και τέτοια από τους άλλους κυνηγούς!!! Μπορεί να μου πει κάποιος πως γίνεται αυτό χωρίς να υπάρχει κάποιος να τους ενημερώσει εκ των έσσω???????????? Πριν 4 χρόνια την πρώτη μέρα της φάσσας μπήκαν κάποιοι στην νεκρή ζώνη εκεί κοντά που κυνηγουσαμε. Ο ένασ απο την παρέα μας άφησε το όπλο και πήγε να δει και είχε 3 άτομα μέσα στην απαγορευμένη. Πήρε ΕΠΩΝΥΜΑ τηλέφωνο την θήρα. Μέχρι να έρθουν, τα κοπέλια ήταν πίσω στα όρια της επιτρεπόμενης, οπότε όταν τελικά η θήρα ήρθε, αστίεψαν λίγο και έφυγαν! Την επομένη ο παρέας πήρε τηλέφωνο και ζήτησε τον συγκεκριμένο θηροφύλακα και τον ρώτησε γιατί δεν τους έγραψε. Η απάντηση ήταν ''εν είναι που την δουλεια σου και εν θα μας πεις εμάς πως να κάμνουμε την δουλειά μας'' και διάφορα τέτοια!!!!! Ε λοιπόν ΟΧΙ κύριοι, δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ εμπιστοσύνη για επώνυμη καταγγελία στην θήρα εκτός αν είναι θηροφύλακας της εμπιστοσυνης μας που ευτυχώς υπάρχουν καποιοι. Οπότε αν θα κάνετε καταγγελία κάνετε την στον Ουλαμό (1414) οι άντρες του οποίου αν μη τι άλλο, εν κολώνουν να ρίξουν και σφαίρες άμα χρειαστεί!!!!!
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Καταγγελια λαθροθηριας

Δημοσίευση από Γιατρός »

Μπράβο που τους πυροβολούν και ας είναι στα κωλομέρια
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
istriano ®

Re: Καταγγελια λαθροθηριας

Δημοσίευση από istriano ® »

Γιατρός έγραψε:Μπράβο που τους πυροβολούν και ας είναι στα κωλομέρια
Εγραψες κωλομερια και επιε η σκεψη Μου στην Danka Berkova :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”