οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Απάντηση
tzoumerka
Full Member
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 08 Σεπ 2010, 15:39

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από tzoumerka »

tzoumerka έγραψε:
admin έγραψε:Ανδρέα μου τωρά έρχεσε στα λόγια μου, γιατί να περιμένω να κινηθούν και να μήν τους κινήσω εγώ και ο καθένας μας. Ο Μαρίνος αυτή την στιγμή θέλει να γραφτεί σε σύλλογο , μπορεί να κάνει και δικό του σύλλογο αν δέν έχει η περιοχή . Μάλιστα μπορούμε να γραφτούμε όσοι θέλουμε μέλη σε αυτό τον σύλλογο. Σε αυτό το φόρουμ μπαίνουν μέσο όροι 1000 άτομα την βδομάδα και διαβάζουν ή γράφουν. Σκέφτου εάν 150 απο αυτά τα άτομα αναμειγνίονταν σε συλλόγους και προωθούσαν τις ιδέες μας και τις σκέψεις μας τι θα γινόταν???? Είμαστε πλειοψηφία 50+%. Αλλά΄είπαμε δυστηχώς οι περισσότεροι απλά κουβέντα πίσω απο μια οθόνη, ενώ έχουμε την δύναμη να σπάσουμε το κατεστημένο να κάνουμε την διαφορά, να περάσουμε νέες πρωτοποριακές ιδέες εντούτοις οι περισσότεροι 'κρύψε να περάσουμε' Πιάνω τον φιλελέυθερο καμια΄φορά και βλέπω τις φωτογραφίες που δημοσιεύουν κάθε Παρασκευή και θέλω να σηκωθώ να πάω τσικάτω να έβρω τον Σωτήρι τον Μιχαήλ και να τον κάμω θκιό τόνους. Αυτός ο άνθρωπος ξεκίνησε κάποτε να εκδίδει μια εφημερίδα πρίν αρκετά χρόνια κυνηγετική και για να ανεβάσει δημοσιότητα έβαζε φωτογραφίες απο παρέες απο το Παραλίμνι που έπιαναν λαγόύς και τους ηρωποιούσε. Η παρέα του τάδε 10 η παρέα του τάδε 15 και έτσι ξεκίνησαν οι κόντρες με τις παρέες και τα ομαδικά κυνήγια των 10+ κυνηγών με σκοπούς . Σήμερα και ενώ το κυνήγι είναι σε επικύνδυνα σημεία και πάλι ξεθάβει φωτογραφίες παο το αρχείο του και βάλει κάτι αξιούριστους -μαλιάες με 7-8 λαούς στύλ ταλιμπάν και διαφημίζει τους. Καλά ρε κύριος τι μήνυμα θέλεις να στείλεις , τι θα καταλάβει ένας 18 χρονό που θα δεί και θα διαβάσει αυτά τα πράγματα. Κανονικά αυτές οι φωτογραφίες έπρεπε να είναι παραδείγματα πρός αποφυγή. Χωρίς πορτοκαλί, με πολύ θήραμα και πάει λέγοντας. Κάποιοι άλλοι πάλι κάθε χρόνο το ίδιο βιολί καλύτερη περιοχή για πέρτικους η Τσάδα για λαό η Άλωνα και πάει λέγοντας. Ποιός φταίει για αυτό όμως, εμείς που δέν τους στέλνουμε το μήνυμα ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟΝ ΚΑΝΕΙ . Εγώ απο την απόγνωση μου για τούντα πράγματα έκανα το περιοδικό γιατί δέν έβρισκα τίποτα να με εντιπροσωπεύει στον χώρο των ΜΜΕ ενώ για το ψάρεμα ακπομη χειρότερα δέν υπήρχε τίποτα. ΠΑρά το γεγονός όμως ότι σήμερα μέσα απο τα περιοδικά , μέσα απο τα φόρουμ μαζευτίκαμε κάπως και πάλι η αντίδραση του κόσμου ασήμαντη. Πάμε να κάνουμε μια εκδήλωση οι ίδιοι 20 , πάμε κάπου να γνωριστούμε να ΄μπορέσουμε να δυναμώσουμε δεσμούς οι ίδιοι 20, βγάζουμε περιοδικό με dvd στέλνουν μας 50 μηνύματα έπρεπε να έσχει περισσότερα πεξίματα μέσα . Άσχέτος αν τους έδειξε ολοκληρωμένο έργο ζητούν απλά την εκτέλεση. Αυτά όλα μας ξινίζουν απο την μιά και απο την άλλη μας δίνουν δύναμη να προσπαθούμε περισσότερο ελπίζοντας οι 20 να γίνουν τουλάχιστο 150!!!
Ειμαστε 2, ειμαστε 3 ειμαστε 1013!! Μην μασας Αριστε μου και ολα αλλαζουν σιγα σιγα! Θυμασαι τους λαγους πανω στους υαλοπινακες των αυτοκινητων πριν καμποσα χρονια? Σχοινι και κοπηκε εκεινη το "νταηλικη". Παντως το θεμα με τον Φιλελευθερο και τον mr. Σωτηρης Μιχαηλ πρεπει να σταματησει ΑΜΕΣΑ!! Ειναι η χειροτερη προβολη του κυνηγιου στην Κυπρο. Τα νουμερα και οι κοντρες ειναι για το μπασκετ και τις μοτορες οχι για το κυνηγι!
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από Phinix »

@ Άνθιμος

Φιλε πες μου και εμενα κανένα σύλλογο στη Λεμεσό

Επίσης γιατί δεν καμνουμε Λεμεσό ένα σύλλογο και να τον ονομάσουμε HUNT & SHOOT

;)
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Phinix έγραψε:@ Άνθιμος

Φιλε πες μου και εμενα κανένα σύλλογο στη Λεμεσό

Επίσης γιατί δεν καμνουμε Λεμεσό ένα σύλλογο και να τον ονομάσουμε HUNT & SHOOT

;)



+10000000000000000000000000000000000000
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από Phinix »

andreasana210326 έγραψε:
Phinix έγραψε:@ Άνθιμος

Φιλε πες μου και εμενα κανένα σύλλογο στη Λεμεσό

Επίσης γιατί δεν καμνουμε Λεμεσό ένα σύλλογο και να τον ονομάσουμε HUNT & SHOOT

;)



+10000000000000000000000000000000000000
SORRY

@ Αριστος
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Phinix έγραψε:
andreasana210326 έγραψε:
Phinix έγραψε:@ Άνθιμος

Φιλε πες μου και εμενα κανένα σύλλογο στη Λεμεσό

Επίσης γιατί δεν καμνουμε Λεμεσό ένα σύλλογο και να τον ονομάσουμε HUNT & SHOOT

;)



+10000000000000000000000000000000000000
SORRY

@ Αριστος


ΠΑΛΕ + 1000000000000000000000000000
andreas78

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από andreas78 »

Ένας νέος σύλλογος?
Ή μήπως είναι καιρός για την δημιουργία μιας νέας ομοσπονδίας με νέους ανθρώπους, καταρτισμένους και με οράματα για το μέλλον?????
Μία απλή ερώτηση..!!!!
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από 'petros' »

Αν φτασει στα αυτια τους ετσι πραμα θα φκαλουν τσουνες
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από Anthimos »

andreas78 έγραψε:Ένας νέος σύλλογος?
Ή μήπως είναι καιρός για την δημιουργία μιας νέας ομοσπονδίας με νέους ανθρώπους, καταρτισμένους και με οράματα για το μέλλον?????
Μία απλή ερώτηση..!!!!
Ναι ειναι!!
Μια απλή απάντηση :)
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Browning Ultra plus
Full Member
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: 27 Αύγ 2010, 09:56

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από Browning Ultra plus »

Anthimos έγραψε:
andreas78 έγραψε:Ένας νέος σύλλογος?
Ή μήπως είναι καιρός για την δημιουργία μιας νέας ομοσπονδίας με νέους ανθρώπους, καταρτισμένους και με οράματα για το μέλλον?????
Μία απλή ερώτηση..!!!!
Ναι ειναι!!
Μια απλή απάντηση :)
+10000000000000000000000
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από admin »

Πάντος Άριστος εν θα φκεί να εξηγούμαστε πάλε να την καταλήσω εγώ :D , ΄. Στα σοβαρά τώρα, η Ομοσπονδία καλός η κακός θεμελιώθηκε και είναι αρκετά δυνατή για να μπορέσεις να κάνεις κάτι να ανατρέψεις την κατάσταση πρέπει να γράψεις 291 συλλόγους με το μέρος σου και να ξεκινήσεις τσακωμούς διαμμάχες και πάει λεγοντας ξέρω τουλάχιστο 2 μέχρι τώρα που προσπάθησαν και απέτυχαν . Η ερώτηση απλή αφού υπάρχουν νέα άτομα που θέλουν να προσφέρουν γιατί δέν μπαίνουν στην υφιστάμενη και πράπει να πάμε απο την αρχή ξανά!Το θέμα για τον σύλλογο με 21 άτομα γράφουμε ότι θέλετε
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”