οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Browning Ultra plus
Full Member
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: 27 Αύγ 2010, 09:56

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από Browning Ultra plus »

admin έγραψε:
'petros' έγραψε:δεν ξερετε τι θα γινει με την υποθεση???
Θα πιασουν τον κουμπαρο του κουμπαρου της κουμερας να τα κανονισουν και αντε γεια με ελαφρα (ποινη) πηδηματακια
Εμάθαμε να πιπιλούμε τούτι την κουβέντα τσαι να γύρνουμε πίσω καλα ρε κοπέλια εμείς έν έχουμε κουμπάρους και κουμέρες να δουλέψουμε ανάποδα???????Βάρτε γ.... τσαι λίο εγωισμό πάνω σας ιδιαίτεα εσείς οι πιο μιτσιοί
+1000000000000000000000000
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από Marinos »

Πείτε μου ποτε και που να πάω να υπογράψω :!: :!: :!: :!:
Σίγουρα πρέπει να κάμουμε ότι περνα που το χέρι μας τώρα που εν αρκετά βραστό το σίδερο.
Αλλα ήταν και η απόπειρα δολοφονίας του γενικού εισαγγελέα πρόσφατα, μιας και έχει αλλα στο μυαλό του μάλλον θα μας γράψει στα...
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Costas_
Full Member
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 14:21

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από Costas_ »

Αφού ξέρετε ότι εγώ είμαι στην διάθεση σας!! Πράγματι όμως, είναι πολύ σωστό τούτο που λέτε. Είναι πολύ σημαντικό οι δικαστές να καταλάβουν ότι η κοινωνία θεωρεί ως πολύ σοβαρό το κάθε αδίκημα λαθροθηρίας. Με αυτό τον τρόπο, ένας δικαστής, νιώθοντας την κοινωνική πίεση και ανάγκη για ουσιαστικότερες και συνάμα αποτρεπτικότερες ποινές, θα τιμωρεί ανάλογα. Φυσικά στον βαθμό που του επιτρέπει ο νόμος. Αλλά ακόμα και τα υφιστάμενα όρια εν αρκετά - ας βάζει τα μέγιστα.



Να γράψουμε επιστολή.
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από virtualgreek »

Costas_ έγραψε:Αφού ξέρετε ότι εγώ είμαι στην διάθεση σας!! Πράγματι όμως, είναι πολύ σωστό τούτο που λέτε. Είναι πολύ σημαντικό οι δικαστές να καταλάβουν ότι η κοινωνία θεωρεί ως πολύ σοβαρό το κάθε αδίκημα λαθροθηρίας. Με αυτό τον τρόπο, ένας δικαστής, νιώθοντας την κοινωνική πίεση και ανάγκη για ουσιαστικότερες και συνάμα αποτρεπτικότερες ποινές, θα τιμωρεί ανάλογα. Φυσικά στον βαθμό που του επιτρέπει ο νόμος. Αλλά ακόμα και τα υφιστάμενα όρια εν αρκετά - ας βάζει τα μέγιστα.

Να γράψουμε επιστολή.
+1
Κώστα μου σε ευχαριστούμε που προθυμοποιήθηκες για αυτή την προσπάθεια.

Θα συντάξω και εγώ στα γρήγορα την δεύτερη σελίδα με το ονοματεπώνημο και την υπογραφή.
Εισηγούμε να την στείλουμε σε ένα άτομο από κάθε επαρχία και εκείνο το άτομο να φροντίσει να είναι διαθέσιμο για μερικές ώρες έτσι ώστε να έρθουν όσοι επιθυμούν να υπογράψουν.

Θα ήθελα να προσθέσω ότι καλό θα ήταν να υπογράψουν και άτομα τα οποία είναι εκτός του χώρου του φόρουμ, δίνοντας έτσι ξεκάθαρο μήνυμα ότι προερχόμαστε από όλες τις κυνηγετικές κοινότητες και όχι μόνο από το φόρουμ.

Ο κόμπος έφτασε στο χτένι.
Σ.
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από Phinix »

Phinix έγραψε:
admin έγραψε:Το θέμα για τον σύλλογο με 21 άτομα γράφουμε ότι θέλετε
άτε να δούμε, εγώ είμαι μέσα φανατικά

Σκέψου το, γίνετε :D

κυνηγετικός σύλλογος Hunt & Shoot κλιμάκιο Λεμεσού

21 άτομα Λεμεσό, λογικά, βρισκόμαστε παρα πολύ εύκολα

το θέμα που σκέφτομαι είναι ο χορός στέγασης σαν πρώτιστο εμπόδιο :!:
έχουμε κανένα νέο με το πιο πάνω???
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
dimitris savva

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από dimitris savva »

Επ' αυτοφόρω συνέλαβε η αστυνομία τρία πρόσωπα ηλικίας, 56,35 και 29 χρόνων να κλέβουν πετρέλαιο και ξύλινες πόρτες απο ανεγειρόμενη οικοδομή.

Λίγο μετά τα μεσάνυκτα, μέλη του Ουλαμού Πάταξης Λαθροθηρίας της ΜΜΑΔ, ενώ βρίσκονταν σε μηχανοκίνητη περιπολία, εντόπισαν και συνέλαβαν επ’ αυτοφώρω σε περιοχή της Λευκωσίας, τρία πρόσωπα, ηλικίας 56, 35 και 29 χρόνων, να κλέβουν πετρέλαιο και ξύλινες πόρτες από ανεγειρόμενη οικοδομή.
Οι πιο πάνω μεταφέρθηκαν στον Αστυνομικό Σταθμό Λατσιών, ενώ στη συνέχεια έγιναν έρευνες στις οικίες του, όπου στην οικία του 59χρονου ανευρέθηκαν 12 παγίδες για θηράματα, 113 παγίδες για άγρια πτηνά, 36 κατεψυγμένα αμπελοπούλια και ένα πλαστικό δοχείο το οποίο περιείχε 30 αμπελοπούλια ξυδάτα.
Ο Αστυνομικός Σταθμός Λατσιών συνεχίζει τις εξετάσεις.

Από: Sigmalive Ημερομηνία: Ιανουάριος 06, 2013
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από GiorgosT »

Θράσος, είχαν τρία άτομα απο χωριό της Επαρχίας Λευκωσίας, οι οποίοι σκότωσαν αγρινό και το έκρυβαν σε σακούλα μέσα σε αυτοκίνητο.

Σύμφωνα με την αστυνομία, χθές το απόγευμα, μέλη της, ανέκοψαν για έλεγχο στον αυτοκινητόδρομο Τροόδους - Λευκωσίας αυτοκίνητο που οδηγούσε 40χρονος, κάτοικος χωριού της επαρχίας Λευκωσίας, ο οποίος είχε ως συνεπιβάτες 50χρωνο συγχωριανό του και 30χρονο από χωριό της επαρχίας Αμμοχώστου.

Κατά τη διάρκεια της έρευνας εντοπίστηκε, εντός του οχήματος και κατασχέθηκε, μία σακούλα που περιείχε φρεσκοσκοτωμένο αγρινό. Εντοπίστηκαν και κατασχέθηκαν επίσης, ένα κυνηγετικό όπλο, μια ξύλινη μαγκούρα και 161 πλήρη φυσίγγια.

Οι τρείς επιβάτες του οχήματος συνελήφθησαν για αυτόφωρο αδίκημα και τέθηκε υπό κράτηση, για διευκόλυνση των ανακρίσεων.
Ο Αστυνομικός Σταθμός Λακατάμειας διερευνά την υπόθεση.
sigmalive
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
Γιατρός

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από Γιατρός »

Άμαν το έχεις μέσα σου το έχεις για όλα (την παρανομία),δεν σταματά στο λαγό και το αγρινό
Εγώ έφερα άτομο για ξύλα να μου φέρει πέρυσι και κάθε φορά που ερχόταν 'έκλεβε' και διάφορα από την πολυκατοικία


Άσχετο αλλά μένω δίπλα και δεν είδα τίποτε τόσα χρόνια,μέρα ή νύχτα ...
http://www.philenews.com/el-gr/Eidiseis ... un-polites
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

istriano ® έγραψε:Φιλε με αυτη την λογικη επιτρεπουπε και την χρηση χορτου για να σταματησουν οι εμποροι και τα βαπορακια!!!!!! Αυτο που χρειαζεται ο τοπος μας ειναι η τιρηση του νομου και της ταξης. Σημερα αφανιζεται ο λαγος αυριο το αγρινο και μεθαυριο το κυπριακο γαιδουρι!!!!! Δεν ξερω φιλε αν εχεις δει την αγγλικη αστυνομια σε δραση ειτε σε ποδοσφαιρικο αγωνα ειτε σε καβγα εξω απο κλαπ. Ειναι ακριβως οτι θελουμε!!!! Αμεσοτητα αποφασιστηκοτητα και ττοπουζι......
+1000000000000000000000000000000
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”