οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από admin »

Είναι πραγματικα΄άξιον απορίας πόσο θράσσος έχουν αυτοί οι άνθρωποι , κάτι πρέπει να γίνει μαζί τους επιτέλους εν αφήκαν λαό και αγρινό στην μισή επαρχία Πάφου
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

πραγματικα οπως τα λετε!!! ομως καταφερνουν και ειναι αθωοι...
Γιατρός

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από Γιατρός »

Το ατυχές στην όλη υπόθεση είναι ότι αυτοί αναπαράχθηκαν και έχουν και παιδιά
Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από Savvas »

Μιλούμε για την περίπτωση του Statu - Saint Fotios?

Αυτό το δημοσίευμα είναι για την ίδια περίπτωση?

http://www.ant1iwo.com/kypros/2012/10/2 ... tanoy-uhr/
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από admin »

Δέν είναι η ίδια περίπτωση είναι άλλη περίπτωση επίσης να αναφέρουμε ότι και στις δύο περιπτώσεις είχε άμμεση εμπλοκή πρώτα η θήρα και μετά ο Ουλαμός . Επείδη έχω προσέξει ότι τα περισσότερα media τα πιστώνουν όλα στον Ουλαμό.
Προσέχουμε...για να έχουμε
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από VALENTINOS »

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΥΨΗΛΑ ΥΣΤΑΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΚΕΙΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΚΟΥΠΠΑ ΑΠΑΝΝΗ Η΄Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΝ ΛΙΗ ΠΟΛΛΑ. ΕΝΑ ΠΟΥ ΤΑ ΔΥΟ. ΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΜΕΝ ΕΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΠΤ . ΑΣ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΛΙΟ ΤΑΚΤΙΚΗ. ΣΙΟΥΡΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΨΗΛΑ. ΑΣ ΔΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΛΙΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΑΣΟΥΝ. Η΄ΕΝΑ ΣΥΝΟΛΟ ΚΥΝΗΓΩΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΟΨΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΥΧΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΜΕΙ ΣΙΜΙΘΚΙΑΝ ΑΝ ΔΟΥΜΕΝ ΑΝ ΕΞΑΝΑΠΑΣΙΝ ΝΥΧΤΑΝ.
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
sotiris..
Full Member
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 23 Οκτ 2012, 20:56

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από sotiris.. »

admin έγραψε:Δέν είναι η ίδια περίπτωση είναι άλλη περίπτωση επίσης να αναφέρουμε ότι και στις δύο περιπτώσεις είχε άμμεση εμπλοκή πρώτα η θήρα και μετά ο Ουλαμός . Επείδη έχω προσέξει ότι τα περισσότερα media τα πιστώνουν όλα στον Ουλαμό.
φιλε Αριστε ? εσυ που εισαι που την παφο εν θιμασε τη εγινε περση 1ην εξορμηση και ο ολος σαλλος που διμιουργηθικε ? :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από admin »

φίλε Σωτήρι θυμάμαι αλλά δυστηχώς εν μπορέι όλη η υπηρεσία θήρας να απασχολείται με 2 άτομα σε μια περιοχή και όλη η υπόλοιπη επαρχία να μείνει ακάλυπτη. Επίσης να αναφέρουμε ότι τα συγκεκριμένα άτομα τα σταματησαν πάνω απο 15 φορές τους τελευταίους 2 μήνες και τους έκοψαν και αρκετά εξώδικα για μεταφορά σκύλου νύχτα κ.τ.λ. Εγώ το είπα και θα το ξαναπώ τέτοια άτομα πρέπει να νιώθουν τον θυμό των κυνηγών της μάζας για να σταματήσουν. όταν όλοι λέμε έχουν μέσο ας τους αφήσουμε τότε δέν γίνετε τίποτε και ο πρόεδρος της Δημοκρατίας όταν νιώσει ότι η μάζα του κόσμου είναι αγανακτισμένοι με ένα πράγμα φοβάται για την θέση του και τραβά πίσω. Βλέπετε υπόθεση Μαρί, δύο υπουργοί σύρονται στα δικαστήρια...τωρά θα μου πείτε ενα γίνει κατι μπορεί όχι αλλά τόσο ο πρόεδρος όσο και οι υπουργοί που ήταν εμπλεκόμενοι κατέστρεψαν την προσωπική τους καριέρα , κανένας έν βάλει το δικό του συμφέρον για να υπερασπιστοί δύο λαθροθήρες επειδή τρώει μέσα μέσα κανένα αγρινό τσαι λαό. Άκουσα ότι στην περιοχή καποιοι αντέδρασαν και για ένα διάστημα δημιουργήθηκε αρκετός σάλος . ΄΄οταν ζείς μεσα σε ένα χωριό και οι περισσότεροι ούτε σου μιλούν ούτε σε υποστήρίζουν αυτό ίσως είναι η μεγαλύτερη τιμωρία. :!: :!: :!: και πονάει πολύ περισσότερο απο ένα εξώδικο. επίσης τα συγκεκριμένα άτομα το μόνο που αποδεικνύουν είναι ότι σαν κυνηγοί είανι άχρηστοι εν τους περνά να πιένουν νόμιμα και να κυνηγούν. Πέρσι την πρώτη Κυριακή το απέδειξαν και με το παραπάνω , ίσως ο νούς τους να είναι τόσος ώστε να νομίζουν ότι έκαναν και κάποιο επίτευγμα το μόνο που έκαναν είναι να γελοιοποιηθούν μόνοι τους. Αξία στο κυνήγι δέν εχει ούτε να κρεμμάζεις ούτε να δείχνεις κρέας , την ώρα που άλλοι συνομίλικοι τους γυρίζουν με κορούες και κάμνουν εκείνα που έπρεπε να κάμνουν, τούτοι γυρίζουν με προβολέις και σχίλους μες τα λαόνια για να προσπαθήσουν να πείσουν τον εαυτό τους ότι είναι σε κάτι καλοί, ότι μπορούν να πετύχουν σε κάτι. Αν έκοφκε ο νούς τους και εκείνους και τους γονιούς τους ήταν να φυλάουν το τσινοί σαν τα μάθκια τους. Το γεγονός ότι πολλοί κυνηγοί εγκατέληψαν να πηγαίνουν στις περιοχές εκείνες για κυνήγι είναι τους ίδιους που πλήτει και την οικογενειακή τους επειχήρηση. Ξέρεις πόσους γνωρίζω που όχι μόνο σταμάτησαν να πέρνουν απο τα προϊόντα τους αλλά προτρέπουν και άλλους να μην το κάνουν . όλα εδώ πληρώνονται αγαπητέ Σωτήρι είτε γρήγορα είτε αργά. Μιά φάση το κυνήγι ενα λείψει , και οι λαοί και τα αγρινά αλλά το όνομα τους έχει είδη βγεί και μετά θα βρούν πολλές πόρτες κλειστές ότι και να κάνουν . Ο καθένας μας έχει και το μέσο του και τους γνωστούς του και οι φίλοι μας κατάφεραν να γίνουν παγκύπρια γνωστοί με τα δήθεν κατορθώματα τους.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
XS^PRESTIGE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010, 08:04

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από XS^PRESTIGE »

Μπορει ο κοσμος και γενικα οι κυνηγοι να τους καμουμε αντιποινα με αλλο τροπο!
ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΨΩΝΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΥΠΕΡΑΓΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΧΑΖΙ ΤΟΥΣ !
The best there is
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από virtualgreek »

XS^PRESTIGE έγραψε:Μπορει ο κοσμος και γενικα οι κυνηγοι να τους καμουμε αντιποινα με αλλο τροπο!
ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΨΩΝΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΥΠΕΡΑΓΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΧΑΖΙ ΤΟΥΣ !

Καλη ιδέα αλλά εάν δεν το γνωρίζουν οι ίδιοι ότι ο κόσμος τους τιμωρεί για τις πράξεις τους, τότε αυτοί θα νομίζουν ότι έπεσαν οι δουλειές τους λόγο κρίσεως.

Και παρεμπιπτόντως, εγώ προσωπικά δεν έχω ιδέα τι δουλειές κάνουν.

Σ.
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”