Απόπειρα φόνου εναντίον υπαλλήλου του Ταμείου θύρας

Απάντηση
sportsman
Full Member
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 13 Αύγ 2012, 08:26

Re: Απόπειρα φόνου εναντίον υπαλλήλου του Ταμείου θύρας

Δημοσίευση από sportsman »

:evil:
είμαστε μια χώρα μπανανία δυστυχώς σε όλα μας ......
Omonoia99
Full Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2011, 15:49

Re: Απόπειρα φόνου εναντίον υπαλλήλου του Ταμείου θύρας

Δημοσίευση από Omonoia99 »

Κυριε ελεησον!!!!! :evil:
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Απόπειρα φόνου εναντίον υπαλλήλου του Ταμείου θύρας

Δημοσίευση από GiorgosT »

Ύστερα κάποιοι λένε ότι οι Θυροφύλακες δεν κάνουν σωστά την δουλειά τους.
Πώς να την κάνουν και να μην φοβούνται για την οικογένεια τους και τον εαυτό τους?
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
andreas78

Re: Απόπειρα φόνου εναντίον υπαλλήλου του Ταμείου θύρας

Δημοσίευση από andreas78 »

Εδώ εγείρετε ένας προβληματισμός, τελικά είναι ορθό που έχει ανατεθεί στο ταμείο θήρας, δηλ. σε 80 περίπου άτομα, η αστυνόμευση των λαθροθηρών? Ενώ ταυτόχρονα πρέπει να ελέγχουν τον θηραματικό και μη πληθυσμό, να κάνουν έρευνες, να κάνουν διαχείριση και όλα τα υπόλοιπα που εμπίπτουν στο θέμα κυνήγι. Θα πρέπει βέβαια να γίνετε και από αυτούς ένας τυπικός έλεγχος, αλλά η γενική αστυνόμευση κατά την γνώμη μου, θα πρέπει να γίνετε από την αστυνομία και όχι συγκεκριμένα άτομα, αλλά το σύνολο του σώματος να έχει μέσα στα καθήκοντα του και περιπολίες και ελέγχους και παρακολουθήσεις υπόπτων.
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Απόπειρα φόνου εναντίον υπαλλήλου του Ταμείου θύρας

Δημοσίευση από marinos.a »

ειναι κατι που συζητήθηκε αρκετες φορές.

και εγω διαφωνώ για την επιφόρτιση του ταμείου θήρας με την αστυνόμευση.

Θα έπρεπε να ασχολείται κατ' αποκλειστικότητα με θηραματικα θέματα και η αστυνόμευση να ειναι στα χέρια του ουλαμού
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Απόπειρα φόνου εναντίον υπαλλήλου του Ταμείου θύρας

Δημοσίευση από Anthimos »

andreas78 έγραψε:Εδώ εγείρετε ένας προβληματισμός, τελικά είναι ορθό που έχει ανατεθεί στο ταμείο θήρας, δηλ. σε 80 περίπου άτομα, η αστυνόμευση των λαθροθηρών? Ενώ ταυτόχρονα πρέπει να ελέγχουν τον θηραματικό και μη πληθυσμό, να κάνουν έρευνες, να κάνουν διαχείριση και όλα τα υπόλοιπα που εμπίπτουν στο θέμα κυνήγι. Θα πρέπει βέβαια να γίνετε και από αυτούς ένας τυπικός έλεγχος, αλλά η γενική αστυνόμευση κατά την γνώμη μου, θα πρέπει να γίνετε από την αστυνομία και όχι συγκεκριμένα άτομα, αλλά το σύνολο του σώματος να έχει μέσα στα καθήκοντα του και περιπολίες και ελέγχους και παρακολουθήσεις υπόπτων.

¨οχι ρε φιλε δεν ειναι ορθο. ο ουλαμος πρέπει να ενδυναμωθει και οι θηροφυλακες να αναλαβουν καθηκοντα διαχειρισης θηραμάτων ερευνας και αναπτυξης
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
andreas78

Re: Απόπειρα φόνου εναντίον υπαλλήλου του Ταμείου θύρας

Δημοσίευση από andreas78 »

Παίδες, καλός ο ουλαμός δεν λέω, αλλά 13 άτομα; Άντε να γίνουν στην καλύτερη των περιπτώσεων 50; Πάλι τα ίδια προβλήματα θα υπάρχουν κατα την γνώμη μου.
Ενώ απο την στιγμή που υπάρχουν περιπολικά της αστυνομίας σχεδόν σε όλους τους πολυσυχναστους δρόμους, αν αυτοί οι αστυνομικοί είτε της τροχαίας, είτε οποιουδήποτε αλλού σώματος, δέχονταν κάποια σεμινάρια απο το ταμείο θήρας και γνώριζαν τι, ποιο και που να ψάξουν, τα πράγματα ίσος να ήταν τώρα πολυ διαφορετικά!!!!!!!
Εμένα προσωπικά που έχω άδεια σχεδόν 14 χρόνια, και αλλα τόσα σαν βουρκάτορας, δεν με έχει ελέγξει ποτέ το ταμείο θήρας. Αν δεν είχα τον χαρακτήρα που έχω, θα παρανομούσα σε κάθε μου εξόρμηση!!!!!
Ενώ τουλάχιστον 5 στις 10 φορές που ήμουν κυνηγι, με έχει σταματήσει τροχαία για έλεγχο.!!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Απόπειρα φόνου εναντίον υπαλλήλου του Ταμείου θύρας

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Ο ΑΕΙΜΝΗΣΤΟΣ ΣΑΒΒΑΣ ΣΑΒΒΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ Ο ΤΕΛΕΥΤΕΟΣ...ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ΖΩΗ ΔΥΣΤΙΧΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ (ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΡΕΑΣ)ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.....ΜΑΛΑΚΕΣ :evil: :evil: :evil:
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”