Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Απάντηση
andreas78

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από andreas78 »

ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΟΟΔΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!


Πάντα φιλικά......
sotiris!129

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από sotiris!129 »

http://www.cyprushuntingmagazine.com/fo ... 9&start=40
δε δαμε τα αποτελεσματα τον μελον του φορουμ
εγραψαν 24 ατομα την περσυνη καρποση τους που τους 800 (σιουρα καπιος μπορει να εγραψε και την μαλα..ια του αλλα εν ζε μπορεις να το ελεξεις τουτο 100%)
παρολα αυτα 24 ατομα 30-35 μπεκατσες!
δεν επαιξαν ολοι αλλα οσοι επαιξαν δεν επαιξαν 1 αυτο δεν σιμενει πως κυνηγουν αποκληστικα μπεκατσα αλλα τουλαχιστο καταλαβεις πως η περιοχες που κυνηγουν πιανει τες μπεκατσες η εχουν καλους σκυλους η ξερουν που να τες εβρουν η 1002 αλλα πραματα!
οσο για τον πινακα που εβαλες τωρα σιουρα κατι εχει λαθος ... αμπα ζε ζινο ειναι το δειγμα με τα ποσα ατομα απο καθε επαρχια ρωτισαν...???
ΠΧ ενας που τα κοκκινοχορια μπορει να επαιξεν τοσες αλλα να κυνηγαν Παφο???
sotiris.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 10 Ιαν 2012, 22:59

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από sotiris. »

sotiris!129 έγραψε:http://www.cyprushuntingmagazine.com/fo ... 9&start=40
δε δαμε τα αποτελεσματα τον μελον του φορουμ
εγραψαν 24 ατομα την περσυνη καρποση τους που τους 800 (σιουρα καπιος μπορει να εγραψε και την μαλα..ια του αλλα εν ζε μπορεις να το ελεξεις τουτο 100%)
παρολα αυτα 24 ατομα 30-35 μπεκατσες!
δεν επαιξαν ολοι αλλα οσοι επαιξαν δεν επαιξαν 1 αυτο δεν σιμενει πως κυνηγουν αποκληστικα μπεκατσα αλλα τουλαχιστο καταλαβεις πως η περιοχες που κυνηγουν πιανει τες μπεκατσες η εχουν καλους σκυλους η ξερουν που να τες εβρουν η 1002 αλλα πραματα!
οσο για τον πινακα που εβαλες τωρα σιουρα κατι εχει λαθος ... αμπα ζε ζινο ειναι το δειγμα με τα ποσα ατομα απο καθε επαρχια ρωτισαν...???
ΠΧ ενας που τα κοκκινοχορια μπορει να επαιξεν τοσες αλλα να κυνηγαν Παφο???
εγω εν εγραπσα ζαμε ..να σου ποσες επιασαμε ομως ??
andreas78

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από andreas78 »

Θα σου επαναλάβω πως το παράδειγμα που θέσεις για το φόρουμ δεν μπορεί να ειναι αντιπροσωπευτικό του συνόλου, όπως και να το αναλύσεις δεν ειναι ορθό....
Για τον πίνακα ναι ειναι τα άτομα απο κάθε επαρχία που ρώτησαν και μέσο αυτών έβγαλαν το τελικό αποτέλεσμα απο το οποίο εγώ βρίσκω 1000 Μπεκατσες περισσότερες απο το δικό τους τελικό σύνολο !!!!!
Μάλλον έχω κάπου λάθος στην μετατροπή τους αλλα μπορεί και όχι!!!!!!!!!

Για το υπόλοιπο απο το μήνυμα σου, αν έπαιξαν μια, που, με τι σκύλους κ.ο.κ. Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει!!!!!!!!

Πάντα φιλικά.......
andreas78

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από andreas78 »

Το θέμα συνεχώς μεταφέρεται και φεύγουμε απο την ουσία που ειναι κατα ποσο αυτά τα αποτελεσματα καρπωσης αντιπροσωπεύουν την πραγματικότητα και το σύνολο των κυνηγών...
Δεν ειναι αν υπάρχουν η όχι και πόσες Μπεκατσες, περδικες, λαγοί κ.α.
Δεν αφορά ποσα θηράματα πήρα εγω, ο Σωτήρης, ο Γιάννης ή ο Κουλλης απο αυτό το φόρουμ.
Την θέση μου για το θέμα την έχω πει και αφορά εμένα.
Σωτήρη τώρα που θεωρώ πως τα πράγματα ειναι πιο ήρεμα πρέπει να καταλάβεις πως εάν έχεις κάποια άποψη για κάποιο θέμα και είσαι απόλυτος δεν πρέπει να προσπαθείς να την επιβαλεις σε άλλους με το έτσι θελω και σε αρκετές των περιπτώσεων να εκφραζεσε με ύβρεις.
Υπάρχουν πολλά νεαρά παιδιά ακόμα και στην ηλικία σου και στην δική μου που θα ήθελαν να κάνουν ερωτήσεις, να μάθουν, να πουν τη γνώμη τους αλλα ο τρόπος σου τους κάνει να φοβούνται μη τυχόν και πιάσεις τόσο στο περιπαιξιμο όπως το έκανες πρόσφατα...

Ο φανατικός νομίζει πως πεθαίνει για τις ιδέες του αλλα στην πραγματικότητα ειναι οι ιδέες του που θα τον σκοτώσουν!!!!!!!!!(κλεμμένο αλλα σοφό)

Πάντα φιλικα.......
sotiris!129

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από sotiris!129 »

τιποτε εχεις δικαιο εξεφιγαμε εντελος απο το θεμα...
anws εγω πιστεφκω πως πανω κατω εν σοστα τα αποτελεσματα, ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ 100% γιατι εν ξερεις αν ολοι λεν την αληθεια η οχι, και ακομα πιο σιγουρα δεν μπορουν να ρωτισουν και τες 48 000 κυνηγους!
εμενα η αντιδραση μου ηταν τετεια γιατι ενα συνκεκριμενο περιοδικο το οποιο οπως και στα αλλα ολα ειμαι αναγνωστης εφκαλε τουτο το αθρο το οπιο αναφερτικε απο τον φιλο phinix στην κουβεντα, ειχα διαβασει το αθρο πολι πιο πρην και γελουσα με την λογικη τους!
"όπως λέει και το άρθρο - αν οι αριθμοί αυτοί ισχύουν τότε η κύπρος δεν έπρεπε να ονομαζόταν κύπρος αλλα κυνηγετικός παράδεισος"
σαμπος και 1 λαος και 7 περδικια μια ζαμπα φραγκολινας και μισι μπεκατσα για 9 εξωρμισης 5:30 ωρες την καθε μια κυνηγι ειναι πολλα!
ατε εγω ειμαι ενας πελομιτσις 7 χρονια εχω αδεια που ξερω ατε το πολι πολι να μου βαλουν φτι 2 πλασματα, τουτοι ομως που εν αθρωποι του χωρου αντι να προσπαθουν να μιωσουν την προκαταληψη που εχουμε με τους θηροφιλακες αυξανουν την !!!

anws απολογουμε αν ειπα καμια κουβεντα παραπανω

φιλε AndreaDR για σενα..Εχω1700 ποστ και εσυ 500 εγραφτικαμε πανω κατω τον ιδιο κερο
οπως εσυ ανακαληψες εστο 1 ποστ μου ΨΕΣ και ενεργειες μου προκαλεσαν την αντιδραση του τυπου ΣΗΜΕΡΑ προς το καλο της αγρια πανιδας!
τα δικα σου 500 που εκαταληξαν? παρολα αυτα δεν θελω να ανοιξω καινουριο κυκλο διαμαχης για το καλο του site ουτε σε ξερω ουτε με ξερεις πιστεψε με ομως ΑΝ ξερω τοσα οσα περιπεζεις οτι δεν ξερω τοτε το να κλεισω το στομα μου πραγμα που θα γινει αποδω και περα ... μονο κακο θα φερει !

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από AndreasDr »

Σωτήρη 1) δέν σου είπα οτι δέν ενδειαφέρεσε για το κυνήγι, το θήραμα και το μέλλον του 2) σου είπα ότι είσαι ισχυρογνώμον, απόλυτος και οτι ποτέ δεν δέχεσε το διαφορετικό απο εκίνο που εσύ πράττεις ή λαλείς 3) ναι όντως 500 πόστ έχω αλλά κυρίως στο θέμα σκυλιά όπου και μπορώ να έχω μια πιο σωστή άποψη λόγο της "υπερβολικής" ασχολίας μου 4) το τί κάμνω εγώ για το κυνήγι του τόπου μας και το μέλλον του το κάμνω για να νιώθω εγώ καλά και όχι για να το διαφημίζω στο ίντερνετ ούτε να το λαλώ σε σένα 5) αρκετά μέλη του φόρουμ με γνωρίζουν προσωπικά και θα ξέρουν οτι για να φτάσω σε σημείο να επέμβω στα λεγόμενα σου πάει να πεί οτι όντως κάτι με ενόχλησε πραγματικά και όχι απλά για το βίτσιο.
Καληνύχτα!
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
sotiris!129

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από sotiris!129 »

AndreasDr έγραψε:Σωτήρη 1) δέν σου είπα οτι δέν ενδειαφέρεσε για το κυνήγι, το θήραμα και το μέλλον του ΔΕΝ σε κατηγωρισα οτι ειπες αυτο για μενα!!! 2) σου είπα ότι είσαι ισχυρογνώμον, απόλυτος και οτι ποτέ δεν δέχεσε το διαφορετικό απο εκίνο που εσύ πράττεις ή λαλείςχαρακτηρες αθρωπον δεν μπορεις να αλαξεις ηνταλος το λαλουμε ετσι ειμαι οποιος γουσταρει 3) ναι όντως 500 πόστ έχω αλλά κυρίως στο θέμα σκυλιά όπου και μπορώ να έχω μια πιο σωστή άποψη λόγο της "υπερβολικής" ασχολίας μου ζεμενα η μονη μου ασχολεια εν η φυση, περνω απιστεφτα υπερβολικα πολλες ωρες για το κυνηγι και γενικα εξω στους βιοτοπους αρα με τουτο το σκεπτικο ΝΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΑΜΑΤΑ ΑΠΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΞΕΡΩ, αλλα ας το παρουμε με το δικο σου σκεπτικο εσενα δηλαδη πιος σου ειπεν πως κατεχεις για τους σκυλους??? και εσυ περιαφτολογεις δηλαδη!!!4) το τί κάμνω εγώ για το κυνήγι του τόπου μας και το μέλλον του το κάμνω για να νιώθω εγώ καλά και όχι για να το διαφημίζω στο ίντερνετ ούτε να το λαλώ σε σένα που την στιγμη που κανεις κατι ατομικα και πιστεβεις πως πιανει τοπο ρε κουμπαρε, σκεφτου τι θα γινει αν μιραστεις την ιδεα σου με 100 αλλα ατομα και το κανουν αυτο!!!πχ η κουβεντα με τα δηλητηρια, μπορει ο Ανθημος οικονομικα και σοματικα να γεμοσει την Κυπρο ποντικοφαρμακα? οχι ειπεν την κουβεντα του και πολλοι ακολουθισαν, μπορει και εσυ να εισαι μεσα σε αυτους! 5) αρκετά μέλη του φόρουμ με γνωρίζουν προσωπικά εμενα να δεις!!!ηξερα αρκετους ομως ποτε δεν αρνηθικα σε κανενα βοηθεια και γνωρισα και ακομα περισοτερους, τους οποιους ως και κυνηγι πειρα μαζι μου χωρις κανενα οφελος τους εδειξα κυνηγωτοπους/τοπους για εκπαιδεφτικα/τροπους κυνηγιου, πραγματα που οι περισοτεροι απο εσας μολις ακουσουν τρεμουν... σαμπος και να τους φαν τον τοπο! σιουρα εχει και μαλακισμενα που να σου φαν το τοπο ομως αμαν ξερεις να καταλαβεις τους αθρωπους σπανια πεφτεις εξω και 1000 φορες να πεσεις εξω για 10 πλασματα και να γνωρισεις 1 καλο και ας χασεις 9 τοπους του κυνηγιου ......... τον Rai εφερεν τον μαζι μας ο Luis setter για κυνηγι τυγωνιου ουτε τον ηξερα ουτε τιποτε παρολα αυτα δεχτικα να τον παρω στα ποστα μου για να παιξουμε τρυωνια...τωρα το κοπελουι εχει 1 χρονο κουλιαντιριζει με στους κυνηγοτοπους του σαμπος και ξερει με 200 χρονια και εγω το ιδιο! και θα ξέρουν οτι για να φτάσω σε σημείο να επέμβω στα λεγόμενα σου πάει να πεί οτι όντως κάτι με ενόχλησε πραγματικά και όχι απλά για το βίτσιο.
AndreasDr έγραψε:
Αν είναι φάκτορας μπορέι κάλλιστα να κάμει μια δική του σελίδα όπου να μιλά μόνος του και απλά εμείς οι άσχετοι να μπένουμε να διαβάζουμε μπάς και μάθουμε τίποτε. Τί να μπένουμε σε συζήτηση με ένα φάκτορα; είναι ανούσιο, αφού δέν κατέχουμε πώς να συζητήσουμε. Σκεύτου το...γίνεται http://www.hunting-dogs-fishing-camping-EXPERT.com
εμενα να δεις ποσο με ενοχλησε τουτο και το προιγουμενο σου ποστ
Καληνύχτα!
sotiris!129

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από sotiris!129 »

AndreasDr έγραψε: ο Λάκης φεμάρει, ο Λάκης δέν φερμάρει" γεννικά δίνεται η εντύπωση του ότι κάμνει ο Σωτήρης είναι σωστό και απόλυτο. .
α και τον σκυλο μου μες το στομα σου μεν τον βαλεις
βαλουν τον ζινοι που εκυνηγισαν μαζι του και ειδαν τον με τα ματια τους
stelios25 έγραψε:ο λακης εν ενας τσιακος γιαυτο αλη φορα να του εχεις εμπιστοσυνη...και τωρα που εμαθαμε εν γλιτωνει φκιακας
το κοπελουι εν ειχε παρεα να παει κυνηγι, και ετυχε να ημουν αιπνος και παρολο που ειμασταν 4 ατομα στην παγανια μου πραγμα σπανιο γιατι δεν μου αρεσει η πολικοσμια εστειλε msg οταν ειδε πως ημουν ακομα online στο φορουμ η ωρα 3 το προι και τον πειρα μαζι μου! ειχα τον συνπαθισει που πρην ομως απο τα λιγοστα του ποστ!
1 φορα με ειδε στην ζωη του και ηταν τοτε!
Rai έγραψε:Ε ΣΩΤΗΡΗ ΔΑΜΕ ΦΕΤΟΣ ΛΑΑΡΙΕΣ ΔΥΝΑΤΟΙ ΚΑΙ ΕΝ ΕΙΔΑΝ ΛΑΟΝ ΑΚΟΜΑ.ΕΣΥ
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΜΑΝΤΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ....
ΠΣΑΞΕ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ........
ο Rai τοτε δεν με ηξερε καλα καλα και με πειρε στον λαγο μαζι του ηταν η δευτερη φορα που συναντιθικαμε 1 πρωτη ηταν στα τρυγωνια που ανεφερα πιο πανω οτι τον εφερε μαζι μας ο Luis setter και η πρωτη που εβλεπε το σκυλο μου!
english setter έγραψε: ευχαριστώ το φίλο μου σωτήρη που ο άνθρωπος χωρίς να με ξέρει μετά από ένα προσωπικό μου μήνυμα
δεκτικέ άμεσος να με φιλοξενήσει στις περιοχές του και μου έδωσε την ευκαιρία να συναντηθώ εγώ και τα σκυλιά μου με αυτό το υπέροχο θήραμα που δεν είχα την ευκαιρία να κτυπήσω ποτε μου :D
ακολουθησαν και αλλα εκπαιδευτικα με τον Πανικο που ποτε δεν του αρνηθικα να ερθει να τον παρω στες φραγκολινες και προσοπικα πιστευω ακομα οτι ο τοπος μου ειναι ακομα μυστικος!!! οσο για τον Λακη ετον ζιαμε ζε ρωτα τον ποσα χαρτια καθαροαιμιας αξιζει!

Κανενας απο τους ποιο πανω δεν ειχε αναγκη εμενα για να γινει καλιτερος κυνηγος ηταν ηδη καλοι, παρολα αυτα το κυνηγι εν τροπος ζωης, και οταν καταλαβεις οτι διακατεχει τον αλλα το ιδιο κυνηγετικο παθος και παιδεια με σενα τοτε τα αλλα ερχονται απο μονα τους!!!

ετες πραξεις μου φιλε AndreaDr καλη σου νυχτα και σενα
sportsman
Full Member
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 13 Αύγ 2012, 08:26

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από sportsman »

Παιθκια αποδειξαμεν για ακόμη μια φορα ότι σαν φυλή είμαστεν για τα κλάματα ......
να γιατί δεν θα δουμε χαϊριν σε τούτον τον τόπο ποτέ μας.......

έχουμεν το τσιε εμεις τσιε οι καλαμαράες να αλληλοτρωούμαστεν.......
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”