Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από Rai »

ΕΙΡΗΝΗ ΥΜΙΝ ΠΑΙΘΚΙΑ.
ΟΤΙ ΠΑΙΞΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΝ ΚΑΛΑ........... ;)
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΑΣ ΝΗΣΙ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ.ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΑΠΟΝΑ.
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΟΥΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΑΣ. :twisted:
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από AndreasDr »

Anthimos έγραψε:Ρε boys o φακτορας του κυνηγιου εν Σωτηρης, ΤΕΛΟΣ!!!!
Αν είναι φάκτορας μπορέι κάλλιστα να κάμει μια δική του σελίδα όπου να μιλά μόνος του και απλά εμείς οι άσχετοι να μπένουμε να διαβάζουμε μπάς και μάθουμε τίποτε. Τί να μπένουμε σε συζήτηση με ένα φάκτορα; είναι ανούσιο, αφού δέν κατέχουμε πώς να συζητήσουμε. Σκεύτου το...γίνεται http://www.hunting-dogs-fishing-camping-EXPERT.com
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από kypros »

Apla na po oti gia na mporeseis na katalixeis se ena plithismo pianontas ena deigma prepi na liftun ipopsin kapioi statistikoi paragontes opos to megethos tu plithismu, tis omiomorfias ton atomon, tin pithanotita na dothoun lathos apantisis , tis epithimitis akrivias pou thelis na katalixeis kai fisika tu apodextu statistiku lathus ktl. Ean mporei na.apodeigxthei oti esto kai enas apo tus erotithentes apanta pelares rote to apotelesma statistika kataligei os mh apodexto.

Gia mena an kai kapia numera fenontai loggika san mesos oroa logo tia megalis animiomorfias ton atomon entoutis den mporo na dezto oti pliruntai ta statistika xaraktiristika digmatolipsias gia na vgei sosto apotelesma.

Sorry apo kinito...
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
ANTARTIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 18 Ιουν 2012, 09:05

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από ANTARTIS »

+100000000 sta osa lei o filos a AndreasDr.
Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι.
sotiris!129

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από sotiris!129 »

το τι κατεχω και εν κατεχω μπορουν να το ξερουν μονο ατομα που κυνηγω μαζι τους, αυτο φανταζομε ισχυει για ολους...
μπεκατσας δεν ειμαι ομως το γεγονος οτι στες 4-5 εξωρμισεις που αφιερωνο γιαυτο το πουλι καθε χρονο καρπωνομε σχεδον παντα εστο και 1 λεει απο μονο του πολλα...
το μεγαλο μου κυνηγετικο παθος καμια φορα με παρασυρει και ειτε περιαυτολογο ειτε παρασερνομε απο την κουβεντα και λεω καμια κουβεντα παραπανω απολογουμε για αυτο!
φιλε Αντρεα δεν ειπα οτι οπιος δεν βαζει φωτογραφιες δεν καρπονεται κατι, ειπα οτι 50 ατομα απο το συνολο τον ατομον του φορουμ θα βαλουν φωτογραφιες απο την εξωρμιση τους! αν απο τους 50 οι 10 δεν παιξουν ουτε αυτοι θα βαλουν λιο λογικο! τωρα αν δεν καταλαβεις τι γραφω παλε δικο σου προβλημα ειναι...
οσο για τες μπεκατσες παλε ερωτησα σε, Εσυ να πιστεψω εν ειδες μπεκατσες φετος? επειδη ειμαι σιουρος οτι ειδες και μαλιστα οι 1, αρα που τες 48 000 κυνηγους ακομα απορω πως σου φενεται παραξενο οι 20 000 εμενα μου φενεται πολι μικρος για την χρονια που περασε!!!!
Η ελευθερια του λογου κερδήθηκε μετα απο αιωνες, ποιοι ειστε εσεις που θα μου την στερειται! το να κλεινεις τα ματια ομως ειναι επιλογη γιαυτο οτι δεν σας αρεσει απλα το προσπερναται...αν ειμαι εγω εγωιστης που υπερασπιζομαι την αποψη μου τοτε τι ειστε εσεις που αφιβαλεται γιαυτην?
που παιζεται 10 λαους και περιμενεται το ταμειο θηρας να φκαλει οτι επαιχτικαν 12 ουλο τον χρονο και οι 10 ηταν δικοι σας και οι αλλες 47 999 κυνηγοι επαιξαν 2! αρα δεν εχει λαγους στην κυπρο αρα πρεπει να σταματισουμε το κυνηγι!
εγω κιριοι γραφω σε αυτο το site και την νεκρη περιοδο, μαλακιες ιστοριες κακα ποσκολιο να γινεται ολαν,και οταν για ενα διαστιμα σταματισα να γραφω λιγοτερα απο 10 ποστ την μερα ανεβεναν απο φανατικους λατρεις σαν εσας ο ενας με 17 ποστ και ο αλλος με 13 που εμφανιζεσται μονο οταν ειπαρχουν διαμαχες, ποιοι ειστε που θα μου πειτε να σοπασω?
sotiris!129

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από sotiris!129 »

οσο για σενα φιλε ΑνδρεαDR
AndreasDr έγραψε:Γρήγορη αντίδραση

http://www.alithia.com.cy/el/news/12/24 ... ουλιών.htm
εγω και με τα λιγα που νομιζω οτι ξερω κανω κατι!
ΕΣΕΙΣ που με κρινεται?
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από Anthimos »

Σωτηρη
Σε πιστωνω ότι διακατεχεσαι απο τεραστιο πάθος και αγαπη γαι το κυνηγι και το τι περιβαλλετε απο αυτο και το τεραστιο σου παθος σε οδηγει σε υπερβολη αλλα πρεπει ν αντιλιφθεις οτι το νεαρο της ηλικίας σου και το λεκτικο που χρησιμοποιεις προκαλει....και σωστα πολλοι θα αντιδρασουν και θα σου απαντησουν επειδη προκαλεις.

Η λέξη αχαπαρος για καποιον που δεν κτυπησε πουλια ειναι προσβλητική ....σκέψου οτι υπάρχουν πολυ μεγαλυτεροι σε ηλικια , που διαβαζουν τα ποστ η τους πατεραδες μας και παππουδες μας που σιγουρα ειναι κατω του μεσου ορου η κτυπησαν πολυ πιο λιγα απο εσενα τις τελευταιες σεζον......Οι ανθρωποι αυτοι στην ηλικια σου και ηλικια μου ειχαν σαφεστατα πιο πλουσια καρπωση απο εμας αρα πιο πολλες εμπειριες και εικόνες....

κάπου γραφεις ...¨" ειμαι απολυτος ,,,μπλα μπλα μπλα....Ρε σωτο εισαι πόσο 23 χρονων ? Το να εισαι απολυτος σε καταδικαζει να εξελικτεις σε αμπάλατο να γινεις δηλαδη εσύ σε λιγα χρονια ο αχάπαρος που τωρα κρινεις.

Δεν εχω σκοπο να σε κρινω φιλε, οι αποψεις σου πολλες φορες με βρισκουν συμφωνο και μ εκανες πολλες φορες να γελάσω με το χιουμορ σου αλλα ειναι σημαντικο να μαθεις ν ακους και να μετρας τα λογια σου .....

Ο φίλος kypros υπογραφει με το εξης το οποιο πρεσβευει προς τιμή του...Μακαρι οι νέοι να ηξεραν και οι γεροι να μπορουσαν.... μεγαλη κουβέντα φίλε!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
andreas78

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από andreas78 »

sotiris!129 έγραψε:το τι κατεχω και εν κατεχω μπορουν να το ξερουν μονο ατομα που κυνηγω μαζι τους, αυτο φανταζομε ισχυει για ολους...
μπεκατσας δεν ειμαι ομως το γεγονος οτι στες 4-5 εξωρμισεις που αφιερωνο γιαυτο το πουλι καθε χρονο καρπωνομε σχεδον παντα εστο και 1 λεει απο μονο του πολλα...
το μεγαλο μου κυνηγετικο παθος καμια φορα με παρασυρει και ειτε περιαυτολογο ειτε παρασερνομε απο την κουβεντα και λεω καμια κουβεντα παραπανω απολογουμε για αυτο!
φιλε Αντρεα δεν ειπα οτι οπιος δεν βαζει φωτογραφιες δεν καρπονεται κατι, ειπα οτι 50 ατομα απο το συνολο τον ατομον του φορουμ θα βαλουν φωτογραφιες απο την εξωρμιση τους! αν απο τους 50 οι 10 δεν παιξουν ουτε αυτοι θα βαλουν λιο λογικο! τωρα αν δεν καταλαβεις τι γραφω παλε δικο σου προβλημα ειναι...
οσο για τες μπεκατσες παλε ερωτησα σε, Εσυ να πιστεψω εν ειδες μπεκατσες φετος? επειδη ειμαι σιουρος οτι ειδες και μαλιστα οι 1, αρα που τες 48 000 κυνηγους ακομα απορω πως σου φενεται παραξενο οι 20 000 εμενα μου φενεται πολι μικρος για την χρονια που περασε!!!!
Η ελευθερια του λογου κερδήθηκε μετα απο αιωνες, ποιοι ειστε εσεις που θα μου την στερειται! το να κλεινεις τα ματια ομως ειναι επιλογη γιαυτο οτι δεν σας αρεσει απλα το προσπερναται...αν ειμαι εγω εγωιστης που υπερασπιζομαι την αποψη μου τοτε τι ειστε εσεις που αφιβαλεται γιαυτην?
που παιζεται 10 λαους και περιμενεται το ταμειο θηρας να φκαλει οτι επαιχτικαν 12 ουλο τον χρονο και οι 10 ηταν δικοι σας και οι αλλες 47 999 κυνηγοι επαιξαν 2! αρα δεν εχει λαγους στην κυπρο αρα πρεπει να σταματισουμε το κυνηγι!
εγω κιριοι γραφω σε αυτο το site και την νεκρη περιοδο, μαλακιες ιστοριες κακα ποσκολιο να γινεται ολαν,και οταν για ενα διαστιμα σταματισα να γραφω λιγοτερα απο 10 ποστ την μερα ανεβεναν απο φανατικους λατρεις σαν εσας ο ενας με 17 ποστ και ο αλλος με 13 που εμφανιζεσται μονο οταν ειπαρχουν διαμαχες, ποιοι ειστε που θα μου πειτε να σοπασω?

Οι αναρτίσεις σου που αφορούν τις δικές μου, είναι με κοκκινα γράμματα και μπορεί ο οποιοσδήποτε να τις δεί ξανά για του λόγου το αληθές.......όπως μπορεί να δεί και τις δικές μου, που σε καμία δεν έχω γράψει οτι ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ, κατι για το οποίο ανεφέρεις συνεχώς στις μεταξί μας συζητήσεις...εκτός απο την μπεκάτσα που για τους δικούς μου λόγους και γνώσεις, θεωρώ τον αριθμό αρκετά μεγαλήτερο του πραγματικού(δεν έχει να κάνει με το αν κτύπησα 1 ή 101, δεν την επιβάλω κανενός, όπως λέω απο την αρχή είναι η δική μου άποψη ), τα λεγόμενα μου αφορούν τον τρόπο που το ταμείο κανει την έρευνα, κάτι για το οποίο δεν έχει ούτε τα μέσα αλλά ούτε και τις γνώσεις και επίσις είναι άμεσα και έμμεσα υπόλογο και υπεύθηνο, για το αποτέλεσμα που θα προκύψει!!!!!
Να αναλάβει ''εξ ολοκλήρου'' η στατιστική υπηρεσία και να δεκτώ το όποιο αποτέλεσμα...είτε μεγαλήτερο είτε μικρότερο εκει δεν θα μπορώ να αμφυσβητήσω τίποτα..!!!Έτσι απλά..!!!!

Για το ότι στις 4-5 εξορμήσεις θα πάρεις έστω και 1 μπεκάτσα.... όπως λέει και ο Rai...οτι παιξει ο καθένας εν καλά.
Μέρος αυτής της ανάρτισης σου δεν εχει καμία σχέση με τις πλείστες, προσβλητικές αναρτίσεις που συχνά κάνεις και προσπαθείς να επιβάλεις, μόνο την δική σου άποψη, αν το προσπαθήσεις ακόμα λιγο ελπίζω πως εγω τουλάχιστον δεν θα έχω πλέον προβλημα κάτι που από'τι φένεται δεν σου κεγετε καρφί.

Το ''ειρωνικό'', αν είμαι φανατικός λάτρης και πάλι δεν είσαι σε θέση να το ξέρεις...αυτο που ξέρω εγώ πάντος ειναι πως τα 13 - 17 post δεν κανουν κάποιον κατι...και μερικές των περιπτώσεων ειναι πολύ περισσοτερα απο 1690 και κάτι....!!!

.............
sotiris!129

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από sotiris!129 »

καλα ρε φιλε πεμας και εμας γιατι το πιστεφκεις τουτο με τες μπεκατσες υποστιριξε την γνωμη σου και εσυ, εγω λαλω οτι φετος ηταν παραπανω γιατι στες περιοχες που κυνηγω αλλες χρονιες εβρισκα 5 φετος ηβρα 10, και επειδή είμαστε μεγάλοι κυνηγοπαρεα και κυνηγαμε ολοι σε διαφορετικες επαρχιες ολοι ανεξερετος ειπαν πως ειδαν πολλες μπεκατσες!
και απο αναρτησεις αγνωστον μου απο το φορουμ το ιδιο ειδαν και αυτοι!
αρα τα επιχειρηματα μου εν τουτα εσενα?
andreas78

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από andreas78 »

sotiris!129 έγραψε:καλα ρε φιλε πεμας και εμας γιατι το πιστεφκεις τουτο με τες μπεκατσες υποστιριξε την γνωμη σου και εσυ, εγω λαλω οτι φετος ηταν παραπανω γιατι στες περιοχες που κυνηγω αλλες χρονιες εβρισκα 5 φετος ηβρα 10, και επειδή είμαστε μεγάλοι κυνηγοπαρεα και κυνηγαμε ολοι σε διαφορετικες επαρχιες ολοι ανεξερετος ειπαν πως ειδαν πολλες μπεκατσες!
και απο αναρτησεις αγνωστον μου απο το φορουμ το ιδιο ειδαν και αυτοι!
αρα τα επιχειρηματα μου εν τουτα εσενα?
Πάλι ξεφευγεις....το αν είχε μπεκατσες πέρσι ειναι άλλο και το ότι δεν συμφωνώ με τον αριθμό καρπωσης ειναι άλλο....!!!!!
Τα συμπεράσματα μου για το πόσες βλέπουμε και πόσες απο αυτές καρπωνομαστε τα έχω βγάλει, απο τα 10 χρόνια που την κυνηγώ σχεδόν αποκλειστηκά και πάλι ειναι τα δικα μου συμπεράσματα και τα οποία δεν θα κάτσω να τα αναλύσω σε εσένα.....
Θα αρκεστώ στα αποτελεσματα που με πάθος υποστηρίζεις και δικαίωμα σου και εσένα και του καθενός, απλά εσύ θα έπρεπε να είσαι πιο δεκτικός σε θέματα που μπορεί έστω και για μια στις χίλιες να ειναι λάθος...

11% δείγμα Αμμοχωστου = 0,84 ανα άτομο= 4322,64 Μπεκατσες!!!!!!!
12% δείγμα Παφου. = 0,25 ανα άτομο =1390,75 Μπεκατσες !!!!!!!!!
20% δείγμα Λάρνακας. = 0,26 ανα άτομο = 2412,54 Μπεκατσες !!!!!!!!
31% δείγμα λευκωσιας. = 0,37 ανα άτομο = 5318,01 Μπεκατσες
26% δείγμα Λεμεσου. = 0,49 ανα άτομο= 6144,60 Μπεκατσες.

Τώρα αν θεωρείς αυτούς τους αριθμούς σωστούς, εγώ δεν είμαι σε θέση να σου αλλάξω γνώμη και ούτε το θελω....αλλά να κτυπουντε περισσότερες στην Λαρνακα απο την Παφο!!!!..τότε κρίμα στα πετρέλαια γνωστού φίλου που κυνηγά μόνο μπεκατσα και κατα 90% των εξορμήσεων του στην Παφο......!!!!!!
Αλλα και τα Κοκκινοχωρια βλέπω μέχρι του χρόνου θα ειναι καλύτεροι μπεκατσοτοποι
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”