Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Απάντηση
andreas78

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από andreas78 »

sotiris!129 έγραψε:
andreas78 έγραψε:ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΕΙΝΑΙ 450 ΑΤΟΜΑ!!!!!!!!!
ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΔΕΝ ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΕΓΩ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΤΙΚΑ...
ΕΠΙΣΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΩΣ 70% ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕΙΣ!!!!!!!ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΤ´ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ.. okδαμε συνφωνο και εγω
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟ!!!!!! 20 000 μπεκατσες πανκυπρια σου φενεται υπερβολικος αριθμος? http://www.cyprushuntingmagazine.com/fo ... &start=310 η πρωτη μπεκατσα απο ατομο του φορουμ παιχτηκε την πρωτη τεταρτη του λαγου, συνολο απο τες φωτογραφιες και τα αποτελεσματα μελον αυτου του φορουμ παιχτικαν παραπανω που 100 πουλια και ειμαστε 600 ατομα και απο αυτους μονο 50 ειναι αυτοι που βαζουν αποτελεσματα απο τες εξωρμισης τους!!![/color]

Αυτά ειναι δικά μου συμπεράσματα και άποψη....δεν θεωρώ τον εαυτό μου ΑΧΑΠΑΡΟ (εχει δικαιο ο Ανθημος περνω πισω το αχαπαρος ισως προσβαλε μερικους που δεν επρεπε, παρολα αυτα καταλαβενω τι λεει ο Ανθημος για τα νουμερα στο κυνηγι, αν ομως καπιος ειναι Καλος τοτε θα εχει περισοτερες εφκεριες για να καρποθει θηραμα, τωρα αν για οπιες διποτε συνκιριες δεν τα καταφερει να καρπωθει το θηραμα δεν μπορει να παραπονιεται πως δεν εχει θηραμα αφου το ειδε με τα ιδια του τα ματια!!!ενω εδω το συνκεκριμενο περιοδικο που διαβασα και εγω και ο παραπανω κοσμος υπερασπιζεται πως τα αποτελεσματα ειναι λανθασμενα γιατι δεν εχουμε TOΣΑ θηραματα, αφου δεν εχουν την οικανοτιτα να τα δουν αυτο υποστηριζω εγω!!!Παραδειγμα πρην 15-20 μερες ολοι μιλουσαν για καλοχρονια στες φασες απο τες αναγνωρισεις τους...τωρα που δεν καταφεραν να καρπωθουν τον αναμενομενο αρηθμο θηραματος φωναζουν για τα αποτελεσματα του ταμειου θηρας και για τα μετρα που περνουν...καλα ρε κοπελια αφου ΟΛΟΙ βλεπαμε φασες απλα με τες πραξεις ΜΑΣ εθκιοξαμε τα πουλια μες τες απαγορευμενες τι θελετε τωρα να παν οι θηροφιλακες να τες φκαλουν ποξω??? ) , δεν είμαι ΠΕΛΛΟΣ ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΓΙΩΝΟΥΝ ουτε εγω ειμαι πελος και εν με αναγιωνει κανενας μπορω ζε μονος μου και ούτε θελω άλλους να ΖΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ......!!!!!!!! τοτε πολλα απλα μεν θκιαβαζεις ουτε εσυ ουτε κανενας αλλος ποστ μου , εν σας εβαλε κανενας το πιστολι πας την κελε για να τα θκιαβασεται,...τουλαχιστο εγω 5 γνωσεις που εχω στα λιγα χρονια εμπειριας μου μυραζουμαι τες ΕΣΥ?

Πάντα φιλικά.....και απο μενα!



Το αν κάποιος είναι καλός κυνηγός ή αχάπαρος ή οτιδήποτε άλλο, δεν είναι το θέμα της συζήτησης, εσυ το αναφέρεις μόνο, και εγώ δεν έχω αναφέρει αν υπάρχουν ή όχι θηράματα ούτε έκανα παράπονο, πάλι εσύ το αναφέρεις.
Το ότι το δείγμα είναι 450 άτομα γιατί δεν το σχολίασες??
Απο αυτά τα 450 άτομα το ταμείο τα χωρίζει σε επαρχίες, σε κατοχους σκύλων, σε μή κατοχους σκύλων κ.ο.κ. για το πόσοι μένουν και τι ομάδες ατομων δημιουργούντε και βγαίνουν και συμπεράσματα σκέψου το μόνος σου....εγώ τα θεωρώ λανθασμένα.

Θα ακολουθήσω το ''ΤΕΚΜΗΡΙΟΜΕΝΟ'' παραδειγμα σου με τις μπεκάτσες....Αν το βγάλεις στατιστικός για τα 50 άτομα που έκαναν post τις μπεκάτσες και όπως λές είναι περισσότερες απο 100....Τότε στατιστικός θα είχαμε καρπωθεί 96000(ΕΝΕΝΗΝΤΑ ΕΞΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ)!!!!!!!!!!!!!!!! και που αναλογούν σε 2 ανα άτομο..!!!!!!!

Τα παραπάνω είναι η δική μου γνώμη και τα δικά μου συμπεράσματα και δεν τα επιβάλω σε κανέναν και δεν είμαι ΑΠΟΛΥΤΟΣ στα λεγόμενα μου.

Ίσος αυτό που λές να είναι και ένας λόγος που κάποιοι έχοντες γνώση και πείρα δεν την μοιράζονται!!!!!!!!

Πάντα φιλικά.........
andreas78

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από andreas78 »

Σε περίπτωση που θέλεις τους 600 για τις 100 μπεκατσες τότε πήραμε 8000 ( οκτο χιλιάδες)...!!!! Πιο απο αυτά τα παραδείγματα που εσυ εθεσες σε αντιπροσωπεύει;;;;;;

Πάντα φιλικά.........
sotiris!129

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από sotiris!129 »

andreas78 έγραψε:

Το αν κάποιος είναι καλός κυνηγός ή αχάπαρος ή οτιδήποτε άλλο, δεν είναι το θέμα της συζήτησης, εσυ το αναφέρεις μόνο, και εγώ δεν έχω αναφέρει αν υπάρχουν ή όχι θηράματα ούτε έκανα παράπονο, πάλι εσύ το αναφέρεις.
Το ότι το δείγμα είναι 450 άτομα γιατί δεν το σχολίασες??φιλε μου εν απλο το θεμα πιανουν το 1% τι επεριμενες να μας πιανουν ουλους και να σου λαλουν ακριβος ακριβος τι επαιχτικε???
Απο αυτά τα 450 άτομα το ταμείο τα χωρίζει σε επαρχίες, σε κατοχους σκύλων, σε μή κατοχους σκύλων κ.ο.κ. για το πόσοι μένουν και τι ομάδες ατομων δημιουργούντε και βγαίνουν και συμπεράσματα σκέψου το μόνος σου....εγώ τα θεωρώ λανθασμένα.

Θα ακολουθήσω το ''ΤΕΚΜΗΡΙΟΜΕΝΟ'' παραδειγμα σου με τις μπεκάτσες....Αν το βγάλεις στατιστικός για τα 50 άτομα που έκαναν post τις μπεκάτσες και όπως λές είναι περισσότερες απο 100....Τότε στατιστικός θα είχαμε καρπωθεί 96000(ΕΝΕΝΗΝΤΑ ΕΞΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ)!!!!!!!!!!!!!!!! και που αναλογούν σε 2 ανα άτομο..!!!!!!!ζινος που να παιξει μπεκατσα εν να την βαλει ζινος που εν παιζει τιποτε τι να βαλει μια φωτογραφια με τον περτικοδετι οφκερο??? :lol: περσυ ολοι μιλουσαν για καλοχρονια στες μπεκατσες οπου ειχε ενα ρεμα με λια βατα εφκαλες μπεκατσα τωρα να πιστεψω εσυ ΔΕΝ ειδες μπεκατσα περσυ??? αν δεν ειδες τοτε πολλα απλα οι περιοχες οπου εξωρμας δεν προσφερονται για τα γουστα του πουλιου αυτου! δεν γινεται πχ ο Πανικος στο παραλιμνι να καρτερα να παιξει μπεκατσα μες το κοκκινοχομα που κυνηγουν τες τραχιλες

Τα παραπάνω είναι η δική μου γνώμη και τα δικά μου συμπεράσματα και δεν τα επιβάλω σε κανέναν και δεν είμαι ΑΠΟΛΥΤΟΣ στα λεγόμενα μου.
φιλε μου εγω ειμαι απολυτος και να σου και το γιατι! αμαν μου λαλεις οτι ενας αθρωπος που 3ερει να κυνηγισει, και δεν παει απλα με το αυτοκινητο του να κατσει πας την καρεκλουα του 2 μετρα διπλα που αυτο και να περιμενει να παιξει λαο αλλα αντιθετος περπατα και κανει κανονικα παγανια δεν καταφερνει να καρποθει 7 περδικια εχει δεν εχει σκυλο σε 9 εξωρμισεις απο 5:30 ωρες τοτε εγω κυνηγω σε αλλο πλανητη και τα θηραματα που βλεπω εν της φαντασιας μου!!!

Ίσος αυτό που λές να είναι και ένας λόγος που κάποιοι έχοντες γνώση και πείρα δεν την μοιράζονται!!!!!!!!

Πάντα φιλικά.........
Με λια λογια φιλε μου φασκεται και αντιφασκεται οι παραπανω, παντα φτεν οι αλλοι και ποτε εμεις!
οποτε περασει η πρωτη κυριακη φωναζεται ουλοι για ατομα που επερασαν το κοτα και αντι 5 επαιξαν 8-9-10 περτιζια, και τωρα φενεται σας υπερβολικο το 7 ολοχρονα???? καλα ρε παιθκια αφου ζιαμε που πατε εχει ατομα που περνουν το κοτα εσεις εν καταφερνεται να πιατε 5 που εν το κοτα και να πιατε ακομα 2 στες αλλες 8 εξωρμησεις???
εν λογικο σαν εμενα που παιζω 20-25 το χρονο να εχει ακομα 10 000 κυνηγους που παιζουν τοσα... αρα εχει 30 000 δεν παιζουν αλλοι γιατι εν λααριες και δεν τα παιζουν αλλοι γιατι εν κυνηγουν στα σοστα μεροι λογο του οτι ψαχνουν αλλα θηραματα, αλλοι απο συνκιριες και αλλοι εν γεροι και απλα παν για να παν, και αλλοι δεν το κατεχουν το θεμα και απλα εν 3ερουν τι να καμουν και παν κυνηγι... που εν το παραξενω και το ακαταλαβιστικο δλδ?

αλλοι μετα τες πρωτες εξωρμισεις σταματουν να βουρουν τα περτιζια, στεκουν στες ζικλες που την 2ρη κυριακη με τα μηχανουθκια και ξερω γω και μετα λαλει τους το ταμειο θηρας επαιξαμε 1 650 000 ζικλες και παραξενεφκουνται ποτε επαιξαμε τοσα πουλια! καλα ρε παιθκια που 30 μας αναλογουν ενζε υπαν σας επαιξεν ο καθε κυνηγος 1 600 000 ζικλες :lol:
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από Anthimos »

Κοπελια εισηγηση .

Για να μην θεωρουμε χαμηλό το δειγμα εισηγουμε φέτος το Ταμειο Θηρας στην Εκθεση κυνηγιου αντι να τυπωσει και να δινει χάρτες να δινει ενα εξελάκι Α4 στον κάθε κυνηγο ή ενα διπτυχο όπου κάθε εξορμηση θα καταγραφουμε
1, Καρπωση
2,Πόσα πουλια & λαγους είδαμε/σηκωσαμε
3,Περιοχη που κυνηγησαμε
4,Πόσες ωρες κυνηγησαμε

κτλ

Να μας τα δωσουν στην εκθεση και να τους τα πάρουμε πίσω στην επόμενη, η ας μαζευουν τα στοιχεια Live εκει και να δινουν ένα δωρακι. Σε κομπιουτερ να τα μηχανογραφησουν και ευκολα.
Μπορουν επισης στη ιστοσελιδα τους να αναρτησουν μια μελετη και να μπαινεις μια φορα να συμπληρωνεις...
Κατι για να ειναι πιο περιεκτικη και πειστικη η ερευνα

Αλλα ρε κοπελια επειδη εν ακουει τζαι δεν θωρει κανενας οχι λαφαζανιες τζαι ππουνιες!! οκ? :lol:
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
ANTARTIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 18 Ιουν 2012, 09:05

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από ANTARTIS »

θέλεις εκπεδεuτi,εκτροφέα θηροφύλακα "ιπεuθινο" κυνηγετικής ομοσπονδίας γενικά θέλεις να μάθεις κάτι παραπάνω για το κυνήγι τους σκύλους τα μανιτάρια τους "στρουφους" κτλ όλους μπορεί να τους κρίνει αλλα άuτoς δεν μπορεί να κριθή???????????? απλά πήγαινε στο ΣΩΤΗΡΗΣ129!!!
ο άνθρωπος που για όλα έχει άποψη για όλα έχει γνώμη, τα δικά του έντα το σωστά και όλους τους άλλους εν "λαθασμενα"!!!!!
κύριε σωτήρη ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΑ ΜΑΘΩ να το θυμάσαι άuτο!
ποιος έκρινε ότι εσύ έχεις πέντε γνώσης και τις μοιράζεσαι??? εσύ??? άλλοι κύριε θα σου πουν αν έχεις η όχι τις γνώσης, μην καβαλας το καλάμι 5-6 χρονια που κρατάς όπλο και το paizis κυνηγός γιατί το να έχεις γνώση eavtou και "αuτοκριτικις" είναι αρετή!!
και να μην σου κακοφανεί τώρα... τούτα που έγραψα εν συγκρίνονται καν με το "ΑΧΑΠΑΡΟΣ" και ΑΧΡΗΣΤΟΣ που πολλή συχνά εσύ xρισιμοποιας

όσο για την μπεκάτσα οποιος παίξει ένα poulι τυχαία γίνετε και μπεκάτσας!! ακουστά την έχεις νομίζω!!!
Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι.
Άβαταρ μέλους
ANTARTIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 18 Ιουν 2012, 09:05

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από ANTARTIS »

όσο για την ερευνα δεν ήταν δεν είναι και δεν θα γίνει ποτε αντιπροσωπευτική. απλά γιατί κανένας δεν δηλώνει προπάντων από το τηλ. αλήθειες. :mrgreen: :mrgreen:
Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι.
andreas78

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από andreas78 »

sotiris!129 έγραψε:
andreas78 έγραψε:

Το αν κάποιος είναι καλός κυνηγός ή αχάπαρος ή οτιδήποτε άλλο, δεν είναι το θέμα της συζήτησης, εσυ το αναφέρεις μόνο, και εγώ δεν έχω αναφέρει αν υπάρχουν ή όχι θηράματα ούτε έκανα παράπονο, πάλι εσύ το αναφέρεις.
Το ότι το δείγμα είναι 450 άτομα γιατί δεν το σχολίασες??φιλε μου εν απλο το θεμα πιανουν το 1% τι επεριμενες να μας πιανουν ουλους και να σου λαλουν ακριβος ακριβος τι επαιχτικε???
Απο αυτά τα 450 άτομα το ταμείο τα χωρίζει σε επαρχίες, σε κατοχους σκύλων, σε μή κατοχους σκύλων κ.ο.κ. για το πόσοι μένουν και τι ομάδες ατομων δημιουργούντε και βγαίνουν και συμπεράσματα σκέψου το μόνος σου....εγώ τα θεωρώ λανθασμένα.

Θα ακολουθήσω το ''ΤΕΚΜΗΡΙΟΜΕΝΟ'' παραδειγμα σου με τις μπεκάτσες....Αν το βγάλεις στατιστικός για τα 50 άτομα που έκαναν post τις μπεκάτσες και όπως λές είναι περισσότερες απο 100....Τότε στατιστικός θα είχαμε καρπωθεί 96000(ΕΝΕΝΗΝΤΑ ΕΞΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ)!!!!!!!!!!!!!!!! και που αναλογούν σε 2 ανα άτομο..!!!!!!!ζινος που να παιξει μπεκατσα εν να την βαλει ζινος που εν παιζει τιποτε τι να βαλει μια φωτογραφια με τον περτικοδετι οφκερο??? :lol: περσυ ολοι μιλουσαν για καλοχρονια στες μπεκατσες οπου ειχε ενα ρεμα με λια βατα εφκαλες μπεκατσα τωρα να πιστεψω εσυ ΔΕΝ ειδες μπεκατσα περσυ??? αν δεν ειδες τοτε πολλα απλα οι περιοχες οπου εξωρμας δεν προσφερονται για τα γουστα του πουλιου αυτου! δεν γινεται πχ ο Πανικος στο παραλιμνι να καρτερα να παιξει μπεκατσα μες το κοκκινοχομα που κυνηγουν τες τραχιλες

Τα παραπάνω είναι η δική μου γνώμη και τα δικά μου συμπεράσματα και δεν τα επιβάλω σε κανέναν και δεν είμαι ΑΠΟΛΥΤΟΣ στα λεγόμενα μου.
φιλε μου εγω ειμαι απολυτος και να σου και το γιατι! αμαν μου λαλεις οτι ενας αθρωπος που 3ερει να κυνηγισει, και δεν παει απλα με το αυτοκινητο του να κατσει πας την καρεκλουα του 2 μετρα διπλα που αυτο και να περιμενει να παιξει λαο αλλα αντιθετος περπατα και κανει κανονικα παγανια δεν καταφερνει να καρποθει 7 περδικια εχει δεν εχει σκυλο σε 9 εξωρμισεις απο 5:30 ωρες τοτε εγω κυνηγω σε αλλο πλανητη και τα θηραματα που βλεπω εν της φαντασιας μου!!!

Ίσος αυτό που λές να είναι και ένας λόγος που κάποιοι έχοντες γνώση και πείρα δεν την μοιράζονται!!!!!!!!

Πάντα φιλικά.........
Με λια λογια φιλε μου φασκεται και αντιφασκεται οι παραπανω, παντα φτεν οι αλλοι και ποτε εμεις!
οποτε περασει η πρωτη κυριακη φωναζεται ουλοι για ατομα που επερασαν το κοτα και αντι 5 επαιξαν 8-9-10 περτιζια, και τωρα φενεται σας υπερβολικο το 7 ολοχρονα???? καλα ρε παιθκια αφου ζιαμε που πατε εχει ατομα που περνουν το κοτα εσεις εν καταφερνεται να πιατε 5 που εν το κοτα και να πιατε ακομα 2 στες αλλες 8 εξωρμησεις???
εν λογικο σαν εμενα που παιζω 20-25 το χρονο να εχει ακομα 10 000 κυνηγους που παιζουν τοσα... αρα εχει 30 000 δεν παιζουν αλλοι γιατι εν λααριες και δεν τα παιζουν αλλοι γιατι εν κυνηγουν στα σοστα μεροι λογο του οτι ψαχνουν αλλα θηραματα, αλλοι απο συνκιριες και αλλοι εν γεροι και απλα παν για να παν, και αλλοι δεν το κατεχουν το θεμα και απλα εν 3ερουν τι να καμουν και παν κυνηγι... που εν το παραξενω και το ακαταλαβιστικο δλδ?

αλλοι μετα τες πρωτες εξωρμισεις σταματουν να βουρουν τα περτιζια, στεκουν στες ζικλες που την 2ρη κυριακη με τα μηχανουθκια και ξερω γω και μετα λαλει τους το ταμειο θηρας επαιξαμε 1 650 000 ζικλες και παραξενεφκουνται ποτε επαιξαμε τοσα πουλια! καλα ρε παιθκια που 30 μας αναλογουν ενζε υπαν σας επαιξεν ο καθε κυνηγος 1 600 000 ζικλες :lol:
Δέν θα σχολιάσω τα λεγόμενα σου διότι απλά δεν συναινοούμαστε και ούτε πρόκειται να συμβεί κατι τετοιο οσον αφορά τα αποτελέσματα κάρπωσης....Το ποιός ΦΑΣΚΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΦΑΣΚΕΙ μπορεί εύκολα να διαπιστωθεί απο τα λεγόμενα του καθε'νός..!!!!
Αυτο που μου κάνει πραγματικά μεγάλη εντύπωση, ειναι πως εκτός απο όλες αυτες τις απόλυτες γνώσεις και εμπειρίες που σε διακατέχουν έχεις και την ικανότητα να βλέπεις στις αναρτήσεις μου πράγματα που δεν εχω γράψει!!!!!
Μπορείς σε παρακαλώ να μου πείς πότε εγώ έκανα το παραμικρό παράπονο για το αν εχει ή όχι θηράματα η Κύπρος???
Απο που βγάζεις συμπεράσματα για το αν είδα, καρπώθηκα μπεκάτσα, που, πως κ.ο.κ. κυνηγώ εγώ???
Ή μήπως τα πάντα περιφέροντε στο πώς εσύ κυνηγάς, πως εσυ έχεις γνώσεις, πως ο σκύλος σου...πως η κουτσόφτερη...πως....πως..πως.......
Και κάτι άλλο, δηλαδή κατ'εσένα οσοι απο τα μέλη δεν βάζουν φωτογραφίες, δεν βάζουν ποτε τιποτα πανω στον περτικοδέτη τους...!!!!!!!!!
Όσοι ασχολούντε πραγματικά με την μπεκάτσα γνωρίζουν.....!!!!!!!

.................
andreas78

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από andreas78 »

Επίσις αν το να μοιράζωμαι γνώσεις για εσένα σημαίνει να προσβάλλω καποιον, που δεν είναι γνώστης κάποιου θέματος.....ευχαριστώ αλλά δεν είναι του χαρακτήρα μου.....
ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΓΚΡΕΜΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΛΑΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΕΙ ΣΤΟ ΚΕΝΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΘΟΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΕΠΕΣΕ...!!!!!!!!!!

...........................
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από AndreasDr »

ANTARTIS έγραψε:θέλεις εκπεδεuτi,εκτροφέα θηροφύλακα "ιπεuθινο" κυνηγετικής ομοσπονδίας γενικά θέλεις να μάθεις κάτι παραπάνω για το κυνήγι τους σκύλους τα μανιτάρια τους "στρουφους" κτλ όλους μπορεί να τους κρίνει αλλα άuτoς δεν μπορεί να κριθή???????????? απλά πήγαινε στο ΣΩΤΗΡΗΣ129!!!
ο άνθρωπος που για όλα έχει άποψη για όλα έχει γνώμη, τα δικά του έντα το σωστά και όλους τους άλλους εν "λαθασμενα"!!!!!
κύριε σωτήρη ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΑ ΜΑΘΩ να το θυμάσαι άuτο!
ποιος έκρινε ότι εσύ έχεις πέντε γνώσης και τις μοιράζεσαι??? εσύ??? άλλοι κύριε θα σου πουν αν έχεις η όχι τις γνώσης, μην καβαλας το καλάμι 5-6 χρονια που κρατάς όπλο και το paizis κυνηγός γιατί το να έχεις γνώση eavtou και "αuτοκριτικις" είναι αρετή!!
και να μην σου κακοφανεί τώρα... τούτα που έγραψα εν συγκρίνονται καν με το "ΑΧΑΠΑΡΟΣ" και ΑΧΡΗΣΤΟΣ που πολλή συχνά εσύ xρισιμοποιας

όσο για την μπεκάτσα οποιος παίξει ένα poulι τυχαία γίνετε και μπεκάτσας!! ακουστά την έχεις νομίζω!!!
+10000 και προσθέτω
Μόνο ο Σωτήρης ξέρει πού πρέπει να κυνηγήσει, πώς να κυνηγήσει και πότε να κυνηγήσει. Οτιδήποτε κάμνουμε οι υπόλοιποι είναι λάθος, όποιος δέν παίζει θήραμα, είτε είναι αχάπαρος, είτε δέν εκπαιδευσε τον σκύλλο του σάν τον Λάκη, είτε πάει σε τόπους που έχει πολλούς κυνηγούς, είτε δέν "έχει ικανοποιητικό πάθος", είτε....δέν κρατά beretta... Σε γεννικές γραμμές σε όλα τα πόστ, σε όλα τα θέματα θα δείς και το "εγώ έχω πάθος, εγώ πάω τσιαμέ που έν έχει πολλούς, εγώ κάμνω τσίνο, εγώ δέν κάμνω το άλλο, ο Λάκης φεμάρει, ο Λάκης δέν φερμάρει" γεννικά δίνεται η εντύπωση του ότι κάμνει ο Σωτήρης είναι σωστό και απόλυτο. Φίλε Σωτήρη ούτε πόσο κυνηγάς ξέρω, ούτε την ηλικία σου αλλά ούτε και με ενδειαφέρει. Απλά μήν είσαι τόσο απόλυτος και γεννικά τόσο παντογνώστης, όσο αφορά αν διαβάζουμε τα πόστ σου, ειλικρινά το αποφεύγω όσο γίνεται, δέν είναι και εύκολο αφού σχεδόν σε όλα τα θέματα υπάρχουν οι σφίνες σου και τα "εμπλουτίζουν". Και το πιό σπαστικό να αμφισβητάς συνέχεια την άποψη του άλλου :evil: Μπορεί να ξέρει κάτι παραπάνο που σένα (λέμε τώρα).
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Εκτίμηση Ταμείου Θήρας

Δημοσίευση από Anthimos »

Ρε boys o φακτορας του κυνηγιου εν Σωτηρης, ΤΕΛΟΣ!!!! :lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Anthimos την 22 Αύγ 2012, 15:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”