Συμπεριφορα Ταμειου θηρας- προς κυνηγους

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Συμπεριφορα Ταμειου θηρας- προς κυνηγους

Δημοσίευση από tracker686 »

Παιδεια ανοιγω αυτο το θεμα με βαθια πικρα για να σας διηγηθω το περιστατικο που μου συνεβη προχθες με το ταμειο θηρας και το τροπο που προσεγκισε εμενα προσωπικα...Ημουν σε μια περιοχη επαρχια Λευκωσιας και ημουν καρτερι για φασσες,τριγονια,φιλικουτουνια πεξαμε πολυ λιγα πραγματα και σηκωστικα απο την καρεκλα μου και μιλουσα ορθιος με ενα φιλο μου κρατωντας το οπλο αγκαλια και τις καννες στραμμενες στον ουρανο,οταν ειδα ενα αυτοκινητο απο μακρια και ερχετε και καταλαβα οτι ειναι το Ταμειο Θηρας,και σταματα στον παρα διπλα μου και λεει 'μα ηντα που επεξες τζιαμε ρε κουμπαρε' του λεει ο κυνηγος 'ενα πεζουνι' ο θηροφυλακας 'και αμαν ερτει εκεινος που εσσει τα πεζουνια και κινηση σου αγωγην ενα σου αρεσει' (σημειωστε οτι τα πεζουνια ηταν μεσα στα χωραφια,τελως παντων δεν ειχαν ιδιοκτητη) ουτε ενα καλημερα ουτε τιποτε μονομιας με ενα τροπο χυδεο λες και ηθελαν απο το πρωι καβγα... μετα πηγαν στον παρακατω και με ενα τροπο πολυ επιθετικο εκαναν παρατηρησεις στουσ κυνηγους χωρις να υπαρχει κατι συγκεκριμενο και ουσιωδες απλα ηθελαν να κανουν θεμα, να μην τα πολυλεμε ηρθε σε εμενα και μου λεει 'κατεβαστον ολαν το σσιπεττο σου κατω ρεε και ενα μας πεξεις' και οπως ειπα παραπανω οτι το οπλο μου εβλεπε τον ουρανο....και εγω του απαντησα καθως πρεπει με ομορφα λογια που τους προσγειωσαν. θελω να σας ρωτεισω ποσοι και ποσοι εχουν απο μια ιστορια να πουνε με την συμπεριφορα αυτης της υπηρεσιας και μετα θελουν να σεβουντε οι κυνηγοι αυτους οταν εσυ βλεπεις καποιων στα βουνα χωρις να ξερεις ποιος ειναι και του συμπεριφερεσε με αυτο τον τροπο λες και εκανενου ανθρωπου που βγηκε απο τις σπηλιες,εγω ειπα ενα μικρο παραδειγμα για τροπους συμπεριφορας,που ειληκρηνα με εθειξε προσωπικα,προκαλουν χωρις λογο ρε παιδεια και αυτο ειναι μεγαλο λαθος,θελω να καταλυξω οτι εμεναν οι παππουδες μου μου εμαθαν οτι 'ο καλος τροπος βγαζει την κουφι απο την τρυπα μτφ'. να μαθουν πλεων να μην βαζουν ολους τους κυνηγους στο ιδιο καζανι γιατι εχει λογιων λογιων προσωπικοτητες και χαρακτηρες στο κυνηγη. ο συγκεκριμενος θα λογοδοτησει στο αφεντικο του,αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα,το θεμα ειναι με τους συνετεισμενους κυνηγους να συμπεριφερωντε ανθρωπινα,ενα μου πειτε που θα τους καταλαβενουν,οι κυνηγοι οι σωστοι παντα ξεχωριζουν...αυτα ειχα να πω και θαθελα πολυ να ακουσω καποιες γνωμες και απο εσας! Σημειωση οτι δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα με τους ανθρωπους και ουτε κατηγορηθεικα ποτε μου για οτιδηποτε περι κυνηγιου,για να μην σκεφτει καποιος οτι εχω κατι προηγουμενο και θυγω αυτο το θεμα. ειναι καθαρα για συμπεριφορα μεταξυ κυνηγου και Ταμειου Θηρας ακομη και Ουλαμου....
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Συμπεριφορα Ταμειου θηρας- προς κυνηγους

Δημοσίευση από admin »

Κοίταξε σε όλες τις δουλειές όπου κάποιος έχει κάποιαν εξουσία υπάρχουν και οι μ... που εκμεταλεύονται την θέση τους επειδή μαστίζονται απο το σύνδρομο εξουσίας (βλέπε στρατό, αστυνομία, κ.τ.λ) αλλά δέν είναι η συμπεριφορά του ταμείου θήρας πρός τους κυνηγούς και κακός το έθεσες έτσι στο τίτλο σου. Είναι η συμπεριφορά ορισμένων ή κάποιου θηροφύλακα που μπορεί να είναι και έκτακτος μάλιστα. Εγώ γνωρίζω αρκετούς θηροφύλακες οι οποίοι είναι και πολύ καλοί άνθρωποι και έχουν και πολύ καλούς τρόπους. Φυσικά και εμένα μου έτυχε κάποτε ένας να μου παίξει τον έξυπνο και να προσπαθήσει να μου κάνει γυμνάσια αλλά τον έβαλα και εγώ καλά στην θέση του γιατί όπως αυτή έχουν εξουσία έχουμε και εμείς δικαιώματα .
Προσέχουμε...για να έχουμε
Canis

Re: Συμπεριφορα Ταμειου θηρας- προς κυνηγους

Δημοσίευση από Canis »

Σίγουρα όπως το έθεικσε ο φίλος ο winchester, λίγο πολύ όλοι έχουμε μια ίστορια όπου μέλη του Τ.Θ. δεν μας αντιμετόπισαν καθώς πρέπει. Απο τη άλλη θα σύμφωνήσω απόλυτα με τον admin για το γεγονός ότι ορισμένοι ανθρώποι πάσχουν απο το σύνδρομο της εξουσίας. Και στο Τ.Θ. υπάρχει και στο στρατο, και στη αστυνομία ακόμα και οι τροχονόμοι στη Κύπρο πολλες φορές το παίζουν αρχηγοί :D . προσώπικά ατομα του ταμείου θήρας μου συμπεριφέρθηκαν απραιπός 2-3 φορές. Αστυνομικοί ... μεν αρωτάτε. Προς θεου εδώ δεν θελω να θείξω την Α.Κ. αλλά είναι απλά στατιστικα. Σε όλες τισ υπηρεσίες υπάρχούν και μ..κες. Απλά στη καθημερινότητα εχούμε περισσότερα πάρε δόσε με αστυνόμία, τροχονόμους κλπ. Η Θηρά μού εκανέ έλεγχο όλεσ κ όλεσ 5-7 φορές.
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Συμπεριφορα Ταμειου θηρας- προς κυνηγους

Δημοσίευση από marinos.a »

Η λεπτομέρεια προδίδει το σύνολο αγαπητέ.
Όταν ακούμε στην τηλεόρασή ''οι οπαδοί του ΑΠΟΕΛ ή της Ομόνοιας έσπασαν τζάμια'' δεν σημάνει οτι τα έσπασαν όλοι μαζί ή ότι είναι όλοι κακοί. Παρ ολα αυτά τους τσουβαλιάζουν.

Μπορεί η πλειοψηφία να ειναι καλοί αλλα οι λίγοι να τους χαλούν το όνομά. Είναι κατι που πρέπει να το φροντίσουν!
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Συμπεριφορα Ταμειου θηρας- προς κυνηγους

Δημοσίευση από tracker686 »

Συμφωνω μαζι σας δεν ειναι ολοι ετσι,αλλα ενα σαπιο μηλο καταστρεφει ολοκληρο καλαθη,οπως και οι διαφορες υπηρεσιες,που οι πληστοι κανουν την δουλεια τους καθως πρεπει και μια μαζα ανθρωπων την καταστρεφη απο πισω δυστυχος...μπορει να μου ετυχε αυτος ο συγκεκριμενος και γιαυτο μηλισα γιαυτο το θεμα,ευχομε τα πραγματα να αλλαξουν προς το καλυτερο!
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: Συμπεριφορα Ταμειου θηρας- προς κυνηγους

Δημοσίευση από NIKOLAS »

εσταματησαν μας πολλες φορες εχει ατομα που πραγματικα χερεσε να μιλας μαζιν τους εχει αλλους (δυστιχως οι παραπανω )νομιζουν οτι ......καλυτερα να μην το πω.

εμεις να διχνουμε καλο προσωπο να μεν τους διουμεν αφορμες και οτι θελουν ας καμουν
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”