Αδεια Κυνηγίου

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Αδεια Κυνηγίου

Δημοσίευση από kyriakos304 »

master έγραψε:Βρέθηκα τυχαία με έναν γνωστό μου θηροφύλακα και με ενημέρωσε ότι οι άδειες θα αρχίσουν να ανανεώνονται από 1η Αυγούστου και οι χάρτες εκτός αρποόπτου (κτηματολόγιο,τυπογραφείο) θα είναι έτοιμοι αρχές Αυγούστου.

Εννα με λινσάρεται αν κάμω την ερώτηση (για χάρη συζήτησης)... Αξίζει να ανανεώσουμε την άδεια φέτος;
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Αδεια Κυνηγίου

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

kyriakos304 έγραψε:
master έγραψε:Βρέθηκα τυχαία με έναν γνωστό μου θηροφύλακα και με ενημέρωσε ότι οι άδειες θα αρχίσουν να ανανεώνονται από 1η Αυγούστου και οι χάρτες εκτός αρποόπτου (κτηματολόγιο,τυπογραφείο) θα είναι έτοιμοι αρχές Αυγούστου.

Εννα με λινσάρεται αν κάμω την ερώτηση (για χάρη συζήτησης)... Αξίζει να ανανεώσουμε την άδεια φέτος;
Πολλοί δεν θα την ανανεώσουν και λόγω οικονομικού και λόγω της κατάστασης με το κυνήγι και θα πάρουν το ρίσκο να τους πιάσει η θήρα. Κατά πόσον αξίζει νομίζω εναπόκειται στον καθέναν να κρίνει, εγώ θα την ανανεώσω και θα κρίνω για του χρόνου αναλόγως του τι θα συναντήσω φέτος.
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Αδεια Κυνηγίου

Δημοσίευση από Phinix »

kyriakos304 έγραψε:
master έγραψε:Βρέθηκα τυχαία με έναν γνωστό μου θηροφύλακα και με ενημέρωσε ότι οι άδειες θα αρχίσουν να ανανεώνονται από 1η Αυγούστου και οι χάρτες εκτός αρποόπτου (κτηματολόγιο,τυπογραφείο) θα είναι έτοιμοι αρχές Αυγούστου.

Εννα με λινσάρεται αν κάμω την ερώτηση (για χάρη συζήτησης)... Αξίζει να ανανεώσουμε την άδεια φέτος;
βασικά μονο για την συνείδηση μας
το αν φοβάσαι να σε σταματήσει κάποιος αστο καλύτερα γιατί το πιο πιθανό ούτε καν θα τους δεις μπροστά σου

:D
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Αδεια Κυνηγίου

Δημοσίευση από MARIOSE »

Μιας και αναφέρετε την άδεια να κάμω μια πρόβλεψη:
Η λύση στα προβλήματα του κυνηγίου θα είναι πολύ απλά => Η ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ...

Τα άλλα μάλλον θα παραμείνουν τα ίδια...
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Αδεια Κυνηγίου

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

MARIOSE έγραψε:Μιας και αναφέρετε την άδεια να κάμω μια πρόβλεψη:
Η λύση στα προβλήματα του κυνηγίου θα είναι πολύ απλά => Η ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ...

Τα άλλα μάλλον θα παραμείνουν τα ίδια...
Εθύμησες μου την πολιτική των κυβερνήσεων, όταν έχουν πρόβλημα με τα χρήματα αντί να κάμουν εξοικονόμηση μπήουν φόρους. Προσωπικά δεν θα είχα πρόβλημα αν η άδεια πήγαινε πάνω εάν πράγματι αυτό θα έλυνε τα προβλήματα. Πράγμα που αμφιβάλλω να γίνει. :roll:
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Αδεια Κυνηγίου

Δημοσίευση από MARIOSE »

spyrosspyrou851 έγραψε:
MARIOSE έγραψε:Μιας και αναφέρετε την άδεια να κάμω μια πρόβλεψη:
Η λύση στα προβλήματα του κυνηγίου θα είναι πολύ απλά => Η ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ...

Τα άλλα μάλλον θα παραμείνουν τα ίδια...
Εθύμησες μου την πολιτική των κυβερνήσεων, όταν έχουν πρόβλημα με τα χρήματα αντί να κάμουν εξοικονόμηση μπήουν φόρους. Προσωπικά δεν θα είχα πρόβλημα αν η άδεια πήγαινε πάνω εάν πράγματι αυτό θα έλυνε τα προβλήματα. Πράγμα που αμφιβάλλω να γίνει. :roll:
Ακριβώς φίλε! Όπως τα είπες είναι.

Κι άλλα χρήματα και από ουσία μηδέν...
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: Αδεια Κυνηγίου

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

Phinix έγραψε:
kyriakos304 έγραψε:
master έγραψε:Βρέθηκα τυχαία με έναν γνωστό μου θηροφύλακα και με ενημέρωσε ότι οι άδειες θα αρχίσουν να ανανεώνονται από 1η Αυγούστου και οι χάρτες εκτός αρποόπτου (κτηματολόγιο,τυπογραφείο) θα είναι έτοιμοι αρχές Αυγούστου.

Εννα με λινσάρεται αν κάμω την ερώτηση (για χάρη συζήτησης)... Αξίζει να ανανεώσουμε την άδεια φέτος;
βασικά μονο για την συνείδηση μας
το αν φοβάσαι να σε σταματήσει κάποιος αστο καλύτερα γιατί το πιο πιθανό ούτε καν θα τους δεις μπροστά σου

:D
ετσιιιι
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Αδεια Κυνηγίου

Δημοσίευση από Phinix »

καλημέρα σε όλους

μέχρι χτες, οι ανανεωμένες άδειες κυνηγιού ήταν περίπου 7 με 8 χιλιάδες (phil news)

οι υπόλοιποι? η μονο 8 χιλιάδες θα πάμε την κυριακή?
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: Αδεια Κυνηγίου

Δημοσίευση από Dimitris »

Phinix έγραψε:καλημέρα σε όλους

μέχρι χτες, οι ανανεωμένες άδειες κυνηγιού ήταν περίπου 7 με 8 χιλιάδες (phil news)

οι υπόλοιποι? η μονο 8 χιλιάδες θα πάμε την κυριακή?
Ναι. Οι υπόλοιποι θα κάτσουν αναπαυτικά πάνω στις καρεκλούες που εβάλαν εδώ και 1 μήνα πάνω στο βουνό με την ένδειξη "κρατημένο".... Εν κανεί που οι ανθρώποι εξοδιαστήκαν να αγοράουν τροφές, εφάαν ούλλο το σκόρσο να ταΐσουν τα άγρια πετεινά του ουρανού της κύπρου, να τους φκάλουμε και άδεια? κρίμα και άδικο :oops: :evil:
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”