ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Laurona »

Η ειρωνεία για να δει ο κοσμος πιυ ακομη πιστεύει σε ηγεσίες κλπ ειναι οτι περσυ ο Αριστος κ τα παιδιά που έτρεξα ν νομιζαν οτι τους δωθηκε προσοχη κ εισακουστηκαν κ θα χαμε κ κυνηγι μπεκατσας μετα τον δεκεμβρη.
μεσα σε ενα χρονο αντί να δωθει κοπηκε κ ο δεκεμβρης.
για νσ δειτε οταν σας εγραφα καποτε προσεχετε τι λετε οτι οταν κατι χαθει δεν ερχετε πισω κ δημιιυργα προηγουμενα.
πριν δεκαπεντε στην λεμεσο οι γερό τσουροι σρνηθηκαν να αφήσουν τις θέσεις τους.
Να τους ασσιχτιριζει ο κόσμος κ να λαλουν εμεις δεν παρετουμαστε σε ένα μιση χρονο που εχει εκλογες θωρουμε.
τόσα χρονια τρων κ σπαζουν εν πελλοι?
τοσα λεφτα απ το κυνηγι αλλα ο χασικος λεει δεν ειναι του παροντος.
τα τρία κατι εκατομυρια ελλειμα που ειπε η γενικη ελεκτρια πριν μια πενταετία οτι λειπουν που επιαν.
εχω τα εγω στην τραπεζα?
σαββατοκυριακο επρεπε η βουλη τωρα να ηταν κλειστή από κυνηγους κ σκυλους.
Αρχ.....
δεν ειμαδτε για τιποτε.
Ρε να πουμε παρετηθειτε κ να παραδωσουμε βιβλιαρια γιατί δεν τολματε κανενας?
πετε μου?
αμα το καμνα με ποψε ηταν να γινει της πουτανας με τους βολευτες.
τζιαμε αρνιά.

Οι περισσότεροι φετος με σκυλια φερμας θα κυνηγουσαμε μπεκατσες εαν συνεχιζόταν ετσι ο κσιρος.
τωρα......

Πετε μου ενας.
τωρα???

Και ζητα απο εμεναν η ηγεσια μου να μεινω νομιμος. ?
Σταματησα απι περσυ ετσι καιρο και περασαν απο μπροστα μου δωδεκα λαγοι.
Φυτεψα για να εχουν να τρων.
τσακωθηκα με κοσμο νεολαία κ γέρους για να τους καμω να κατά λαβουν οτι το να τσιλλας ενα λαο ειναι αναδρο.
εδωσα τους παραδειγματα .
καραφερα να συνετισω κόσμο.
Καταπολεμησα με συναδελφους την ποντικα.
και αντι να με βοηθησει η ηγεσια μου βλέποντας το μερακι μου (μιλω για ολους μας) με τιμωρα εμενα ΞΑΝΑ επειδή ειμαι η ευκολη λυση κ αφήνει τους λαθροθηρες να φκουν κουπα απαννη.
Τις προαλες εβαλεν ο αλλος κ παραδεκτηκε στο φατσοβιβλιο λαγους της νυκτας και δεν του εκαμαν τιποτε.
και πάει ο αλλος εκπαιδευτικο κ τον γράφουν γιατί εν παράνομος κ δεν εχει αδεια κυνηγιου ανανεωμένη σπο τις αρχες αυγουστου.
επελλανα ν τα ορτυκια με τες μηχανουες κ δεν εσύ γκινηθηκε κανενας αλλα το κόσμο που βγηκε πριν τον ιουλιο εκπαιδευτικο εδωκαν του 300 ευρω εξωδικο.
καταλαβετε το........

Εγω ετελειωσα κυριοι.
και μαζι μου πολλοι αλλοι.
μην γυρεψετε βοήθεια η οτιδηποτε αλλο.
Απο χτες χασατε καθε επαφη με τον αγνο κ σωστο κυνηγο που αγαπούσε κ πονουσε το κυνηγι.
απο χτες εισαστε μονοι σας.

Τωρα γελατε πονιστικωμενοι των κυνηγετικων καρεκλων κ νομίζετε λαλω πελλαρες.

Παει ο καιρος.
Του χρόνου που δεν θσ βγουν αδειες ομως αλλά θα εξορμησουμε εννα σας δω.
οταν σας πουν που ειναι τα ριαλια που φερατε φετος κ θα τους δειξετε τα σιερκα σας οφκερα.
κσαι θα σας πουν αυτοί που σας κρατουν τσιαμε τοσα χρονια. .....ατε φιετε ασσιχτιρ.
και θα τους πειτε εσεις μα......οι λαοί που σας εταισαμεν......εννα γκουν στην φόρα.
Και θα φαειθειτε μονοι σας.

Γεια χαρανταν αχρηστοι......
που να φακκατε το κωλο σας χαμε ωσπου να φιει το αγιωμα που την καρεκλα που φκηκε πανω του τοσα χρονια το δικό σας δεν θα περάσει.
Το κυνηγι στην κυπρο δεν θα σταματησει.
δεν θα γίνει ταξικο
Δεν θα γινει το δικο σας.
Εμεις θα κυνηγουμε παντα

Και μην τολμησετε να μιυ πει κανείς οτι η μειωση ηραν αναγκαία.
Πριν την καμετε ας εκαμνετε ολα εκεινα που σας ειπαμε χιλιες φορες ωστε να νιωσει ο μαλακας ο νομιμος δικαιωμενος κ θα την δεχομασταν.

Με το συρνεις μια μειωση έτσι απλά για να καλύψεις την κωλισιεργια σου τόσα χρόνια που καλυπτεις λαθροθηρες δεν στουπωνεις την τρυπα.
ανοιγεις κ αλλη διπλα της
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re:

Δημοσίευση από Dimitris »

Pathfinder έγραψε:Παιδια αν μπορει καποιος να το κοιταξει στην σελιδα της Θηρας...αν δεν λεει μεσα καπου οτι ο αριθμος των εξορμησεων η οι οροι για εκδοση αδειας κυνηγιου μπορουν να αλλαξουν απο πλευρας της Θηρας χωρις καμια προειδοποιηση (κατι παρομοιο με τα συμβολαια των τραπεζων για τα επιτοκια) τοτε αυτο που εκαναν δεν ευσταθει νομικα σε κανενα δικαστηριο...τουλαχιστον για τους συναδελφους που ηδη εχουν βγαλει την αδεια απο τον Αυγουστο η οπως και να εχει πριν την επισημη εκδοση της ανακοινωσης
Φίλε δεν είναι από την θήρα που αλλάζουν αλλά από τον υπουργό. Στο νόμο του παρέχεται αυτή η εξουσία αν εκλάβουμε ότι η περίοδος κυνηγιού του επιδημητικού θηράματος μειώνεται σημαίνει ότι κλείνει μέρος κυνηγετικής περιόδου (διορθώστε με αν κάνω λάθος).

Το άρθρο 47 του Νόμου λέει: Ο υπουργός μπορεί με διάταγμα που δημοσιεύεται στην Επίσημη Εφημερίδα της ∆ημοκρατίας να καθορίζει οποιαδήποτε περίοδο εντός της ανοικτής περιόδου κυνηγιού ως κλειστή περίοδο κυνηγιού.

Άρα, από όσο καταλαμβαίνω (δεν ειμαι δικηγόρος) μπορεί να το κάνει εφόσον αυτή η απόφαση είναι Διάταγμα και δημοσιευτεί στην Επίσημη Εφημερίδα της Δημοκρατίας. Εγώ δεν είδα διάταγμα, είδα ανακοίνωση από το ταμείο θήρας. Αν δεν δημοσιευτεί στην εφημερίδα δεν ισχύει (το πιο πιθανόν την ερχόμενη εβδομάδα να το δημοσιεύσουν)

Η ανακοίνωση της θήρας όμως μιλά και για αντικατάσταση εκείνης της περιόδου με το κυνήγι τσίχλας. Άρα εδώ έχουμε άνοιγμα κυνηγετικής περιόδου το οποίο ΜΟΝΟ το υπουργικό Συμβούλιο καθορίζει

Άρθρο 46. (1) Το Υπουργικό Συμβούλιο καθορίζει με διάταγμα που δημοσιεύεται στην Επίσημη Εφημερίδα της ∆ημοκρατίας οποιαδήποτε περίοδο του έτους ως ανοιχτή περίοδο κυνηγιού:
Νοείται ότι το Υπουργικό Συμβούλιο δεν καθορίζει οποιαδήποτε περίοδο μεταξύ της 1ης Μαρτίου και της 15ης Αυγούστου κάθε έτους, και των δύο ημερομηνιών συμπεριλαμβανομένων, ή ολόκληρη αυτή την
περίοδο ως ανοιχτή περίοδο κυνηγιού.

(2) Όποια περίοδος του έτους δεν έχει καθοριστεί δυνάμει του εδαφίου (1) ως ανοιχτή περίοδος κυνηγιού θεωρείται κλειστή περίοδος κυνηγιού.


http://www.cylaw.org/nomoi/arith/2003_1_152.pdf

Σημ. Δεν κοίταξα τις τροποποιήσεις του νόμου. Όποιος θέλει μπορεί να τις βρει εδώ
Όπως και να 'χει θα δημοσιευτούν όλα με Διατάγμα στην Εφημερίδα της Δημοκρατίας
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

Εχεις δικιο...μαλλον την ερχομενη παρασκευη θα το δουμε και επισημα...
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
alekos_paphos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 22:32

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από alekos_paphos »

ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΟΚ ΗΓΕΣΙΑ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΘΗΡΑΣ ΔΕΙΛΟΙ ΜΕ ΠΙΣΩΠΛΑΤΟ ΚΤΥΠΗΜΑ ΣΤΙΣ 24 ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ ΥΠΟΥΛΑ ΜΑΣ ΕΠΛΗΞΑΝ ΘΑΝΑΣΙΜΑ!ΟΜΩΣ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΡΓΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΚΑΚΟ Σ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΟΥΣΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΕΧΘΡΟΙ ΜΑΣ!ΚΑΠΟΤΕ ΡΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΤΗΣ ΚΑΚΙΑΣ ΩΡΑΣ ΟΙ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΗΤΑΝ 21 ΜΕΤΑ 20 ΜΕΤΑ 19 ΜΕΧΡΙ ΠΕΡΣΙ 17 ΦΕΤΟΣ 13 ....Ε ΤΙ ΑΛΛΑΞΕ ΡΕ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΙ ?ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΜΝΕΤΕ 10?ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΑΔΕΛΦΟΥΣ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΚΥΠΡΙΟΥΣ ΝΑ ΠΝΑΣΕΤΕ ?ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΕΚΕΙΝΕΙ ΤΗΝ ΜΕΡΑ....ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΗ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΣΑΝ ΗΡΩΑΣ ΕΣΕΙΣ ΡΕ ΤΖΟΙΛΛΙΑΡΑΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ?ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΕ ΤΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΠΟΥ ΚΛΕΒΕΤΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΚΟΣΜΟ!ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΑΣ
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από kanaris »

ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
ΑΝΔΡΕΑΣ Τ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Μαρ 2013, 16:01
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ Τ »

Απλό το θέμα παιδιά κοφκουν ραφκουν μόνοι τους! Γιατί δεν κάμετε υπομονή ως την επόμενή σεζόν και μεν ανανεώσετε την άδειά κυνηγίου να δείτε ότι ενα αρχίσουν να ακούν και τους κυνηγούς! (υποσημείωσή για να μην υπάρχουν παρεξήγησης ανανέωσα την άδειά μου εγώ!)
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από VALENTINOS »

alekos_paphos έγραψε:ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΟΚ ΗΓΕΣΙΑ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΘΗΡΑΣ ΔΕΙΛΟΙ ΜΕ ΠΙΣΩΠΛΑΤΟ ΚΤΥΠΗΜΑ ΣΤΙΣ 24 ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ ΥΠΟΥΛΑ ΜΑΣ ΕΠΛΗΞΑΝ ΘΑΝΑΣΙΜΑ!ΟΜΩΣ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΡΓΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΚΑΚΟ Σ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΟΥΣΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΕΧΘΡΟΙ ΜΑΣ!ΚΑΠΟΤΕ ΡΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΤΗΣ ΚΑΚΙΑΣ ΩΡΑΣ ΟΙ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΗΤΑΝ 21 ΜΕΤΑ 20 ΜΕΤΑ 19 ΜΕΧΡΙ ΠΕΡΣΙ 17 ΦΕΤΟΣ 13 ....Ε ΤΙ ΑΛΛΑΞΕ ΡΕ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΙ ?ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΜΝΕΤΕ 10?ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΑΔΕΛΦΟΥΣ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΚΥΠΡΙΟΥΣ ΝΑ ΠΝΑΣΕΤΕ ?ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΕΚΕΙΝΕΙ ΤΗΝ ΜΕΡΑ....ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΗ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΣΑΝ ΗΡΩΑΣ ΕΣΕΙΣ ΡΕ ΤΖΟΙΛΛΙΑΡΑΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ?ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΕ ΤΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΠΟΥ ΚΛΕΒΕΤΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΚΟΣΜΟ!ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΑΣ
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΝ ΛΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕΣ ΑΚΟΜΑ. ΑΝ ΣΕ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΙ ΠΕΙ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΡΑΣΙΗ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΗΜΟΥΝ ΟΥΚ ΛΟΚΑΤΖΙΗΣ ΚΛΠ. ΠΕΤΟΥ ΝΑ ΕΡΤΕΙ ΝΑ ΚΑΜΕΙ ΜΙΑΝ ΒΙΔΩΤΗΝ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΓΛΥΚΑ. ΕΝΗΞΕΡΟΥΝ ΠΟΘΕΝ ΚΑΤΟΥΡΑ Η ΟΡΝΙΧΑ ΡΕ ΤΟΥΤΟΟΙ ΤΣΙΑΙ ΕΚΑΡΤΕΡΟΥΣΕΤΕ ΝΑ ΚΑΜΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ??? ΕΝ ΓΙΑ ΤΕΣ ΜΠΗΧΤΕΣ ΡΕ ΤΟΥΤΟΙ. ΕΝ ΕΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΑΚΟΜΑ ΟΤΙ ΕΝ ΤΑ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ. ΟΥΛΟΥΣ ΤΡΩΕΙ ΤΟΥ ΤΟ ΧΩΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ. ΑΗΣΤΟΥΣ ΤΣΙΑΜΕ ΕΓΙΩ ΣΙΕΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΝ ΕΤΣΙ ΜΑΠΠΟΥΡΟΙ ΤΣΙΛΛΙΑΡΑΕΣ .
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
Hunting Maniac
Full Member
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 01 Αύγ 2011, 15:07

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Hunting Maniac »

Μετά από τα όσα έγιναν χθες, αν και πάλι δεν δούμε τους γεροτράουλλους που ελέγχουν τα κυνηγετικά εδώ και δεκαετίες να παν στα ανάθεμα και τους ανίκανους κυβερνητικούς υπαλλήλους που διαχειρίζονται τα ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΑΣ να πάνε μετάθεση σε κανένα γραφείο να βγάζουν φωτοαντίγραφα, τότε έχουμε ΚΑΘΕ δικαίωμα να τους καθαιρέσουμε εμείς που ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ από το υστέρημα μας!!! ΑΝΟΧΗ ΤΕΛΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ αλήτες του κυνηγίου έσσωω σας ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από VALENTINOS »

Ας τολμησουν να βκουν πας τα βουνα φετος να τσινυησουν; με τι μουτρα ρε;; πρεπει να φυουν νυχτα τουτοι. Ετσι ηγεσια καρτερουμεν οτι εν θα μας πιασουν οι τουρκοι;; αγγουρκα . Εμειναν μονο για καμιαν βιδωτη και καμιαν μπυρουα.
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
dimitris savva

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από dimitris savva »

εκατσε ο υπουργος με τεσσεροις βλακες που καμνουν πως καταλαβουν που κυνηγη και ο υπουργος εκαμνε πως ηξερε που κυνηγη πως καταλαβει, τουτοι ουλοι πληρωνοντε με ενα σορο λεφτα που μπορουν να ζησουν πολλες οικογενεις, τζε ηβραν την λυση για να σωσουν την κατασταση, να κοψουμε 4 εξορμησεις και ελυθηκε το προβλημα. εφκηκαν και μες την τηλεοραση με ενα καπαρτησμα οτι κοπελια εμεις ειμαστε εξυπνοι και ηβραμε την λυση μεσα σε 2-3 ωρες . οχι εσεις που φωναζετε τοσα χρονια εν η λαθροθηρια...εν ο αλουπος... κ.λ.π...... την αδεια επληρωσετε την τα λεφτα μας επιασαμε τα και εσεις φακκατε τσεραθκιες αφου εμεις παλε δαμε εν να ειμαστε με γεματες τις τσεπες. μα ελογαριαζαν χωρις τον ξενοδοχο ενα εχω να τους πω " τα λεφτα της αδειας και για την κοροιδια και μονο εν να την πληρωσουν ακριβα γιατι ο καθενας εν να βλεπει το συμφερον του τωρα και να παει ...."
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”