ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ-ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

Θα φανω κακος Αγιες μερες αλλα δεν μπορω να το κρατω μεσα μου πλεον...εχει που τα εχτες που συνεβηκε παραμιλω μονος μου...ρε γμτ ποση ξεδιαντραποσυνη σε καποιους...πηγα εχτες να δω καποιους συγγενεις μου και τυγχανει το διπλανο σπιτι να το εχουν κανει κοινονικο παντοπωλειο.Ειδα ανθρωπο πρωην Αστυνομο να βγαινει με τις τσεντες που το παντοπωλειο.Ανθρωπος που παιρνει μονος του σε συνταξη ανω των 4500 ευρω.ειχε τα μουτρα να παει να παρει δωρεαν φαγητο και να το στερησει απο καποιους που το εχουν πραγματι αναγκη.Τον παρακολουθουσα που πηγαινε στο αυτοκινητο του (CLS320) που το ειχε χωσμενο στην γωνια αλουππα αλουππα.Αυτο το λεω μετα απο επαληθευση γιατι ειναι γνωστος θαμωνας στο συγκεκριμενο μερος.Το αλλο που μου εκαμε εντυπωση ηταν τα αυτοκινητα.Θα ειχε πανω απο 40-50 αυτοκινητα στην γειτονια απο τα οποια το 40-50% mercendes bmw ολοκαινουργια.Κατι κοκονες σημαιοστολισμενες στην τριχα να φευγουν με τις τσεντες γεματες και υστερα να τις βλεπεις στα πιο chic στεκια της πολης για το καφεδακι τους.Ειδα και τους ανθρωπους που πραγματικα τα ειχαν ολα αυτα αναγκη που περιμεναν μες το αυτοκινητο χωσμενοι να φυγουν οι πολλοι η περπατουσαν με το κεφαλι σκυφτο να μεν τους δει ο φιλος η γνωστος.Διερωτουμαι πολλες φορες τι σκατα κοσμος εγιναμε και που παμε...η αντροπη εν κατι που σχεδον εχαθηκε που την προσωπικοτητα του κυπραιου και αντικατασταθηκε/εξελιχθηκε στην καθαρη εκμεταλευση...ειμαστε για να μαστε...
Το μονο που λυπουμαι που τουτην την κατασταση εν τους ανθρωπους που πραγματικα εχουν αναγκη βοηθειας αλλα εχουν το μετωπο τους ψηλα ακομα και πανε θυματα καποιων επιτηδειων ανθρωπακων!!!
Καλο Πασχα...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

Re:

Δημοσίευση από Panmoy »

Pathfinder έγραψε:Θα φανω κακος Αγιες μερες αλλα δεν μπορω να το κρατω μεσα μου πλεον...εχει που τα εχτες που συνεβηκε παραμιλω μονος μου...ρε γμτ ποση ξεδιαντραποσυνη σε καποιους...πηγα εχτες να δω καποιους συγγενεις μου και τυγχανει το διπλανο σπιτι να το εχουν κανει κοινονικο παντοπωλειο.Ειδα ανθρωπο πρωην Αστυνομο να βγαινει με τις τσεντες που το παντοπωλειο.Ανθρωπος που παιρνει μονος του σε συνταξη ανω των 4500 ευρω.ειχε τα μουτρα να παει να παρει δωρεαν φαγητο και να το στερησει απο καποιους που το εχουν πραγματι αναγκη.Τον παρακολουθουσα που πηγαινε στο αυτοκινητο του (CLS320) που το ειχε χωσμενο στην γωνια αλουππα αλουππα.Αυτο το λεω μετα απο επαληθευση γιατι ειναι γνωστος θαμωνας στο συγκεκριμενο μερος.Το αλλο που μου εκαμε εντυπωση ηταν τα αυτοκινητα.Θα ειχε πανω απο 40-50 αυτοκινητα στην γειτονια απο τα οποια το 40-50% mercendes bmw ολοκαινουργια.Κατι κοκονες σημαιοστολισμενες στην τριχα να φευγουν με τις τσεντες γεματες και υστερα να τις βλεπεις στα πιο chic στεκια της πολης για το καφεδακι τους.Ειδα και τους ανθρωπους που πραγματικα τα ειχαν ολα αυτα αναγκη που περιμεναν μες το αυτοκινητο χωσμενοι να φυγουν οι πολλοι η περπατουσαν με το κεφαλι σκυφτο να μεν τους δει ο φιλος η γνωστος.Διερωτουμαι πολλες φορες τι σκατα κοσμος εγιναμε και που παμε...η αντροπη εν κατι που σχεδον εχαθηκε που την προσωπικοτητα του κυπραιου και αντικατασταθηκε/εξελιχθηκε στην καθαρη εκμεταλευση...ειμαστε για να μαστε...
Το μονο που λυπουμαι που τουτην την κατασταση εν τους ανθρωπους που πραγματικα εχουν αναγκη βοηθειας αλλα εχουν το μετωπο τους ψηλα ακομα και πανε θυματα καποιων επιτηδειων ανθρωπακων!!!
Καλο Πασχα...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟΝ ΦΙΛΕ ΑΛΕΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΡΟΝ ΤΟΥΤΟΝ!!!!!!!!!!!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ !!!
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ-ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από AndreasDr »

Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση σε όλους! Προσοχή με το ποτό πόψε με την σούππα, όλοι στους δρόμους θα έχουν πιει γι'αυτό ας προσέχουμε εμείς!
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ-ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από Anthimos »

Καλο Πασχα και Καλη Ανασταση σε ολους σας
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ-ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από mikros »

Δυστηχως φιλοι ειναι πολλοι σαν αυτους που αναφερε ο φιλος Pathfinder και αυτο το ειδαμε απο πρωτο χερι οταν πηγαιναμε και βοηθουσαμε στον συντονισμο και στο κουβαλημα αγαθων σε συνεργασια με το σχολειο....
Ενα ακομη λυπηρο γεγονος ειναι οτι ενας 20χρονος ΓΑΡΟΣ κτυπουσε σωληνα ωστε να κλεισει η οποια περιειχε μπαρουτι με αποτελεσμα να εκραγει στα χερια του,αλλα τυχερος στην ατυχια του εχασε την παλαμη του,δακτυλα απο το αλλο χερι και απ'οτι φενεται και το ματι του... :(
Καλο Πασχα,καλη Ανασταση σε ολους...με μετρο φαι-ποτο και ελπιζω φετος να μην θρυνησουμε θυματα και τραυματισμους απο κοτιδες!!!
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ-ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από πανικος »

Ουλλου του κοσμου ευχομαι καλο πασχα να εχει
Τζε αν του λειψη στο τραπεζι τιποτε να μεν μαραραζωνει φιλοι μου τζε ο θεος ουλους μας προσεχει!
Σαν την υγεια εν εσιει φιλοι μου καλοι μου
Καλο πασχα να εσιεται σας ευχομαι τζε εγιω που την ψυσιη μου.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ-ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από Laurona »

Καλο Πασχα σε ολους κ παντα υγεια στο σπιτικο σας .
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ-ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από andreasana210326 »

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...ΥΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΕ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΤΕ.
Άβαταρ μέλους
Warrior
Full Member
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 23:14

Re: ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ-ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από Warrior »

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ, ΕΥΧΟΜΑΙ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ
n3ktar
Full Member
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 14 Ιουν 2011, 20:51

Re: ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ-ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από n3ktar »

Καλη Ανασταση παιδια να εχετε και ολα με μετρο αυτες τις μερες!!! ;)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ονομαστικές εορτές και γενέθλεια”