ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ..

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ..

Δημοσίευση από Artemis G. »

Ήταν ένας τυφλός και μπήκε κατά λάθος σε ένα bar για γυναίκες. Κάθεται και νομίζοντας ότι μιλάει στο barman λέει:
- Φίλε, να σου πω το τελευταίο ανέκδοτο για ξανθιές;
Τον ακούει μια γυναίκα που καθόταν πιο δίπλα και του λέει:
- Φίλε, πριν πεις το ανέκδοτο πρέπει να σου πω 5 πράγματα:
1) η barwoman είναι ξανθιά,
2) η σερβιτόρα είναι ξανθιά,
3) η κοπέλα που κάθεται αριστερά σου είναι 1.90, ξανθιά και έχει μαύρη ζώνη στο καράτε,
4) η κοπέλα που κάθεται δεξιά σου είναι ξανθιά και μόλις προχθές αποφυλακίστηκε για φόνο και…
5) …κι εγώ είμαι ξανθιά…

Λοιπόν, θέλεις να πεις ακόμη το ανέκδοτό σου;
Και τότε της απαντάει ο τυφλός:
- Ε, άστο…άμα είναι να το εξηγώ 5 φορές…
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
axerkwtis

Re: ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ..

Δημοσίευση από axerkwtis »

Κατι μου θυμιζει παρομοιο δαμεσα....


Ενας αντρας μπαινει σε ενα μινι μαρκετ καπνιζοντας
Του λεει η υπαλληλος
-Σας παρακαλω κυριε απαγορευεται το καπνισμα εντος του καταστηματος

Απαντα ο τυπος
-Μα τα τσιγαρα σας απο το καταστημα σας τα πηρα

Υπαλληλος
- Ε και?και προφυλακτικα πουλαμε..θα μας γαμησεις κιολας???
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ..

Δημοσίευση από kypros »

Αληθινη ιστορια οχι ανεκδοτο.....

Πριν μακαριστει η γιαγια μου στο χωριο, απο το καιρο που θυμουμαι 5,6 χρονων καθε κυριακη μετα το κυνηγι ( ενυχτωνε παντα) πηγαιναμε στο σπιτι της γιαγια να φαμε βραστα πουρεκκια της σατζης και να πιει και ο πατερας μου το καφε του...

Ολα ωραια εχτος απο μια τραυματικη επαναλαμβανωμενη εμπειρια...
Τοτε ειχε πολλα περδικια και ο πατερας μου οντας απο παντα καθαροαιμος περδικοκυνηγος χτυπουσε σχεδον παντα αρκετα πουλια...επιανα λοιπον και εγω τον περτικοδετη με τα πουλια ( που τοτε ηταν και τττοπουζοπερτιτζοι) και κατεβαινα απο το αυτοκινητο καταταλαιπορημενος απο την κουραση με μια περηφανια να τα δειξω στη γιαγια.

Τα εβαζα στη κουζινα και ταχα χαλαρος και κκουλλλ τα ακουμπουσα σε μια γωνια συγκεκριμενη.
Ε λοιπον παντα γυριζε το βλεμα τηζ πανω στα πουλια και παντα ελεε το εξης " λαον εν επιατε γιοκκα μου?? εν πειραζει γιε μου μεν μαραζωνεις" :D :D

Ε μα ειλικρινα ΠΑΝΤΑ το ιδιο σχολιο!!
Αμαν επερναμε και λαγο εκοιταζε και ετσι απλα ελεε " α επιατε λαο? εν ωραιος μιτσις τρυφερος!!!"

Εν ικανοποιητουν ποττε! Αλλα γιαυτο την αγαπουσαμε τοσο γιατι μας εβαζε ψηλα το πηχη!!
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ..

Δημοσίευση από sotiris!129 »

kypros έγραψε:Αληθινη ιστορια οχι ανεκδοτο.....

Πριν μακαριστει η γιαγια μου στο χωριο, απο το καιρο που θυμουμαι 5,6 χρονων καθε κυριακη μετα το κυνηγι ( ενυχτωνε παντα) πηγαιναμε στο σπιτι της γιαγια να φαμε βραστα πουρεκκια της σατζης και να πιει και ο πατερας μου το καφε του...

Ολα ωραια εχτος απο μια τραυματικη επαναλαμβανωμενη εμπειρια...

Τοτε ειχε πολλα περδικια και ο πατερας μου οντας απο παντα καθαροαιμος περδικοκυνηγος χτυπουσε σχεδον παντα αρκετα πουλια...επιανα λοιπον και εγω τον περτικοδετη με τα πουλια ( που τοτε ηταν και τττοπουζοπερτιτζοι) και κατεβαινα απο το αυτοκινητο καταταλαιπορημενος απο την κουραση με μια περηφανια να τα δειξω στη γιαγια.

Τα εβαζα στη κουζινα και ταχα χαλαρος και κκουλλλ τα ακουμπουσα σε μια γωνια συγκεκριμενη.

Ε λοιπον παντα γυριζε το βλεμα τηζ πανω στα πουλια και παντα ελεε το εξης " λαον εν επιατε γιοκκα μου?? εν πειραζει γιε μου μεν μαραζωνεις" :D :D
Ε μα ειλικρινα ΠΑΝΤΑ το ιδιο σχολιο!!

Αμαν επερναμε και λαγο εκοιταζε και ετσι απλα ελεε " α επιατε λαο? εν ωραιος εν μιτσις τρυφερος!!!"

Εν ικανοποιητουν ποττε! Αλλα γιαυτο την αγαπουσαμε τοσο γιατι μας εβαζε ψηλα το πηχη!!
τι μου θυμισες ρε Κυπρο τωρα
τον Παππου μου τον Μιχαλη που επαενα για κυνηγι μαζι του εβρισκα του πουλια/ποστο/χαρτουτσιες/ωρα/pokka κτλ κτλ και παντα ελαλε μου
Γ@μ%$%ο ρε Σωτω στον Που^%#ο σου ουλλα και καρτερας τα ουλλα που μενα!!! :lol: :? :lol: :?
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ..

Δημοσίευση από Rai »

ΧαΧΑ Χα :lol: Ωραία η γιαγιά Κύπρο..
Πράγματι αυτό με τον λαγό δέν το κατάλαβα ποτέ μου.Γιατί πάντα μετά απο την κάρπωση η επόμενη ερώτηση είναι πάντα :< Εν μεγάλος ?Εν καλός ?>
Τί σχέση και τί σημασία έχει δέν το κατάλαβα ποτέ μου :?
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ..

Δημοσίευση από kypros »

Rai έγραψε:ΧαΧΑ Χα :lol: Ωραία η γιαγιά Κύπρο..
Πράγματι αυτό με τον λαγό δέν το κατάλαβα ποτέ μου.Γιατί πάντα μετά απο την κάρπωση η επόμενη ερώτηση είναι πάντα :< Εν μεγάλος ?Εν καλός ?>
Τί σχέση και τί σημασία έχει δέν το κατάλαβα ποτέ μου :?
Ετσι ηταν οι παλιοι αγνοι αθρωποι...εφορτονε μας πατατες, παπουτσοσικα, λαδι, ελιες, οτι ειχε που τα 2,3 χωραφουθκια της. Και αμα τις ελεες, " αφησε και για σενα γιαγια εν πολλα μας τουτα ουλλα" απαντουσε, " χαλαλι σας γιε μου , Ο Θεος οσπου διας παντα πεμπει σου..."
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ..

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Παλια που ετρωαν οικογενειες που το κυνηγι ειχε σημασια αν ηταν 3,5 κιλα ο λαος και οχι 1 κιλο.

Παντος ρε Κυπρο ηταν η αιωνια ερωτηση για πολλους. Εμπα να πηεννες εσσω με 5 περτικους 3-4 φασσες, 2 πικατσες γενικα φορτωμενος με πουλια, παντα εγινετουν η ερωτηση: "Λαον εν ηβρετε α? εν πειραζει με μαραζωνεις...!"


Το αποκορυφωμα:
Θυμουμαι μια φορα εμιλουν με ενα γνωστο μου που δεν παει κυνηγi τζιαι ηταν μετα που μια πρωτη κυριακη τζιαι λαλει μου: "τι εκαμες εχτες?" λαλω του με ικανοποιηση "1 λαο τζιαι 4 περτικους" και μου απαντα "μα μονο???? α εν εισιεν τιποτε αλλο?"
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ..

Δημοσίευση από Athos 1978 »

Open mind for a different view.
Άβαταρ μέλους
christy2000
Full Member
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2012, 09:47
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ..

Δημοσίευση από christy2000 »

Μετα απο πολλες προετοιμασιες και πολιτικες ενεργειες,καταφεραν εποιτελους να φερουν τον Λενιν στην Κυπρο!
Σε μια παρα πολυ μεγαλη σκηνη που εστισαν στην πλατεια ελευθεριας,αφου εκαμαν πολλες διαφημισεις οτι ερχεται ο Λενιν,χιλιαδες κοσμου μαζευτικε στη πλατεια και ο μεγαλος ηγετης βγαινει στη σκηνη.
Το πληθος παραλυρη και φωναζουν ρυθμικα ''ΛΕΝΟΝ... ΛΕΝΟΝ....ΛΕΝΟΝ''
O Λενιν τα χανει προς στιγμη αλλα ψυχραιμα περνι το μικροφωνο και λεει στο πληθος...
''ΛΕΝΙΝ,ΛΕΝΙΝ''
Tο πλυθος για μια στιγμη σταματα,κοιταζονται, αλλα ξαναξεκινουν πιο δυνατα...
''ΛΕΝΟΝ...ΛΕΝΟΝ....ΛΕΝΟΝ...''
O Λενιν σαστιζει και καπος ενοχλημενος περνει το μικροφωνο και λεει ξανα,
''ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΛΕΝΙΝ.ΛΕΝΙΝ.ΟΧΙ ΛΕΝΟΝ''
Το πλυθος τρελενεται φωναζει συνεχεια ριθμικα
''ΛΕΝΟΝ...ΛΕΝΟΝ...ΛΕΝΟΝ...
Ο Λενιν δεν ξερει τη να κανει φωναζει σαν τρελλος απο τα μεγαφωνα
''ΛΕΝΙΝ!!! ΛΕΝΙΝ !!!ΡΕ ΠΟΥΣΤΟΚΥΠΡΑΙΟΙ, ΛΕΝΙΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ !!!!!!.......Ο κοσμος δεν καταλαμβαινει τιποτα και φωναζει ολο και πιο δυνατα και ρυθμικα
ΛΕΝΟΝ...ΛΕΝΟΝ...ΛΕΝΟΝ...!!!!!!
Τοτε ο Λενιν παει στο μικροφωνο,το παιρνει................
''ΔΕΝ ΓΑΜΙΕΤΑΙ..........
.......IMAGINE ALL THE PEOPLE......
ΔΡΑΣΕ 'Η ΣΚΑΣΕ...!!!
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ..

Δημοσίευση από πανικος »

ΕΝΑ ΑΝΤΡΟΓΥΝΟ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΓΡΙΑ ΡΟΧΑΛΗΤΑ ΤΟΥ ΣΥΖΗΓΟΥ
ΚΟΥΝΤΑ ΤΟΝ ΜΕΣ ΤΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΖΕ ΛΑΛΕΙ ΤΟΥ
-ΡΕ ΝΙΚΟΛΗ ΓΥΡΙΣΕ ΠΛΕΥΡΟ ΟΛΑΝ ΤΖΕ ΡΟΧΑΛΙΖΕΙΣ :evil:
ΑΠΑΝΤΑ ΝΙΚΟΛΗΣ
-Ε ΤΖΕ ΠΟΥ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΛΕΥΡΟ ΕΝΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ ΠΑΡΙΟ ΕΙΠΑΝ ΣΟΥ :?: :lol:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ !”