ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ !

Απάντηση
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ !

Δημοσίευση από miky55 »

καπετανιο τα κοιταξες καθολου μπας και ειχαν μεσα καλογηρους η θα τρεχης στην καλιοπη.οταν ειμασταν μικροι βγηκαμε βραδυ για αμπελοπουλια, νομιζω συκοφαγους τα λετε,και πεσαμε πανω σε μια συκια.κοβαμε τρωγαμε συνεχεια ηταν μελι τα βλογημενα.την αλλη μερα το πρωι ξαναπηγαμε κοβαμε τα κοιταζαμε γεματα κολογηρους(σκουλικια)τα πεταγαμε,ξαφνικα εμφανιστικε ο ιδιοκτητης και μας ρωτησε γιατι τα πεταμε αφου ψες τα τρωγατε.τοτε ολοι μειναμε κοκκαλο,καλα βρε θειο του λεω που το ξερεις?ημουνα εδω και προσεχα τις ντοματιες μου λεει και σας ειδα,δεν σας ειπα τιποτα για να δω αν εσυς κλεβετε τις ντοματες οταν ειδα οτι δεν πειραξατε τιποτα αλλο ειπα χαλαλι.
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ !

Δημοσίευση από Captain theodoros »

miky55 έγραψε:καπετανιο τα κοιταξες καθολου μπας και ειχαν μεσα καλογηρους η θα τρεχης στην καλιοπη.οταν ειμασταν μικροι βγηκαμε βραδυ για αμπελοπουλια, νομιζω συκοφαγους τα λετε,και πεσαμε πανω σε μια συκια.κοβαμε τρωγαμε συνεχεια ηταν μελι τα βλογημενα.την αλλη μερα το πρωι ξαναπηγαμε κοβαμε τα κοιταζαμε γεματα κολογηρους(σκουλικια)τα πεταγαμε,ξαφνικα εμφανιστικε ο ιδιοκτητης και μας ρωτησε γιατι τα πεταμε αφου ψες τα τρωγατε.τοτε ολοι μειναμε κοκκαλο,καλα βρε θειο του λεω που το ξερεις?ημουνα εδω και προσεχα τις ντοματιες μου λεει και σας ειδα,δεν σας ειπα τιποτα για να δω αν εσυς κλεβετε τις ντοματες οταν ειδα οτι δεν πειραξατε τιποτα αλλο ειπα χαλαλι.


ωχ τι παθατε :lol: :lol: :lol: :lol:
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ !

Δημοσίευση από Captain theodoros »

Καλησπερα σε όλους και καλή εβδομάδα στα φιλαράκια μου :P
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
Μοδεστος
Full Member
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 26 Ιουν 2010, 12:59

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ !

Δημοσίευση από Μοδεστος »

καλησπερα!
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ !

Δημοσίευση από Captain theodoros »

Μοδεστος έγραψε:καλησπερα!


Καλημέρα σε όλους τους φίλους μας :P
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ !

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

Captain theodoros έγραψε:
Μοδεστος έγραψε:καλησπερα!


Καλημέρα σε όλους τους φίλους μας :P
καλημερα καπταιν .
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ !

Δημοσίευση από Captain theodoros »

Κυνηγάρες όλοι καλα θα ποιούμε καμιά ρακί παγωμένη :P
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ !

Δημοσίευση από admin »

Διαβάζοντας κάποιες δημοσιεύσεις θυμήθηκα μια ιστορία που μου έτυχε πρίν καμια 20αριά χρόνια. Τότε ήσαν οι πρώτες φορές που νου έδιναν κυνηγετικό όπλο στα χέρια στο κυνήγι της τσίκλας (δέν είχα βγάλει άδεια ακόμη) πήγα λοιπόν με ένα θείο μου και να αποφύγω τα μπλεξίματα έμεινα μακριά απο τα 'καυτά πόστα να μην μπλέξω. Οι απο πάνω έκαναν πόλεμο απο τις τσίκλες ντουφεκίδη ακατάπαυστο. Εγω΄είχα χτυπήσει ένα μαυρόπουλο και μια τσίκλα και έβλεπα θεατής τους απο πάνω που έδιδαν μάχες. Σε μια περίπτωση βλέπω ένα πουλι απο μακριά να κρατάει πορεία και να έρχετε πρός το μέρος μου κάπως ψηλά. Τότε άρχισαν οι ριπές απο τους απο πάνω μπαμ μπαμ μπαμ μπαμ μπαμ ......... το πουλί συνεχίζει να έρχετε και εγώ να παρακαλώ 'έλα Θεούλη ΄μου βοήθα την να περάσει να ρίξω και εγώ' το πουλί πέρασα απο τα καυτά τα πόστα και έρχετε κατα πάνω μου για βασιλική βολή. Οι χτυποι της καρδίας μου ψήλωσαν απότομα άκουγα την ανάσα μου βαριά απο τον ενθουσιασμό και συνάμα το άγχος αν θα χτυπήσω το πουλί. Έλα απο μέσα μου περίμενε περίμενε όχι ακόμη μην αποκαλυφθείς. όταν το πουλί πρόβαλε τα στήθια του καθαρά σε εμένα τότε με αποφασιστηκότητα ανεβάζω το όπλο και ενώ είμαι έτοιμος να χτυπήσω το πουλί τότε....... αυτό πέφτει σαν σήκο μέσα στα πόδια μου πρίν προλάβω κάν να ρίξω... Έμεινα άγαλμα.
τελικά ο Θεός άκουσε και με το περισσότερο τις προσευχές μου.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Μοδεστος
Full Member
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 26 Ιουν 2010, 12:59

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ !

Δημοσίευση από Μοδεστος »

admin έγραψε:Διαβάζοντας κάποιες δημοσιεύσεις θυμήθηκα μια ιστορία που μου έτυχε πρίν καμια 20αριά χρόνια. Τότε ήσαν οι πρώτες φορές που νου έδιναν κυνηγετικό όπλο στα χέρια στο κυνήγι της τσίκλας (δέν είχα βγάλει άδεια ακόμη) πήγα λοιπόν με ένα θείο μου και να αποφύγω τα μπλεξίματα έμεινα μακριά απο τα 'καυτά πόστα να μην μπλέξω. Οι απο πάνω έκαναν πόλεμο απο τις τσίκλες ντουφεκίδη ακατάπαυστο. Εγω΄είχα χτυπήσει ένα μαυρόπουλο και μια τσίκλα και έβλεπα θεατής τους απο πάνω που έδιδαν μάχες. Σε μια περίπτωση βλέπω ένα πουλι απο μακριά να κρατάει πορεία και να έρχετε πρός το μέρος μου κάπως ψηλά. Τότε άρχισαν οι ριπές απο τους απο πάνω μπαμ μπαμ μπαμ μπαμ μπαμ ......... το πουλί συνεχίζει να έρχετε και εγώ να παρακαλώ 'έλα Θεούλη ΄μου βοήθα την να περάσει να ρίξω και εγώ' το πουλί πέρασα απο τα καυτά τα πόστα και έρχετε κατα πάνω μου για βασιλική βολή. Οι χτυποι της καρδίας μου ψήλωσαν απότομα άκουγα την ανάσα μου βαριά απο τον ενθουσιασμό και συνάμα το άγχος αν θα χτυπήσω το πουλί. Έλα απο μέσα μου περίμενε περίμενε όχι ακόμη μην αποκαλυφθείς. όταν το πουλί πρόβαλε τα στήθια του καθαρά σε εμένα τότε με αποφασιστηκότητα ανεβάζω το όπλο και ενώ είμαι έτοιμος να χτυπήσω το πουλί τότε....... αυτό πέφτει σαν σήκο μέσα στα πόδια μου πρίν προλάβω κάν να ρίξω... Έμεινα άγαλμα.
τελικά ο Θεός άκουσε και με το περισσότερο τις προσευχές μου.
:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ !

Δημοσίευση από Captain theodoros »

admin έγραψε:Διαβάζοντας κάποιες δημοσιεύσεις θυμήθηκα μια ιστορία που μου έτυχε πρίν καμια 20αριά χρόνια. Τότε ήσαν οι πρώτες φορές που νου έδιναν κυνηγετικό όπλο στα χέρια στο κυνήγι της τσίκλας (δέν είχα βγάλει άδεια ακόμη) πήγα λοιπόν με ένα θείο μου και να αποφύγω τα μπλεξίματα έμεινα μακριά απο τα 'καυτά πόστα να μην μπλέξω. Οι απο πάνω έκαναν πόλεμο απο τις τσίκλες ντουφεκίδη ακατάπαυστο. Εγω΄είχα χτυπήσει ένα μαυρόπουλο και μια τσίκλα και έβλεπα θεατής τους απο πάνω που έδιδαν μάχες. Σε μια περίπτωση βλέπω ένα πουλι απο μακριά να κρατάει πορεία και να έρχετε πρός το μέρος μου κάπως ψηλά. Τότε άρχισαν οι ριπές απο τους απο πάνω μπαμ μπαμ μπαμ μπαμ μπαμ ......... το πουλί συνεχίζει να έρχετε και εγώ να παρακαλώ 'έλα Θεούλη ΄μου βοήθα την να περάσει να ρίξω και εγώ' το πουλί πέρασα απο τα καυτά τα πόστα και έρχετε κατα πάνω μου για βασιλική βολή. Οι χτυποι της καρδίας μου ψήλωσαν απότομα άκουγα την ανάσα μου βαριά απο τον ενθουσιασμό και συνάμα το άγχος αν θα χτυπήσω το πουλί. Έλα απο μέσα μου περίμενε περίμενε όχι ακόμη μην αποκαλυφθείς. όταν το πουλί πρόβαλε τα στήθια του καθαρά σε εμένα τότε με αποφασιστηκότητα ανεβάζω το όπλο και ενώ είμαι έτοιμος να χτυπήσω το πουλί τότε....... αυτό πέφτει σαν σήκο μέσα στα πόδια μου πρίν προλάβω κάν να ρίξω... Έμεινα άγαλμα.
τελικά ο Θεός άκουσε και με το περισσότερο τις προσευχές μου.

Από το φόβο του καρδιακή προσβολή έπαθε μόλις σε είδε , να εισαι παντα καλά φίλε μου :lol: :lol: :lol:
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ !”