ΠΑΠΑ-ΛΑΜΟΓΕΙΟ...

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
christy2000
Full Member
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2012, 09:47
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

ΠΑΠΑ-ΛΑΜΟΓΕΙΟ...

Δημοσίευση από christy2000 »

Ειναι εντελος ασχετο,αλλα καποια εμπειρια μπορει να εχει καποιος.
Χτες γυρο στις 6 και κατι, στο καταστημα στην Λαρνακα, μπαινει μεσα ενας ρασοφορος.Με το που με βλεπει πιανη την καρδια του και μου λεει
''Αμαν ρε φιλε μολις σε ειδα παρα λιγο να παθω ανακοπη,εισαι ιδιος ο μακαριτης ο αδερφος μου'',μου λεει.
Εννοειτε οτι καθησε και ξεκινησε να μιλα και να μιλα,για πραγματα και πραγματα που μονο παπας δεν θα ελεγε!
Τι δεν μου ειπε για μας τους Κυπραιους,ο ιδιος ειναι απο την Κρητη μου ειπε,μαμμοθρεφτους,φοβομαστε τις γυναικες μας,αχαριστους και αλλα πολλα.
Μετα μπηκε στο παρασυνθημα, αφου η κουβεντα πηγε στα προβληματα υγειας που εχει και οτι ηρθε στην Κυπρο για εγχειρηση καρκινου και οτι δεν εχει λεφτα για τα φαρμακα που κοστιζουν 74ευρο!
Τελικα το μονο που μου ζητησε ηταν να των παω λιγο ποιο κατω στο ξενοδοχειο του.
Σημερα το πρωι μολις ανοιγω το καταστημα των βλεπω μπροστα μου και αυτη τη φορα θελει να των παρω καπου αλλου,δεν του αρνηθηκα και τον πηγα.Μεσα στο αμαξι μου λεει αν μπορω να του δωσω λεφτα για τις ενεσεις του που κωστιζουν 54ευρω!.Απαντησα οτι μονο 10 ευρω εχω μαζι μου και τα ακουμπισα στο ταμπλο,μου ειπε εαν μπορω να βρω λεφτα απο καπου και του ειπα να περασει ποιο μετα απο το καταστημα μου οταν θα εχω παει τραπεζα για να του δωσω.
Περασε η ωρα και λογω δουλειας δεν πηγα τραπεζα και στις 2 η ωρα μου κατεβαινη στο μαγαζι,μου λεει για τα λεφτα και του απαντησα οτι ξεχαστικα λογω δουλειας και δεν εχω,τοτε ξεκινησε η επειθεση
''Εγω ηρθα για σενα και ποναω, εισαστε μονο λογια, γιατ δεν πας τωρα να μου τα φερεις'' και τετοια,του απαντησα καταλληλα και οτι παραφερεται και με κανει να σκεφτωμαι αλλα πραγματα...συκονεται να φυγει και μου λεει...
''Τη ωρα θα τα εχεις να περασω'' του απαντησα βεβαια μην περασεις και εφυγε σαλαβατωντας.
Καλεσα την αστυνομια να τους αναφερω το περιστατικο οπως εγινε,αλλα εαν οντως ειναι παπας?εαν οντως εχει προβλημα? μα απο την αλλη τετοια συμπεριφορα,μιαν τα φαρμακα ειναι 74ευρω την αλλη 54?????
Παντος η συμπεριφορα του δεν αρμοζε σε παπα που και στο κατο κατο παπας να ειναι δεν εχει το δικαιομα τετοιας συμπεριφορας.
Γι'αυτο προσωχη σε ποιους δηνουμε σημασια,γιατι σημερα ημουν εγω που ειμαι 100 κιλα ανθρωπος και δεν διστασε να καμει θεμα,σκεφτειτε να ηταν μια γυναικα μεχρι που μπορουσε να φτασει!!!!!!
ΔΡΑΣΕ 'Η ΣΚΑΣΕ...!!!
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: ΠΑΠΑ-ΛΑΜΟΓΕΙΟ...

Δημοσίευση από Artemis G. »

αν ηταν παπας εν να πιενε στην αρχιεπισκοπη η σε καποια μητροπολη και ηταν να τον κανονισουν.... εν θα ζηθκιανευκε οποιον εβρισκε... μαλλον ηταν τραμπας με ρασα !!!! :lol:
γενια ειχεν τουλαχιστον ? :lol:
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: ΠΑΠΑ-ΛΑΜΟΓΕΙΟ...

Δημοσίευση από giorgos80 »

ε καλα ρε ηταν να του δωκεις 70 ευρω επειδη σου ειπε εχει προβλημα?
ηταν να πιαστεις κοροιδο με παπα χωρις.... κουμπαρο.
προσοχη απο τους απατεωνες λοιπον.
Εκαμαμεν το μ@@τσι@ επιστημη
Άβαταρ μέλους
christy2000
Full Member
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2012, 09:47
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΠΑΠΑ-ΛΑΜΟΓΕΙΟ...

Δημοσίευση από christy2000 »

Eτσι εποχες που ζουμε δεν ξερεις ποιος μπορει να εχει αναγκη και ποιος οχι,μου ειπε οτι ειναι απο την Κρητη,οτι ειναι ιερομοναχος στο Αγειο Ορος,ξερω ?Α...τα 10 εβρω που το ταμπλο του αυτοκινητου αρπαξεντα!!!!!!!!
ΔΡΑΣΕ 'Η ΣΚΑΣΕ...!!!
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: ΠΑΠΑ-ΛΑΜΟΓΕΙΟ...

Δημοσίευση από Phinix »

ρε φιλε τι κατάστημα έχεις
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΠΑΠΑ-ΛΑΜΟΓΕΙΟ...

Δημοσίευση από Nikos »

christy2000 έγραψε:Eτσι εποχες που ζουμε δεν ξερεις ποιος μπορει να εχει αναγκη και ποιος οχι,μου ειπε οτι ειναι απο την Κρητη,οτι ειναι ιερομοναχος στο Αγειο Ορος,ξερω ?Α...τα 10 εβρω που το ταμπλο του αυτοκινητου αρπαξεντα!!!!!!!!

Οι καλό που ήταν να τα αφήσει, ΄φίλε απατεώνας ήτανε ....!!! Γεμισε ο τόπος με δαύτους....
Να βοηθήσω ανθρώπους δίνοντας τροφιμα και είδη πρώτης ανάγκης, μετα χαράς και όσο μπορώ!! Αλλά χρήματα ποτέ ξανα!! την πάτησα κι εγώ!με πιο λίγα χρήματα βέβαια αλλά το πάθημα σου γίνεται μάθημα...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ !”