ΤΡΟΙΚΑ !!!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από Captain theodoros »

.Σωστα γραφεις Ανδρεα .
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Captain theodoros την 05 Απρ 2013, 18:11, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από Captain theodoros »

sotiris!129 έγραψε:
istriano έγραψε:Το κειμενο με το τιτλο το παρτι τελιωσε, μονο αληθειες λεει. Το πραγματικο παρτι ομως το εκαναν 10-15% των κυπριων. Υπηρχε και ενα ποσοστο 5% που ζουσαν στην φτωχεια και την μιζερια γιατι γεννηθηκαν φτωχοι και δεν ειχαν χωραφια να υποθηκευσουν. Τωρα το υπολοιπο 80-85% ειμαστε συνενοχοι. Καναμε και εμεις παρτι αλλα με δανεικα. Επερνες μισθο 2000€ σου εκανε overdraft η τραπεζα 6000€ για τις μηνιεες σου αναγκες!!!!!! Αν δεν σε κανουσαν εκαμνες τζιε μια visa που τες 2000-10000€. Εκτιζαμε ουλλοι σπιδκια απο 250τμ και πανω. Ειχαμε ουλλοι που 3 αυτοκινητα ενα εμας ενα της γυναικας τζιε ενα για τους σιηλλους. Ο καθενας μας αγοραζε τζιε ενα σιεπεττο καθε 2-3 χρονια!!!! Αλλα επρεπε να παμε τζιε 2 φορες το χρονο μπουζουκια για να καλαοπιαμε την γυναικα να μεν μουρμουρα για τα τζιηνια μας. Εξω η καλοκαιρινες διακοπες!!!!
Τουτα ουλλα εκαμναμε τα με δανεικα, οχι με αληθινο χρημα. Καλα να παθουμε, καλα να μας καμουν. Αξιζει μας.
ακριβος ετσι

εν εδεχουμασταν να παμε να νοικιασουμε σπιτι 200 ευρο την εβδομαδα να καμουμε διακοπες με την οικογενεια μας, εθελαμε δικο μας στον Πρωταρα αλλες 400 000 για να μεν λαλει η Αντρουλλα η γειτονησα πως εν εχουμε εμεις!
ζε ειχαμε απλα ενα σπιτι που το δανειο ετρεχε απλα και μονο για το 3μερο του 15Αυγουστου, ζε να καμει ο γιοκας μας παρτυ με τους σιραες του!

εδουλεφκαμεν ταμειες μεσα στην τραπεζα και επρεπε να εχουμε την τσεντα LV τον 800 ευρο πας το ταμειο να την βλεπει ο κοσμος, κατα τες 10 καφε που το Starbucs 5 ευρο, ζε το μεσημερι διπλα στο Lounge bar να φαμε ενα πιατο μακαρονια 20 ευρο μες την Μακαριου! ζε τη μεροκαματο επειανε ενας ταμειας 60 ευρο την μερα!
αλλα ναιιιι ειχε δανειο με 1%

εβουρουσαν οι μαναες μας να μας καμουν ουλλους δασκαλους γιατι πρην 30 χρονια μες το χωρκον την μανα του δασκαλου ειχαν την ζιπανω, ερεσεν που μες τα στενα με τους ροτσους ζε τες τσουκνιθες ζε λαλουσαν "ΑΑΑ ετην μανα του ΔΑΣΚΑΛΟΥ" ετους δασκαλους τωρα λιστα διορισμου 40 χρονια !!!
ζε ο Κυπρεος χαβαν του ακομα πεμπει τα κοπελουθκια του να σπουδασουν Δασκαλοι !!!!!!

επειαεν ο Κωστακην 100 000 λιρες που το Χρηματιστηριο , βουρα πιαε οτι εχεις και δεν εχεις παιξε τα κοσμακι στες μετοχες γιατι ο Κωστακης εφκαλεν ριαλια! Ο Κυπρεος ο Εξυπνος να φκαλει ριαλια χωρις να κουραστει... ετα ζιαμε ουλλα !!!

παεις να παρκαρεις το BMW σου μες το Παρκινκ εξω που το ΜΟ ζε λαλει σου τυπος ζιαμε
-3 ευρο ρε φιλε για 3 ωρες
- 3 ευρο ρε κουμπαρε μα παεις καλα εν βλεπεις την κριση?
- ε ναμπον ολαν 3 ευρο για σενα... δαμε BMW 30 000 επειαες, μπουκαλα που αντι 7 ευρο που το περιπτερο εν να δοκεις 100 ζε εν σε κοφτει !!! ζε σκεφτεσε τα 3???

Σωτήρη ποτέ δεν θα ρίξω το βάρος στον απλό πολίτη μιας χώρας είτε πλούσιος είναι η φτωχός μεροκαματιαρής είναι , όλοι δουλεύουν με τον τρόπο τους .
Οι πολιτικοί είναι με τις ενέργειες τους έφεραν όλο αυτό το χάος στην πατρίδα μας ,
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
Γιατρός

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από Γιατρός »

Στα πιστοποιητικά θανάτου που βλέπω αν και αυτοκτονία δεν το αναγράφει. Μιλά για ατύχημα και φυσικά αίτια για να πληρωθεί η ασφάλεια στους οικείους
Πολλοί δίνουν λύσεις με τέτοιο τρόπο
Είχαμε 5 περιστατικά αυτό το μήνα
istriano ®

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από istriano ® »

andreasana210326 έγραψε:ΣΩΣΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ....ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΝΕΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑ8ΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΤΙ ΦΤΑΙΜΕ??? ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟ ΚΟΛΑΝΗ?? ΕΦΤΑΣΑΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΣ ΠΙΑΝΟΥΜΕ 800 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΟΙ Ο 8ΕΟΣ....

ΑΛΛΑ ΜΕ 800 ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ????? ΤΙΠΟΤΕ. ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟ ΜΙΣ8Ο....ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΠΛΗΡΩΣΕΙΣ. ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ Ε ΤΖΙΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑ8ΟΝΤΑΙ. ΠΛΕΟΝ Η ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΖΩΗ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΟΥΤΟΠΙΑ.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ......ΠΕΣΑΜΕ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΕΣ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ. Η ΑΝ8ΡΩΠΙΑ ΜΑΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΛΩΒΗΤΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ.
Φιλε Αντρεα οταν ετελιωσα τον στρατο το 96 αγορασα το πρωτο μου αυτοκινητο. Ενα Μιtsubishi Colt 13 μεταχειρισμενο £2500. Το 99 αλαξα το τζιε αγορασα ενα peugeot 306 van καινουριο με δανειο και οτι αποταμιευσεις απο το δευτερακι του σχολειου!!! Οταν επεστρεψα απο Αγγλια και μετα που 3 χρονια αγορασα ενα Opel της ιαπωνιας παλε με δανειο (2004)!!!!!!
Τωρα γιατι τα γραφω τουτα ουλλα; Πεστε μου ποσοι απο την σημερινη νεολαια 20-26 ετων εν τους αγορασε ο παπας τους η' δεν εκαμαν δανειο για αυτοκινητο €30000++. Η μεγαλομανια και ο αρχοντοχωριατισμος ειναι ολους μικρους μεγαλους. Μην πουμε και για τα τζιν των 150+ και τα φανελλακια των 60+. Ελεος ποιοι ενομισαμε οτι ειμαστε!!!!!
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από andreasana210326 »

istriano έγραψε:
andreasana210326 έγραψε:ΣΩΣΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ....ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΝΕΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑ8ΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΤΙ ΦΤΑΙΜΕ??? ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟ ΚΟΛΑΝΗ?? ΕΦΤΑΣΑΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΣ ΠΙΑΝΟΥΜΕ 800 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΟΙ Ο 8ΕΟΣ....

ΑΛΛΑ ΜΕ 800 ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ????? ΤΙΠΟΤΕ. ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟ ΜΙΣ8Ο....ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΠΛΗΡΩΣΕΙΣ. ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ Ε ΤΖΙΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑ8ΟΝΤΑΙ. ΠΛΕΟΝ Η ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΖΩΗ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΟΥΤΟΠΙΑ.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ......ΠΕΣΑΜΕ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΕΣ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ. Η ΑΝ8ΡΩΠΙΑ ΜΑΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΛΩΒΗΤΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ.
Φιλε Αντρεα οταν ετελιωσα τον στρατο το 96 αγορασα το πρωτο μου αυτοκινητο. Ενα Μιtsubishi Colt 13 μεταχειρισμενο £2500. Το 99 αλαξα το τζιε αγορασα ενα peugeot 306 van καινουριο με δανειο και οτι αποταμιευσεις απο το δευτερακι του σχολειου!!! Οταν επεστρεψα απο Αγγλια και μετα που 3 χρονια αγορασα ενα Opel της ιαπωνιας παλε με δανειο (2004)!!!!!!
Τωρα γιατι τα γραφω τουτα ουλλα; Πεστε μου ποσοι απο την σημερινη νεολαια 20-26 ετων εν τους αγορασε ο παπας τους η' δεν εκαμαν δανειο για αυτοκινητο €30000++. Η μεγαλομανια και ο αρχοντοχωριατισμος ειναι ολους μικρους μεγαλους. Μην πουμε και για τα τζιν των 150+ και τα φανελλακια των 60+. Ελεος ποιοι ενομισαμε οτι ειμαστε!!!!!

ΦΙΛΕ ΙΣΤΡΙΑΝΟ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑ...ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΗ ΜΑΝΙΑ, ΚΑΙ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ HIGH ΚΥΠΡΑΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ CABRIO H JEEP NA KΡΑΤΑ ΙPHONE I-PAD, ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΙΝΗΤΑ ΓΤ ΚΑ8Ε ΧΡΟΝΟ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΙΟ ΝΕΑ....ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΑΥΛΗ ΑΔΕΙΑ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΥΡΕΩΣ ΓΝΩΣΤΟ.

ΟΛΑ ΤΑ ΕΦΟΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ....ΚΑΙ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ...ΕΜΑΣ ΔΗΛ...ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.

ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ....ΓΤ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ...ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ...ΟΙ ΛΕΓΟΜΕΝΟΙ ΚΑΚΟΜΑ8ΗΜΕΝΟΙ. ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ.

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΥΤΥΧΙΣΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΦΕΡΕ ΣΤΗ ΖΩΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ( ΦΙΛΕ ΕΝΝΑ ΤΟΥ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΓΩ ΟΠΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΟΜΩΣ Α :D ) ΚΑΙ ΚΑ8Ε ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΖΩ ΛΕΩ ΟΤΙ 8Α ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΩ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΖΩΗ ΤΟΥ ΣΕ ΑΞΙΕΣ ΚΑΙ ΙΔΑΝΙΚΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ 8ΕΛΕΙ....ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ 8Α ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑΡΑ. ΔΟΥΛΕΨΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΝΟΣΤΟ.....

ΕΧΕΙ ΓΟΝΙΟΥΣ ΟΜΩΣ ΦΙΛΕ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ CAR ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΠΗΚΑ ΔΑΝΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ CAR ΜΟΥ...ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΕΧΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ 8Α ΚΑΝΩ ΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΟΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ....ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΥ 8Α ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΡΙΑ.
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΑΥΤΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ...ΟΣΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΗΛ.... :D ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΔΟΞΑΖΩ ΤΟ ΧΡΗΜΑ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.
istriano ®

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από istriano ® »

andreasana210326 έγραψε:
istriano έγραψε:
andreasana210326 έγραψε:ΣΩΣΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ....ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΝΕΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑ8ΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΤΙ ΦΤΑΙΜΕ??? ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟ ΚΟΛΑΝΗ?? ΕΦΤΑΣΑΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΣ ΠΙΑΝΟΥΜΕ 800 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΟΙ Ο 8ΕΟΣ....

ΑΛΛΑ ΜΕ 800 ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ????? ΤΙΠΟΤΕ. ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟ ΜΙΣ8Ο....ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΠΛΗΡΩΣΕΙΣ. ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ Ε ΤΖΙΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑ8ΟΝΤΑΙ. ΠΛΕΟΝ Η ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΖΩΗ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΟΥΤΟΠΙΑ.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ......ΠΕΣΑΜΕ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΕΣ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ. Η ΑΝ8ΡΩΠΙΑ ΜΑΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΛΩΒΗΤΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ.
Φιλε Αντρεα οταν ετελιωσα τον στρατο το 96 αγορασα το πρωτο μου αυτοκινητο. Ενα Μιtsubishi Colt 13 μεταχειρισμενο £2500. Το 99 αλαξα το τζιε αγορασα ενα peugeot 306 van καινουριο με δανειο και οτι αποταμιευσεις απο το δευτερακι του σχολειου!!! Οταν επεστρεψα απο Αγγλια και μετα που 3 χρονια αγορασα ενα Opel της ιαπωνιας παλε με δανειο (2004)!!!!!!
Τωρα γιατι τα γραφω τουτα ουλλα; Πεστε μου ποσοι απο την σημερινη νεολαια 20-26 ετων εν τους αγορασε ο παπας τους η' δεν εκαμαν δανειο για αυτοκινητο €30000++. Η μεγαλομανια και ο αρχοντοχωριατισμος ειναι ολους μικρους μεγαλους. Μην πουμε και για τα τζιν των 150+ και τα φανελλακια των 60+. Ελεος ποιοι ενομισαμε οτι ειμαστε!!!!!

ΦΙΛΕ ΙΣΤΡΙΑΝΟ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑ...ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΗ ΜΑΝΙΑ, ΚΑΙ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ HIGH ΚΥΠΡΑΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ CABRIO H JEEP NA KΡΑΤΑ ΙPHONE I-PAD, ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΙΝΗΤΑ ΓΤ ΚΑ8Ε ΧΡΟΝΟ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΙΟ ΝΕΑ....ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΑΥΛΗ ΑΔΕΙΑ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΥΡΕΩΣ ΓΝΩΣΤΟ.

ΟΛΑ ΤΑ ΕΦΟΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ....ΚΑΙ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ...ΕΜΑΣ ΔΗΛ...ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.

ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ....ΓΤ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ...ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ...ΟΙ ΛΕΓΟΜΕΝΟΙ ΚΑΚΟΜΑ8ΗΜΕΝΟΙ. ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ.

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΥΤΥΧΙΣΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΦΕΡΕ ΣΤΗ ΖΩΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ( ΦΙΛΕ ΕΝΝΑ ΤΟΥ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΓΩ ΟΠΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΟΜΩΣ Α :D ) ΚΑΙ ΚΑ8Ε ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΖΩ ΛΕΩ ΟΤΙ 8Α ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΩ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΖΩΗ ΤΟΥ ΣΕ ΑΞΙΕΣ ΚΑΙ ΙΔΑΝΙΚΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ 8ΕΛΕΙ....ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ 8Α ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑΡΑ. ΔΟΥΛΕΨΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΝΟΣΤΟ.....

ΕΧΕΙ ΓΟΝΙΟΥΣ ΟΜΩΣ ΦΙΛΕ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ CAR ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΠΗΚΑ ΔΑΝΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ CAR ΜΟΥ...ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΕΧΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ 8Α ΚΑΝΩ ΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΟΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ....ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΥ 8Α ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΡΙΑ.
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΑΥΤΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ...ΟΣΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΗΛ.... :D ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΔΟΞΑΖΩ ΤΟ ΧΡΗΜΑ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.
Σωστος φιλε. Εχω και ενα γιο. Στοχος μου να στερηθω εγω τα παντα για να μην ληψει τιποτα το βασικο ο γιος μου.
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από beaglemania »

Συμφωνω η καταναλωτικη μανια που εχει ο μεσος Κυπριος εχει καταντησει μια συγχρονη μαστιγα που ολοενα και αυξανεται με ραγδαιους ρυθμους. Οι διαφημησεις βρισκονται παντου και εμεις σαν αρνια τις τρωμε αγοραζουμε παντα το πιο νεο χωρις ΚΑΝ να ισχυει οτι πιο νεο τοσο το καλυτερο αυτα μα καψανε θελουμε iphone 5 ενω την ιδια δουλεια καμνεις και με ενα τηλεφωνο 700 ευρω πιο φτηνο. Δινουμε τοσα λεφτα για τηλεφωνα ενω συνανθρωποι μας πεινανε πραγματικα.. μακαρι να βγουμε γρηγορα απο την κριση και λιγοτερο επωδινα..
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από Rai »

Ε Σώτο μα εν οικονομικά που σπούδασες :? ?
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από miky55 »

louisll έγραψε:Στα πιστοποιητικά θανάτου που βλέπω αν και αυτοκτονία δεν το αναγράφει. Μιλά για ατύχημα και φυσικά αίτια για να πληρωθεί η ασφάλεια στους οικείους
Πολλοί δίνουν λύσεις με τέτοιο τρόπο
Είχαμε 5 περιστατικά αυτό το μήνα
ΛΟΥΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ.
Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΔΙΕΞΟΔΙΟΣ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΑ ΟΥΤΕ ΤΑΦΗ .
Γιατρός

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από Γιατρός »

miky55 έγραψε:
louisll έγραψε:Στα πιστοποιητικά θανάτου που βλέπω αν και αυτοκτονία δεν το αναγράφει. Μιλά για ατύχημα και φυσικά αίτια για να πληρωθεί η ασφάλεια στους οικείους
Πολλοί δίνουν λύσεις με τέτοιο τρόπο
Είχαμε 5 περιστατικά αυτό το μήνα
ΛΟΥΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ.
Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΔΙΕΞΟΔΙΟΣ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΑ ΟΥΤΕ ΤΑΦΗ .

Τώρα γίνονται
Πάντοτε βρίσκεις κάποιο παπά να σε θάψει
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ !”