ΤΡΟΙΚΑ !!!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από Captain theodoros »

ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΛΑΒΑ ΣΤΟ F/B ΣΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ !!

Με έναν ωμό εκβιασμό, ο πρόεδρος της Bundesbank οδήγησε την αντιπροσωπεία της Κύπρου στο να αποδεχθεί το κούρεμα στις καταθέσεις.
Σύμφωνα με την Καθημερινή της Κύπρου, κατά τη διάρκεια των ολονύχτιων διαπραγματεύσεων στις Βρυξέλλες, ο υπουργός Οικονομικών της Κύπρου γύρω στις 3 τα ξημερώματα είπε:

«Δεν αποδεχόμαστε το κούρεμα καταθέσεων και αποχωρούμε.»

Τότε, ο Γεργκ Άσμουσεν πήρε τηλέφωνο τον Μάριο Ντράγκι και του ζήτησε να ετοιμάσει την ΕΚΤ για κατάρρευση των κυπριακών τραπεζών.

Σύμφωνα με το δημοσίευμα, εκείνη την ώρα το προτεινόμενο κούρεμα ήταν 12,5%, το οποίο στη συνέχεια, με την παρέμβαση τρίτων, έπεσε στο 9,9%, οδηγώντας τον πρόεδρο της Κύπρου, Νίκο Αναστασιάδη, στην απόφαση να υπακούσει στις εντολές των Ευρωπαίων
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Captain theodoros την 17 Μαρ 2013, 08:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από LEFKIOS »

ULTRA XS έγραψε:Σαρρής: Δεν βρίσκεται στο τραπέζι κούρεμα καταθέσεων(6/3/2013)
Στυλιανίδης: Δεν θα αποδεχθούμε κούρεμα(13/3/2013)
Σαρρής: «Ανόητη» ιδέα το «κούρεμα» των καταθέσεων(1/3/2013)
Σαρρής: Θα ήταν καταστροφικό το κούρεμα (6/3/2013)
Αναστασιάδης: Δεν υπογράφω μνημόνιο με κούρεμα καταθέσεων(12/2/2013)
Αναστασιάδης: Δεν τίθεται θέμα κουρέματος καταθέσεων(10/3/2013)
Αυτά ακριβώς έλεγαν και λιγες μέρες πριν τις εκλογές οτι ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΟΓΡΆΨΟΥΝ ΚΟΥΡΕΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΟΥΝ ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΕΙΟ ΠΟΥ ΑΦΗΣΕ Η ΠΡΟΗΓΟΎΜΕΝΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ και έτσι μας έπεισαν εμας τους πολίτες και τους δώσαμε την ψήφο μας να αναλάβουν την διακυβέρνηση της χώρας μας. Αυτό εγώ με τα 5 ελληνικά που γνωρίζω το λέγω καθαρα και χωρίς περιστροφές ΚΛΟΠΗ ΤΗΣ ΨΗΦΟΥ ΜΑΣ :evil: :evil: :evil: :evil: . Δυστυχώς φίλοι μου οι πολιτικοί και οι μεν και οι δε ειναι πολιτικοί και φένεται οτι εμείς οι πολίτες δεν μάθαμε το μάθημα μας και για πολοστή φορα ξεγελαστήκαμε απο τους πολιτικους. Δεν μάθαμε το μάθημα μας...... οτι τα περισσότερα ψέματα λέγονται ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ.... :twisted: :twisted: :twisted: . και μετά το κυνήγι.... :) :)
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από Captain theodoros »

αποψε πολλα ματια δεν θα κλεισουν ..............
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
NARITAPA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 04 Φεβ 2011, 23:30

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!αμε

Δημοσίευση από NARITAPA »

Αγαπητέ Αχερκωτη οπως μου φαίνεται εν βαζελινη μουχτι που γυρεφκεις...Φίλε εν μας τα γερέψαν,ΕΛΗΣΤΕΨΑΝ τα.

τη συνοδο τουτη του γιουρογκρουπ εμεις τη εζητησαμε..αλλα οπως φαίνεται επηαμε για μαλλι και ηρταμε κουρεμενοι..
και φαντασου οι ευρωπαιοι τουτοι ηγετεσ εν ¨φιλοι¨μας και εχουμε διαπροσωπικές σχέσεις...τρομάρα μας..
Έτσι είναι,..άν έτσι νομίζετε...../Λουίτζι Πιραντέλλο
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!αμε

Δημοσίευση από kyriakos304 »

NARITAPA έγραψε:Αγαπητέ Αχερκωτη οπως μου φαίνεται εν βαζελινη μουχτι που γυρεφκεις...Φίλε εν μας τα γερέψαν,ΕΛΗΣΤΕΨΑΝ τα.

τη συνοδο τουτη του γιουρογκρουπ εμεις τη εζητησαμε..αλλα οπως φαίνεται επηαμε για μαλλι και ηρταμε κουρεμενοι..
και φαντασου οι ευρωπαιοι τουτοι ηγετεσ εν ¨φιλοι¨μας και εχουμε διαπροσωπικές σχέσεις...τρομάρα μας..

Ενα πραμα ξερω. Εμαθαμε να μην μαθαινουμε από τα λάθη μας.
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από Captain theodoros »

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΚΥΠΡΟ ΜΑΣ .


Εικόνα
upload pics
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από vti-chris »

Εν μαύρη Captain.

Δηλαδή ρε axerkwti εγώ που πούλησα το διαμέρισμά μου, μέσα στην κρίση για μια πιο άνετη ζωή των 2 μου παιδιών και ξεκίνησα κτίσιμο σπιτιού πριν 1 μήνα και καλά καλά δεν έχω δώσει πολλά από τα λεφτά ακόμα και είναι στην τράπεζα...να μεν διαμαρτύρουμε...να μεν τα θέλω και όλα δικά μου...εν απληστία...ΡΕ ΠΆΤΕ ΚΑΛΆ???
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από Captain theodoros »

Δεν το πιστεύω ότι αυτό το κακό σχέδιο θα περάσει έτσι ανώδυνα από τον προδομένο λαό της Κύπρου !!!
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από admin »

Αν η κυβέρνηση βρίσκετε σε αδιέξοδο και η οικονομία στα πρόθυρα καταστροφής και η μόνη λύση είναι το κούρεμα τότε πρέπει τα χρήματα που θα πάρουν απο τον κοσμάκι να δωθούν τα ανάλογα ανταλλάγματα . Τι να τις κάνει ο κόσμος τις μετοχές των τραπεζών είτε είναι φτωχοί είτε μεγαλοεπενδυτές? Να δωθούν μετοχές για τα κέρδη απο το φυσικό αέριο να έχει και ο κόσμος μια εξασφάλιση ότι σε 4-5 χρόνια θα πάρει τα χρήματα του πίσω και μπορεί και με κέρδη. Εντάξει η Ευρωπαίοι θέλουν να μας κλέψουν τουλάχιστο οι κυβρνόντες να μας προστατέψουν και εμάς και ΄΄ολους όσους έχουν εμπιστευτεί την Κυπριακή οικονομία. Εγώ πάντος κοπέλια απο σήμερα πήρα μία απόφαση ζωής όσο ρομαντικό και εάν ακούγεται δέν πρόκειται πότε ξανά στην ζωή μου εν γνώση μου να ξαναγοράσω Γερμανικό ή Γαλλικό Προϊόν. Δέν τους ξαναδίνω ούτε ένα ευρώ απλά και μόνο για ηθική ικανοποίηση
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από Captain theodoros »

πεστα χρυσοστομε αριστο !
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ !”