ΤΡΟΙΚΑ !!!

Απάντηση
istriano ®

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από istriano ® »

axerkwtis έγραψε:
istriano έγραψε:Φιλε δεν επικρινω τον προεδρο ουτε την παρουσα κυβερνηση. Σιγουρα δεν μας οδηγησαν αυτοι εδω. Αποψη μου ειναι πας σε διαπραγματευσης εχοντας στο χερι σχεδιο β ακομα και γ. Και εξηγω την αποψη μου. Διαπραγματευτου με Ρωσσους η' ισραηλιτες ακομα και κινα. Δωσε 15-20% κυριαρχικων δικαιωματων στο φυσικο μας πλουτο με ανταλλαγμα το ποσο που χρειαζεσαι αλλα και την στρατιωτικη προστασια. Αν το εχεις αυτο χαρτι στο χερι τοτε διαπραγματευσε με ισχυ. Αν επιμενουν οι ευρω-πεοι τοτε να τους δειξουμε τα αρχιδια μας!!!!!

Τωρα αν εγιναν αυτες οι ενεργειες και δεν βρηκαμε ανταποκριση, τοτε κατανοητο πιασαμε εμεις τα ευρο-αρχιδια τους :o
Φανο μου καποιος επρεπε να το υπογραψει τουτο εν το σιουρο..εδιαλεξε που μονος του να ειναι τουτος αφου εβαλε υποψηφιοτητα..εν πιστευκω πως βαλεις υποψηφιοτητα για να πουλησεις..ετσι και αλλιως ξερουμε πως δεν χρειαζεται νασαι προεδρος για να πουλησεις ενα κρατος..βλεπεις τα χρονικα περιθωρια που εθεσαν οι ευρωπαιοι και τες ενεργειες που εγιναν..εχεις μιαν Τουρκια να απειλει και μιαν ευρωπη να θελει να φαει..που εν να παεις να δωσεις..???γνωμη μου ειναι να δωθει πιστωση χρονου η μεσογειος εν καζανι που βραζει προφητειες του γεροντα Παϊσιου μαλλον θα βγουν αληθινες καλυτερα μια συμμαχια παρα μονοι μας στο ελεος Του Θεου..ειμαστε καταδισκασμενοι φιλε μου τουτο εμαθε μας το η ιστορια σημασια εχει τουτη την καταδικη να την καμουμε οσο το δυνατον πιο ηπια..ας τα πιασουν και τουτα αρκει να εχουμε την ελευθερια μας και σιουρα αν γινομασταν σκλαβοι οσοι διαμαρτυροντε για τα λεφτα τους που συμφωνουμε εχουν δικαιο να ειναι δυσαρεστημενοι μπροστα στο διλημμα σιουρα θα ελεαν ας τα επιαναν ουλλα και ναμουν ελευθερος..εμαθαμε να πιανουμε χωρις να διουμε..εγιναμε υλιστες και αχαριστοι..
Δεν διαφωνω σε τιποτα φιλε, το μονο μου μαραζει σε τουτον το τοπο διοικουμαστε απο μετριους! Παντου μετριοτητα. Ουδεις δεν εχει 2πλανο παρα μονο επιρριπτουν ευθυνες ειτε στους προηγουμενους(δικαιολογημενα) ειτε στους επομενους (αδικαιολογητα)!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από Captain theodoros »

ULTRA XS έγραψε:Σαρρής: Δεν βρίσκεται στο τραπέζι κούρεμα καταθέσεων(6/3/2013)
Στυλιανίδης: Δεν θα αποδεχθούμε κούρεμα(13/3/2013)
Σαρρής: «Ανόητη» ιδέα το «κούρεμα» των καταθέσεων(1/3/2013)
Σαρρής: Θα ήταν καταστροφικό το κούρεμα (6/3/2013)
Αναστασιάδης: Δεν υπογράφω μνημόνιο με κούρεμα καταθέσεων(12/2/2013)
Αναστασιάδης: Δεν τίθεται θέμα κουρέματος καταθέσεων(10/3/2013)

Όλοι οι πολιτικοί τα ίδια λένε φίλε μου , τα ίδια και εδώ στην Ελλάδα αλλά λένε άλλα κάνουν , έχουν αυτό το δικαίωμα γιατί εμείς τους το δίνουμε , με τον ψήφο μας , πρέπει να καταλάβουμε ένα πράγμα , από εδώ και πέρα ότι λένε οι δανειστές θα κάνουμε , μας έβαλαν στο χέρι λόγο μαύρου χρυσού και αερίου , αυτό ισχύει σε Ελλάδα και Κύπρο .
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από FRANCHI »

έχει οικογένειες που είναι σε απελπιστική κατάσταση, παιδιά που δεν έχουν να φάνε πρόγευμα και τώρα έρχονται κι άλλα...και αυτό γιατί κάποιοι τόσα χρόνια φορώντας κουστούμια με γραβάτα και πουλώντας παραμύθια στον κόσμο έτρωγαν με 3 στόματα και χρυσά κουτάλια..
Και αυτό θα περάσει καπτεν, θα το αντέξουμε.
Έξω φτώχεια, μέσα πείνα και καλή καρδιά!
I believe half of what I see and nothing of what I hear
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από Captain theodoros »

FRANCHI έγραψε:έχει οικογένειες που είναι σε απελπιστική κατάσταση, παιδιά που δεν έχουν να φάνε πρόγευμα και τώρα έρχονται κι άλλα...και αυτό γιατί κάποιοι τόσα χρόνια φορώντας κουστούμια με γραβάτα και πουλώντας παραμύθια στον κόσμο έτρωγαν με 3 στόματα και χρυσά κουτάλια..
Και αυτό θα περάσει καπτεν, θα το αντέξουμε.
Έξω φτώχεια, μέσα πείνα και καλή καρδιά!


+ 1000!!!
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από kyriakos304 »

axerkwtis έγραψε:καπετανιε θα σε ρωτησω εγω κατι σαν νεος ισως αφελης κιολας και αν μπορεις απαντησε μου..θα σε ενδιεφερε περισσοτερο αν σου εκοβαν εστω 2 3 5 χιλιαδες(αναλογως καταθεσεων) και να εχουν τα εγγονια σου μελλον η να μην κοψουν τπτ να χαθουν συνταξεις μισθοι ξεπουληματα ολοκληρου του λαου μας κλπ..?ειλικρινα τα οσα βλεπω να συμβαινουν για τα "χαρτια" απορω τι θα γινοταν σε περιπτωση πολεμου..οι προγονοι μας εδιναν τις ζωες τους και μεις δεν ειμαστε ετοιμοι για να δωσουμε "χαρτια"..
Φίλε Μιχάλη εισαι δηλαδη αισιοδοξος;
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από mikros »

kyriakos304 έγραψε:
axerkwtis έγραψε:καπετανιε θα σε ρωτησω εγω κατι σαν νεος ισως αφελης κιολας και αν μπορεις απαντησε μου..θα σε ενδιεφερε περισσοτερο αν σου εκοβαν εστω 2 3 5 χιλιαδες(αναλογως καταθεσεων) και να εχουν τα εγγονια σου μελλον η να μην κοψουν τπτ να χαθουν συνταξεις μισθοι ξεπουληματα ολοκληρου του λαου μας κλπ..?ειλικρινα τα οσα βλεπω να συμβαινουν για τα "χαρτια" απορω τι θα γινοταν σε περιπτωση πολεμου..οι προγονοι μας εδιναν τις ζωες τους και μεις δεν ειμαστε ετοιμοι για να δωσουμε "χαρτια"..
Φίλε Μιχάλη εισαι δηλαδη αισιοδοξος;
Φιλε κυριακο,φορολογειτε και η αισιοδοξια??? αν ναι δεν υπαρχει λογος για να ζουμε...οσον υπαρχει και η ελαχιστη αισιοδοξια οτι θα διωρθοθουν τα πραματα θα υπαρχει και λογος για να ζεις
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
axerkwtis

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από axerkwtis »

Captain theodoros έγραψε:
Θέλω να καταλάβω το κλίμα που επικρατεί στο νησί όπως τα γράφεις σε γενικές γραμμές όλα καλά δηλαδή , δεν συμβαίνει τίποτα , κερδίσαμε την ελευθερία μας , την σταθερότητα του τόπου μας , αυτό μου γράφεις ?
το κλιμα που επικρατει καπετανιε ειναι πικρια..σιγουρα κανενας δεν χαιρεται οταν του περνουν ΜΕΡΟΣ των καταθεσεων του αν και εφοσων εχει αλλα οταν σου λενε η αυτα η χρεωκοπια τι να κανεις?ειναι η χρονικη περιοδος τετοια που δεν σηκωνει ανταρσια εχεις την Τουρκια μες τον κωλο σου (απολογουμαι για την εκφραση) και την Ευρωπη μπροστα σου τι να κανεις?ολα καλα θα ειναι οταν περασει και αυτη η μπορα οσο πιο λιγο βρεχτεις τοσο το καλυτερο..
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από Captain theodoros »

axerkwtis έγραψε:
Captain theodoros έγραψε:
Θέλω να καταλάβω το κλίμα που επικρατεί στο νησί όπως τα γράφεις σε γενικές γραμμές όλα καλά δηλαδή , δεν συμβαίνει τίποτα , κερδίσαμε την ελευθερία μας , την σταθερότητα του τόπου μας , αυτό μου γράφεις ?
το κλιμα που επικρατει καπετανιε ειναι πικρια..σιγουρα κανενας δεν χαιρεται οταν του περνουν ΜΕΡΟΣ των καταθεσεων του αν και εφοσων εχει αλλα οταν σου λενε η αυτα η χρεωκοπια τι να κανεις?ειναι η χρονικη περιοδος τετοια που δεν σηκωνει ανταρσια εχεις την Τουρκια μες τον κωλο σου (απολογουμαι για την εκφραση) και την Ευρωπη μπροστα σου τι να κανεις?ολα καλα θα ειναι οταν περασει και αυτη η μπορα οσο πιο λιγο βρεχτεις τοσο το καλυτερο..

οκ φιλε μου κατάλαβα .
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από beaglemania »

Ρε για ονομα του θεου γιατι τους πιστεφκετε? ειχεν και αλλες εναλλακτικες λυσεις οι μονο κουρεμα καταθεσεων η χρεοκοπια.... εφανικαν αναξιοι να σταθουν στα ποδια τους τουτο επρεπε να γινει δημοψηφισμα το κακο ειναι οτι εχουμε ακομα 5 χρονια μπροστα μας .......
axerkwtis

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από axerkwtis »

kyriakos304 έγραψε:
axerkwtis έγραψε:καπετανιε θα σε ρωτησω εγω κατι σαν νεος ισως αφελης κιολας και αν μπορεις απαντησε μου..θα σε ενδιεφερε περισσοτερο αν σου εκοβαν εστω 2 3 5 χιλιαδες(αναλογως καταθεσεων) και να εχουν τα εγγονια σου μελλον η να μην κοψουν τπτ να χαθουν συνταξεις μισθοι ξεπουληματα ολοκληρου του λαου μας κλπ..?ειλικρινα τα οσα βλεπω να συμβαινουν για τα "χαρτια" απορω τι θα γινοταν σε περιπτωση πολεμου..οι προγονοι μας εδιναν τις ζωες τους και μεις δεν ειμαστε ετοιμοι για να δωσουμε "χαρτια"..
Φίλε Μιχάλη εισαι δηλαδη αισιοδοξος;
Κυριακο μου εν ξερω αν η σωστη λεξη εν αισιοδοξος ή συγκρατημενος..το σιουρο εν θα ηθελα να προσθεθουν κ αλλοι ανεργοι μεσα στην λιστα και να παμε σε χρεωκοπια..γιαυτο ελεα τουλαχιστον γλυτωνουμε την ελευθερια μας..το να βλεπεις να προσπαθουν να βρεθουν ρητρες και να μην ειναι "κουρεμα" αλλα παροχη απο το λαο υπο μορφη δανειου ή επενδυσης απο την εξορυξη φυσικου αεριου εμενα προσωπικα καμνει με να γινομαι συγκρατημενος και να περιμενω να δω..αν δεν το ελεαν κουρεμα αλλα εισφορα πιθανων να μεν εγινετουν και τοσο θεμα..και αν ο κοσμος μαθει να περιμενει να μαθει και να ενημερωνετε πιο σωστα εν θα βουρα να σηκωνει τες ταμιακες μηχανες για να γλυτωσει τα λεφτα του..σε ενα τοπο που καθημερινα εβλεπαμε οικογενειες να πεινουν να φκαινουν να κλαιν στες τηλεορασεις και γενικα πραγματα που η Κυπρος ποτε δεν ξαναζησε επρεπε να σκεφτει ο καθενας να δωσω η οχι?κ μιλουμε για ποσοστο 6,75 για μεχρι 100,000 και 9,9 για πανω απο 100..
η αχαριστια σκοτωνει και για να παρεις πρεπει να δωσεις..και παντα κεινο που δινεις σε σχεση με αυτο που περνεις εν μεγαλυτερο ή πονει πιο πολλα...
να σου πω ενα παραδειγμα..χρειαζεσαι επειγων λεφτα που δεν εχεις και παεις να καμεις δανειο..λεει σου τοκο 7% στις 100,000 και λεεις οκ...παεις να καμεις καταθεση 100,000 και λεει σου επιτοκιο 5%..εδιαμαρτυρηθηκε κανενας για τουτη την αδικια..?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ !”