ΤΡΟΙΚΑ !!!

Απάντηση
axerkwtis

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από axerkwtis »

Με λυπη ξυπνησαμε σημερα και ακουσαμε τα δυσαρεστα..πολλοι ξεκινησαν να αντιδρουν πριν καν μαθουν ακριβως τι εγινε πως εγινε γιατι εγινε..ολοι εγιναν μια αγελη που οταν ελασσε ο ενας ακολουθησαν οι αλλοι που πισω χωρις να ξερουν καν το λογο..μπορει να φαινεται λιο βαρετο τουτο που εγραψα αλλα τον λογο θα τον εξηγησω πιο κατω..

προεκλογικα και μεχρι πριν λιγες μερες δεν τιθοταν θεμα κουρεματος κλπ κλπ αλλα σε εκτακτο γιουρογκρουπ επωφελομενοι την αργια αποφασιστηκε οτι αποφασιστηκε..καλως η κακως..ειμαστε μια κουκκιδα στον χαρτη οπου η ιστορια της ειναι "καταδικασμενη" απο διοαφορους κατακτητες..παλια λογω θεσης και επεκτατικης πολιτικης..πλεων εκτος απο την θεση μπαινουν και αλλα κεφαλαια οπως φυσικος πλουτος και ανανεωσιμες πηγες ενεργειας...γιατι πιστευετε ολες οι ευρωπαικες μεσογιακες χωρες υποφερουν???υπαρχει σχεδιο το ξερουμε ολοι δεν θελουμε επιστημονα να μας το πει..για να υπαρχουμε στον χαρτη πρεπει να δημιουργησουμε συμμαχιες..λογω μεγεθους πρεπει να δωσουμε..για το μελλον εμας και των παιδιων μας πρεπει να δωσουμε ή να τολμησουμε κατι αλλο το οποιο θα μας απομακρυνει απο τις συμμαχιες και απο τα οποια αλλα ωφεληματα ειχαμε λογω ευρωπης..η επιστροφη στην λιρα εν ενα θεμα αλλα...αν τουτο φερει χειροτερα εισαστε ετοιμοι να το δεχτητε..?αν τουτο σας αποκοψει απο τις υπολοιπες χωρες και μεινετε εκτεθημενοι απεναντι σε κινδυνους που παραμονευουν θα το θελατε..?προσωπικα οχι..

οπως και στην ζωη ετσι και στην ευρωπη δεν σου δινουν αν δεν δωσεις και ΠΑΝΤΑ αυτο που σου δινουν σε σχεση με αυτο που περνεις ειναι πολυ μικρο αλλα...αν θελεις...ειναι σαν να βριζεις τους γονιους σου γιατι σε γεννησαν και γιατι σε εφεραν σε αυτο το τοπο σε αυτη τη γη..καποιοι γενιουντε τυχεροι καποιοι οχι..

στην τελικη φιλοι μου που αρκετοι θελουμε να δειχνουμε και πατριωτες κλπ..να σταματησουμε να ειμαστε υλιστες..τι να πουν κεινες οι μαναδες που εχασαν τα παιδια τους για την πατριδα..?εμας ζητουν μας ποσοστο απο τις καταθεσεις για την πατριδα..προσωπικα εν το ελαχιστο μαζι με την θητεια μου που μπορω να δωσω πιαστε το ΦΤΑΝΕΙ να διασφαλιστει το μελλον εμας και των γενιων που ακολουθουν...

αντεξαμε τοσα εν να περασει και τουτο δινω πιστωση για να δω συνολικο αποτελεσμα και οσο αφορα την οποια αντιπολιτευση καλο εν να ηταν να ειχαν λιγο πιο μικρη γλωσσα..ας μην ξεχνουμε πως πολλα αποσα ζουμε ειναι αποτελεσμα λαθων που τωρα πρεπει να τα πληρωσουμε..ασ μην περνουν το υφος του αναμαρτητου και να λιθοβολουν..αν και αυτος ο προεδρος αντι Νικος αποδειχθει Ν(Λ)υκος θα κριθει στο τελος τηςθητειας του κ δαμε ειμαστε να επιβραβευσουμε και να κατακρινουμε οτι θεωρουμε σωστο ή λαθος..

καποιος επρεπε να το υπογραψει οσο πιο νωρις τοσο το καλυτερο ελπιζοντας να δουμε ασπρη μερα συντομοτερα..

κατι τελευταιο αστειευομενος προς ολους τους φιλους που εχουν καταθεσης και τις εκρυβαν τοσο καιρο..

Θέλεις μπουζούκια πάμε
θέλεις μπαράκια πάμε
όσα ΕΧΕΙΣ να τα φάμε
ναι πες μου και πάμε


φιλικα
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από Captain theodoros »

Θέλω μια απάντηση σας παρακαλώ πολύ σε αυτήν την ερώτηση , όποιος είχε χρήματα μέσα σε θυρίδα στην τράπεζα θα χάσει χρήματα και αυτός , δηλαδή θα ανοίξουν τις θυρίδες οι διοικησεις των τραπεζων ?
Το έχετε μάθει αυτό , εάν ανοίξουν και τις θυρίδες οι έκαστοι διοικήσεις των τραπεζών και αφαιρέσουν το 9,9% η το 6,6% από λογαριασμούς δικαιούχων των θυρίδων ??

<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
axerkwtis

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από axerkwtis »

καπετανιε θα σε ρωτησω εγω κατι σαν νεος ισως αφελης κιολας και αν μπορεις απαντησε μου..θα σε ενδιεφερε περισσοτερο αν σου εκοβαν εστω 2 3 5 χιλιαδες(αναλογως καταθεσεων) και να εχουν τα εγγονια σου μελλον η να μην κοψουν τπτ να χαθουν συνταξεις μισθοι ξεπουληματα ολοκληρου του λαου μας κλπ..?ειλικρινα τα οσα βλεπω να συμβαινουν για τα "χαρτια" απορω τι θα γινοταν σε περιπτωση πολεμου..οι προγονοι μας εδιναν τις ζωες τους και μεις δεν ειμαστε ετοιμοι για να δωσουμε "χαρτια"..
istriano ®

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από istriano ® »

Φιλε δεν επικρινω τον προεδρο ουτε την παρουσα κυβερνηση. Σιγουρα δεν μας οδηγησαν αυτοι εδω. Αποψη μου ειναι πας σε διαπραγματευσης εχοντας στο χερι σχεδιο β ακομα και γ. Και εξηγω την αποψη μου. Διαπραγματευτου με Ρωσσους η' ισραηλιτες ακομα και κινα. Δωσε 15-20% κυριαρχικων δικαιωματων στο φυσικο μας πλουτο με ανταλλαγμα το ποσο που χρειαζεσαι αλλα και την στρατιωτικη προστασια. Αν το εχεις αυτο χαρτι στο χερι τοτε διαπραγματευσε με ισχυ. Αν επιμενουν οι ευρω-πεοι τοτε να τους δειξουμε τα αρχιδια μας!!!!!

Τωρα αν εγιναν αυτες οι ενεργειες και δεν βρηκαμε ανταποκριση, τοτε κατανοητο πιασαμε εμεις τα ευρο-αρχιδια τους :o
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από nike powder »

φερτε τα ριαλλια μασ πισω
axerkwtis

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από axerkwtis »

istriano έγραψε:Φιλε δεν επικρινω τον προεδρο ουτε την παρουσα κυβερνηση. Σιγουρα δεν μας οδηγησαν αυτοι εδω. Αποψη μου ειναι πας σε διαπραγματευσης εχοντας στο χερι σχεδιο β ακομα και γ. Και εξηγω την αποψη μου. Διαπραγματευτου με Ρωσσους η' ισραηλιτες ακομα και κινα. Δωσε 15-20% κυριαρχικων δικαιωματων στο φυσικο μας πλουτο με ανταλλαγμα το ποσο που χρειαζεσαι αλλα και την στρατιωτικη προστασια. Αν το εχεις αυτο χαρτι στο χερι τοτε διαπραγματευσε με ισχυ. Αν επιμενουν οι ευρω-πεοι τοτε να τους δειξουμε τα αρχιδια μας!!!!!

Τωρα αν εγιναν αυτες οι ενεργειες και δεν βρηκαμε ανταποκριση, τοτε κατανοητο πιασαμε εμεις τα ευρο-αρχιδια τους :o
Φανο μου καποιος επρεπε να το υπογραψει τουτο εν το σιουρο..εδιαλεξε που μονος του να ειναι τουτος αφου εβαλε υποψηφιοτητα..εν πιστευκω πως βαλεις υποψηφιοτητα για να πουλησεις..ετσι και αλλιως ξερουμε πως δεν χρειαζεται νασαι προεδρος για να πουλησεις ενα κρατος..βλεπεις τα χρονικα περιθωρια που εθεσαν οι ευρωπαιοι και τες ενεργειες που εγιναν..εχεις μιαν Τουρκια να απειλει και μιαν ευρωπη να θελει να φαει..που εν να παεις να δωσεις..???γνωμη μου ειναι να δωθει πιστωση χρονου η μεσογειος εν καζανι που βραζει προφητειες του γεροντα Παϊσιου μαλλον θα βγουν αληθινες καλυτερα μια συμμαχια παρα μονοι μας στο ελεος Του Θεου..ειμαστε καταδισκασμενοι φιλε μου τουτο εμαθε μας το η ιστορια σημασια εχει τουτη την καταδικη να την καμουμε οσο το δυνατον πιο ηπια..ας τα πιασουν και τουτα αρκει να εχουμε την ελευθερια μας και σιουρα αν γινομασταν σκλαβοι οσοι διαμαρτυροντε για τα λεφτα τους που συμφωνουμε εχουν δικαιο να ειναι δυσαρεστημενοι μπροστα στο διλημμα σιουρα θα ελεαν ας τα επιαναν ουλλα και ναμουν ελευθερος..εμαθαμε να πιανουμε χωρις να διουμε..εγιναμε υλιστες και αχαριστοι..
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από Captain theodoros »

axerkwtis έγραψε:καπετανιε θα σε ρωτησω εγω κατι σαν νεος ισως αφελης κιολας και αν μπορεις απαντησε μου..θα σε ενδιεφερε περισσοτερο αν σου εκοβαν εστω 2 3 5 χιλιαδες(αναλογως καταθεσεων) και να εχουν τα εγγονια σου μελλον η να μην κοψουν τπτ να χαθουν συνταξεις μισθοι ξεπουληματα ολοκληρου του λαου μας κλπ..?ειλικρινα τα οσα βλεπω να συμβαινουν για τα "χαρτια" απορω τι θα γινοταν σε περιπτωση πολεμου..οι προγονοι μας εδιναν τις ζωες τους και μεις δεν ειμαστε ετοιμοι για να δωσουμε "χαρτια"..


Έχεις δίκιο αγαπητέ φίλε όπως τα γράφεις , αλλά σε παρακαλώ δεν θέλω να μπω σε αυτή την λογική , κουράστικα να κάνω πέντε ψίχουλα για αυτούς , αλλά εγώ δεν έχω άλλα από αυτά , για αυτον τον λόγο πονώ
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
axerkwtis

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από axerkwtis »

Captain theodoros έγραψε:
Έχεις δίκιο αγαπητέ φίλε όπως τα γράφεις , αλλά σε παρακαλώ δεν θέλω να μπω σε αυτή την λογική , κουράστικα να κάνω πέντε ψίχουλα για αυτούς , αλλά εγώ δεν έχω άλλα από αυτά , για αυτον τον λόγο πονώ
καπετανιε μου καποιοι δεν τα εχουν ουτε αυτα.. ;) αλλα παντα βλεπουμε τον εαυτο μας και οχι το τι συμβαινει γυρω μας..ολοι μας πονουμε αλλα μπροστα στον πονο καποιων λεφτων και στο πονο του χαμου ελευθεριας και ανθρωπινης ζωης τι αξιζει περισσοτερο..?ας τα πιασουν ο λαος μας εμαθε να δουλευει και θα τα ξαναφτιαξει..φτανει να διασφαλιστουν τα δικαιωματα μας τονιζω το..στις μερες μας ακομα και η ελευθερια ειναι προνομιο....
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από Captain theodoros »

axerkwtis έγραψε:
Captain theodoros έγραψε:
Έχεις δίκιο αγαπητέ φίλε όπως τα γράφεις , αλλά σε παρακαλώ δεν θέλω να μπω σε αυτή την λογική , κουράστικα να κάνω πέντε ψίχουλα για αυτούς , αλλά εγώ δεν έχω άλλα από αυτά , για αυτον τον λόγο πονώ
καπετανιε μου καποιοι δεν τα εχουν ουτε αυτα.. ;) αλλα παντα βλεπουμε τον εαυτο μας και οχι το τι συμβαινει γυρω μας..ολοι μας πονουμε αλλα μπροστα στον πονο καποιων λεφτων και στο πονο του χαμου ελευθεριας και ανθρωπινης ζωης τι αξιζει περισσοτερο..?ας τα πιασουν ο λαος μας εμαθε να δουλευει και θα τα ξαναφτιαξει..φτανει να διασφαλιστουν τα δικαιωματα μας τονιζω το..στις μερες μας ακομα και η ελευθερια ειναι προνομιο....
Θέλω να καταλάβω το κλίμα που επικρατεί στο νησί όπως τα γράφεις σε γενικές γραμμές όλα καλά δηλαδή , δεν συμβαίνει τίποτα , κερδίσαμε την ελευθερία μας , την σταθερότητα του τόπου μας , αυτό μου γράφεις ?
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
ULTRA XS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 02 Μάιος 2011, 12:18

Re: ΤΡΟΙΚΑ !!!

Δημοσίευση από ULTRA XS »

Σαρρής: Δεν βρίσκεται στο τραπέζι κούρεμα καταθέσεων(6/3/2013)
Στυλιανίδης: Δεν θα αποδεχθούμε κούρεμα(13/3/2013)
Σαρρής: «Ανόητη» ιδέα το «κούρεμα» των καταθέσεων(1/3/2013)
Σαρρής: Θα ήταν καταστροφικό το κούρεμα (6/3/2013)
Αναστασιάδης: Δεν υπογράφω μνημόνιο με κούρεμα καταθέσεων(12/2/2013)
Αναστασιάδης: Δεν τίθεται θέμα κουρέματος καταθέσεων(10/3/2013)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ !”