ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

giorgos80 έγραψε:αν το λακουι εφαρμαρισκε θα ηταν κορυφη
ε Γιωργο μου ουλλα ενας σκυλος εν νομιζω να τα εχει ... η φερμα η ιχνηλασια !
στες φραγκολινες να σου πω την αληθεια προτιμω που δεν φερμαρει γιατι εν δια ζινο το chance του πουλιου να ανοιξει και να καμει τα κολπα της !
Εν μεγαλος σκυλος πλεων εφκαλεν ενα σπασμα φραγκολινες στην ζωη του ξερει τι πρεπει να καμει για να εχω τουφετσια , τα τελευταια 3-4 χρονια εν μετρημενες στο 1 χερι οι φραγκολινες που εφκαλε και να μην ημουν σε θεση βολης (ειτε σε εκπαιδευτικα ειτε στο κυνηγι ζε πουζινες τες μηδαμινες φορες μπορει και να εφταια και εγω που δεν ακολουθουσα την φαση σωστα)!
Σε αντιθεση με την μπεκατσα που θα προτιμουσα να εκαμε φερμα αν και τες πλειστες φορες ειτε φερμα ειτε ιχνηλατης ζιμεσα που μπιουνται τουτες εν τεθκια η ιδιομορφια του εδαφους που οτι ζε να καμα βολη εν θα ειχα ανεξαρτητου φερμας !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

5 ΗΜΕΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΟ ΞΕΠΕΤΑΓΜΑ ΤΗΣ :P
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από Dimitris »

«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από Nikos »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:5 ΗΜΕΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΟ ΞΕΠΕΤΑΓΜΑ ΤΗΣ :P
Γνώριμη σιλουέττα!!
Εγώ εκανα refresh πρόσφατα , που είχε!! Γιατι με τους λίγους αριθμούς που έμειναν δεν ξέρω αν θα έχουμε καμιά συνάντηση φέτος.Είδωμεν!!!
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από miky55 »

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΥΝΗΓΑ ΤΗ ΦΡΑΓΓΟΛΙΝΑ ΣΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΛΗΣ ΧΡΥΣΟΧΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΟΥΛΑΜΟ ΠΑΤΑΞΗΣ ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑΣ .
ΣΤΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΑΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΟΤΙ Η ΦΡΑΓΓΟΛΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΤΩ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ ΣΑΛΜΟΝΕΛΑΣ.
ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ;Η ΑΠΛΑ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΗΟΡΚΟΥΜΑΣΤΕ.
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Εγω δεν ακουσα τιποτε κυριε Μικυ.

Επισης την βρηκα καπως ελαφρως αυξημενη σε καποιες περιοχες σε σχεση με περσυ...
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από Nikos »

Πάντως σε περιοχές που κάποτε είχε , φέτος πολύ μειωμένη την βρήκα κι εγώ.
Η σαλμονέλλα μαλλον είναι μια άτυχη δικαιολογία για τους παράνομους του είδους που μια δεν είναι αρκετή αλλά πρέπει να παίξουν 3-4 και σε άλλες περιπτώσεις 6! Έλεος δηλαδή!!! Αλλά...τα μακρυά, κοντά εγίνασην!!ήρταν ούλλοι που έσσω τους!
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Χθες πηγα με την οικογενεια για ψαρι στο Ζυγι...στο φευγα ειπα να παω να δω κατι τοπουθκια για τρυγονια στην περιοχη Μαρωνι, παρα το μουρμουρκο τις γιεναικας ότι αντι να τους παρω γυρους γυριζω να εβρω ποστα παλε... :lol:

Σε μια φαση παρολιγο να εχω ατύχημα με 2 φραγκολινες...το θεαμα απιστευτο...να τα παλλουκωνω στη μεση του δρομου για να μην πατησω τις κυριες που πηγαιναν με το πασο τους...ουτε καν ανοιξαν φτερο να πετασουν!!!
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από Nikos »

BAIKAL TEAM έγραψε:Χθες πηγα με την οικογενεια για ψαρι στο Ζυγι...στο φευγα ειπα να παω να δω κατι τοπουθκια για τρυγονια στην περιοχη Μαρωνι, παρα το μουρμουρκο τις γιεναικας ότι αντι να τους παρω γυρους γυριζω να εβρω ποστα παλε... :lol:

Σε μια φαση παρολιγο να εχω ατύχημα με 2 φραγκολινες...το θεαμα απιστευτο...να τα παλλουκωνω στη μεση του δρομου για να μην πατησω τις κυριες που πηγαιναν με το πασο τους...ουτε καν ανοιξαν φτερο να πετασουν!!!
ε μα κι εσυ , !! ηθελες τα και έπαθες τα!!! :lol: :lol:

Πάλε καλά που είσουν εσυ στο τιμόνι και όχι κανενας νηστικός.... γτ άκουσα ότι τσιλούν τες αμα τύχει!
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Nikos έγραψε:
BAIKAL TEAM έγραψε:Χθες πηγα με την οικογενεια για ψαρι στο Ζυγι...στο φευγα ειπα να παω να δω κατι τοπουθκια για τρυγονια στην περιοχη Μαρωνι, παρα το μουρμουρκο τις γιεναικας ότι αντι να τους παρω γυρους γυριζω να εβρω ποστα παλε... :lol:

Σε μια φαση παρολιγο να εχω ατύχημα με 2 φραγκολινες...το θεαμα απιστευτο...να τα παλλουκωνω στη μεση του δρομου για να μην πατησω τις κυριες που πηγαιναν με το πασο τους...ουτε καν ανοιξαν φτερο να πετασουν!!!
ε μα κι εσυ , !! ηθελες τα και έπαθες τα!!! :lol: :lol:

Πάλε καλά που είσουν εσυ στο τιμόνι και όχι κανενας νηστικός.... γτ άκουσα ότι τσιλούν τες αμα τύχει!
Νικο μου ακομα πονω το τυμπανο που την τσιριλια τις γιεναικας μου...<<μα εισαι πελλος???? να μας σκοτωσεις για να μεν πατησσεις τους στρουφους????????????????>> :lol: :lol: :lol:
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ”