ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από admin »

Μιχάλη μου , όταν δέν έχεις παρέα πιάνε με να έρχομαι αν πηγαίνουμε για κανένα λαγό ;)
Προσέχουμε...για να έχουμε
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από miky55 »

admin έγραψε:Μιχάλη μου , όταν δέν έχεις παρέα πιάνε με να έρχομαι αν πηγαίνουμε για κανένα λαγό ;)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΑΛΛΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΧΩΡΙΟ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΔΙΑΖΩ ΜΕ ΠΕΡΙΒΟΛΙ ,ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΓΕΡΟΣ ΕΜΑΚΑΡΙΣΤΗ ΚΑΙ ΕΝ ΟΥΛΛΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ. :D
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από admin »

miky55 έγραψε:
admin έγραψε:Μιχάλη μου , όταν δέν έχεις παρέα πιάνε με να έρχομαι αν πηγαίνουμε για κανένα λαγό ;)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΑΛΛΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΧΩΡΙΟ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΔΙΑΖΩ ΜΕ ΠΕΡΙΒΟΛΙ ,ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΓΕΡΟΣ ΕΜΑΚΑΡΙΣΤΗ ΚΑΙ ΕΝ ΟΥΛΛΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ. :D
Έν έσχει πρόβλημα έχω και εμπειρία απο περβόλια ;)
Προσέχουμε...για να έχουμε
χριστος βενιζελου
Full Member
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 12 Δεκ 2014, 17:56

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από χριστος βενιζελου »

να κυνηγας ολη μερα μεσα στα νερα της τεταρτης και στην μοναδικη φαση που την σηκωνεις να την καλλικωνεις. το κυνηγι της φραγγολινας :D :D
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από admin »

Η μία η ντουφεκιά πήγε απο κάτω της , την κάρφωσες η άλλη απο πάνω καθώς το πουλί έκανε κίνηση πρός τα κάτω!! για κάποιους που λένε ότι η φραγκολίνα είναι εύκολο πουλί έχεις απο τις πιο δύσκολες πορείες..
Προσέχουμε...για να έχουμε
χριστος βενιζελου
Full Member
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 12 Δεκ 2014, 17:56

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από χριστος βενιζελου »

admin έγραψε:Η μία η ντουφεκιά πήγε απο κάτω της , την κάρφωσες η άλλη απο πάνω καθώς το πουλί έκανε κίνηση πρός τα κάτω!! για κάποιους που λένε ότι η φραγκολίνα είναι εύκολο πουλί έχεις απο τις πιο δύσκολες πορείες..
όπως τα λέτε. Και το κυριότερο το ποδάρομα της. Για μένα μετά το δυσκολότερο θήραμα.
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από miky55 »

ΟΤΑΝ ΠΟΔΑΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΕΡΜΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΓΕΛΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΦΕΡΜΑ ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.ΕΝ ΤΟΥΤΑ ΤΑ ΚΑΜΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΛΛΑΝΑΝ. :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
nmilidon
Full Member
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 17 Ιαν 2016, 14:09

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από nmilidon »

το highlight της φετινης μου σεζον (δεν εχω ριξει ακομη σε λαγο) μετα απο αστοχο ντουπλε σε αλλη περιοχη πριν κανενα μηνα
Διπλα απο τις κολυμπες ενος ποταμου, σε περιοχη που τη συναντησα 1η φορα, περιμενα μπεκάτσα, φρρρρ δεν την έβλεπα, οταν την ειδα αστοχησα στην 1η, την επιασε η 2η :-)

Εικόνα
Εικόνα
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από miky55 »

miky55 έγραψε:ΕΧΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΑΡΑΝΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑΩ,ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΣΕ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΚΑΙ ΚΑΡΠΩΣΗΣ.
ΤΙΣ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΕΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΤΙΣ ΨΑΧΝΩ ΠΛΕΟΝ ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΛΙΓΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΜΕΙΝΑΝ ΧΡΕΙΖΟΥΝ ΣΕΒΑΣΜΟΥ.
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ Ο ΚΥΡΙΩΤΕΡΟΣ ΛΟΓΩΣ ΠΟΥ ΠΑΩ, ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ Η ΘΑ ΤΟ ΕΡΙΧΝΑ ΣΤΗ ΤΖΙΚΛΑ.
ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΠΕΙΣ ΠΟΤΕ.
ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΜΟΥ,ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΦΙΛΟΥΣΑ ΚΕΔΑΡΕΣ.
ΚΑΝΩ ΠΑΑΚΛΗΣΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΟΠΩΣ ΜΗΝ ΚΤΥΠΗΣΟΥΝ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑ.ΑΣ ΤΙΣ ΣΕΒΑΣΤΟΥΜΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΥΞΗΘΟΥΝ.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από admin »

miky55 έγραψε:
miky55 έγραψε:ΕΧΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΑΡΑΝΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑΩ,ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΣΕ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΚΑΙ ΚΑΡΠΩΣΗΣ.
ΤΙΣ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΕΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΤΙΣ ΨΑΧΝΩ ΠΛΕΟΝ ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΛΙΓΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΜΕΙΝΑΝ ΧΡΕΙΖΟΥΝ ΣΕΒΑΣΜΟΥ.
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ Ο ΚΥΡΙΩΤΕΡΟΣ ΛΟΓΩΣ ΠΟΥ ΠΑΩ, ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ Η ΘΑ ΤΟ ΕΡΙΧΝΑ ΣΤΗ ΤΖΙΚΛΑ.
ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΠΕΙΣ ΠΟΤΕ.
ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΜΟΥ,ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΦΙΛΟΥΣΑ ΚΕΔΑΡΕΣ.
ΚΑΝΩ ΠΑΑΚΛΗΣΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΟΠΩΣ ΜΗΝ ΚΤΥΠΗΣΟΥΝ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑ.ΑΣ ΤΙΣ ΣΕΒΑΣΤΟΥΜΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΥΞΗΘΟΥΝ.

:( :(
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ”