Φυσίγγια Φραγκολίνας

Απάντηση
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από miky55 »

canastas έγραψε:παιδιά έχω μια απορία. Πες ότι σηκώνω δύο φραγκολίνες μαζί η μία είναι αρσενική και η άλλη θυληκιά, ποια από τις δύο είναι προτιμότερο να πυροβολήσω την αρσενική ή την θυληκιά... ???????????
ΟΠΟΙΑΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΦΙΛΕ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΘΑ ΧΑΘΟΥΝ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΗΚΩΝΕΤΕ Ο ΑΡΣΕΝΙΚΟΣ ΠΡΩΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙ ΤΗ ΓΚΟΜΕΝΑ. :lol:
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από miky55 »

spyrosspyrou851 έγραψε:
miky55 έγραψε:ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΦΡΑΓΓΟΛΙΝΑΔΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΛΥΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΦΡΑΓΓΟΛΙΝΑ.
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΦΙΛΟΣ ΛΕΥΚΙΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΤΟΥ.
ΜΕ ΤΑ ΛΑΜΠΡΟ ΝΤΙΡΕΚΤ 32 ΓΡΑΜ. 8.5 ΝΟ. ΕΧΩ ΚΑΤΑ 25 % ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.
ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙ ΤΑ 34 ΓΡΑΜ. 7.5 ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΑΥΤΑ .ΔΕΝ ΤΑ ΑΛΛΑΖΩ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΑΛΑΜΗ. :D
ΜΑΖΙ ΜΕ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΜΟΥ.
Κύριε Μίκη μου, σάννα μου τζαι εκάμετε φάουλ σε τούτη την φώτο; :?:
ΣΠΥΡΟ ΜΟΥ ΜΕ ΦΑΟΥΛ ΜΕ ΠΕΝΑΛΤΥ.4 ΠΟΥΛΙΑ ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΚΥΝΗΓΟΙ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΦΩΤΟ ΕΤΣΙ.ΑΥΤΟΣ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ.ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ 2 ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΤΟ ΜΑΚΑΡΙΟ ΚΑΙ Ο ΝΤΙΝΟΣ (ΔΕΞΙΑ)
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Φυσίγγια Φραγκολίνας

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Μιας και εγω ανοιξα τουτο το θεμα να το ξαναζωντανεψω οσπου να αρκεψει το κυνηγι φραγκολινας 2014
Απολογισμος της σεζον που μας περασε
Η καλητερη για μενα χρονια φραγκολινας , αποτι εδειξε οι κοποι μου και η επιμονη μου απεδωσαν
ειχα νομιζω 19 ξετρυπωματα
αποκορυφωμα 2ρη εξωρμηση με 4 ξετρυπωματα αλλα και 11 εξωρμηση με 5 ξετρυπωματα
καταφερα να παρω 8 φραγκολινες 3 αρσενηκιες και 5 θυληκιες
χαρισα την ζωη σε 2 φραγκολινες θυληκες λογο quota
καλλικοσα εντυπωσιακα 5 φραγκολινες σε αποσταση λιγοτερη των 10 μετρων , ευτυχος για μενα καταφερα μετα να παρω τες 3 φορες αλλη φραγκολινα ενω 2 φορες πληρωσα το τιμημα παπαγαλος !
Ενω 4 μου εφυγαν απαιχτες λογο λαθους συνεννοησης με το σκυλο ;)

Κυνηγισα λιγο η πολυ τες πρωτες 13 εξωρμησεις ενω τες αλλες 4 πηγαινα ποιο πανω για μπεκατσα
4 απο της 13 εξωρμησεις δεν καταφερα να βγαλω φραγκολινα

Κυνηγισα με chock 3-2 και φυσιγγια τις περισσοτερες φορες Lampro Διασπορας Κιτρινη και βολες οχι ποιο μακρινες απο τα 15 μετρα !
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Φυσίγγια Φραγκολίνας

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

sotiris!129 έγραψε:chock 3-2
ΑΦου τριφεσαι πας τη βερκα! :lol:

Τωρα σοβαρα ομως οταν θα καλλικωσεις θα καλλικωσεις δεν πα να εχεις choke 8!

Και μαλλον οπως ειπες τζιαι πριν δεν ειναι τo choke το προβλημα αλλα η λαθος επωμιση και τοποθετηση του κεφαλιου.....
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Φυσίγγια Φραγκολίνας

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Breda Pegaso έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:chock 3-2
ΑΦου τριφεσαι πας τη βερκα! :lol:

Τωρα σοβαρα ομως οταν θα καλλικωσεις θα καλλικωσεις δεν πα να εχεις choke 8!

Και μαλλον οπως ειπες τζιαι πριν δεν ειναι τo choke το προβλημα αλλα η λαθος επωμιση και τοποθετηση του κεφαλιου.....
Στεφανε οταν δεν σε θελει δεν σε θελει οτι και να καμεις καποιες μερες απλα ολα σου παν αναποδα :?
11 εξωρμηση με το που φκενω στο βουνο βολη στα 20 μετρα περτιζι μαππα ψυχολογια 100% αφου ηταν καλη τουφετσια
λιγο αργοτερα καπελιαζει με μια φασσα πεναλτυ τρομεροτατο καλλιζι και η ψυχολογια 0%
κατεβαινω του βουνου και μετα απο τρομερη ιχνηλασια μεσα σε καλαμια καταφερνει ο σκυλος να φκαλει την φραγκολινα και να την μπλοκαρει για τουλαχιστο 10-15 δευτερολεπτα μπροστα μου στα 5 μετρα ...αρσενηκια 2 υπεροχα καλλιζια , μια ωρα αργοτερα και σε video ακομα 2 καλλιζια στα 3 μετρα

απογευμα με τον Αρτεμη μολις κατεβαινουμε παιζω με την δευτερη χαρτουτσια τουτι την φραγκολινα που ειχα βαλει πρην το κυνηγι στον ιδιο ακριβος τοπο
P1060911.MOV_snapshot_00.24_%5B2013.10.13_12.45.06%5D.jpg

ενω λιγο αργοτερα φκαλει μας λαο και παει απαιχτος ... οπως και μια αρσενηκια φραγκολινα 15 λεπτα αργοτερα αφου ο Αρτεμης εβουραν να παιξει μια ζικλα αντι να βλεπει το σκυλο :lol:
εκαμαμε φινισσσ με ακομη μια θυληκια φραγκολινα
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Φυσίγγια Φραγκολίνας

Δημοσίευση από Γιατρός »

miky55 έγραψε:ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΦΡΑΓΓΟΛΙΝΑΔΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΛΥΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΦΡΑΓΓΟΛΙΝΑ.
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΦΙΛΟΣ ΛΕΥΚΙΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΤΟΥ.
ΜΕ ΤΑ ΛΑΜΠΡΟ ΝΤΙΡΕΚΤ 32 ΓΡΑΜ. 8.5 ΝΟ. ΕΧΩ ΚΑΤΑ 25 % ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.
ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙ ΤΑ 34 ΓΡΑΜ. 7.5 ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΑΥΤΑ .ΔΕΝ ΤΑ ΑΛΛΑΖΩ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΑΛΑΜΗ. :D
ΜΑΖΙ ΜΕ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΜΟΥ.
Δώσε χαιρετίσματα του Χατζηκωστή
Άξιος
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από LEFKIOS »

miky55 έγραψε:ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΦΡΑΓΓΟΛΙΝΑΔΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΛΥΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΦΡΑΓΓΟΛΙΝΑ.
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΦΙΛΟΣ ΛΕΥΚΙΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΤΟΥ.
ΜΕ ΤΑ ΛΑΜΠΡΟ ΝΤΙΡΕΚΤ 32 ΓΡΑΜ. 8.5 ΝΟ. ΕΧΩ ΚΑΤΑ 25 % ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.
ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙ ΤΑ 34 ΓΡΑΜ. 7.5 ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΑΥΤΑ .ΔΕΝ ΤΑ ΑΛΛΑΖΩ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΑΛΑΜΗ. :D
ΜΑΖΙ ΜΕ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΜΟΥ.
Φίλε MIky55 αν πραγματικά σε βοηθησα στη καρπωση της Φραγκολίνας με τις δοκιμές μου αυτο μου δινει ικανοποίηση :D :D γιαυτό αυριο θα ετοιμασω ενα νεο πινακα :o για τις δοκιμές γιατί σκοπευω να να δωσω αρκετες και χρησιμες δοκιμές. :idea: :idea:
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από sotiris!129 »

LEFKIOS έγραψε: Φίλε MIky55 αν πραγματικά σε βοηθησα στη καρπωση της Φραγκολίνας με τις δοκιμές μου αυτο μου δινει ικανοποίηση :D :D γιαυτό αυριο θα ετοιμασω ενα νεο πινακα :o για τις δοκιμές γιατί σκοπευω να να δωσω αρκετες και χρησιμες δοκιμές. :idea: :idea:
K.Λεφκιε προσεχε γιατι οι πολλες δοκιμες βλαφτουν και αντι καλο στο τελος θα μας καμεις κακο !
και για να προλαβω τους κριτες
ο πολλες δοκιμες προκαλουν συγχυση και στο τελος ανασφαλεια
οπλο απο οπλο δινει διαφορετικη κατανομη αφου εχει διαφορετικους αυλους , εταιρεια απο εταιρεια διαφορετικη κατανομη στα chocke καθως και πολλα αλλα
εν ζε φοουμαι μεν σαντανοθεις εσυ, φοουμαι μεν μας σαντανοσεις εμας :lol:

Εγω παντος μετα την φετινη σεζον συνιστω την Lambro Διασπορας κιτρινη αφου με αφησε οικανοποιημενο ... εκει που επρεπε να πεσει κατι επεσε + μερικα που δεν επρεπε να πεσουν στα 40 μετρα αν αναλογιστει κανεις πως ηταν χαρτουτσια διασπορας !
ΑΝ και δεν μου φανηκε στην πραξη και τοσο Διασπορας αφου πρην το κυνηγι εκανα δοκιμες σε χαρτονι απο τα 20 μετρα με chocke 5 και ειχε την ιδια κατανομη με την ασπρη Victory 35γρ !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Φυσίγγια Φραγκολίνας

Δημοσίευση από miky55 »

Γιατρός έγραψε:
miky55 έγραψε:ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΦΡΑΓΓΟΛΙΝΑΔΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΛΥΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΦΡΑΓΓΟΛΙΝΑ.
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΦΙΛΟΣ ΛΕΥΚΙΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΤΟΥ.
ΜΕ ΤΑ ΛΑΜΠΡΟ ΝΤΙΡΕΚΤ 32 ΓΡΑΜ. 8.5 ΝΟ. ΕΧΩ ΚΑΤΑ 25 % ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.
ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙ ΤΑ 34 ΓΡΑΜ. 7.5 ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΑΥΤΑ .ΔΕΝ ΤΑ ΑΛΛΑΖΩ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΑΛΑΜΗ. :D
ΜΑΖΙ ΜΕ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΜΟΥ.
Δώσε χαιρετίσματα του Χατζηκωστή
Άξιος
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΓΙΑΤΡΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΞΑΔΕΛΦΗ. :)
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Φυσίγγια Φραγκολίνας

Δημοσίευση από miky55 »

Γιατρός έγραψε:
miky55 έγραψε:ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΦΡΑΓΓΟΛΙΝΑΔΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΛΥΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΦΡΑΓΓΟΛΙΝΑ.
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΦΙΛΟΣ ΛΕΥΚΙΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΤΟΥ.
ΜΕ ΤΑ ΛΑΜΠΡΟ ΝΤΙΡΕΚΤ 32 ΓΡΑΜ. 8.5 ΝΟ. ΕΧΩ ΚΑΤΑ 25 % ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.
ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙ ΤΑ 34 ΓΡΑΜ. 7.5 ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΑΥΤΑ .ΔΕΝ ΤΑ ΑΛΛΑΖΩ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΑΛΑΜΗ. :D
ΜΑΖΙ ΜΕ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΜΟΥ.
Δώσε χαιρετίσματα του Χατζηκωστή
Άξιος
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΓΙΑΤΡΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΞΑΔΕΛΦΗ. :)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ”