Φυσίγγια Φραγκολίνας

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

sotiris!129 έγραψε:
marinos.a έγραψε:Σωτ, εγώ δεν αλλάζω σε συγκεκριμένο φυσίγγι στις φραγκολινες. Με serie oro fiber 7αρι πέρσι εκαμνα τες καλά μια χαρά.

Οι Λαμπρο ντιρεκτ δεν μου εκατσαν.
ε Μαρινο ποιες εν τουτες εν τες εξαναακουσα... βαλε καμια φωτο να δω το πακετο !
εν τουτες ρε που λαλει ο Μαρινος
serie oro.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

682 GOLD E έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:
marinos.a έγραψε:Σωτ, εγώ δεν αλλάζω σε συγκεκριμένο φυσίγγι στις φραγκολινες. Με serie oro fiber 7αρι πέρσι εκαμνα τες καλά μια χαρά.

Οι Λαμπρο ντιρεκτ δεν μου εκατσαν.
ε Μαρινο ποιες εν τουτες εν τες εξαναακουσα... βαλε καμια φωτο να δω το πακετο !
εν τουτες ρε που λαλει ο Μαρινος
serie oro.jpg
Απλά κορυφαίο φυσίγγιο!!
Έχουν μόνο μια αδυναμία! Προτιμούν τα Beretta 8-)
Ιδού και η φώτο!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από miky55 »

ASSIELIAS έγραψε:καλα ρε φιλε εσυ με 8 κ 9 νουμερο και με ανοιχτο τσοκ παιζεισ πανω απο 15 μετρα αυτα τα πουλια?δεν λυπασε που τα χτυπας και και δεν πεθαινουν. . .εγκλημα..... δεν ειρωνευομαι αλλα μην μασ κοροιδευετε κιολας
ΦΙΛΕ ΑΣΣΙΕΛΙΑ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ .ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΙΟ ΠΑΛΙΟΣ ΑΠ'ΟΛΟΥΣ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΓΟΛΙΝΑΣ,ΚΥΝΗΓΩ ΜΕ ΝΟ.9 ΚΑΙ 8 .Η ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΤΥΠΩ ΑΝ ΣΟΥ ΠΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΗΣ ΚΑΙ ΤΣΙΟΚ 5-3 Η 4-2.ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΤΥΠΩ ΟΛΑ ΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΛΑΓΟΥΣ .ΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΗΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΝ ΤΖΙΚΛΟΚΤΟΝΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΜΕΡΑΜΑΝ ΣΤΟ ΝΤΙ ΒΙ ΝΤΙ ΦΡΑΓΓΟΛΙΝΑΣ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΒΑΙΒΑΙΩΣΗ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝΑΝ ΦΑΣΣΙΑΝΟΥΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΟΥΣ ΧΤΥΠΟΥΣΑ.
Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΜΑ ΚΟΦΚΕΙ Η ΧΑΡΤΟΥΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΩ ΣΚΩΤΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΓΑΡΟ. :lol:
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από sotiris!129 »

682 GOLD E έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:
marinos.a έγραψε:Σωτ, εγώ δεν αλλάζω σε συγκεκριμένο φυσίγγι στις φραγκολινες. Με serie oro fiber 7αρι πέρσι εκαμνα τες καλά μια χαρά.

Οι Λαμπρο ντιρεκτ δεν μου εκατσαν.
ε Μαρινο ποιες εν τουτες εν τες εξαναακουσα... βαλε καμια φωτο να δω το πακετο !
εν τουτες ρε που λαλει ο Μαρινος
serie oro.jpg
AAA ε Νιco ειχες μου δοκει 2 πουτουτες .... επαιξα πανω σε 2 κορονους επεθαναν και οι 2 πρην πατησω την σκανδαλη !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Την Κυριακή θα βαλω μια δοκιμη που εκανα και θα ειναι και στο περιοδικό για την Lambro Direct 34gr . Oσους τους ενδιαφερουν τα διασποράς μπορουν να την μελετεισουν.
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από sotiris!129 »

εχω κατι olympia copper big game 34gr no6 και copper 32gr no6 με χαλκινα σκαγια, να τες βαλω μεσα οξα να τες αφησω πανω στο ραφι με την συλλογη :roll: ???
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

giorgos80 έγραψε:φιλε Σολων σε σεβομαι και λογω του οτι εισαι μεγαλυτερης ηλικιας αλλα και γιατι απεδειξες οτι εισαι κυνηγος με ΟΟ
στο κυνηγι που κανεις,.... αλλα αυτο το χωρις τσοκακια στο οπλο με το διαφημιζεις

εντελως φιλικα
ΦΙΛΕ ΓΙΩΡΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΡΑΞΩ...ΕΙΧΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.....ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ...ΚΑΙ ΙΔΙΚΑ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ :o

Ο ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΕΡΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΤΣΙ ΘΕΜΑ.....ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΞΕΧΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΤΣΟΚ ΣΤΟ ΟΠΛΟ....ΠΑΕΙ,ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΚΑΝΝΗ :?: :o
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ...ΠΡΙΝ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ :P

ΠΟΛΛΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΣΑ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ,ΤΙΠΟΤΑ....ΑΠΛΑ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΥΣΗ......ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΚΑΝΝΗ ;)

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΤΥΠΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΗΣ ΚΑΝΝΗΣ....ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΤΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΑΛΩΤΗ, ΛΟΓΟ ΠΑΧΟΥΣ.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
christy2000
Full Member
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2012, 09:47
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από christy2000 »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
giorgos80 έγραψε:φιλε Σολων σε σεβομαι και λογω του οτι εισαι μεγαλυτερης ηλικιας αλλα και γιατι απεδειξες οτι εισαι κυνηγος με ΟΟ
στο κυνηγι που κανεις,.... αλλα αυτο το χωρις τσοκακια στο οπλο με το διαφημιζεις

εντελως φιλικα
ΦΙΛΕ ΓΙΩΡΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΡΑΞΩ...ΕΙΧΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.....ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ...ΚΑΙ ΙΔΙΚΑ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ :o

Ο ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΕΡΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΤΣΙ ΘΕΜΑ.....ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΞΕΧΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΤΣΟΚ ΣΤΟ ΟΠΛΟ....ΠΑΕΙ,ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΚΑΝΝΗ :?: :o
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ...ΠΡΙΝ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ :P

ΠΟΛΛΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΣΑ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ,ΤΙΠΟΤΑ....ΑΠΛΑ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΥΣΗ......ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΚΑΝΝΗ ;)

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΤΥΠΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΗΣ ΚΑΝΝΗΣ....ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΤΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΑΛΩΤΗ, ΛΟΓΟ ΠΑΧΟΥΣ.
Αυτο δεν το γνωριζα!Δλδ κ.Σολωνα δεν καταστρεφωνται τα πασα ουτε παθαινη βλαβη η καννη? Τι κερδιζουμε ομως εαν ριξουμε χωρις τσιοκ? Ακομα πιο πολλη ανοιγμα στα σκαγια σε πιο κοντινι αποσταση? Οι κατανομες θα ειναι ομοιομορφες?
ΔΡΑΣΕ 'Η ΣΚΑΣΕ...!!!
Άβαταρ μέλους
mouzouris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: 24 Οκτ 2012, 22:29
Τοποθεσία: Λεμεσός
Επικοινωνία:

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από mouzouris »

Αν επικαλεστώ την φτωχή μου μνήμη θυμάμαι τουλάχιστο τρία περιστατικά με χαλασμένα πάσα τον καιρό που δούλευα στην Ελλάδα, και ένα στην Κύπρο πέρσι. Η κάνη είναι το πιο ακριβό εξάρτημα του όπλου. Περίπου το ένα τρίτο του συνολικού κόστους του όπλου. Μην πέζεται με τις % πιθανότητες. Μπορεί να ρίξεται 100 φυσίγγια και να μην έχετε πρόβλημα και στο εκατοστό πρώτο να γίνει η ζημιά στα πάσα. Δόξα τον θεό υπάρχει τεράστια ποικοιλία με φυσίγγια διασποράς στην αγορά. Αν χάσουμε τζιαι κανένα δεν πειράζει, ας πάει στο καλό!!!!!!!

Θυμάμε πολλούς που έκαναν την " πατέντα " κοβοντας τα φυσίγγια, πολλοί δεν είχαν πρόβλημα, κάποιοι όμως έμειναν στο τέλος στην καλύτερη των περιπτώσεων με κρεπαρισμένο όπλο και στην χειρότερη με προβλήματα υγείας.
Πάνω από όλα η ασφάλεια η δική σας και η διατήρηση του όπλου σας σε καλή λειτουργίσημη κατάσταση.
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από Γιατρός »

Μία είναι η λύση

Εικόνα
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ”