Φυσίγγια Φραγκολίνας

Απάντηση
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από LEFKIOS »

sotiris!129 έγραψε:
LEFKIOS έγραψε: Φίλε MIky55 αν πραγματικά σε βοηθησα στη καρπωση της Φραγκολίνας με τις δοκιμές μου αυτο μου δινει ικανοποίηση :D :D γιαυτό αυριο θα ετοιμασω ενα νεο πινακα :o για τις δοκιμές γιατί σκοπευω να να δωσω αρκετες και χρησιμες δοκιμές. :idea: :idea:
K.Λεφκιε προσεχε γιατι οι πολλες δοκιμες βλαφτουν και αντι καλο στο τελος θα μας καμεις κακο !
και για να προλαβω τους κριτες
ο πολλες δοκιμες προκαλουν συγχυση και στο τελος ανασφαλεια
οπλο απο οπλο δινει διαφορετικη κατανομη αφου εχει διαφορετικους αυλους , εταιρεια απο εταιρεια διαφορετικη κατανομη στα chocke καθως και πολλα αλλα
εν ζε φοουμαι μεν σαντανοθεις εσυ, φοουμαι μεν μας σαντανοσεις εμας :lol:

Εγω παντος μετα την φετινη σεζον συνιστω την Lambro Διασπορας κιτρινη αφου με αφησε οικανοποιημενο ... εκει που επρεπε να πεσει κατι επεσε + μερικα που δεν επρεπε να πεσουν στα 40 μετρα αν αναλογιστει κανεις πως ηταν χαρτουτσια διασπορας !
ΑΝ και δεν μου φανηκε στην πραξη και τοσο Διασπορας αφου πρην το κυνηγι εκανα δοκιμες σε χαρτονι απο τα 20 μετρα με chocke 5 και ειχε την ιδια κατανομη με την ασπρη Victory 35γρ !
Φίλε Σωτήρη νομίζω οτι οσες δοκιμές εκανα περαν απο το σχόλιο που κάνω, το οποιο σχολιο το μελετώ αρκετες φορες πριν το γράψω διοτι ενοια μου ειναι να μην συγχισω ακριβώς καποιους φιλους κυνηγούς, παραθέτω και πάντοτε φωτογραφίες για την συγκεκριμένη δοκιμή. Για να σε καθυσυχάσω 8-) σου αναφέρω οτι οι δοκιμες που θα παρουσιασω προσεχώς δεν θα εχουν σχέση φισιγγιο και καιρός :!: αλλά φυσιγγιο και η συμπεριφορά του με διαφορα τσοκς και σε διαφορες αποστασεις ;) ;) .
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από Pathfinder »

LEFKIOS έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:
LEFKIOS έγραψε: Φίλε MIky55 αν πραγματικά σε βοηθησα στη καρπωση της Φραγκολίνας με τις δοκιμές μου αυτο μου δινει ικανοποίηση :D :D γιαυτό αυριο θα ετοιμασω ενα νεο πινακα :o για τις δοκιμές γιατί σκοπευω να να δωσω αρκετες και χρησιμες δοκιμές. :idea: :idea:
K.Λεφκιε προσεχε γιατι οι πολλες δοκιμες βλαφτουν και αντι καλο στο τελος θα μας καμεις κακο !
και για να προλαβω τους κριτες
ο πολλες δοκιμες προκαλουν συγχυση και στο τελος ανασφαλεια
οπλο απο οπλο δινει διαφορετικη κατανομη αφου εχει διαφορετικους αυλους , εταιρεια απο εταιρεια διαφορετικη κατανομη στα chocke καθως και πολλα αλλα
εν ζε φοουμαι μεν σαντανοθεις εσυ, φοουμαι μεν μας σαντανοσεις εμας :lol:

Εγω παντος μετα την φετινη σεζον συνιστω την Lambro Διασπορας κιτρινη αφου με αφησε οικανοποιημενο ... εκει που επρεπε να πεσει κατι επεσε + μερικα που δεν επρεπε να πεσουν στα 40 μετρα αν αναλογιστει κανεις πως ηταν χαρτουτσια διασπορας !
ΑΝ και δεν μου φανηκε στην πραξη και τοσο Διασπορας αφου πρην το κυνηγι εκανα δοκιμες σε χαρτονι απο τα 20 μετρα με chocke 5 και ειχε την ιδια κατανομη με την ασπρη Victory 35γρ !
Φίλε Σωτήρη νομίζω οτι οσες δοκιμές εκανα περαν απο το σχόλιο που κάνω, το οποιο σχολιο το μελετώ αρκετες φορες πριν το γράψω διοτι ενοια μου ειναι να μην συγχισω ακριβώς καποιους φιλους κυνηγούς, παραθέτω και πάντοτε φωτογραφίες για την συγκεκριμένη δοκιμή. Για να σε καθυσυχάσω 8-) σου αναφέρω οτι οι δοκιμες που θα παρουσιασω προσεχώς δεν θα εχουν σχέση φισιγγιο και καιρός :!: αλλά φυσιγγιο και η συμπεριφορά του με διαφορα τσοκς και σε διαφορες αποστασεις ;) ;) .
Ενδιαφερον κυριε Λευκιε.Ατε να δουμε :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

LEFKIOS έγραψε:
Φίλε Σωτήρη νομίζω οτι οσες δοκιμές εκανα περαν απο το σχόλιο που κάνω, το οποιο σχολιο το μελετώ αρκετες φορες πριν το γράψω διοτι ενοια μου ειναι να μην συγχισω ακριβώς καποιους φιλους κυνηγούς, παραθέτω και πάντοτε φωτογραφίες για την συγκεκριμένη δοκιμή. Για να σε καθυσυχάσω 8-) σου αναφέρω οτι οι δοκιμες που θα παρουσιασω προσεχώς δεν θα εχουν σχέση φισιγγιο και καιρός :!: αλλά φυσιγγιο και η συμπεριφορά του με διαφορα τσοκς και σε διαφορες αποστασεις ;) ;) .
Νομίζω Λεύκιε μου να χρησιμοποιήσεις την 35 γρ Victory να δούμε τζιαι τι λαλεί σε πρόσφατες δοκιμές, επειδή όποτε πάω να θκιεβάσω κάτι για το συγκεκριμένο ο ένας λαλεί έτσι, ο άλλος λαλεί γιουβέτσι. Αν θα κάμεις τις δοκιμές σου Σαββατοκυριάκο είμαι προθυμος να σε βοηθήσω.
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Φυσίγγια Φραγκολίνας

Δημοσίευση από sotiris!129 »

LEFKIOS έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:με ενα 7ρακι σκαι μπορει να καμει ... θα την εχω στα υποψην για του χρονου !
Φετος εδοκιμασα την Οlympia gem 32gr 7no
oι πως επαιξα και καμια εξοπραγματικη αποσταση αλλα ζινα που επαιξα εστω και στα 25 μετρα ηταν καθαρα σκοτωματα χωρις ιχνος αιμα
Σου το κανω σιγουρο οτι με το φυσιγγιο αυτό, ( Οlympia gem 32gr σε νο7) θας εχεις σιγουρο σκοτωμα μέχρι και τα 40μ :shock: . Βαλτο στη ζώνη σου και δεν θα σε απογουτεύσει, θα με θυμηθείς. ;)
Κ.Λευκιε σπανια παιζω πανω σε θηραμα ενδημικου περαν των 25 ατε να σπασει πετρα 30 μετρων ... οι γιατι φοουμαι να μεν καλικοσω αλλα γιατι φοουμαι μεν φαρασω τυχων αλλα περτιζια που μπορει να εκριψαν ζιαμε πχ και στο τελος της φασης δωκουν καλυτερη ευκαιρια βολης !
φραγκολινες αποκλειται να καμω βολη περαν των 20 μετρων αφου αμαν δω το σκυλο οτι δουλεφκει ειμαι παντα μπαστακας πουπανω του !
αρα θελω να μου στειλεις σε μηνυμα την καλητερη χαρτουτσια κατ εσενα 32γρ νο7 που να καμει την καλητερη και μεγαλητερη κατανομη στα 20-25 μετρα με chock 3της Βeretta ! ;)
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Φυσίγγια Φραγκολίνας

Δημοσίευση από Nikos »

Θα συμφωνήσω για την Lambro Direct, μονο που εγώ την χρησιμοποίησα σε 9,5 νούμερο με πολύ καλά αποτελέσματα,όπλο Beretta choke 4
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Φυσίγγια Φραγκολίνας

Δημοσίευση από beaglemania »

παιδες η gem 32 βγαινει και σε νο 3-4?
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Φυσίγγια Φραγκολίνας

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

beaglemania έγραψε:παιδες η gem 32 βγαινει και σε νο 3-4?
Το πιο χοντρό που είδα είναι νούμερο 5, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν έχει πιο χοντρά. Δεν ρώτησα καθώς εγύρευα λεπτό σκάι να τις δοκιμάσω για την τζίκλα.
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Φυσίγγια Φραγκολίνας

Δημοσίευση από giorgos80 »

spyrosspyrou851 έγραψε:
beaglemania έγραψε:παιδες η gem 32 βγαινει και σε νο 3-4?
Το πιο χοντρό που είδα είναι νούμερο 5, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν έχει πιο χοντρά. Δεν ρώτησα καθώς εγύρευα λεπτό σκάι να τις δοκιμάσω για την τζίκλα.
http://www.olympia.com.cy/Code/Products ... oductid=37
Εκαμαμεν το μ@@τσι@ επιστημη
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Φυσίγγια Φραγκολίνας

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

giorgos80 έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:
beaglemania έγραψε:παιδες η gem 32 βγαινει και σε νο 3-4?
Το πιο χοντρό που είδα είναι νούμερο 5, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν έχει πιο χοντρά. Δεν ρώτησα καθώς εγύρευα λεπτό σκάι να τις δοκιμάσω για την τζίκλα.
http://www.olympia.com.cy/Code/Products ... oductid=37
Γιώργο μου έτσι την έπαθα και εγώ όταν μπήκα στην ιστοσελίδα, νόμιζα υπάρχει από 1-8 αλλά όταν ρώτησα μου είπαν ότι δεν βγαίνει σε λεπτό σκάι, η ιστοσελίδα είναι από το 2003.
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: Φυσίγγια Φραγκολίνας

Δημοσίευση από LEFKIOS »

beaglemania έγραψε:παιδες η gem 32 βγαινει και σε νο 3-4?
Η gem 32 βγένει η μάλλον θα τη βρείτε στη Κυπριακή αγορά απο νο 7 μέχρι και νο 4. Δυστυχώς η ιστοσελιδες των εταιρειών εδω στη Κυπρο ειναι ελλειπης, ατελής , δεν ενημερώνονται για τυχον αλλαγές και γενικά ειναι προχειρες.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ”