ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από Dimitris »

Εμπήκε και η αντίστροφη μέτρηση? Ποιος μας πιάνει τωρά!!!!
φρρρρρρρρρ
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από Γιατρός »

Πανικος Setter έγραψε:
Anthimos έγραψε: εχουν τα μυνηματα που βγαινουν προς τα εξω και το πως βγαινουν.
Πάνω σε αυτό να πω και εγώ τι γνώμη μου για το θέμα φωτογραφίας
οι φωτογραφίες πρέπει και θέλουμε να μπαίνουν , δεν στοιχίζει σε κανένα μας τίποτε να γράψουμε και 2 λόγια , δεν εχει να κανει με το αν θα αποδείξουμε κατι αλλα θα την ομορφύνουμε ακόμα περισσότερο
Πρέπει να δείχνουμε σεβασμό στο σκοτωμένο θήραμα , δεν γίνετε πέρσι από την μια να κάνουμε τους ηθικούς και από την άλλη να φωτογραφίζουμε μπεκάτσα με το τσιγάρο αναμμένο στο στόμα της :?
( διαγράφηκε αμέσως )
Δεν γίνετε να ανεβάζουμε φωτογραφίες που θυμίζουν εκκαθάριση , εγινε και αυτο περσι .... και από μένα προσωπικά δεν θα ξανά επιτραπεί

επλίζω να καταλάβατε όλοι τι θέλω να πω τζαι σωβαρεφτιτε γιατι 39 τζαι ποψε :D
Ξεχωρίστε τις τρομερές σκοπευτικές αξιοζήλευτες ικανότητες από την έννοια του κυνηγίου
Τα 124 κοντέινερ χαρρούτσιας για το σκοπευτήριο δεν σου δίνουν μεγαλύτερη αξία σαν κυνηγό
Άλλο η εκκαθάριση και να κάνεις φίλους βάση αυτής
Το κυνήγι εν πολλά αγνό σαν έννοια από αυτές τις ξημαρισιές που κάποτε βλέπω

Ονειροπόλος
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Dimitris έγραψε:Εμπήκε και η αντίστροφη μέτρηση? Ποιος μας πιάνει τωρά!!!!
φρρρρρρρρρ

Πάνω σου, νταγκ νταγκ πάει :D :D
Άβαταρ μέλους
Priest+++
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 21:08

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από Priest+++ »

Α) Αυτό που κανει ξεχωριστούς τους ανθρώπους απο τα υπόλοιπα όντα του ζωικού βασιλείου είναι η λογική (δήθεν). Δυστυχώς όμως αυτό που δεν αντιλαμβανόμαστε είναι την διαφορετικότητα του κάθε ανθρώπου. Εγώ σκέφτομαι έτσι και θεωρώ ότι αυτό είναι το σωστό , όμως ο άλλος το σκέφτεται διαφορετικα, το αντιλαμβάνεται διαφορετικά και αντιδρά με τον δικο του ξεχωριστό τροπο!
Για πολλούς ειπώθηκαν πολλά, δώθηκαν εντυπώσεις, όμως τι ειναι αληθές και τι ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα, μονο ο ίδιος και ο στενός του περίγυρος το ξέρει!!!!

Β) Χωρίς να θέλω να θιξω τον οποιονδήποτε, Όταν οι περισσότεροι μετρατε αντίστροφα τις μέρες για την έναρξη του ενδημικού με πια λογική το κάνετε;
Για να καπνισετε το όπλο σας;
Για να βγητε στην φύση να περπατησετε μαζί με την παρέα σας ή/και το τετράποδο σας φιλο/ους;
Γιατι σας έλειψε η αναμέτρηση με το θήραμα;
Ή μήπως είναι η ατάκα του φίλου Γιατρού "το τζιηνη εν η ζωή μου"!!!
Istriano® reloaded
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Priest+++ έγραψε:Α) Αυτό που κανει ξεχωριστούς τους ανθρώπους απο τα υπόλοιπα όντα του ζωικού βασιλείου είναι η λογική (δήθεν). Δυστυχώς όμως αυτό που δεν αντιλαμβανόμαστε είναι την διαφορετικότητα του κάθε ανθρώπου. Εγώ σκέφτομαι έτσι και θεωρώ ότι αυτό είναι το σωστό , όμως ο άλλος το σκέφτεται διαφορετικα, το αντιλαμβάνεται διαφορετικά και αντιδρά με τον δικο του ξεχωριστό τροπο!
Για πολλούς ειπώθηκαν πολλά, δώθηκαν εντυπώσεις, όμως τι ειναι αληθές και τι ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα, μονο ο ίδιος και ο στενός του περίγυρος το ξέρει!!!!

Β) Χωρίς να θέλω να θιξω τον οποιονδήποτε, Όταν οι περισσότεροι μετρατε αντίστροφα τις μέρες για την έναρξη του ενδημικού με πια λογική το κάνετε;
Για να καπνισετε το όπλο σας;
Για να βγητε στην φύση να περπατησετε μαζί με την παρέα σας ή/και το τετράποδο σας φιλο/ους;
Γιατι σας έλειψε η αναμέτρηση με το θήραμα;
Ή μήπως είναι η ατάκα του φίλου Γιατρού "το τζιηνη εν η ζωή μου"!!!
Προσωπικά εγώ αναμένω την αναζήτηση και αναμέτρηση με το θήραμα, και καλή παρέα αν υπάρχει. Επειδή από φέτος θα κυνηγώ μόνος μου το 2ο θα είναι πιο δύσκολο για μένα έτσι μου μένει το πρώτο. Άλλη την βρίσκουν με την μάππα, άλλοι την βρίσκουν με το κυνήγι.
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από Nikos »

Και έτσι για να επανέλθουμε στο θέμα γιατι ξέφυγε...
Μετά απο εκαπαιδευτικα την προηγούμενη βδομάδα σε περιοχές που πέρσυ υπήρχαν αριθμοί φραγκολίνων φέτος είναι ελάχιστες, μιλώ για επαρχία Πάφου.
Ποια τα αποτελέσματα απο τα δικά σας εκπαιδευτικά?
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Εγω πιστευω ειναι μειωμενες γενικα. Δεχτηκαν και αυτες πολλυ πιεση τα τελευταια χρονια, τις εμαθαν σε πολλους τοπους πλεον δεν ειναι οπως παλια που ηταν σε μεμονωμενες περιοχες. Ο μη σεβασμος του κοτα οπως και οι σφαγες εκτος περιοδου του κυνηγιου της εκαναν μεγαλη ζημια. Δεν γινεται να βλεπεις καποιους με φωτογραφιες 4-5 φραγκολινες και δεν μιλω για το Σωτηρη. Ειδικια πρωτη Κυριακη του ενδημικου να σου λαλει χωρις σκυλο 6-7 φραγκολινες ενα ατομο, λογω του οτι στη αρχη τα νεαρα πουλια σηκωνονται πιο ευκολα.

Ενταξει θα υπαρχουν και περιοχες σε πιο καλη κατασταση αλλα γενικα νομιζω ισχυουν τα πιο πανω.


Επισης νομιζω κατι πηγε λαθος γενικα με την αναπαραγωγη... Το ιδιο και στα περδικια.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από miky55 »

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΙΩΜΕΝΕΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΦΤΕΡΩΤΑ ,ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΛΙΔΩΝΙΑ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΙ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΗΣ ΕΚΚΟΛΑΨΗΣ ΤΑ ΕΠΗΡΕΑΣΕ ΟΛΑ.
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από Pathfinder »

Γιατρός έγραψε:
Πανικος Setter έγραψε:
Anthimos έγραψε: εχουν τα μυνηματα που βγαινουν προς τα εξω και το πως βγαινουν.
Πάνω σε αυτό να πω και εγώ τι γνώμη μου για το θέμα φωτογραφίας
οι φωτογραφίες πρέπει και θέλουμε να μπαίνουν , δεν στοιχίζει σε κανένα μας τίποτε να γράψουμε και 2 λόγια , δεν εχει να κανει με το αν θα αποδείξουμε κατι αλλα θα την ομορφύνουμε ακόμα περισσότερο
Πρέπει να δείχνουμε σεβασμό στο σκοτωμένο θήραμα , δεν γίνετε πέρσι από την μια να κάνουμε τους ηθικούς και από την άλλη να φωτογραφίζουμε μπεκάτσα με το τσιγάρο αναμμένο στο στόμα της :?
( διαγράφηκε αμέσως )
Δεν γίνετε να ανεβάζουμε φωτογραφίες που θυμίζουν εκκαθάριση , εγινε και αυτο περσι .... και από μένα προσωπικά δεν θα ξανά επιτραπεί

επλίζω να καταλάβατε όλοι τι θέλω να πω τζαι σωβαρεφτιτε γιατι 39 τζαι ποψε :D
Ξεχωρίστε τις τρομερές σκοπευτικές αξιοζήλευτες ικανότητες από την έννοια του κυνηγίου
Τα 124 κοντέινερ χαρρούτσιας για το σκοπευτήριο δεν σου δίνουν μεγαλύτερη αξία σαν κυνηγό
Άλλο η εκκαθάριση και να κάνεις φίλους βάση αυτής
Το κυνήγι εν πολλά αγνό σαν έννοια από αυτές τις ξημαρισιές που κάποτε βλέπω

Ονειροπόλος
Like του facebook
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ

Δημοσίευση από Rai »

“ Ο ερασιτέχνης που ταπείνωσε το ίνδαλμα “

Εκδόσεις Επιφανίου


Rai
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ”