τα καρβουνα του μερακλη!!!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: τα καρβουνα του μερακλη!!!

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ζικλουες φρεσκες φρεσκες !!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: τα καρβουνα του μερακλη!!!

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Φρέσκες;
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: τα καρβουνα του μερακλη!!!

Δημοσίευση από sotiris!129 »

kyriakos304 έγραψε:Φρέσκες;
oλοφρεσκες !!! 8-)
περιοχη Μαζωτου την Κυριακη εμπαζε ζικλες βουρατε να πιασετε χαρτουτσιες :lol:
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: τα καρβουνα του μερακλη!!!

Δημοσίευση από πανικος »

προχθες πηγα απογευμα σε ενα περιβολι ενως φιλου να εκπαιδευτω στο κυνηγι σπουργιτι στα παραλια :lol:
(μαζευω τα σπουργιτια που χτυπω και γινονται οπως παρακατω)εκει πανω στο τελιασμενο ειχε αναριχιτικο λουβι μου ειπε αφου τον ρωτησα.μου ειπε οτι ειναι πολυ ωραιο τηγανιτο με αυγα καλυτερο απο αγρελλι.σε συνδυασμο με τα σπουτγιτια αμεσως εκοψε το πονηρο μου μυαλο ;)
τα σπουτγιτια εμειναν μια ωρα σε λαδι καλο ριγανι αλατι κρασι ασπρο.
τηγανισμε σε μισο λαδι καλο και μισο ηλιαιλεο το λουβι σε κομματια για 10 λεπτα
μετα βαζουμε τα σπουργιτια με το ζουμι τους απο πανω στο λουβι για αλλα 20 λεπτα και ανακατωνουμε σε σιγανη φωτια ανα 5-6 λεπτα.βαζουμε και φεττες κρεμμυδι κανενα 15λεπτο πριν ψηθουν
τελοσ σπαζουμε δυο αυγα και καλη ορεξη.μην υποτιματε τους στρουφους ειναι ωραιοσ μεζες και το πιο καθαρο πουλλι.δεν τρωει ζωυφια μονο κριθαρι :Dξεχασα να σας πω το ειδος αυτο του λουβιου πραγματικα ειναι καλυτερο απο αγρελλι
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: τα καρβουνα του μερακλη!!!

Δημοσίευση από sotiris!129 »

πανικος έγραψε:προχθες πηγα απογευμα σε ενα περιβολι ενως φιλου να εκπαιδευτω στο κυνηγι σπουργιτι στα παραλια :lol:
(μαζευω τα σπουργιτια που χτυπω και γινονται οπως παρακατω)εκει πανω στο τελιασμενο ειχε αναριχιτικο λουβι μου ειπε αφου τον ρωτησα.μου ειπε οτι ειναι πολυ ωραιο τηγανιτο με αυγα καλυτερο απο αγρελλι.σε συνδυασμο με τα σπουτγιτια αμεσως εκοψε το πονηρο μου μυαλο ;)
τα σπουτγιτια εμειναν μια ωρα σε λαδι καλο ριγανι αλατι κρασι ασπρο.
τηγανισμε σε μισο λαδι καλο και μισο ηλιαιλεο το λουβι σε κομματια για 10 λεπτα
μετα βαζουμε τα σπουργιτια με το ζουμι τους απο πανω στο λουβι για αλλα 20 λεπτα και ανακατωνουμε σε σιγανη φωτια ανα 5-6 λεπτα.βαζουμε και φεττες κρεμμυδι κανενα 15λεπτο πριν ψηθουν
τελοσ σπαζουμε δυο αυγα και καλη ορεξη.μην υποτιματε τους στρουφους ειναι ωραιοσ μεζες και το πιο καθαρο πουλλι.δεν τρωει ζωυφια μονο κριθαρι :Dξεχασα να σας πω το ειδος αυτο του λουβιου πραγματικα ειναι καλυτερο απο αγρελλι
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: τα καρβουνα του μερακλη!!!

Δημοσίευση από πανικος »

δεν απαγορευεται ο στρουφος απο οτι γνωριζω συναδελφε ειναι κατι σαν επιβλαβες.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: τα καρβουνα του μερακλη!!!

Δημοσίευση από mikros »

πανικος έγραψε:δεν απαγορευεται ο στρουφος απο οτι γνωριζω συναδελφε ειναι κατι σαν επιβλαβες.
are u sure??? :?
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: τα καρβουνα του μερακλη!!!

Δημοσίευση από πανικος »

οχι δεν ειμαι σιγουρος ας μας πει καποιος σιγουρα.το ιδιο και για μελισσοφαγους αφου προχθες καποιοι εγραψαν οτι επιτρεπονται.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: τα καρβουνα του μερακλη!!!

Δημοσίευση από mikros »

πανικος έγραψε:οχι δεν ειμαι σιγουρος ας μας πει καποιος σιγουρα.το ιδιο και για μελισσοφαγους αφου προχθες καποιοι εγραψαν οτι επιτρεπονται.
αν δεν καμνω λαθος απαγορευοντε και τα 2...απ΄οσον γνωριζω το μικροτερο επιτρεπτο θηραμα εν η τρασχιηλα...
εν παση περιπτωση πρεπει να ηταν μελη... ;)
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
canastas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 13:21

Re: τα καρβουνα του μερακλη!!!

Δημοσίευση από canastas »

Για τον στρόυφο δεν γνωρίζω να σας πω με σιγουριά, ο μελισοφάγος σιγούρα είναι απαγορευμένος επιτρέπετε μόνο να κυνηγάτε απο τους εκτρόφεις μελισών όταν τις παρενοχλούν
THE BEST THERE IS
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μαγειρικές”