αγριοχοιτοσ τηγανιτος

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
thanos1981k
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 04 Οκτ 2011, 18:24
Τοποθεσία: ΕΛΛΑΔΑ-ΑΘΗΝΑ

αγριοχοιτοσ τηγανιτος

Δημοσίευση από thanos1981k »

Τι χρειαζόμαστε:

1 μικρό κομμάτι αγριογούρουνο χωρίς κόκαλο
1 μεγάλο κρεμμύδι
1 σκελίδα σκόρδο
1 πιπέρια
1 καρότο
ελαιόλαδο
αλατοπίπερο
κόκκινο κρασί
λίγο ξύδι


Πως το κάνουμε:
1.Τοποθετούμε το αγριογούρουνο σ' ένα δοχείο με το κρασί, το ξύδι, το κομμένο κρεμμύδι, το κομμένο καρότο, την κομμένη πιπέρια και το δαφνόφυλλο και μαρινάρουμε για περίπου 12 ώρες.
2. Στη συνεχεία τεμαχίζουμε με το μεγάλο μαχαίρι της κουζίνας το κρέας μέχρι να δημιουργήσουμε μικρές και λεπτές φέτες.
3.Τέλος αλατοπιπερωνουμε και τηγανίζουμε ώσπου το φαγητό μας να ροδίσει.
4.Σερβίρουμε με τηγανιτές πατάτες και πράσινη σαλάτα.


Λίγα μυστικά ακόμα

Αν το κρέας μας φαίνεται στεγνό φτιάχνουμε μια σως από λεμονί λαδί και μουστάρδα και περιχύνουμε το κρέας.
Εικόνα
ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
dimitris savva

Re: αγριοχοιτοσ τηγανιτος

Δημοσίευση από dimitris savva »

thanos1981k έγραψε:Τι χρειαζόμαστε:

1 μικρό κομμάτι αγριογούρουνο χωρίς κόκαλο
1 μεγάλο κρεμμύδι
1 σκελίδα σκόρδο
1 πιπέρια
1 καρότο
ελαιόλαδο
αλατοπίπερο
κόκκινο κρασί
λίγο ξύδι


Πως το κάνουμε:
1.Τοποθετούμε το αγριογούρουνο σ' ένα δοχείο με το κρασί, το ξύδι, το κομμένο κρεμμύδι, το κομμένο καρότο, την κομμένη πιπέρια και το δαφνόφυλλο και μαρινάρουμε για περίπου 12 ώρες.
2. Στη συνεχεία τεμαχίζουμε με το μεγάλο μαχαίρι της κουζίνας το κρέας μέχρι να δημιουργήσουμε μικρές και λεπτές φέτες.
3.Τέλος αλατοπιπερωνουμε και τηγανίζουμε ώσπου το φαγητό μας να ροδίσει.
4.Σερβίρουμε με τηγανιτές πατάτες και πράσινη σαλάτα.


Λίγα μυστικά ακόμα

Αν το κρέας μας φαίνεται στεγνό φτιάχνουμε μια σως από λεμονί λαδί και μουστάρδα και περιχύνουμε το κρέας.
στειλε κανενα κιλο να κανουμε την συνταγη, που να τον βρουμε στην κυπρο? :lol: :lol: τους φαγαμε ολους :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
thanos1981k
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 04 Οκτ 2011, 18:24
Τοποθεσία: ΕΛΛΑΔΑ-ΑΘΗΝΑ

Re: αγριοχοιτοσ τηγανιτος

Δημοσίευση από thanos1981k »

dimitris savva έγραψε:
thanos1981k έγραψε:Τι χρειαζόμαστε:

1 μικρό κομμάτι αγριογούρουνο χωρίς κόκαλο
1 μεγάλο κρεμμύδι
1 σκελίδα σκόρδο
1 πιπέρια
1 καρότο
ελαιόλαδο
αλατοπίπερο
κόκκινο κρασί
λίγο ξύδι


Πως το κάνουμε:
1.Τοποθετούμε το αγριογούρουνο σ' ένα δοχείο με το κρασί, το ξύδι, το κομμένο κρεμμύδι, το κομμένο καρότο, την κομμένη πιπέρια και το δαφνόφυλλο και μαρινάρουμε για περίπου 12 ώρες.
2. Στη συνεχεία τεμαχίζουμε με το μεγάλο μαχαίρι της κουζίνας το κρέας μέχρι να δημιουργήσουμε μικρές και λεπτές φέτες.
3.Τέλος αλατοπιπερωνουμε και τηγανίζουμε ώσπου το φαγητό μας να ροδίσει.
4.Σερβίρουμε με τηγανιτές πατάτες και πράσινη σαλάτα.


Λίγα μυστικά ακόμα

Αν το κρέας μας φαίνεται στεγνό φτιάχνουμε μια σως από λεμονί λαδί και μουστάρδα και περιχύνουμε το κρέας.
στειλε κανενα κιλο να κανουμε την συνταγη, που να τον βρουμε στην κυπρο? :lol: :lol: τους φαγαμε ολους :lol: :lol: :lol:
εστειλα στην κυπρο περση σε φιλους επαρχια παφου ;)
Εικόνα
ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
dimitris savva

Re: αγριοχοιτοσ τηγανιτος

Δημοσίευση από dimitris savva »

ειμαι και εγω απο Παφο αλλα δεν πηρα ουτε κομματι :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
thanos1981k
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 04 Οκτ 2011, 18:24
Τοποθεσία: ΕΛΛΑΔΑ-ΑΘΗΝΑ

Re: αγριοχοιτοσ τηγανιτος

Δημοσίευση από thanos1981k »

dimitris savva έγραψε:ειμαι και εγω απο Παφο αλλα δεν πηρα ουτε κομματι :lol: :lol:
θα σου ελεγα να προλαβενες να πας στον θειο μου αλλα χλωμο θα το εχει φαει ειδη αν ερθω κατω εγω η κανενας συγγενης η φιλος θα σου στειλω :D :D ;)
Εικόνα
ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: αγριοχοιτοσ τηγανιτος

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΑΞΙΔΕΥΩ... ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΧΩΡΑ ΟΠΟΥ ΕΥΔΟΚΗΜΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ,ΠΑΝΤΑ ΣΤΑ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΩ ΚΥΝΗΓΙ...ΑΓΡΙΟΧΟΙΡΟ Η ΕΛΑΦΙ.......ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΟΜΩΣ....

ΕΔΩ ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΤΣΙ ΠΡΑΓΜΑ....ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΥΜΕΣΑ ....ΠΟΥ ΛΕΜΕ...ΞΕΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ;)
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
thanos1981k
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 04 Οκτ 2011, 18:24
Τοποθεσία: ΕΛΛΑΔΑ-ΑΘΗΝΑ

Re: αγριοχοιτοσ τηγανιτος

Δημοσίευση από thanos1981k »

solon loyka έγραψε:ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΑΞΙΔΕΥΩ... ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΧΩΡΑ ΟΠΟΥ ΕΥΔΟΚΗΜΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ,ΠΑΝΤΑ ΣΤΑ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΩ ΚΥΝΗΓΙ...ΑΓΡΙΟΧΟΙΡΟ Η ΕΛΑΦΙ.......ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΟΜΩΣ....

ΕΔΩ ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΤΣΙ ΠΡΑΓΜΑ....ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΥΜΕΣΑ ....ΠΟΥ ΛΕΜΕ...ΞΕΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ;)
βαση νομοθεσιας η πωληση του κυνηγιου απαγορευεται στα ειστιατορια παιρνουν εκτροφειου που δεν εχει την ιδια γλυκα με το αγριο. στο λεω γιατι σπανια θα βρεις κυνηγι 100% αγριο στα ειστηατορια δεν τα συμφαιρει και λογο διαφορας τιμης ;)
Εικόνα
ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
dimitris savva

Re: αγριοχοιτοσ τηγανιτος

Δημοσίευση από dimitris savva »

thanos1981k έγραψε:
dimitris savva έγραψε:ειμαι και εγω απο Παφο αλλα δεν πηρα ουτε κομματι :lol: :lol:
θα σου ελεγα να προλαβενες να πας στον θειο μου αλλα χλωμο θα το εχει φαει ειδη αν ερθω κατω εγω η κανενας συγγενης η φιλος θα σου στειλω :D :D ;)
να εισαι καλά , ( :D αστειευοντας πάντα) να ερθεις κυπρο και να παμε και κυνηγι λαγού.
Άβαταρ μέλους
thanos1981k
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 04 Οκτ 2011, 18:24
Τοποθεσία: ΕΛΛΑΔΑ-ΑΘΗΝΑ

Re: αγριοχοιτοσ τηγανιτος

Δημοσίευση από thanos1981k »

dimitris savva έγραψε:
thanos1981k έγραψε:
dimitris savva έγραψε:ειμαι και εγω απο Παφο αλλα δεν πηρα ουτε κομματι :lol: :lol:
θα σου ελεγα να προλαβενες να πας στον θειο μου αλλα χλωμο θα το εχει φαει ειδη αν ερθω κατω εγω η κανενας συγγενης η φιλος θα σου στειλω :D :D ;)
να εισαι καλά , ( :D αστειευοντας πάντα) να ερθεις κυπρο και να παμε και κυνηγι λαγού.
και εσυ ελλαδα να παμε για λαγο αγριοχοιρο φασσα μπεκατσα τσιχλες
Εικόνα
ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
dimitris savva

Re: αγριοχοιτοσ τηγανιτος

Δημοσίευση από dimitris savva »

θα το κανονισουμε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μαγειρικές”