ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ

Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

ΦΙΛΕ ΓΙΑ ΤΑ BF GOODRICH ALL TERRAIN ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΘΟΡΥΒΟ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΟΥΝ ΠΟΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ

Δημοσίευση από Giorgoscy »

Φιλε Βαλεντινε βαλε BF All Terrain και μεν ακουεις κανενου για οποιανδηποτε αλλην μαρκα.Μιλω σου σαν μηχανικος και σαν ανθρωπος που τα χρησιμοποια αρκετα χρονια.Εχει τα ο τζιρης μου και ειλικρινα που σου μιλω που την ημερα που τα εβαλεν δεν εξαναβαλε βοηθητικες και κυριως κινειτε σε λασπωμενους χωματοδρομους.Ο θορυβος που καμνουν ειναι αμελητεως.
Εγω εχω τα BF Μud Terrain τα οποια καμνουν ναι μεν λιον θορυβον (μεν φανταστεις οτι εν κατι πολλα ενοχλητικο).Μπορω μαλιστα να σου πω οτι εξω που το αυτοκινητο ακουουντε πολλα παραπανω παρα μεσα την ωρα που οδηγας.Ομως με τα Μud επιδει εν πιο σκλερα θελουν προσοχη οταν βουρας (μεν φανταστεις οτι καμνω τον ραλλιστα,ως τα 100 παω δηλαδη)γιατι εν off road και εν λογικο τουτο.Εκτος τουτου θελεις και δυνατες κοντρα σουστες με τα Μud (για να το καταλαβεις τουτο που σου λαλω πρεπει να το δεις στη πραξη,εγω μολις τες αλλαξα εκαταλαβα οτι τοτε αρχισαν να δουλευκουν τα Μud).
Αλλα με τα μαυροσκοτεινα τα Μud,παρολα τα αιπια τους παεις ΠΑΝΤΟΥ.Εγω δεν το μετανιωνω που τα εχω !!!

φιλικα Γιωργος
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ

Δημοσίευση από VALENTINOS »

Giorgoscy έγραψε:Φιλε Βαλεντινε βαλε BF All Terrain και μεν ακουεις κανενου για οποιανδηποτε αλλην μαρκα.Μιλω σου σαν μηχανικος και σαν ανθρωπος που τα χρησιμοποια αρκετα χρονια.Εχει τα ο τζιρης μου και ειλικρινα που σου μιλω που την ημερα που τα εβαλεν δεν εξαναβαλε βοηθητικες και κυριως κινειτε σε λασπωμενους χωματοδρομους.Ο θορυβος που καμνουν ειναι αμελητεως.
Εγω εχω τα BF Μud Terrain τα οποια καμνουν ναι μεν λιον θορυβον (μεν φανταστεις οτι εν κατι πολλα ενοχλητικο).Μπορω μαλιστα να σου πω οτι εξω που το αυτοκινητο ακουουντε πολλα παραπανω παρα μεσα την ωρα που οδηγας.Ομως με τα Μud επιδει εν πιο σκλερα θελουν προσοχη οταν βουρας (μεν φανταστεις οτι καμνω τον ραλλιστα,ως τα 100 παω δηλαδη)γιατι εν off road και εν λογικο τουτο.Εκτος τουτου θελεις και δυνατες κοντρα σουστες με τα Μud (για να το καταλαβεις τουτο που σου λαλω πρεπει να το δεις στη πραξη,εγω μολις τες αλλαξα εκαταλαβα οτι τοτε αρχισαν να δουλευκουν τα Μud).
Αλλα με τα μαυροσκοτεινα τα Μud,παρολα τα αιπια τους παεις ΠΑΝΤΟΥ.Εγω δεν το μετανιωνω που τα εχω !!!

φιλικα Γιωργος
ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΠΙΑΣΑ ΕΝΑ ΤΟΥΟΤΑ ΗΙLUX ΤΟΥ 2004 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΟΝΤΡΑ ΣΟΥΣΤΕΣ BILSTEIN AΛΛΑ ΕΝ ΛΙΟ ΣΚΗΡΕΣ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΕΣ ΑΛΛΑΞΩ. ΕΧΕΙ ΤΠΤ ΚΑΛΟ Ή ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΕΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ?
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ

Δημοσίευση από Giorgoscy »

VALENTINOS έγραψε:
Giorgoscy έγραψε:Φιλε Βαλεντινε βαλε BF All Terrain και μεν ακουεις κανενου για οποιανδηποτε αλλην μαρκα.Μιλω σου σαν μηχανικος και σαν ανθρωπος που τα χρησιμοποια αρκετα χρονια.Εχει τα ο τζιρης μου και ειλικρινα που σου μιλω που την ημερα που τα εβαλεν δεν εξαναβαλε βοηθητικες και κυριως κινειτε σε λασπωμενους χωματοδρομους.Ο θορυβος που καμνουν ειναι αμελητεως.
Εγω εχω τα BF Μud Terrain τα οποια καμνουν ναι μεν λιον θορυβον (μεν φανταστεις οτι εν κατι πολλα ενοχλητικο).Μπορω μαλιστα να σου πω οτι εξω που το αυτοκινητο ακουουντε πολλα παραπανω παρα μεσα την ωρα που οδηγας.Ομως με τα Μud επιδει εν πιο σκλερα θελουν προσοχη οταν βουρας (μεν φανταστεις οτι καμνω τον ραλλιστα,ως τα 100 παω δηλαδη)γιατι εν off road και εν λογικο τουτο.Εκτος τουτου θελεις και δυνατες κοντρα σουστες με τα Μud (για να το καταλαβεις τουτο που σου λαλω πρεπει να το δεις στη πραξη,εγω μολις τες αλλαξα εκαταλαβα οτι τοτε αρχισαν να δουλευκουν τα Μud).
Αλλα με τα μαυροσκοτεινα τα Μud,παρολα τα αιπια τους παεις ΠΑΝΤΟΥ.Εγω δεν το μετανιωνω που τα εχω !!!

φιλικα Γιωργος
ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΠΙΑΣΑ ΕΝΑ ΤΟΥΟΤΑ ΗΙLUX ΤΟΥ 2004 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΟΝΤΡΑ ΣΟΥΣΤΕΣ BILSTEIN AΛΛΑ ΕΝ ΛΙΟ ΣΚΗΡΕΣ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΕΣ ΑΛΛΑΞΩ. ΕΧΕΙ ΤΠΤ ΚΑΛΟ Ή ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΕΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ?
Φιλε μου σε χαιρετω
Το hilux εχει το να εν λιον σφικτουιν το τζιλιμαν του αλλα η αξιοπιστια του σε αποζημιωνει.Προσφατα αλλαξα κοντρα σουστες στο hilux ενος ξαδερφου (μοντελο 1996) και εβαλαμεν τες OLD MAN EMU-OME της ARB το μοντελο NITROCHARGER και εγω εβαλα τουντην μαρκα πανω στο PAJERO μου,αλλα πιο νεο μοντελο κοντρα σουστας.Εμεναν αρεσαν μου παρα πολλα,το ιδιο και του ξαδερφου.

Τες δικες του να μεν τες βαλεις γιατι η ΤΟΥΟΤΑ εν να θελει βουν και γαδαρο.Που την στιγμην που κινεισε εκτος δρομου εννοειτε οτι ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΕ να εχεις κοντρα σουστες με αζωτο μεσα (οι κυπραιοι λαλουντες του γκαζιου !!!)
Οποταν οι ποιοτικες επιλογες που εχεις ειναι
1)ΚΥΒ-kayaba τες ασημενιες που εχουν αζωτο-καλη τιμη και ποιοτητα
2)Rancho τες απλες που δεν ρυθμιζουντε.καλη επιλογη και χωρις να ξεφευγεις πολλα σε κοστος
3)OLD MAN EMU-Σου τες συστηνω.Ποιοτητα κατασκευης,καλον τζιλιμαν,σχετικα λογικη τιμη
4)RANCHO ρυθμιζομενες.Αν το αυτοκινητο το εχεις για να καμνεις τες δουλιες σου,να πιεννεις στο τζινιν σου κτλ και δεν φκενεις πας την μουττην του βουνου επιδει φκαινει κ ο παρεας σου ΔΕΝ τες χρειαζεσε και για τι να τες πληρωσεις.Εννοειτε οτι μπορεις να τες εχεις και για καθημερινην χρηση.Η αποφαση δικη σου !

Εγω τες ΟΜΕ επιασα τες που τον Γιωργο Καραπιττιδη-BUFALLO.Πρωτη φορα εγορασα που κοντα του και μου εφανηκεν σωστος επαγγελματιας γνωστης του τι χρειαζετε ο καθε πελατης και δεν σου πουλα κατι για να σου πιασει τα λεφτα σου αλλα τζινο που πραγματικα χρειαζεσε.Και οι τιμες του πολλα ανταγωνιστικες γιατι εψαξα το πολλα πριν αποφασισω και εκπλαγηκα ευχαριστα με τες τιμες του
Τες ΟΜΕ ξερω πολλους που τες εχουν και ειναι ευχαριστημενοι και γι αυτο εκαταληξα και εγω σε εκεινες

Το αυτοκινητο σου μπροστα ειναι με καραολους η με torsion bars ? Γιατι εν θυμουμε που πιαν χρονια και μετα εβαλαν τους καραολους μπροστα.
Εντομεταξυ προσπαθα να οδηγησεις κανεναν αυτοκινητον οπως το δικο σου με αλλες κοντρα σουστες για να εχεις μετρο συγκρισης.

οτι θελεις αλλο ρωτας με.
τα λεμε
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ

Δημοσίευση από VALENTINOS »

να σαι καλα ρε φιλε. απο που εισαι? ειναι με torsion bar .
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ

Δημοσίευση από Giorgoscy »

VALENTINOS έγραψε:να σαι καλα ρε φιλε. απο που εισαι? ειναι με torsion bar .
φιλε ειμαι απο επαρχια Λευκωσιας (δυτικα).Το θετικο με τα torsion bars σε σχεση με τους καραολους ειναι οτι ειναι πιο φτηνες οι κοντρα σουστες και αλλασουντε και πολλα πιο ευκολα.Η τιμη για το hilux λογικα θα ειναι στα επιπεδα που αγορασα εγω τες δικες μου για το Pajero.
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ

Δημοσίευση από VALENTINOS »

περκει εβρω κανενα να πουλησω τες δικεσ μου και να βαλω τες ΟΜΕ. ΝΟΜΙΖΩ ΘΑΝ ΠΙΟ ΚΑΛΕΣ.
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ

Δημοσίευση από VALENTINOS »

ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΝΕΑ GENERAL GRABBER AT
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
Άβαταρ μέλους
SV10Perennia
Full Member
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2010, 19:34

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ

Δημοσίευση από SV10Perennia »

ρε φιλε εκοιταξεστο καλα το θεμα ?
ηβρες κανενα site που τα συγκρινουν ?
διοτι εν η δουλεια μου εμενα και απο οτι ξερω απο την εμπειρια μου εν μιλλια μακρια το bfgoodrich που το
general τζε το ΑΤ τζε το ΑΤ2 .
Του κουμαρτζιή του τζινιού τζαι του ψαρά το πιάτο δέκα φορές εν όφκερο τζαι μια φορά γεμάτο..
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ

Δημοσίευση από VALENTINOS »

ΔΛΔ ΤΟ GENERAL ΕΝΕΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΟ ? ΡΕ ΦΙΛΕ ΗΒΡΑ ΕΝΑ SITE POY EIXE TA ΓΕΝΕΡΑΛ ΚΑΙ ΕΓΡΑΦΕ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ. ΠΟΣΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΟΥΝ ΔΛΔ ΠΟΥ ΤΑ BF ? TA BF EIXA TA ΠΑΛΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΝΑVARA ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΟΛΛΑ. ΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΣΤΗ ΛΑΣΠΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΝΕΤΑ. ΔΛΔ ΕΙΣΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΛΑΣΤΙΧΑΡΗΣ ?
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”