Κ.Ε.Κ.Κ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Κ.Ε.Κ.Κ

Δημοσίευση από admin »

Κίνημα Ενωμένων Κυνηγών Κύπρου

Πραγματοποιήθηκε στις 21/03/2018 στο Θέατρο Αγίου Αθανασίου στην Λεμεσό η πρώτη Παγκύπρια συγκέντρωση του υπο ίδρυσης Πολιτικού Κινήματος με το όνομα Κίνημα Ενωμένων Κυνηγών Κύπρου. Στην συγκέντρωση παρευρέθηκαν πέραν των τετρακόσιων κυνηγών από αρκετές επαρχίες οι οποίοι ενημερώθηκαν για τους στόχους και σκοπούς του κινήματος.
Σύμφωνα με τις δηλώσεις του συντονιστή του Κινήματος κου Νικόλα Προδρόμου το κίνημα έχει ως πρωταρχικό σκοπό να ανατρέψει την αρνητική εικόνα του κυνηγίου στον τόπο μας και να επαναφέρει το κυνήγι σε επιθυμητά επίπεδα για όλους. Το κίνημα σύμφωνα με τα λεγόμενα του κυρίου Προδρόμου δημιουργήθηκε μέσα από την αγανάκτηση χιλιάδων κυνηγών αλλά και μέσα από τις άστοχες προσπάθειες τόσο της Ομοσπονδίας Κυνηγίου όσο και του Ταμείου Θήρας.
Μερικοί από τους στόχους του κινήματος είναι
• Ο εμπλουτισμός και βελτίωση των βιοτόπων
• Η αύξηση του θηραματικού πλούτου αλλά παράλληλα και της κυνηγετικής δραστηριότητας από τους νόμιμους κυνηγούς
• Η διαφάνεια σε θέματα διαχείρισης χρημάτων για το κυνήγι
• Η προστασία του θηράματος
• Η βελτίωση των επιπέδων κυνηγετικής παιδείας
• Η αποκοπεί κακών συνηθειών εκ μέρους Ομοσπονδίας και Ταμείου θήρας οι οποίες είναι ενάντια στα συμφέροντα του συνόλου των κυνηγών.
• Να αφήσουν ως παρακαταθήκη στα παιδιά τους οι κυνηγοί καλούς βιότοπους και αρκετό θήραμα.

Σύμφωνα με τον κον Προδρόμου το καταστατικό του Κινήματος είναι έτοιμο και αναμένεται να υπογραφεί από τα πρώτα 300 ιδρυτικά μέλη με ισάξια εκπροσώπηση από όλες τις επαρχίες.
Σε δηλώσεις του μέλος του Κινήματος στην Λεμεσό ο κος Μάριος Καραπάσχης μας δήλωσε ότι
‘ Αυτή την στιγμή υπάρχουν πέραν των 75000 ατόμων πρόθημα να υπογράψουν ως μέλη του κινήματος. Σκοπός είναι να έρθουν κοντά στο κίνημα όλοι οι νόμιμοι , σωστοί και φανατικοί κυνηγοί της Κύπρου που πραγματικά αγαπούν το κυνήγι και δεν θέλουν να το δούνε να καταστραφεί.

Δείτε απόσπασμα από την εκδήλωση εδώ
Ενώ μπορείτε να παρακολουθήσετε την Παρασκευή 23/03/2018 στο http://www.7sportstv.com η ώρα 20.00 λεπτομερή συνέντευξη του επικεφαλής του κινήματος.

Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Κ.Ε.Κ.Κ

Δημοσίευση από MARIOSE »

Εγώ προσωπικά έχω τις αμφιβολίες μου κατά πόσον όλοι οι κυνηγοί-μέλη θέλουν τα ίδια πράματα...

Εάν είναι τα ίδια άτομα και τα ίδια "θέλω" που έχουν όπως τις προκυρήξεις που άκουσα πριν λίγο καιρό (νομίζω η κίνηση ξεκίνησε από επαρχία Αμμοχώστου) εγώ προσωπικά έχω πολλές αμφιβολίες.

Οι στόχοι διαβάζονται πολλά καλοί, το πως θα επιτευχθούν όμως δεν το ξέρω. :roll:
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Κ.Ε.Κ.Κ

Δημοσίευση από Giorgoscy »

Δαμε ολοκληρος αγωνας 55-59 και ακομα εν εσυμφωνησαμεν αν ηταν γνησιος και ποιοι ηταν οι στοχοι τζιε θα συμφωνησουμεν για το τζιηνην ;;;!!!

Μεταξυ δεκα κυπραιων που οργανωνουν μιαν κατασταση υπαρχουν οι εξης τυποι:
Οι 3 που θελουν να εξυπηρετησουν τα προσωπικα τους συμφεροντα, εκ των οποιων ο ενας θα ειναι προεδρος.
Οι 3 που θα μπουν για το φιτσιον, και γιατι θελουν να βοηθησουν και καταληγουν τσουρακια των τριων πρωτων.
Οι 2 τιμιοι ιδεολογοι οι οποιοι θα εχουν εκ διαμετρου αντιθετη προσεγγιση.
Το λαμογιο, ο οποιος επηεν για να φαει.
Και τζιηνος που τα λαλει εξω που τα δοντια κ οι 3 πρωτοι μισουν τον, οι 3 δευτεροι συμφωνουν μαζι του αλλα εν μιλουν για να μεν τους κατζιοθουν οι πρωτοι τρεις, οι 2 τιμιοι θεωρουν τον χρησιμον αλλα ως ενα σημειο, και το λαμογιον καμνει του τον μαγκα γιατι θελει να παρταρει τους τρεις πρωτους για να τον βαλουν στο φαγοποτι !!!
#love_cyprus τζιε μακαρι να φκω ψευτης !!![emoji12][emoji12][emoji12][emoji12][emoji12][emoji1085][emoji1085][emoji1085][emoji1085]


Sent from my iPhone using Tapatalk
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Κ.Ε.Κ.Κ

Δημοσίευση από admin »

Ενήστεψες πρίν να γράψεις ?????
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Κ.Ε.Κ.Κ

Δημοσίευση από Giorgoscy »

admin έγραψε:Ενήστεψες πρίν να γράψεις ?????
Μεχρι και το λαδιν !!! :P :P :P :P :P
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”