Η εξαφάνιση των ειδών

Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Η εξαφάνιση των ειδών

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Ίδωμεν...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: Η εξαφάνιση των ειδών

Δημοσίευση από Dimitris »

Πάντως Πανίκο ορεινή Λεμεσό τα χελιδόνια επολλήναν απότομα. Νομίζω τούτο δείχνει ότι μαζεύονται σιγά σιγά για αναχώρηση
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Η εξαφάνιση των ειδών

Δημοσίευση από MARIOSE »

πανικος έγραψε:ενα αρθρο που βρηκα αν εχει δικαιο θα εχουμε βαρετο χειμωνα :D

https://olympia.gr/2013/09/10/%CF%80%CF ... %8E%CE%BD/
Πανίκο μου τα τελευταία 10 χρόνια επρίσαν μας τα ότι θα έχουμε βαρετό χειμώνα... αν ασχοληθείς με σοβαρές μελέτες από σοβαρούς και τεχνοκράτες ανθρώπους θα αντιληφθείς πόσο πολύ έχουν αλλάξει τα πράματα προς την αντίθετη κατεύθυνση. Τα τελευταία 2 χρόνια ήταν τα πιο ζεστά που έχουν καταγραφεί ποτέ...

Έτσι με απλά λόγια εγώ θα σου το παρομοιάσω με την εξής εικόνα: εκατεβαίναμεν το κατήφορο τζιαί επαίζαμεν τους έξυπνους, σε κάποια φάση εχάσαμεν τα πόθκια μας τζιαί τωρά κατεβαίνουμεν το κατήφορο κουτρουμπελιστοί...όπου νάσε θα δώκουμεν μες τον γκρεμό.
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Η εξαφάνιση των ειδών

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Θα το εγραφα αλλα εκαλυψε με ο Δημητρης πιο πανω..οντως στες πολεις χαθηκαν ενω στα ορεινα σημερα ειδα αρκετα οπως κ φασσουες κ ενα τρυγωνουι..
Ισως το κλιμα πλεων ειναι τοσο αποπνικτηκο που ανεβαινουν πιο ψηλα


Το παιδι που εισουν καποτε..να ειναι αραγε περηφανο γι αυτο που εχεις γινει...;
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Η εξαφάνιση των ειδών

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Παντως σημερα στα ημιορεινα της Λευκωσίας τα χελιδόνια ηταν πολλα...ειδαμε και πουπουξιους αλλα το ποιο ενθαρυντικο ηταν τα φασσοπουλια...

όταν εδωκαμε και το γυρο μας που ποστα παραδοσιακα οι φασσες ηταν παρα πολλες στα περασματα και ας αρκησαμε να παμε...φυσικα εκει θα γινει και του κουτρουλι ο γαμος και όπως κάθε χρονο ολοι κλαμενοι θα φυουν και θα διερωτουνται γιατι
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Η εξαφάνιση των ειδών

Δημοσίευση από πανικος »

http://www.tothemaonline.com/koinonia/2 ... utwnostwn/
βαζω αυτο το αθρο που μολις διαβασα εδω στο θεμα ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΤΩΝ ΕΙΔΩΝ :shock:
διαβαστε να δειτε που ζουμε αχρηστοι πολιτικοι γραφειοκρατια αχρηστοι ανθρωποι
εξαφανιση της ανθρωπιας :shock:
αν το περιοδικο βρει τον πατερα και μας δωσει λογαριασμο οσοι θελουμε να προσφερουμε οτι μπορουμε για το μικρο παιδακι.τι να πουμε και τι να ακουσουμε αλλο μεσα σε τουτο το σκατονησι με τους τραουλλοηγετες και τα αρνια για λαο :evil:


Ως κράτος δώσαμε αποζημιώσεις σε τραπεζίτες που μας γονάτισαν, πληρώσαμε και ακόμη πληρώνουμε ρουσφέτια αρκετών πολιτικών, αλλά χωλαίνουμε μπροστά στο δράμα μιας οικογένειας που μόνο και μόνο για ανθρωπιστικούς λόγους, χωρίς απρόσωπους νόμους, θα έπρεπε όχι απλά να συνεισφέρουμε αλλά να βρίσκαμε και άμεσα την λύση.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Η εξαφάνιση των ειδών

Δημοσίευση από MARIOSE »

Τι να πούμε Πανίκο μου, πραγματικά ζούμε σε ένα βόθρο...

Είμαι πρόθυμος να συνεισφέρω και εγώ.
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Η εξαφάνιση των ειδών

Δημοσίευση από savvis25 »

Ξέρω τον προσωπικά τον Αντώνη (πατέρας). Σύντομα θα τον ξαναδώ. Περνά πολύ συχνά από τη δουλειά μου (σήμερα ήταν εκεί και μας έλεγε την κουβέντα και ζήτησε φάκελο για κάποια χαρτιά που μέζεψε). Θα ρωτήσω για να μας δώσει ένα τραπεζικό λογαριασμό.
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Η εξαφάνιση των ειδών

Δημοσίευση από πανικος »

βρηκα αυτον το λογαριασμο στο facebook cy370070 4210 0000 0000 2015 4920 ΣΠΕ ΛΥΔΡΑΣ..
φιλε σαββη αν μπορεις ρωτα τον ανθρωπο αν ειναι οντως αυτος ο αριθμος .
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Η εξαφάνιση των ειδών

Δημοσίευση από Pathfinder »

Μαθετε πληροφοριες σιγουρες παιδες και ενημερωστε μας
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”