ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΠΡΟΣΟΧΗΣ

Απάντηση
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΠΡΟΣΟΧΗΣ

Δημοσίευση από savvis25 »

Ανοίγω αυτό το θέμα για να προτείνουμε ΠΑΣΗΣ φύσεως συγγράμματα/βιβλία/δημοσιεύσεις που αξίζει να αφιερώσουμε από το χρόνο μας για να τα διαβάσουμε, είτε για να εμπλουτίσουμε τις γνώσεις μας, είτε για να προβληματιστούμε, είτε απλά γιατί ΑΞΙΖΟΥΝ (Κατά τη γνώμη μας)!!
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΠΡΟΣΟΧΗΣ

Δημοσίευση από savvis25 »

Για να το διαβάσω όλο (405 σελίδες) μέσα σε μόλις 2 μέρες.... μπορείτε να φανταστείτε πόσο με "τράβηξε" η πλοκή του.
Όπως γράφει και στο εξώφυλλο πρόκειται για πραγματική ιστορία και δεν συστήνεται για "Φτανόκαρτους" (όπως εμένα), Αντίθετα με ότι υποστηρίζουν πολλοί δηθεν(άκηδες) Οι(κωλό)γοι εμείς οι "δολοφόνοι" πουλιών και αθώων ανυπεράσπιστων ζώων μπορούμε να είμαστε πολύ ευαίσθητοι σε κάποια θέματα.

Εικόνα

Μπορείτε να το προμηθευτείτε από κάποια επιλεγμένα βιβλιοπωλεία (θα σας τα αναφέρω σύντομα), ή μιλώντας άμεσα με τη συγγραφέα (το τηλ είναι στη φωτογραφία - παρακαλώ όπως μην ενοχλείτε άσκοπα)
ή για τους Λαρνακείς μπορώ να σας προμηθεύσω εγώ κατόπιν παραγγελίας.
Το θεωρώ ιδανικό για δώρο σε κάποιο αγαπημένο πρόσωπο.
Είναι η πρώτη συγγραφική προσπάθεια της κοπέλας και θεωρώ πως Πέτυχε το εγχείρημα.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΠΡΟΣΟΧΗΣ

Δημοσίευση από MARIOSE »

Με τη σημερινή κατάσταση που επικρατεί το τελευταίο πράγμα που είμαστε είναι "αισιόδοξοι"...Όμως αυτό πολύ απλά μας παίρνει πιο κοντά στην καταστροφή... Το πιο κάτω βιβλίο το οποίο συστήνω ανεπιφύλακτα μπορεί να μας βοηθήσει. Δεν είναι, κατ' εμένα, πολύ ποιοτικό συγγραφικά, αλλά το μήνυμα του και οι τρόποι τους οποίους συστήνει για να μας βοηθήσουν στη καθημερινότητα είναι φοβεροί! Γιατί όχι, σκεφτείτε το και σε συνάρτηση με το αγαπημένο μας χόμπυ.

"...Το μήνυμα του βιβλίου, αν και απλό, κρύβει μεγάλη δύναμη μέσα του γιατί είναι ένα μήνυμα ελπίδας και επιτυχίας. Σε αυτό άλλωστε οφείλεται και η επιτυχία του σε ολόκληρο τον κόσμο. Είναι μια παραβολή που εμπνέει, προσφέροντας όχι μόνο απαντήσεις σε κάποια από τα μεγάλα ερωτήματα της καθημερινής ζωής αλλά και πρακτικούς τρόπους που θα σας βοηθήσουν να κατακτήσετε εσωτερικό πλούτο, ζωντάνια, ευτυχία και εσωτερική γαλήνη, και να ζήσετε μια ζωή για την οποία θα είστε περήφανοι."

https://www.dioptra.gr/Vivlio/216/710/O ... rrari-tou/
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΠΡΟΣΟΧΗΣ

Δημοσίευση από Nikos »

Μάριε μ καλημέρα!!!
Το βιβλίο στο οποίο αναφέρεσαι μπορούμε να το βρούμε και σε βιβλιοπωλεία ή μόνο από διαδίκτυο?
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΠΡΟΣΟΧΗΣ

Δημοσίευση από MARIOSE »

Nikos έγραψε:Μάριε μ καλημέρα!!!
Το βιβλίο στο οποίο αναφέρεσαι μπορούμε να το βρούμε και σε βιβλιοπωλεία ή μόνο από διαδίκτυο?
Λεβέντη μου γειά σου, το έχουν τα βιβλιοπωλεία ναι. Εγώ το πήρα από το Public στη Λευκωσία. Αν δεν το βρίσκεις και το θέλεις πες μου να το αγοράσω εγώ από Λευκωσία και τα κανονίζουμε.
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΠΡΟΣΟΧΗΣ

Δημοσίευση από Nikos »

Θα το ψάξω και στις δύο επαρχίες !! ;) και αν δεν το βρω σε ενημερώνω... ευχαριστώ φίλτατε!!
Βλέπε και λίο τα μηνύματα σου! :)
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΠΡΟΣΟΧΗΣ

Δημοσίευση από Nikos »

savvis25 έγραψε:Για να το διαβάσω όλο (405 σελίδες) μέσα σε μόλις 2 μέρες.... μπορείτε να φανταστείτε πόσο με "τράβηξε" η πλοκή του.
Όπως γράφει και στο εξώφυλλο πρόκειται για πραγματική ιστορία και δεν συστήνεται για "Φτανόκαρτους" (όπως εμένα), Αντίθετα με ότι υποστηρίζουν πολλοί δηθεν(άκηδες) Οι(κωλό)γοι εμείς οι "δολοφόνοι" πουλιών και αθώων ανυπεράσπιστων ζώων μπορούμε να είμαστε πολύ ευαίσθητοι σε κάποια θέματα.

Εικόνα

Μπορείτε να το προμηθευτείτε από κάποια επιλεγμένα βιβλιοπωλεία (θα σας τα αναφέρω σύντομα), ή μιλώντας άμεσα με τη συγγραφέα (το τηλ είναι στη φωτογραφία - παρακαλώ όπως μην ενοχλείτε άσκοπα)
ή για τους Λαρνακείς μπορώ να σας προμηθεύσω εγώ κατόπιν παραγγελίας.
Το θεωρώ ιδανικό για δώρο σε κάποιο αγαπημένο πρόσωπο.
Είναι η πρώτη συγγραφική προσπάθεια της κοπέλας και θεωρώ πως Πέτυχε το εγχείρημα.

Σαββή ξέρεις που και αν μπορούμε να το βρούμε Λεμεσό ή Πάφο??Αν εν τόσο καλό ενδιαφέρομαι να το κανω δωρο κατά την περίοδο κυνηγιού!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”