Μανιτάρια

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Μανιτάρια

Δημοσίευση από MARIOSE »

Anthimos έγραψε:
MARIOSE έγραψε:
Laurona έγραψε:Τουτα γιατί δεν τα λαλουν στα νεα να φοβουνται?
Το εξωδικο ποσα ειναι?
καμε το 300 ευρω οπως για μας να δεις για ποτε ξαπολουν τες χτενιες....
Χρύσανθε μου είναι η κουβέντα που κάθε φορά που εν να φκω στη φύση (βουνό & θάλασσα) σκέφτουμαι την...
Ποτέ κανένας δεν ετόλμησε να δείξει τη γύμνια μας να τη δούμεν ούλλοι τζιαί να καταλάβουμε τι γίνεται πραγματικά. Ούτε ένα ρεπορτάζ, ούτε ένα φιλμάκι, ούτε μια φωτογραφία...
Ειλικρινά η κατάσταση ξεπέρασε κάθε όριο. Ούτε στη θάλασσα αλλά ούτε στο βουνό εν βρίσκεις πλέον την ησυχία, την ομορφιά, τη γαλήνη που βρίσκαμε πριν χρόνια. Ούλλα εχτίσαμεν τα, ούλλα εβρωμίσαμεν τα, παντού εκάμαμε δρόμους, παντού εκτίσαμε ξανοδοχεία τζιαί εξοχικά...Όπου φτάσουμε πετάσσουμε τα πάντα, από τσιγάρα μέχρι καρέκλες, μπάζα και ότι βάλει ο νους σου...Όποιον αρκάτζιη έβρεις εν γεμάτο σκουπίδια.

Πριν λλίες μέρες έφκαλα φωτογραφία ένα δάσος κοντά στη Μαρουλλού (απέναντι από το στρίψιμο προς Άγιο Επιφάνιο, όσοι είναι από Λευκωσία μεριές θα το είδαν) για να σας το δείξω αλλά εμετάνιωσα γιατί εν μπορώ να το βλέπω...Εξέρανε κοπέλια, αρρωστήσαν τα πεύκα, εν ξέρω τι ακριβώς έγινε πάντως το δάσος επέθανε. Τζιαί μιλούμε για μεγάλο κομμάτι. Κανένας εν εβρέθηκε ποτούτους τους "ξεσκεπαστές των απάτων" να το δει? Κανένας? Πόσοι περνούμε που τζιαμέ σχεδόν κάθε μέρα? Η μισή Λευκωσία? Κανένας εν λαλεί τίποτε γιατί εν να φανερωθεί η γύμνια μας, η ανικανότητα μας, η αχαπαροσύνη μας, η ττοππουζοσύνη μας...

ΒΑΡΤΕ ΤΟ ΤΖΙΑΙ ΤΖΙΝΟ ΣΤΟ FACEBOOK ΝΑ ΚΑΜΩ ΤΖΙΑΙ ΕΓΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΝΑ ΚΑΜΩ LIKE...

Ρε φιλε δεν ξερω αν ισχυει αλλα προχτες ακουα ενα δασοφυλακα που συζητουσαν για τα μανιταρια που ελεγε οτι αμα φυγεις τους " νισους" κατω που τον πευκο στην πρωτη ανομβρια η αν εχει νοτια κατευθυνση ο πευκος εχει πολλες πιθανοτητες να ξερανει...Μηπως εν καμια πλαγια που αναλαβαν εργολαβια οι " μανιταραδες" περσι και πλωρωνει το τιμημα????
Τωρά το είδα Άνθιμε απολογούμαι. Ίσως να έχεις δίκιο φίλε εν αποκλείεται. Το παράξενο όμως είναι ότι το διπλανό βουνό που συνήθως εν εκεί που βρίσκουμε τα μανιτάρια εν εξέρανε φίλε. Η ουσία είναι ότι από ότι εκατάλαβα κανένας εν αχολήθηκε τζιαί εν κρίμα.
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: Μανιτάρια

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

Εχει κανενας δοκιμασει το πακετο το ετοιμο που το ποτιζεις και βλαστουν μανιταρια ? τυπου αναθρηκας .
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Μανιτάρια

Δημοσίευση από Pathfinder »

ΚΥΡΙΑΚΟΣ έγραψε:Εχει κανενας δοκιμασει το πακετο το ετοιμο που το ποτιζεις και βλαστουν μανιταρια ? τυπου αναθρηκας .
Περσι επιασε ο γερος μου ενα...εφκαλε του ανετα 5-6 κιλα...μια χαρα το φαι τους
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”