ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ 2016

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ 2016

Δημοσίευση από Pathfinder »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
Pathfinder έγραψε:Χωρις να ειμαι και εγω ειδικος, απο τα λιγα που διαβασα και προσεξα λογω της δουλειας μου, πιστευω οτι ψεκασμοι γινονται αλλα οχι για να διαλυθουν συννεφα κλπ αλλα για να ενισχυθουν οι δυνατοτητες των διαφορων επιγειων ρανταρ.Ψεκαζεται η ιονοσφαιρα με βαρεα μεταλλα η οποια βοηθα στο να αντανακλαται η ακτινοβολια των ρανταρ σε πολυ μεγαλυτερες αποστασεις.Εμπειρικα ειδα απο πρωτο χερι το εξης...οποτε δω αεροπλανα σε πολυ μεγαλυτερα υψη απο τις κανονικες επιβατηγες γραμμες τις αμεσως επομενες μερες οι δυνατοτητες των ρανταρ μας να πολλαπλασιαζεται χ3 η χ4 φορες.Συγκεκριμενα εχτες το μεσημερι στο ποστο που ημουν ειδα τετοιο αεροπλανο και σημερα στην δουλεια επιανα στοχους στα 80-90 ναυτικα μιλια καποτε και παραπανω.επακολουθο τουτων των ψεκασμων ειναι να διαλυονται συννεφα/υγρασια το οποιο βοηθα στα διαφορα συστηματα να αποδωσουν περισσοτερο...
Αλεξ και με βαρεα μεταλλα :shock: .....μαλισταααα....παμε για την καπερναουν ουλλοι μας.....το καλω μασ προσεχουμε και την υγεια μασ με υγιεινη διατροφη :D
Για αυτο σου ειπα φιλε...αρχισε τα παγιδακια τα συκωτακια τις σουβλουες τα αμελετητα στα καρβουνα κλπ και ωσπου μας αφηκουν να παμε
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ 2016

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Αλεξ εν πουτουτα που λεσ....δεν καμνω για ετσι πραματα μανα μου εγω?
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ 2016

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
Pathfinder έγραψε:Χωρις να ειμαι και εγω ειδικος, απο τα λιγα που διαβασα και προσεξα λογω της δουλειας μου, πιστευω οτι ψεκασμοι γινονται αλλα οχι για να διαλυθουν συννεφα κλπ αλλα για να ενισχυθουν οι δυνατοτητες των διαφορων επιγειων ρανταρ.Ψεκαζεται η ιονοσφαιρα με βαρεα μεταλλα η οποια βοηθα στο να αντανακλαται η ακτινοβολια των ρανταρ σε πολυ μεγαλυτερες αποστασεις.Εμπειρικα ειδα απο πρωτο χερι το εξης...οποτε δω αεροπλανα σε πολυ μεγαλυτερα υψη απο τις κανονικες επιβατηγες γραμμες τις αμεσως επομενες μερες οι δυνατοτητες των ρανταρ μας να πολλαπλασιαζεται χ3 η χ4 φορες.Συγκεκριμενα εχτες το μεσημερι στο ποστο που ημουν ειδα τετοιο αεροπλανο και σημερα στην δουλεια επιανα στοχους στα 80-90 ναυτικα μιλια καποτε και παραπανω.επακολουθο τουτων των ψεκασμων ειναι να διαλυονται συννεφα/υγρασια το οποιο βοηθα στα διαφορα συστηματα να αποδωσουν περισσοτερο...
Αλεξ και με βαρεα μεταλλα :shock: .....μαλισταααα....παμε για την καπερναουν ουλλοι μας.....το καλω μασ προσεχουμε και την υγεια μασ με υγιεινη διατροφη :D
Σολωνα τα βαρετα μεταλλα εχουν ονομα..ΒΑΡΙΟ..τις επιπτωσεις θα τις δουμε συντομα..
Σκοπος που γινονται ειναι ελεγχος κλιματικων συνθηκων,ενισχυση των ρανταρ οπως ειπε ο Αλεξης ομως τελικα υπαρχουν κ αλλοι λογοι..θα βρω το αρθρο κ να το βαλω να διαβασεις..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ 2016

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ 2016

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ 2016

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Μα ρε παιδες εν πολυ το κακο και εμεις κοιμομαστε κανονικα....εν καλα που ειπα οτι παμε για την καπερναουμ :roll:

Οσο πιο πολλα εισαι στην ατμοσφαιρα τοσο το χειροτερο :roll:
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ 2016

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Πανικος Setter έγραψε:Eμαύρισε καλά Τρόοδος , τώρα να δούμε....

Τώρα να δούμε όπως το είπες. Πάντως για το Σάββατο δείχνει ότι όπου έχει θάλασσα θα τα ρίξει.

[img]
weather.PNG
[/img]
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ 2016

Δημοσίευση από Γιατρός »

Βλέπω νερά
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ 2016

Δημοσίευση από Laurona »

Γιατρε πιστεψε το.
εν αληθκεια.
εβρεξε
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ 2016

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Καλές βροχές στη Λεμεσό! Τελικά δεν μας ψέκασαν! Μακάρι να συνεχίσουν μέχρι τις πρωινές ώρες.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”