ΠΑΓΙΔΕΣ

Απάντηση
dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

ΠΑΓΙΔΕΣ

Δημοσίευση από dangerous »

Παιδια καλημερα σας
αντιμετοπιζω μεγαλο προβλημα με τους γατους στη περιοχη μου με αποτελεσμα να μου βρωμιζουν τον κηπο το γκαραζ ακομα και οι βεραντες....πολλες φορες χωρις καν να περιφερεται καποιος γατος δια σου μια παλιο μυρωδια τους που ειναι αηδια πραγματικα....εχεται υποψη καποιο τροπο να παγιδεψω μερικους η ακομα καλυτερα να βαλω κατι που να τους αποτρεπει να ερχοντε η να τους απομακρυνει???
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΠΑΓΙΔΕΣ

Δημοσίευση από Anthimos »

dangerous έγραψε:Παιδια καλημερα σας
αντιμετοπιζω μεγαλο προβλημα με τους γατους στη περιοχη μου με αποτελεσμα να μου βρωμιζουν τον κηπο το γκαραζ ακομα και οι βεραντες....πολλες φορες χωρις καν να περιφερεται καποιος γατος δια σου μια παλιο μυρωδια τους που ειναι αηδια πραγματικα....εχεται υποψη καποιο τροπο να παγιδεψω μερικους η ακομα καλυτερα να βαλω κατι που να τους αποτρεπει να ερχοντε η να τους απομακρυνει???

Αφηστον σκυλο ελευθερο μες την αυλη μιαν εβδομαδα :D
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

Re: ΠΑΓΙΔΕΣ

Δημοσίευση από dangerous »

Φιλε μου τα κυνηγετικα δεν τα εχω σπιτι...σπιτι εχω μονο το μινι πιντσερ μου που ειναι μονο παλλικαρκες φωνες κακα και στο τελος εν την λαμβανουν υποψη....αστεια αστεια ειναι μια λυση διοτι εκαταντησε αηδια
Άβαταρ μέλους
Priest+++
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 21:08

Re: ΠΑΓΙΔΕΣ

Δημοσίευση από Priest+++ »

Ενα jack russell και το προβλημα σου τέλος ;)
Istriano® reloaded
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΠΑΓΙΔΕΣ

Δημοσίευση από Laurona »

Μην αφησεις κυνηγετικο που να φορει κολανακι ετσι εποχη γιατι θα σου φκαλουν τα μαθκια του.

Ετσι εποχη που ζευκαρωνουν εαν εχει καμια καττα γεννημενη, θα πεταχτει και θα πιαστει στο κολανι του σκυλου και θα του φκαλει τα μαθκια.

Ειδα το να γινετε και μαλιστα την ειχε παθει ευτυχως με λιγο κακο φιλος μου.

θα πιασεις ενα κοσκινο και θα το γεμωσεις πιπερι.

Θα κοσκινησεις το πιπερι παντου οπου εχει χωμα.
Πολλοι βαλουν και οδοντογλυφιδες που κανουν σουβλακι καρφωμενες στο χωμα πυκνα στους ανθωνες.

Με το πιπερι ομως θα δεις αποτελεσμα. Δοκιμασμενο.

Αλλος τροπος ειναι αυτος που εκαμναν οι μαναες μας τον καιρο που οι ανθρωπινες ευαισθησιες ηταν σε λογικα και σωστα πλαισια.

Μια σικλα που σφουγαριζεις χογλαστο νερο και συρνεις τους στο θκιο φορες που πανω.Μεν φοασε και δεν τους κουτσιας για να καουν απλα πιανουν το φοο τους και χανουνται.Αλλαζουν περιοχη.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΠΑΓΙΔΕΣ

Δημοσίευση από Laurona »

Μιλω για τοπους με χωμα και μπετον ρε φιλε.

Μην συρεις χογλαστο νερο σε βεραντα με κεραμικα........γιατι πολυ πιθανον να τα καμεις τζιαμε λιλιτζια. :)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: ΠΑΓΙΔΕΣ

Δημοσίευση από Pathfinder »

Laurona έγραψε:Μην αφησεις κυνηγετικο που να φορει κολανακι ετσι εποχη γιατι θα σου φκαλουν τα μαθκια του.

Ετσι εποχη που ζευκαρωνουν εαν εχει καμια καττα γεννημενη, θα πεταχτει και θα πιαστει στο κολανι του σκυλου και θα του φκαλει τα μαθκια.

Ειδα το να γινετε και μαλιστα την ειχε παθει ευτυχως με λιγο κακο φιλος μου.

θα πιασεις ενα κοσκινο και θα το γεμωσεις πιπερι.

Θα κοσκινησεις το πιπερι παντου οπου εχει χωμα.
Πολλοι βαλουν και οδοντογλυφιδες που κανουν σουβλακι καρφωμενες στο χωμα πυκνα στους ανθωνες.

Με το πιπερι ομως θα δεις αποτελεσμα. Δοκιμασμενο.

Αλλος τροπος ειναι αυτος που εκαμναν οι μαναες μας τον καιρο που οι ανθρωπινες ευαισθησιες ηταν σε λογικα και σωστα πλαισια.

Μια σικλα που σφουγαριζεις χογλαστο νερο και συρνεις τους στο θκιο φορες που πανω.Μεν φοασε και δεν τους κουτσιας για να καουν απλα πιανουν το φοο τους και χανουνται.Αλλαζουν περιοχη.
Το πιπερι εν δοκιμασμενο και δουλευει απλα και με τον καιρο που μας καμνει θελει συνεχεια...μια με μια.Τζεινο που καμνω εγω ειναι με την σφεντονα αν εισαι καλος στο σημαδι σου ;) και εν θα την φαει καμια γειτονισα πανω στα κωλομερκα της.Οσον αφορα επιθεση του γατου ημουν μαρτυρας στο στρατο σε μια μαχη λυκοσκυλου με γατο...παιδες δεν μπορειτε να αντιληφθειτε με ποση ταχυτητα κτυπα στα ματια του σκυλου ενας καττος...επιαστηκε με τα πισινα του πουκατω μου την μασελα του σκυλου και με τα μπροστινα του εκαμε τον αχρηστο...αχρηστο στην κυριολεξια
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

ΠΑΓΙΔΕΣ

Δημοσίευση από Γιατρός »

Εικόνα

Δοκίμασε ένα paintball gun
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”