Οι τοποι μας.

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Οι τοποι μας.

Δημοσίευση από Pathfinder »

Παιδες γεια σας.Αφορμη για τουτο το θεμα εν μια προσφατη επισκεψη μου στον Καλοπαναγιωτη.Τελειο χωριο υπεροχος τοπος.Σκεφτηκα οσοι θελουν να βαλουν καμια φωτογραφια και να γραφουν καμια κουβεντα για κανενα χωρκουι/τοποθεσια που αξιζει να παει καποιος οικογενειακως η αλλοσπως :).Εχει διασπαρτα αγροτουριστικα σπιτουθκια 5* και ταβερνουες με τελειο φαι.Καμποσες διαδρομες με μονοπατια της φυσης και ειναι μες το ΠΡΑΣΙΝΟ!!! Ενθουσιαστηκα εγω.ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Priest+++
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 21:08

Re: Οι τοποι μας.

Δημοσίευση από Priest+++ »

Πολλά ωραίο θέμα φιλέ μπράβο!
Istriano® reloaded
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Οι τοποι μας.

Δημοσίευση από Γιατρός »

Άψογο θέμα


Sent from my iPad using Tapatalk
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Οι τοποι μας.

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Πολλά ωραίες εικόνες. Ο Καλοπαναγιώτης είναι ο κατάλληλος τόπος για να κάμεις διακοπές όταν χρειάζεσαι ηρεμία. Ειδικά το χειμώνα στο Casale σε δωμάτιο με τζάκι (και αν πάρεις και καμιά τζικλούα μαζί σου για μεζέ είσαι βασιλιάς)...
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

Κυριακο στο casale εμεινα και εγω.Πραγματικα εκπλαγηκα για την δουλεια που κανουν και εκαναν σε ολο το χωριο.Μπραβο στο συμβουλιο τους.Χειμωνα θα ξαναπαω σιγουρα.
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Οι τοποι μας.

Δημοσίευση από Γιατρός »

Πέσαν πολλά κεφάλαια από ΕΕ για αυτό το project
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Οι τοποι μας.

Δημοσίευση από Laurona »

Πολλα δεν λες τιποτε.
Επειδη ειμαι λατρης της κυπρου κ επειδη τημ εχω γυρισει με το κουταλι σας λεω οτι εχει τοπους η κυπρος που δεν θα πθστευετε τα ματια σας.
Εχουμε τοπο που αν δεις το ηλιοβασιλεμα θα αναρωτηθεις εαν εισαι σαντορινη

Δυο τοπους δεν εψω παει ποτρ μονο κ στα κατεχομενα.
Στον ακαμα εννοοντας την μουττη του ακαμα κ στην αγια ναπα.
Κατεχομενα ηταν επιλογη μιυ να μην παω ποτε

Πολυ ωραιο θεμα φιλε.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Οι τοποι μας.

Δημοσίευση από Laurona »

Στο κασαλε δεν μου αρεσε καθολου.
Το δωματιο για την τιμη του δεν ριχε τίποτε που να αξιζει κ δεν ηταν παραδοσιακο.
Ηθελαν σπλα να μοιαζει ετσι
Το εστιατοριο ηταν κοψιμο κελλες.
Και η οικοδομιση θα μπιρουσε να γινει με πιο σωστο τροπο αφου χαλασαν πολλα στοιχειά του τοπου.
Προσωπικη μιυ άποψή αυτη παντσ.
Οσοι πατε μην αμελησετε να δειτε τον ναο και το θρησκευτικο μουσειο.
Ο παππους θα σας κανει πολυ ομορφη περιήγηση.
Ο ναος αποτελειτε απο τρεις διαφορετικες εκκλησίες.
Θα εκπλαγητε σπο τις φραγκηκες τοιχογραφιες που ειναι πανεμορφες αλλα αλλοιωνουν την ιστορια της ορθόδοξης εκλλησιας με πονηρο τροπο

Επισης πριν ενα χρονο ανακαλύφτηκε σε τοίχο του ναου το μοναδικο κ παλαιοτερο πεπλο αγιας τραπεζας και εδω κ οκτω μηνες μπορειτε να το δειτε στο μουσειο.
Ειναι συκλονιστικη η ιστορια του ναου κ το πως ανακαλύφθηκε αυτο το πεπλο πθσω απο μια ντουλαπα σε μια υποδοχη του τοιχου για να προστατευτει τοσους αιωνες πριν απο τους κατακτητες.
Εαν θα πατε να πατε χειμωνα απο τον δρομο του Αγιου Νικολάου της Στεγης και μεσω πεδουλα.
Πανεμορφη διαδρομη.
Οταν φευγετε φυγετε μεσω προδρομου οπου μπορειτε νσ δειτε το βερεγκαρια κ ακολουθως ειτε μεσω τροοδους για ενα καφε ειτε σπο τξν Τροοδιτισσα οπου μπορειτε νσ δειτε τον ναο ρπισης
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Οι τοποι μας.

Δημοσίευση από Pathfinder »

Χρυσανθε και εγω αυτη την διαδρομη εκαμα.Η 4η φωτογραφια ειναι απο την επιστροφη στο Βερεγγαρια.Οι τιμες οκ εν θεμα υποκειμενικο αλλα πληρωσα για 2 μεζεδες και μια μπουκαλα κρασι στο εστιατοριο του ξενοδοχειου κοντα 45 ευρω με τα φρουτα και επιδορπιο.Απο ποιοτητα τελεια.Και δεν εχω καμια σχεση με το casale η με το χωριο :)Εικόνααυτο ηταν το δωματιο που εμεινα
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Οι τοποι μας.

Δημοσίευση από Laurona »

Αλεξη μου περασες καλα?
Αυτο μετρα.
Εμεις ζητησαμε αλλο πληρωσαμε γθα αλλο κ πηραμε αλλο.
Ο λόγος ηταν επειδη εχασαν την κρατηση μας κ μας εβαλαν όπου ειχε.
Ουτε εγω εχω κατι με το ξενοδοχειο απλα δεν το βρηκα σωστο.
Δεν κατηγορω το ξενοδοχειο.
Εγω παλε περασα υπεροχα γιατι δεν μενω στο δωματιο

Περπατω τους τοπους που παω :)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”