Καταναλωση και αποψεις για διπλοκαμπινα

Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Καταναλωση και αποψεις για διπλοκαμπινα

Δημοσίευση από 'petros' »

ριξε και καμια ταμπλετα ναφθαλινης να δεις διαφορα η και λιγο λιπασμα αμμωνιας ξερεις.... εκεινο το ασπρο :lol: :lol: :lol:
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: Καταναλωση και αποψεις για διπλοκαμπινα

Δημοσίευση από Sergios »

axerkwtis έγραψε:Ρε κοπελια ο γαδαρος εργοστασιακος ποση καταναλωση εχει;εχτος πολης εννοειται..
Αν του βαλω σαμαρι carbon επηρεαζει την αποδοση;
Ευχαριστω!


Sent from my iPhone using Tapatalk
1 πάλα σανού κάθε 3 μήνες χαχαχα.......
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: Καταναλωση και αποψεις για διπλοκαμπινα

Δημοσίευση από Sergios »

grigri5 έγραψε:Ευχαριστώ φίλε μου!
Μεταξύ FORD RANGER του 2004 και MITSUBISHI WARRIOR του 2004 τι προτείνεις?
φίλε το ranger εν το ξέρω καλά τα ford έν εχουν καλό όνομα στα αυτοκίνητα....το mitsubishi εννα σε φάει που τα πετρέλαια και warrior ακόμα γιατί εν παεις σε toyota isuzu? αφού άμαν γυρέψεις ότι λευτά κι αν διαθέτεις βρίσκεις φτάνει να θυσιάσεις καμπόσες ώρες ταξίδια παγκύπρια και τηλέφωνα για να έβρεις εκείνο που ζητάς.....και να μέν βιαστείς να πιάσεις αν μεν είσαι 100% σίγουρος γιατί έχει πολλές κλάππες.....εν το καλό σου που θέλω αν κι έν σε ξέρω γιατί τον πρώτο μήνα το αυτοκίνητο σου θα το βλέπεις σαν φερράρι θα το καθαρίζεις θα νομίζεις οτι έν τρώει πετρέλαιο το θέμα είναι μετά που εννα το συνηθήσεις αν σου τρώει πετρέλαιο και έχει φθορές εννα θέλεις να το πουλήσεις κι εννα μέν βρίσκεις....άρα σου προτείνω και σ αυτόν τον τομέα isuzu toyota γιατί εκείνος που έχει αυτά τα αυτοκίνητα κι εν έχει ανάγκη να τα πουλήσει ΔΕΝ τα πουλά με καμιά δύναμη......κι αν τα πουλήσει που ανάγκη κοστίζουν ακριβά αλλά έχεις ένα πράμα αξιόπιστο που εν θα σε αφήκει πας τα βουνά και εν θα γυρέφκεις κάθε 200 χλμ πεζίνα.....

Εγώ έπαθα την και γι αυτό σε συμβουλέυω να μεν πάθεις καμιά κλάππα κι εσύ......επιέρωσα τα λάθη μου κι έμαθα...γι αυτό τα 2 από τα 3 διπλοκάμπινα που έχω εν επιτυχίες......
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: Καταναλωση και αποψεις για διπλοκαμπινα

Δημοσίευση από Sergios »

Φίλε Breda Pegaso λόγω της δουλειάς μου είμαι συνέχεια μέσα στα αυτοκίνητα....εμείναμε μες τες στράτες 5-6 φορές εδώκαμε και καμπόσες χιλιάδες που εγοράσαμε παλιαυτοκίνητα πώς να μέν κάμω έτσι παρουσίαση χεχε

Φίλε Pathfinder όποτε θέλεις να μου πείς πόσα κρατάς και τί γυρέφκουμε θα κάμω επειχήρηση σκούπα να σκαννάρουμε την Κύπρο να έβρουμε το καλύτερο.....σαν εγώ το dmax μου είδες το εν 8 χρονών κι έχει 104.000χλμ πάνω του δικά του από ιδιώτη με πλήρες ιστορικό της Αγγλίας και της Κύπρου τα γενικά του σέρβις όλα στην αντιπροσωπία full extra τριαντάρι αυτόματο με την φασσάρικη την καμπινούα του ούτε χτάρμα ούτε κάτι μόνο το ατύχημα που είχα την περασμένη εβδομάδα με απογοήτευσε αλλά οκ επία σήμερα και έπιασα τα τιμολόγια που τα ανταλλακτικά που έφερε η toyota service και είναι όλα γνήσια isuzu.....είμαι πολλά ιδιότροπος στα αυτοκίνητα

Φίλε mariosE ήρτε η φάσσα μες το πεδίο βολής εν φέφκει... :D
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Καταναλωση και αποψεις για διπλοκαμπινα

Δημοσίευση από πανικος »

Εχουμε και dmax κυπριακο για πουλημα ρε σεργιε ολοκαινουργιο εγγυημενο σκαναρε το και τουτο στις αγοραπωλησιες ;)
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: Καταναλωση και αποψεις για διπλοκαμπινα

Δημοσίευση από Sergios »

πανικος έγραψε:Εχουμε και dmax κυπριακο για πουλημα ρε σεργιε ολοκαινουργιο εγγυημενο σκαναρε το και τουτο στις αγοραπωλησιες ;)
λίγο περίπλοκο το θέμα φίλε καλύτερα μίλα με τον Αλέξη με π.μ να σου εξηγήσει
Άβαταρ μέλους
cynergy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 07 Αύγ 2010, 15:26

Re: Καταναλωση και αποψεις για διπλοκαμπινα

Δημοσίευση από cynergy »

Κανενα διπλοκαμπινο χαμηλο με a/c και υδραυλικο τιμόνι σε πολυ καλη κατασταση βρίσκουμε? Οποιος θελει ας μου στειλει φωτογραφίες με προσωπικό μήνυμα
dont shoot fast...shoot good
ixnilatris paou paou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 30 Απρ 2014, 18:53

Re: Καταναλωση και αποψεις για διπλοκαμπινα

Δημοσίευση από ixnilatris paou paou »

Pathfinder έγραψε:Παιδες σας καλημεριζω.Ειμαι στην φαση που σκεφτομαι να αλλαξω αυτοκινητο και κοιταζω για κανενα διπλοκαμπινο η τουλαχιστον 4χ4. Θελω να συνδιασω τοσο το κυνηγι οσο και το πηενε ελα Παφο-Λεμεσο για δουλεια παραπανω.Ειμαι αναμεσα σε L200, HILUX, NAVARA τους συνηθεις υποπτους δηλαδη.Εκεινο που με ανησυχει ειναι η καταναλωση αφου καμνω πολλα χιλιομετρα σε HIGHWAY. Εσεις που τα εχετε τι λενε απο καταναλωση και γενικα?Παντα μιλω για μοντελλα του 2007 και πιο νεα.
φιλε παθφαιντερ εχω το ναβαρα d40 του 06 25νταρι ειναι εξαταχητο απο κοκινοχωρια λεμεσο τρωει 20 εωρο αλα 100-110 παω και μαλακα το ποδι στο πατι και επειδη εν εξαταχητο η μηχανη παει πιο ξεκουραστη στα 100 χιλιομετρα παει με 2000 στροφες να κατααλβεις...και ειναι ταξι δεν καταλαβεις τιποτε ουτε να βουιζει μηχανη οπως τα ισυζυ ουτε τπτ...και για τα μιτσουπισιη λενε οτι ειναι ταξι...ανωτερη μηχανη ομως ειναι τα τογιοτα οι πως εχω κανενα παραπονο απο το ναβαρα...
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

Ευχαριστω κοπελια για τις αποψεις σας...λαμβανονται ολες σοβαρα :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Καταναλωση και αποψεις για διπλοκαμπινα

Δημοσίευση από kanaris »

ευτυχως που τους επεριορισες φιλε Pathfinder στην καταναλωση γιατι αν εβαλλες και αλλες παραμετρους ηταν να σου γραψουν διατριβη :lol:
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”