Καθαριζουμε τη Κυπρο σε μια μερα στιε 06/04/2014

Απάντηση
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Καθαριζουμε τη Κυπρο σε μια μερα στιε 06/04/2014

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Αυρι0 Κυριακή 06/04/2014 ειναι παγκόσμια μερα καθαρισμού του περιβάλοντος. Εμείς οι κυνηγοί που είμαστε οι καλύτεροι περιβαλλοντιστές πρέπει να δώσουμε το παρών μας. Σε συνεργασία με το γραφείο περιβαλλοντος θα γεινουν σε διάφορα σημεια της Κύπρου συγκεντρωσεις για καθαρισμό συγκεκριμένων περιοχών. Στη επαρχία Λάρνακας ο ΚΣΔροσιάς θα συναντηθεί με αλλους Κ.Συλλόγους , αλλα και με ανέντακτους κυνηγούς στο περιπτερο "0 ΔΡΟΜΟΣ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥ" εξω απο το Κίτι προς Μαζωτό η ώρα 0745 το πρωί. Εκει θα πιουμε το καφέ μας και αφου εφοδιαστούμε με γάντια και μαυροσακούλλες θα παμε προς περιοχή φρακτη του Κιτιου για το καθαρισμό. Ολοι οι φιλοι κυνηγοι με πρασινα ρουχα και πορτοκαλια καπέλλα να δώσουμε μαζικά το παρόν μας. Οσοι φίλοι του site ειναι απο Λαρνακα θα χαρώ να τους δω εκεί. Ισως πούμε και καμιά κουβέντα για κατανομές. ;) ;) Τώρα ειναι η ωρα να αποδείξουμε και στη πράξη οτι ειμαστε οι καλύτεροι ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΣΤΕΣ. :idea: :D
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Καθαριζουμε τη Κυπρο σε μια μερα στιε 06/04/2014

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Επειδή δεν έχω αυτοκίνητο τούτες τις μέρες, υπάρχει κανένας να με πάρει; Ευχαριστώ :)
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: Καθαριζουμε τη Κυπρο σε μια μερα στιε 06/04/2014

Δημοσίευση από mikros »

Για τους φιλους στην Λεμεσο θα υπαρχει καθαρισμος στον υδατοφρακτη γερμασογειας...
Η ωρα 9 και μιση...
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
istriano ®

Re: Καθαριζουμε τη Κυπρο σε μια μερα στιε 06/04/2014

Δημοσίευση από istriano ® »

Καθαριζουμε και Αλεθρικο. Κοπιαστε :D
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Καθαριζουμε τη Κυπρο σε μια μερα στιε 06/04/2014

Δημοσίευση από marinos.a »

Εγω θα ειμαι στο παρκο αθαλασσας αύριο για καθαρισμό
Si vis pacem, para bellum
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: Καθαριζουμε τη Κυπρο σε μια μερα στιε 06/04/2014

Δημοσίευση από LEFKIOS »

spyrosspyrou851 έγραψε:Επειδή δεν έχω αυτοκίνητο τούτες τις μέρες, υπάρχει κανένας να με πάρει; Ευχαριστώ :)
Φίλε spyrosspyrou851 δυστυχώς το Σαββατο ηρθα αργά σπιτι και δεν ειδα το μυνημα σου για να σε παρω μαζί μου, θα ηταν χαρά μου να σε γώριζα και απο κοντά. :D Δεν πειράζει θα σε γνωρισω στις δικιμες που θα κάνω, ;) ειπες οτι εισαι απο Λάρνακα και θα μπορούσες να ερθης. :) :)
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: Καθαριζουμε τη Κυπρο σε μια μερα στιε 06/04/2014

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Τελικά μαζέψαμε αρκετα σκουπιδια απο το περιβάλλον, κυριως αδεια φυσίγγια :oops: , :o μπουκαλες νερου, :shock: ποκες, :shock: μιστερ πραουν :shock: .... :?: .Ειναι κριμα να λερώνουμε αυτό το ομορφο βιοτοπο του φρακτη του Κιτιου. Παντως περιμέναμε περισσότερους εθελοντές κυνηγούς να βοηθήσουν αλλά δεν ανταποκρίθηκαν, ελπιζουμε στη επομενη καθαριοτητα να ερθουν.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
axerkwtis

Καθαριζουμε τη Κυπρο σε μια μερα στιε 06/04/2014

Δημοσίευση από axerkwtis »

Συγχαρητηρια σε ολους σας


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Καθαριζουμε τη Κυπρο σε μια μερα στιε 06/04/2014

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

LEFKIOS έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:Επειδή δεν έχω αυτοκίνητο τούτες τις μέρες, υπάρχει κανένας να με πάρει; Ευχαριστώ :)
Φίλε spyrosspyrou851 δυστυχώς το Σαββατο ηρθα αργά σπιτι και δεν ειδα το μυνημα σου για να σε παρω μαζί μου, θα ηταν χαρά μου να σε γώριζα και απο κοντά. :D Δεν πειράζει θα σε γνωρισω στις δικιμες που θα κάνω, ;) ειπες οτι εισαι απο Λάρνακα και θα μπορούσες να ερθης. :) :)
Τωρά το είδα, ναι Λεύκιε μου, είμαι πρόθυμος να βοηθήσω και να γνωριστούμε και που κοντά. Σου έστειλα και μήνυμα σχετικά με τα *7 φυσίγγια για το θέμα των 28-32-36 γραμμαρίων :)
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Καθαριζουμε τη Κυπρο σε μια μερα στιε 06/04/2014

Δημοσίευση από MARIOSE »

Μπράβο σε όλους παιδιά!

Εμείς καθαρίσαμε μια περιοχή κάτω από τον Άρωνα (εγώ με τις κόρες και τη σύζυγο + 1 κοπέλλα). Σκουπίδια αρκετά όπως πάντού και πάντα, είχαμε και τα τυχερά μας (6 ολοκαίνουρια κιβώτια με φωτιστικά ψευδοτάβανων :shock: )...

Όμορφη διοργάνωση, ελπίζω όλο και περισσότερος κόσμος να αρχίσει να ευαισθητοποιείται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”