Τηλεοπτικο σποτ

Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Τηλεοπτικο σποτ

Δημοσίευση από πανικος »

θελω να συμφωνησω μαζι σου φιλε σεττερ για αυτο ρωτησα 2 φορες σημερα πιος διοργανωνει τουτην τη συναντηση η αν θα εχει κανενα επισημο να μασ πει τι προτεινουν οι α;ρμοδιοι για να συζητησουμε αλλα δεν πηρα απαντηση απο κανενα.ισως να μην εχει καποιο που αναλαμβανει την ευθυνη και τον συντονισμο για αυτη την συναντηση και απορω το πορισμα οταν βγει και γινει επιστολη με ιδεες ποιος θα αναλαβει να το παραδοσει στους υπευθυνους και ακομα παραπανω απορω ποσοι θα ειναι συμφωνοι και ποσοι θα διαφωνουν και θα οδυρονται για αυτο που θα αποφασιστει.
δεν διαφωνω με αυτη την συναντηση ουτε λεω οτι δεν υπαρχουν ανθρωποι που θα πανε σε αυτη γιατι αγαπουν το κυνηγι αλλα χωρις συντονισμο χωρις να αναλαβουν καποιοι ευθυνες να υπαρχει ενα αρχικο σχημα καποιων ανθρωπων που να εχουν ιδεα τι ζητουν και πιους θα ενοχλησουν για να μπει το νερο στο αυλακι δεν γινεται τιποτα.ελπιζω αυτοι που θα παν να βρουν μια ακρη με το τι πρεπει να αλλαξει αλλα με το να συζητουμε μετξυ μας δεν θα βρεθει ακρη.ειναι μια αρχη ομως ας πιστεψουμε οτι ολοι θα ξυπνησουμε και θα φυγουμε απο τους καναπεδες και τα κομπιουτερ και εγω μεσα και να γινουμε ενα για ενα καλυτερο μελλον στο κυνηγι.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
dimitris savva

Re: Τηλεοπτικο σποτ

Δημοσίευση από dimitris savva »

Τοτε να καθησουμε ολοι σπιτι μας και να περιμενουμε το τελος
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Τηλεοπτικο σποτ

Δημοσίευση από AndreasDr »

Μα γι'αυτο γίνετε η συνάντηση κοπέλια για να γίνει η αρχή, να οριστεί μια επιτροπή-κάποιοι οι οποίοι θα συντονίζουν το κίνημα και τις συζητήσεις. Το ποιοί θα είναι αυτοί εξαρτάτε απο την όρεξη, την προθυμία και την προσωπική ιδιότητα του κάθε ενώς. Αν δέν γίνει η αρχή δέν μπορούμε να ξέρουμε την επιτυχία ή την αποτυχία της συνάντησης.
Εγώ προσωπικά θα δώσω το παρών μου, αν το κλίμα δίνει ελπίδες και αισιοδοξία τότε καλώς, αν όντως είναι μία απο τα ίδια απλά σηκώνομαι και φεύγω. Το θέμα είναι ότι αυτοί όλοι που γίνονται "ιεροκύρηκες'' του πληκτρολογίου θα δώσουν το παρών τους;; Αν όλα πάνε καλά θα έρτουν να πούν -ήθελα να έρτω αλλά κάτι είχα;; ή αν δέν πάει καλά να πούν -είδετε που σας το είπα, εν έχουμε μέλλον;; Εγώ προσωπικά περιμένω να δώ αρκετους proffessorous του φόρουμ και του facebook, ασχέτος του αποτελέσματος, αν όχι τότε πολύ απλά θα περιμένω πότε θα ξανα-παπαρίσουν στο πληκτολόγιο για να γελάσω.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Τηλεοπτικο σποτ

Δημοσίευση από Laurona »

Μακαρι φιλοι μου ομως οσοι ευκολα δακτυλοδειχνουν και κανουν τους ηθικους , να ηταν καθολα σωστοι και να μην παπαρολογουσαν μονο για την κυνηγετικη τους ηθικη και παιδεια.
Αποψε θα χει απ ολα το πανερι.
Θα πανε ανθρωποι που εχουν πραγματικο ενδιαφερον και αγαπη για το κυνηγι....θα πανε και αυτοι που το αγαπουν μονο για τα ματια των αλλων.
Δεν θα ερτουν ομως και πολλοι που θα ηθελαν καθ που πραγματικα δεν μπορουν.
Θα αρχισουν και οι αλληλοκατηγοριες....πλιν των εαυτων μας.
Ξερω τι λεω....ειμουν σε αλλες δυο τετοιες συγκεντρωσεις στο παρελθον.

Ελπιζω οτι κατι θα γινει ομως ....ισως κατι ξεκινησει.....γιατι ξερω και ανθρωπους που υα ερτουν και εχουν τον σεβασμο μου.

Εαν δεν μπορεσω να ερτω η ερτω προς το τελος..φυλαξετε μου μια θεση στους παπαρολογους.......παρα να με σωστος μονο για τα ματια των αλλων Καλυτερα να μην ξαναγραψω.

Υ.σ.
Μιλω γενικα για ολους μας. Οχι για τον Αντρεα που πηρα το ποστ του ως αφορμη για να τα πω ισια.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
IOANNIS IOANNOU
Full Member
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 15 Οκτ 2012, 11:47

Re: Τηλεοπτικο σποτ

Δημοσίευση από IOANNIS IOANNOU »

φίλοι η συνάντηση γίνετε από άτομα που θέλουν να αλλάξει το κυνήγι. Βασική συντονιστές είναι ο Κώστας Ηρακλέους ο Αντρέας χρηστοφίδης και ο Ιωάννου Ιωάννης και με πολλούς άλλους να μας πλαισιώνουν. Βρισκόμαστε στα αρχικά στάδια χρειάζεται πολλή δουλειά για να αλλάξει κάτι προς το καλύτερο γι αυτό ελάτε κοντά και βοηθήστε χωρίς να πυροβολείτε. Είμαστε όλοι κυνηγοί που θέλουμε την αλλαγή. Σίγουρα μια συνάντηση δεν κάνει τπτ. Θέλει προσπάθεια!!!
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Τηλεοπτικο σποτ

Δημοσίευση από πανικος »

dimitris savva έγραψε:Τοτε να καθησουμε ολοι σπιτι μας και να περιμενουμε το τελος
Δημητρη μου δεν ειπαμε να καθησουμε να περιμενουμε το τελος..αλοιμονο .απλα θελει συντονισμο το πραμα για να μην γινει κατι προς το χειροτερο.πολλοι ειπαμε τις ιδεες μας για πραματα που θελουμε να αλλαξουν .εγω προσωπικα πιστευω οτι πολλες ιδεες μας ειναι προς το καλο και αλλες προς το χειροτερο για αυτο θελει προσοχη σε οτι αποφασιστει .μην βγαλουμε τα ματια μονοι μας.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Τηλεοπτικο σποτ

Δημοσίευση από πανικος »

καλημερα σε ολους.καποιος που εδωσε το παρον του να μας πει τι εγινε στην συναντηση τι συζητηθηκε αν ειχαμε μια καλη αρχη.γιατι κανενας δεν ρωτησε η κανενας δεν ενημερωσε το φορουμ τουλαχιστο.πολλοι εδω θα ηθελαν να παρευρεθουν αλλα δεν τα καταφεραν .ελπιζω η συναντηση να ηταν μια καλη αρχη οπως ολοι περιμεναμε .
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Τηλεοπτικο σποτ

Δημοσίευση από πανικος »

πολλα μυστηρια τουτη η συναντηση με φωνη με ακροαση :?: μηπως δεν εγινε η υπαρχει καποιος λογος που δεν αναφερεται κανενας για το τι εγινε αν εγινε?αν υπαρχει λογος που δεν μας λετε και μας που δεν ηρθαμε πετε μου να σιωπησω να μεν αγχωνουμαι :D
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
andreas78

Re: Τηλεοπτικο σποτ

Δημοσίευση από andreas78 »

Φίλε Πανίκο,
Η συνάντηση έγινε αλλά και εγώ πρωτου τοποθετηθώ, ήθελα να ακούσω και την γνώμη των παιδιών που είχαν παρευρεθεί και εκείνων έκαναν αναφορά πρίν απο αυτήν, οπως επίσης θα ήθελα πολύ να μάθω ποιοί είναι ιερικήρικες στο φόρουμ, ούτως ώστε αν τους χρειαστούμε για καμια θρησκευτική συμβουλή να τους την ζητήσουμε.
Σαν Αντρέας και παρά το ότι γνωρίζω προσωπικά τον Κώστα Ηρακλέους και τον εκτιμώ, η όλη προσπάθεια κατα την δική μου άποψη, έχει λανθασμένες βάσεις αρχής και η πιο αρνητική για εμένα είναι η προσπάθεια δημιουργίας κινήματος/κόμματος για βουλευτική έδρα.
Πάραυτα σκοπό έχει την δημιουργία επιτροπων..? Οι οποίες θα πιέζουν την επιτροπή της ΚΟΚ και Ταμείου..?? Οι οποίες επιτροπές της ΚΟΚ & ΤΑΜΕΙΟ, δεν κάνουν σωστά την δουλειά τους. και πάει λέγοντας.??
Αξιώνουν σπορές, νερά, υποχρεωτική 5άωρη εργασία στην φύση για να βγεί η άδεια κυνηγίου, περισσότερες περιοχές εκπαίδευσης σκύλων, για 2 χρόνια μείωση του ΚΟΤΑ του λαγού σε 1 ανα κυνηγό/εξόρμηση κ.α.
Σημασία βέβαια έχει η αφύπνηση και η όποια προσπάθεια έχει αγνές προθέσεις, αφού εδώ που φτάσαμε το μέλλον είναι αβέβαιο.
Προσωπικά δεν γνώριζα τίποτα για κίνημα/κομμα/επιτροπές, πίστευα ότι θα γινόταν μια συνάντηση με σκοπό την ανταλλαγή αποψεων, την συζήτηση φλέγων θεμάτων που ταλανίζουν το κυνήγι και χάραξη στρατηγικής για την πλήρη αφύπνηση και επιρροή μέσω διαφόρων θεσμών.
Μίλησαν κάποιοι εκ' των παρευρισκομένων, περίπου 10-15 άτομα, κάποιοι παραδέχτηκαν δημόσια οτι πηγαίνουν τα σκυλιά τους εκπαιδευτικά σε μή επιτρεπόμενες ζώνες και πληρώνουν πρόστιμα. Άλλοι είπαν οτι πληρώνουν 5.000 ευρώ τον χρόνο για σκυλια, πετρέλαια, άδειες και ότι όσοι κυνηγούν πέρδικα "ειναι πρόβλημα τους"..κ.α.
Άξιες αναφορές έκαναν 2-3 παιδιά μόνο.
Το σύνολο των παρευρισκομένων δεν ξεπερνούσε τα 100 άτομα.
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Τηλεοπτικο σποτ

Δημοσίευση από πανικος »

φιλε ανδρεα ευχαριστω για τις πληροφοριες καταλαβα ενα περιπου τιεγινε.δεν μπορεσα να ερθω και ηθελα να ξερω περιπου τι ηταν αυτη η συναντηση.μακαρι να ειναι μια αρχη για κατι σωστο και οχι μια αρχη για διχονοιες.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”