ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από kanaris »

διαβαζοντας σημερα το ένθετο του Φιλελευθερου για το κυνηγι το βρηκα απαραδεχτο σε ορισμενα σημεια και εξηγουμαι: αναφερει τοσες πολλες λεπτομερειες για περιοχες και τροπους κυνηγιου που ειναι σαν να προτρεπει καποιους να κυνηγισουν με αυτους τους τροπους.για παραδειγμα λεει για συγκεκριμενο βουνο που ειναι τα ημερα και που τα αγρια περδικια και που πανε οταν τα σηκωσουμε!που ειναι οι λαγοι και απο που περνουν οταν τους ξεσηκωσουμε. επισης σε αλλη περιοχη που εχει ρεχτα περδικια και πως να τα κυνηγησουν (τσιοκ και φυσιγγια) κλπ. μπορει να πει καποιος οτι ολα αυτα ειναι γνωστα ως ενα βαθμο. ναι αλλα δεν τα γραφουμε και στις εφημεριδες για να τα μαθουν και οσοι δεν τα ξερουν! δεν ειμαι απο τις περιοχες που αναφερει, δεν πηγα ποτε κυνηγι εκει αλλα δεν το δεχομαι! εν τω μεταξυ θα ακολουθησουν κι αλλες αναφορες λεει για αλλες περιοχες!δεν μπορω να φανταστω να διαβαζω μιαν αλλη παρασκευη για το χωριο μου!!! θεωρω οτι πρεπει να σταματησει ολο αυτο ΤΩΡΑ!!!!!! ειναι ανηθικο και προς τους σωστους κυνηγους αλλα πανω απο ολα προς το θηραμα!!!!παρακαλω οποιος εχει τον τροπο να επεμβει!εγω ο,τι μπορουσα εκανα! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
canastas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 13:21

Δημοσίευση από canastas »

kanaris έγραψε:διαβαζοντας σημερα το ένθετο του Φιλελευθερου για το κυνηγι το βρηκα απαραδεχτο σε ορισμενα σημεια και εξηγουμαι: αναφερει τοσες πολλες λεπτομερειες για περιοχες και τροπους κυνηγιου που ειναι σαν να προτρεπει καποιους να κυνηγισουν με αυτους τους τροπους.για παραδειγμα λεει για συγκεκριμενο βουνο που ειναι τα ημερα και που τα αγρια περδικια και που πανε οταν τα σηκωσουμε!που ειναι οι λαγοι και απο που περνουν οταν τους ξεσηκωσουμε. επισης σε αλλη περιοχη που εχει ρεχτα περδικια και πως να τα κυνηγησουν (τσιοκ και φυσιγγια) κλπ. μπορει να πει καποιος οτι ολα αυτα ειναι γνωστα ως ενα βαθμο. ναι αλλα δεν τα γραφουμε και στις εφημεριδες για να τα μαθουν και οσοι δεν τα ξερουν! δεν ειμαι απο τις περιοχες που αναφερει, δεν πηγα ποτε κυνηγι εκει αλλα δεν το δεχομαι! εν τω μεταξυ θα ακολουθησουν κι αλλες αναφορες λεει για αλλες περιοχες!δεν μπορω να φανταστω να διαβαζω μιαν αλλη παρασκευη για το χωριο μου!!! θεωρω οτι πρεπει να σταματησει ολο αυτο ΤΩΡΑ!!!!!! ειναι ανηθικο και προς τους σωστους κυνηγους αλλα πανω απο ολα προς το θηραμα!!!!παρακαλω οποιος εχει τον τροπο να επεμβει!εγω ο,τι μπορουσα εκανα! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Φιλε το διαβαζα και εγω πριν λιγο εγινα εξαλος... Δεν ειναι σωστο αυτο το πραμα
THE BEST THERE IS
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΠΕΙΡΑΞΕ ΑΥΤΗ Η ΠΡΑΞΗ....

ΤΟ ΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ......

ΕΙΝΑΙ ΑΣΕΒΕΙΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΤΩΝ ΠΕΡΙΟΧΩΝ ΑΥΤΩΝ :?

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ....

.ΑΙΣΧΟΣ :?
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από LAGOS »

Έχει κανένα τρόπο να τα διαβάσουμε και εμείς που δεν διαβάσαμε φιλελεύθερο σήμερα; Ίσως αν κάποιος συνάδελφος έχει την καλοσύνη να τα ανεβάσει,
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
WOODPIGEONHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 28 Ιαν 2013, 19:43
Τοποθεσία: λευκωσια

Re: ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από WOODPIGEONHUNTER »

οριστε μια ημερομηνια την αλλη βδομαδα και ξεκινηστε ολοι να διαδιδουμε εκδηλωση διαμαρτυριας στα γραφεια τους!!! να μπουμε μεσα με τους σκυλλους!! :D
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ........ΕΙΜΑΙ ΦΑΣΣΑΡΩΣΤΟΣ!!!!
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Ετσι που περιεργεια βαλτε κανενας τουτο το αθρο για εμας που δεν το διαβασαμε ...
οι τπτ αλλο εν ξερω που να παω να σταθω την πρωτη κυριακη !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
andreas mouzouras
Full Member
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 18:25

Re: ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από andreas mouzouras »

Δυστυχως εκμεταλλευουνται την αγαπη του κοσμου για το κυνηγι σε συνδυασμο με την οικονομικη κριση για να πουλουν εφημεριδες και εξηγουμε. Λογω κρισης πολλοι κυνηγοι ελαχιστοποιησαν η και σταματισαν εντελως τα εκπαιδευτηκα, μαθαινοντας οτι ο Φιλελευθερος σε λιγο εννα δια και συντεταγμενες για τες κουτσες του λαγου και τες λαξιες που πιανουν περδικια περνουν το ρισκο να εξορμησουν σε περιοχες πιθανον αγνωστες για αυτους με αποτελεσμα την πρωτη Κυριακη να εν οπως το συλλαλητηριο σε τουτες τις περιοχες. Και αν μη κακο υπαρξουν ατυχηματα να φκενουν να γραφουν αρθρα κρινωντας τους παντες και τα παντα. Κριμα γιατι το συγκεκριμενο ενθετο θα μπορουσε να ηταν ενημερωτικο και επιμορφωτικο για τους κυνηγους
Ο κυνηγός σέβεται το φυσικό περιβάλλον επειδή το γνωρίζει καλύτερα απ’ όλους.
diomedes
Full Member
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: 26 Αύγ 2011, 09:08

Re: ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από diomedes »

Γενικά το ένθετο του Φιλελευθέρου πάσχει πολλά. Κυριώς γιατί δημιουργεί λανθασμένα πρότυπα. Καμνει παρουσιάση το Α κυνηγού που κυνηγούσε πάντα μόνο λαγό και έπιαννε χ λαγούς. Της τάδε παρέας που παίζει 100 περδίκια το χρόνο την άλλη που παίζει 50 φάσσες. Δηλαδή κάρπωση- κάρπωση - κάρπωση σαμπώς και πάμε κυνήγι για να παίζουμε θηράματα του βάρους μας. Και κλασσικά κλάμα για την λαθροθηρία και για τις μεγάλες παρέες που μπορεί να είναι κατά 2-3 άτομα πιο μεγάλες από τις παρέες που εξυμνεί στο ένθετο.

Όσοι θέλετε να διαβάσετε το ένθετο αύριο αμα μπείτε στην ιστοσελίδα του φιλελευθέρου θα μπορειτε να διαβάσεται από το φιλελεύθερο όπως το χαρτί όλη την εφημερίδα δωρεάν. Αρκεί μια εγγραφή πάλι δωρεάν
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

LAGOS έγραψε:Έχει κανένα τρόπο να τα διαβάσουμε και εμείς που δεν διαβάσαμε φιλελεύθερο σήμερα; Ίσως αν κάποιος συνάδελφος έχει την καλοσύνη να τα ανεβάσει,
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από LAGOS »

[quote=

Όσοι θέλετε να διαβάσετε το ένθετο αύριο αμα μπείτε στην ιστοσελίδα του φιλελευθέρου θα μπορειτε να διαβάσεται από το φιλελεύθερο όπως το χαρτί όλη την εφημερίδα δωρεάν. Αρκεί μια εγγραφή πάλι δωρεάν[/quote]

Φίλε είσαι σίγουρος; Νομίζω το ένθετο δεν είναι διαθέσιμο εκεί.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”