Εκθεση Kυνηγίου!!

Απάντηση
diomedes
Full Member
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: 26 Αύγ 2011, 09:08

Re: Εκθεση Kυνηγίου!!

Δημοσίευση από diomedes »

GiorgosT έγραψε:
Anthimos έγραψε:Τις διοπτρες νυχτερινής σκοπευσεως στ αεροβόλα εν τα σχολιασε κανενας σας!!! :?
Μπαινουν τζαι στο κανονικο το όπλο
βερκά επουλούσαν εξω απο την εκθεση παντος.!!!
Δαμε εσιη καταστήματα που πουλούν φάσσες decoys όπως εκείνα που θωρουμε στα βίντεο
BAIKAL 1980

Re: Εκθεση Kυνηγίου!!

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

diomedes έγραψε:
GiorgosT έγραψε:
Anthimos έγραψε:Τις διοπτρες νυχτερινής σκοπευσεως στ αεροβόλα εν τα σχολιασε κανενας σας!!! :?
Μπαινουν τζαι στο κανονικο το όπλο
βερκά επουλούσαν εξω απο την εκθεση παντος.!!!
Δαμε εσιη καταστήματα που πουλούν φάσσες decoys όπως εκείνα που θωρουμε στα βίντεο

..ε για το χριστουγιενιατικο δεντρο φιλε...μεν το ψαχνεις
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Εκθεση Kυνηγίου!!

Δημοσίευση από marinos.a »

BAIKAL 1980 έγραψε:το 95% αυτων που εχουν αεροβολο ειναι για να παρανομουν...ειτε παιζοντας οτι καθεται στα συρματα σε κατοικημενες περιοχες...ειτε αφανιζοντας οτι βρισκουν μπροστα τους σε απαγορευμενες και σε περιοδους εκτος κυνηγιου...
Φιλε Baikal δεν πρέπει να κανουμε ετσι τσουβάλιασμα αυθαίρετα και ειδικά από εσένα που ΟΡΘΌΤΑΤΑ αντιδράς όποτε τσουβαλιασουν τους Κυπρίους. ;)

Αν πας μια βόλτα ένα Σάββατο πρωί στο σκοπευτήριο θα δεις πολλούς αγνούς λάτρεις των αεροβόλων να κάνουν σκοποβολή
Si vis pacem, para bellum
BAIKAL 1980

Re: Εκθεση Kυνηγίου!!

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

marinos.a έγραψε:
BAIKAL 1980 έγραψε:το 95% αυτων που εχουν αεροβολο ειναι για να παρανομουν...ειτε παιζοντας οτι καθεται στα συρματα σε κατοικημενες περιοχες...ειτε αφανιζοντας οτι βρισκουν μπροστα τους σε απαγορευμενες και σε περιοδους εκτος κυνηγιου...
Φιλε Baikal δεν πρέπει να κανουμε ετσι τσουβάλιασμα αυθαίρετα και ειδικά από εσένα που ΟΡΘΌΤΑΤΑ αντιδράς όποτε τσουβαλιασουν τους Κυπρίους. ;)

Αν πας μια βόλτα ένα Σάββατο πρωί στο σκοπευτήριο θα δεις πολλούς αγνούς λάτρεις των αεροβόλων να κάνουν σκοποβολή

..ειπα Μαρινο φιλε μου...το 95%...απλα οσοι παρανομουν και κυριως σε νεκρες εποχες...σε νεκρες περιοχες και τα βραδυα...ειναι με αεροβολα...και ολοι μας το ξερουμε αυτο....ελαχιστοι ειναι αυτοι που το κανουν σαν αθλημα...και αν οπως λες εχει καθε μερα 10 ατομα στο σκοπευτηριο που το κανουν σαν αθλημα...δεν μπορω να πειστω μετα βεβαιοτητας πως κανενας απο αυτους δεν το χρησημοποιει παρα μονο στο σκοπευτηριο...απλα αφου ειναι τοσοι οι λατρεις...θα ηταν πιο σωστο να επρεπε να αποκτησεις καποια αδεια μεσο καποιου αθλητικου συλλογου σαν αθλητης...μιλαω συγκεκριμενα για αεροβολα...αφου για τα δεδομενα του κυνηγιου στην Κυπρου ειναι σχεδον αχρηστα...εκτος αν ειμαστε οπως τον παρεα τον τοξοβολο σε ενα βιντεο που ανεβασα που επαιζε του φερου με το τοξο...ειπατε πολλες φορες πως πρεπει να καταπολεμουμε εμεις οι ιδιοι την λαθροθηρια...αυτος ειναι ενας τροπος Μαρινο μου...η αδεια κατοχης αεροβολου...δεν εχει να κανει ουτε με τους Κυπραιους ουτε με τιποτα...λαθροθηρες υπαρχουν και παντα θα υπαρχουν...οπως και σωστοι κυνηγοι...
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Εκθεση Kυνηγίου!!

Δημοσίευση από sotiris!129 »

BAIKAL 1980 έγραψε:

..ειπα Μαρινο φιλε μου...το 95%...απλα οσοι παρανομουν και κυριως σε νεκρες εποχες...σε νεκρες περιοχες και τα βραδυα...ειναι με αεροβολα...και ολοι μας το ξερουμε αυτο....ελαχιστοι ειναι αυτοι που το κανουν σαν αθλημα...και αν οπως λες εχει καθε μερα 10 ατομα στο σκοπευτηριο που το κανουν σαν αθλημα...δεν μπορω να πειστω μετα βεβαιοτητας πως κανενας απο αυτους δεν το χρησημοποιει παρα μονο στο σκοπευτηριο...απλα αφου ειναι τοσοι οι λατρεις...θα ηταν πιο σωστο να επρεπε να αποκτησεις καποια αδεια μεσο καποιου αθλητικου συλλογου σαν αθλητης...μιλαω συγκεκριμενα για αεροβολα...αφου για τα δεδομενα του κυνηγιου στην Κυπρου ειναι σχεδον αχρηστα...εκτος αν ειμαστε οπως τον παρεα τον τοξοβολο σε ενα βιντεο που ανεβασα που επαιζε του φερου με το τοξο...ειπατε πολλες φορες πως πρεπει να καταπολεμουμε εμεις οι ιδιοι την λαθροθηρια...αυτος ειναι ενας τροπος Μαρινο μου...η αδεια κατοχης αεροβολου...δεν εχει να κανει ουτε με τους Κυπραιους ουτε με τιποτα...λαθροθηρες υπαρχουν και παντα θα υπαρχουν...οπως και σωστοι κυνηγοι...
με το ιδιο σκεπτικο πρεπει να απαγορευτουν και τα κυνηγετικα οπλα!
φιλε μου οποιος θελει να παρανομησει θα παρανομησει αν οχι με αεροβολο τοτε με οπλο με τσακρες κτλ κτλ !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
BAIKAL 1980

Re: Εκθεση Kυνηγίου!!

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

sotiris!129 έγραψε:
BAIKAL 1980 έγραψε:

..ειπα Μαρινο φιλε μου...το 95%...απλα οσοι παρανομουν και κυριως σε νεκρες εποχες...σε νεκρες περιοχες και τα βραδυα...ειναι με αεροβολα...και ολοι μας το ξερουμε αυτο....ελαχιστοι ειναι αυτοι που το κανουν σαν αθλημα...και αν οπως λες εχει καθε μερα 10 ατομα στο σκοπευτηριο που το κανουν σαν αθλημα...δεν μπορω να πειστω μετα βεβαιοτητας πως κανενας απο αυτους δεν το χρησημοποιει παρα μονο στο σκοπευτηριο...απλα αφου ειναι τοσοι οι λατρεις...θα ηταν πιο σωστο να επρεπε να αποκτησεις καποια αδεια μεσο καποιου αθλητικου συλλογου σαν αθλητης...μιλαω συγκεκριμενα για αεροβολα...αφου για τα δεδομενα του κυνηγιου στην Κυπρου ειναι σχεδον αχρηστα...εκτος αν ειμαστε οπως τον παρεα τον τοξοβολο σε ενα βιντεο που ανεβασα που επαιζε του φερου με το τοξο...ειπατε πολλες φορες πως πρεπει να καταπολεμουμε εμεις οι ιδιοι την λαθροθηρια...αυτος ειναι ενας τροπος Μαρινο μου...η αδεια κατοχης αεροβολου...δεν εχει να κανει ουτε με τους Κυπραιους ουτε με τιποτα...λαθροθηρες υπαρχουν και παντα θα υπαρχουν...οπως και σωστοι κυνηγοι...
με το ιδιο σκεπτικο πρεπει να απαγορευτουν και τα κυνηγετικα οπλα!
φιλε μου οποιος θελει να παρανομησει θα παρανομησει αν οχι με αεροβολο τοτε με οπλο με τσακρες κτλ κτλ !

..τα αεροβολα εν ακουονται φιλε μου...γιαυτο εγραψα πως ειναι αχρειαστα για το κυνηγι..ενα σφαιριδιο...τι να χτυπησεις του φτερου.....καμμια σχεση αυτο που λες...εκτοσ αν παεις στο λαγο η στα τρυγονια στα παραλια με αεροβολο εσυ...!!!!! :lol:

απλα με οπλο εν πιο δυσκολο να παρανομησεις χωρις να γινεις αντιληπτος...αυτο θελω να πω...φυσικα αποψεις ειναι αυτες...
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Εκθεση Kυνηγίου!!

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε μου ο παραπανω κοσμος αγωραζει αεροβολο για τα παιδια του !
αρκετοι απο εμας καναμε τα πρωτα βηματα μας απο αυτο , επαιζαμε κανενα πουλουι κανενα τενεκουι μες τα χωραφκια κτλ
πολλοι τα αγωραζουν για να παιζουν κοραζινους /νυφιτσες κτλ
αλλοι επειδη εν ασηλα αεροβολαδες του σκοπευτηριου
αλλοι ενεν καν κυνηγοι και θελουν να παιξουν τον κατο του γειτονα που εν τους αφηνει να κλεισουν ματι ουλη νυχτα
και αλλοι γιατι θελουν να παρανομησουν !
τι να κανουμε υπαρχουν παντου αυτα !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: Εκθεση Kυνηγίου!!

Δημοσίευση από Artemis G. »

Εσυ φιλε 129 σε πια κατηγορια εισαι ? Για τα τενεκεδακια ? Για το καττο του γειτονα σου που εν εχει?
Πεμας να δουμε ρε χοχο......


Καθολου Φιλικα.... :lol:
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Εκθεση Kυνηγίου!!

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Παντως ο χαρτης νυφιτσες, κατους, πουλλουθκια τζιαι τενεκουθκια δεν εσιει πανω! :lol:
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
BAIKAL 1980

Re: Εκθεση Kυνηγίου!!

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

sotiris!129 έγραψε:φιλε μου ο παραπανω κοσμος αγωραζει αεροβολο για τα παιδια του !
αρκετοι απο εμας καναμε τα πρωτα βηματα μας απο αυτο , επαιζαμε κανενα πουλουι κανενα τενεκουι μες τα χωραφκια κτλ
πολλοι τα αγωραζουν για να παιζουν κοραζινους /νυφιτσες κτλ
αλλοι επειδη εν ασηλα αεροβολαδες του σκοπευτηριου
αλλοι ενεν καν κυνηγοι και θελουν να παιξουν τον κατο του γειτονα που εν τους αφηνει να κλεισουν ματι ουλη νυχτα
και αλλοι γιατι θελουν να παρανομησουν !
τι να κανουμε υπαρχουν παντου αυτα !

...εν συμφωνω...οι παραπανω εχουν το για την πεθερα τους...τουτο εν το ειπες...εν πρεπει νασαι παντρεμενος μαλλον...!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”