ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

o kalamaras έγραψε:Ήρθε λοιπόν η ώρα του ... ενδημικού (παπίρα). Επιάσαμεν και άδεια (10 απο τα 90$ πάνε για την προστασία των βιοτόπων) Τώρα να δούμε.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ :P ....ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΟΠΟ ΟΙ ΔΟΚΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΜΕΣ...ΔΩΣΤΟΥΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΧΡΙΣΤΟ...ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΦΩΤΟ :P
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΤΩΡΑ(20.00) ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ 05.00 ΤΟ ΠΡΩΙ....ΤΟ ΦΙΛΑΡΑΛΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΤΗΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΣΕΖΟΝ ΓΙΑ ΧΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΠΙΕΣ ...ΓΟΥΣΤΑΡΩΩΩΩΩΩ :P

ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΗ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ, ΚΑΛΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ.... ΚΑΛΕΣ ΑΠΙΤΥΧΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΙΖΕΙΣ ΣΦΙΧΤΑ.....ΘΕΛΟΥΜΕ ΦΩΤΟ....ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΟ :P

Υ.Γ.ΤΡΑΒΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΗΝ ΛΥΠΑΣΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΟΠΕΥΣΗ....ΜΕΓΑΛΑ ΠΟΥΛΙΑ... ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΠΑΝΕ ΑΡΓΑ.......ΟΥΔΟΛΩΣ ;)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ!

Δημοσίευση από kanaris »

Νομιζω τουντο "ΑΠΙΤΥΧΙΕΣ" θα σε βαλει σε μπελαδες Σολωνα! :lol: :lol: :lol:
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

kanaris έγραψε:Νομιζω τουντο "ΑΠΙΤΥΧΙΕΣ" θα σε βαλει σε μπελαδες Σολωνα! :lol: :lol: :lol:
ΤΑΣΟ...ΣΤΑΥΡΩΣΑ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΜΟΥ 20 ΦΟΡΕΣ....ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ;) ΔΩΣΤΟΥΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΦΙΛΕ :P
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ!

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Με το φίλο το Χριστο είχα την τύχη να κυνηγείσω μαζί του τσικλες στο περπατιτό οταν ηταν Κύπρο και ειμαι σιγουρος για τις επιτυχίες του και στις Παπίρες. Καλές επιτυχίες φίλε και δώσε αρκετές φωτογραφίες
Άβαταρ μέλους
o kalamaras
Full Member
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 28 Οκτ 2010, 17:09
Τοποθεσία: Νέα Ζηλανδία

Re: ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ!

Δημοσίευση από o kalamaras »

Χα χα..... Λυπάμε άλλα θα απογοητευσω τους φίλους. :? Πρώτες 2 εξορμήσεις εστευθηκαν με αποτυχία... Επήγα και γω μες τα βαλτοχωράφα λίγο πιο πάνω από τη λίμνη που έχει λίγα χόρτα μηπως μπορέσω και κρυφτώ και περίμενα καρτέρι να περάσουνε τα παπιά. Αυτά όμως περνούσαν σε ύψος απαγορευτικό και κατεβαίνουν μόνο με κράχτη ή άμα έχεις φυλάχτρα μες το νέρο. Πρέπει να ήμουν ο μόνος χωρίς... απόκρυψη (δίχτυ παραλλαγής τουλάχιστο και .... ‘σκατά’ στα μούτρα :o , έτσι λένε εδώ τις μπογιές) κράχτη και ομοιώματα. Πάντως τα γειτονικά καρτέρια παίξανε 4-5.
Η σφαγή όμως, τουφεκίδι όπως πρώτη Κυριακή στην Κύπρο, έγινε μέ’σε ιδιοτικές περιουσίες που τις είχανε ταισμένες (επιτρέπεται μέχρι 2-3 βδομάδες πριν την έναρξη). Κοτόπαπιες δηλαδή.
Έπαιξα μια το βράδυ τέλια και πήγε χαμένη μες τα βάλτοχωραφα.

Την 2η εξόρμηση πήγα και αγόρασα ηλεκτρονικό κράχτη αλλά τίποτα δεν έκανε. Το μόνο που έκανε ήταν να μου κάνει πονοκέφαλο... Η πλάκα είναι ότι όλοι έχουμε αγοράσει τον ίδιο φτηνό ηλεκτρονικό κράχτη γιατί όταν τον έβαλα να παίξει διαπίστωσα ότι κάνει ακριβώς την ίδια φωνή (λίγα δευτερόλεπτα) που έκαναν οι κράχτες στα γειτονικά καρτέρια. Η αλήθεια τους είδα που κατεβάσανε/γυρίσανε μερικά πουλιά αλλά οι παπίρες, δεν πρέπει να είναι πάρα πολύ βλαμένες...
Επιφυλάσομαι. Αλλά αρμαθιές στο χωρτάρι ντουζίνες αραδιασμές, δεν προβλέπονται.
Δεν είμαι αμερικανάκι εγώ..!!!! :D
Άβαταρ μέλους
o kalamaras
Full Member
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 28 Οκτ 2010, 17:09
Τοποθεσία: Νέα Ζηλανδία

Re: ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ!

Δημοσίευση από o kalamaras »

(η φώτο με τη φυλάχτρα είναι το καλοκαίρι, τώρα τα νερά έχουν φουσκώσει και η φυλάχτρα είναι μεσ' το νερό 5-10 πόντους ή παραπάνω)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”