Φίνες

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: Φίνες

Δημοσίευση από Dimitris »

APOLLON_1 έγραψε: εμενα εκείνο που με κάνει να είμαι σίγουρος ότι δεν είναι έτσι δεν είναι το μέγεθος τις κούφης αλλα το ότι το χέρι του φαίνεται παραμορφωμένο και ότι την βέρκα στο ίδιο χέρι σχεδόν δεν την αγγίζει "προσεξετετο" να δείτε :ugeek: :ugeek: :ugeek:
πανικος έγραψε:Αν προσεξετε η κουφη δεν εχει σκια
Επειδή δεν σκαμπάζω γρι από photoshop και επειδή το λέτε εσείς, κατα πάσα πιθανότητα ισχύει το ότι δεν την σκότωσε ο ίδιος αλλά είναι προϊόν photoshop. Όμως αν είναι έτσι όπως τα λέτε, σημαίνει ότι καταρρίπτεται η απάντηση του φίλου andreas78 και άρα η οχιά είναι πραγματική και ενσωματωμένη σε αυτή τη φωτογραφία?

Εμενα πάντως η φοτο φαίνεται μου πραγματική, εξωπραγματικό όμως είναι το μέγεθος της κουφής, έτσι θέλω να πιστεύω όσα λέει ο andreas78 :roll:
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
titosblaser
Full Member
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: 10 Αύγ 2012, 09:59

Re: Φίνες

Δημοσίευση από titosblaser »

μια χαρα εν η φωτογραφια σιουρα υπαρχουν πιο μεγαλες
Dietitian&Nutritionist
andreas78

Re: Φίνες

Δημοσίευση από andreas78 »

Δεν φαίνεται να ειναι επεξεργασμένη η φωτογραφία, απλά τα παιδια στην προσπάθεια τους να δείξουν την φινα, την οποία δεν μπορεις να πεις μικρη, την έβγαλαν κοντινή ενω ο συνάδελφος που την κρατά ειναι στο 1,5 μετρό περίπου, με αποτελεσμα να φαίνεται τεράστια.
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: Φίνες

Δημοσίευση από Dimitris »

Η αδρεναλίνη στο κόκκινο σήμερα...

Έκοψα μια φίνα μέσα στην καπονάδα που έχω τα πεζούνια στο χωριό. Ήταν δίπλα που το τόπο που βάζω φαγητό στα πουλιά (εστησε καρτέρι από ότι φαίνεται) και κολλημένη πάνω στα τέλια της καπονάδας (έχει κ πέτρες τζιαμε). Ήταν αναγιούμενη η καρτάνα. Αρπάσω το φτυάρι και την βέρκα του βοσκού τα οποία τα έχω πάντα μεσα στην καπονάδα και έκαμα Ντου από παντού :oops:
Ήμουν εγώ, η φίνα, και τα πεζούνια, μέσα σε μια καπονάδα σε ένα ξεχασμένο χωριό :? :?
Έκοψα της την με το φτυάρι κάπου στη μέση και άρχισε να ποτυλίεται και να ταράσσει, μετά φακκώ της αλλη μια με στόχο να την κρατήσω τζιαμέ για να της την δώσω με τη βέρκα πάνω στη κελλέ. ΕΝΟΜΙΖΑ ότι την εκράτουν όμως... ο τόπος που βρισκόταν εκαμνε σχήμα V και όπως φαίνεται δεν την εκράτουν. Εγύρισε πίσω προς το φτυάρι και ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ετσι απλά :shock: :shock:
Έφαγα τον τοπο να την ξανα έβρω, μεσα, έξω που την καπονάδα, τίποτα, εκατάπιε την η γη στην κυριολεξία.

Τελικό αποτέλεσμα: Μήτσιος Vs Φίνα 1-1
1. H δεσποσύνη προτίμησε την φυγή από την ταπείνωση ;)
2.Σίγουρα θα υπάρξει rematch πρέπει κάπου να ετρύπωσε μες την καπονάδα :evil:
3.Σήμερα κατάρρειψα αυτό που λέγεται ότι αν δεις θερκό δεν υπάρχουν φίνες κοντά... Έιδα πριν 1 βδομάδα πάλε μες την καπονάδα, ένα θερκό 3μετρο και σήμερα μια φίνα αναγιούμενη. Αρα : MYTH BUSTED :ugeek:
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Φίνες

Δημοσίευση από MARIOSE »

:lol: :lol: Φίλε Δημήτρη γεμάτη action η μέρα σου σήμερα.

Οι μύθοι είναι για να σπάζουν φίλε! Προσοχή αν την ξαναβρείς και είναι πληγωμένη.
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: Φίνες

Δημοσίευση από Dimitris »

MARIOSE έγραψε: :lol: :lol: Φίλε Δημήτρη γεμάτη action η μέρα σου σήμερα.

Οι μύθοι είναι για να σπάζουν φίλε! Προσοχή αν την ξαναβρείς και είναι πληγωμένη.
Αν δεν την ξαναέβρω σημαίνει ότι βγήκε έξω πληγωμένη και εφάντην οι λύμπουροι. Όποια άλλη κατάληξη κι αν έχει, αυτόματα σημαίνει ότι η συνάντηση μας είναι αναπόφευκτη. Τούτη την φορά όμως δεν θα επιδιώξω να την σκοτώσω με τον παραδοσιακό τρόπο αλλά με το B725 !!! In Browning we trust
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Φίνες

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Dimitris έγραψε:
Dimitris έγραψε:Είδα 1 φωτογραφία στο φέις μπουκ με ένα τύπο να ποζάρει με μια φίνα σκοτωμένη (πρέπει να την σκότωσε ο ίδιος) στην Γερμασόγεια. Εν έσσει έτσι πράμα! Αν δεν την έβλεπα δεν θα πίστευα ότι υπάρχουν τόσο μεγάλες. Αν την βρω θα την κάμω εδώ πόστ. Πραγματικό τέρας, βόας συσφηκτήρ και ασσιχτίρ...

Νομίζω είδες την και εσύ ρε Axerkwti
Ήβρα την

Εικόνα
ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΗΝ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ PHOTOSHOP!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΛΑΛΕΙΣ....ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΕΣ,ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΖΗΜΙΑ....ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Φίνες

Δημοσίευση από giorgos80 »

το ανοιγμα μεταξυ των ματσουκων ειναι τουλαχιστων 40 ποντοι.ετσι χονδρικα κοντευκει το 1,5 μετρο .το παχος της παλι υπολογιζεται απο το παχος της ματσουκας
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: Φίνες

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

παντως το παιδι που την κρατει(τη φινα) φαινεται τρομοκρατημενο αρα μαλλον εν αληθινη :shock:
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
titosblaser
Full Member
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: 10 Αύγ 2012, 09:59

Απ: Φίνες

Δημοσίευση από titosblaser »

Εκπαιδευτικο εχτες Εικόνα
Dietitian&Nutritionist
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”