ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ!

Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ!

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΠΑΛΑΒΟΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΙΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΓΕΝΙΘΙΚΑΜΕ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΧΟΡΑ
EPANIEL POWER
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ!

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Φίλε Χρίστο σε χαιρετώ. Φένεται οτι άρχισες σιγά σιγά να οργανώνεσαι και γιαυτό χαίρομαι ιδιαίτερα. Πράγματι απο τις φωτογραφίες φένεται οτι πήγες σε παράδεισο και είμαι σίγουρος οτι θα περάσεις αξέχαστες κυνηγετικές στιγμές. Βλέπωντας τις φωτογραφίες ,ιδιαίτερα εκείνη με τον Ιθαγενή που ψίνει πουλιά , φένεται οτι οι φουκούες :idea: ακόμη να φτάσουν εκει κάτω :o :o . Τι λές, να σου στείλω κανένα κοντεινερ να τες προωθήσουμε να βγάλουμε λια ριαλια για κανένα μελλοντικό ταξίδι? :) :) :) Ρε κοπέλια του Site, εγώ το είπα πρώτος οι να μου κλέψετε την ιδαία :x :x
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΧΡΗΣΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟ..... ΕΝΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΑΡΧΙΣΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ... ΜΑ ΤΟΝ ΘΕΟ....

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΠΟΛΛΑ-ΠΟΛΛΑ ΜΙΑ ΓΩΝΙΑ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΤΙΚΟ ΙΣΑ-ΙΣΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ
ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΝΟΩ....ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΙ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΙΜΟΣ
ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΕΑΙ:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

LEFKIOS έγραψε:Φίλε Χρίστο σε χαιρετώ. Φένεται οτι άρχισες σιγά σιγά να οργανώνεσαι και γιαυτό χαίρομαι ιδιαίτερα. Πράγματι απο τις φωτογραφίες φένεται οτι πήγες σε παράδεισο και είμαι σίγουρος οτι θα περάσεις αξέχαστες κυνηγετικές στιγμές. Βλέπωντας τις φωτογραφίες ,ιδιαίτερα εκείνη με τον Ιθαγενή που ψίνει πουλιά , φένεται οτι οι φουκούες :idea: ακόμη να φτάσουν εκει κάτω :o :o . Τι λές, να σου στείλω κανένα κοντεινερ να τες προωθήσουμε να βγάλουμε λια ριαλια για κανένα μελλοντικό ταξίδι? :) :) :) Ρε κοπέλια του Site, εγώ το είπα πρώτος οι να μου κλέψετε την ιδαία :x :x
Ο ΝΟΥΣ ΣΟΥ ΠΑΣ ΤΗΝ ΣΟΥΒΛΑ....ΑΛΛΑ ΕΤΣΕ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΜΕΙ Ο ΙΘΑΓΕΝΗΣ....
ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΨΙΝΕΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕΣ ΤΗΝ ΦΟΥΚΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΜΙΛΕΣ ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΜΕΙ ... ΑΚΟΝΤΙΑ ΓΙΑ ΒΕΛΟΙ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ!

Δημοσίευση από FRANCHI »

πρέπει να είναι το όνειρο κάθε άνδρα κυνηγού τούτη η χώρα, βρήκα και τούτο το site για πληροφορίες όταν εν να πάμε :)
http://www.nzhuntinginfo.com/index.html
I believe half of what I see and nothing of what I hear
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ!

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

FRANCHI έγραψε:πρέπει να είναι το όνειρο κάθε άνδρα κυνηγού τούτη η χώρα, βρήκα και τούτο το site για πληροφορίες όταν εν να πάμε :)
http://www.nzhuntinginfo.com/index.html
ΕΚΟΥΡΤΙΣΑΣΕ ΕΣΕΝΑ ΕΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΜΕΙΣ ΝΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΣΕ ΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ
EPANIEL POWER
Άβαταρ μέλους
o kalamaras
Full Member
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 28 Οκτ 2010, 17:09
Τοποθεσία: Νέα Ζηλανδία

Re: ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ!

Δημοσίευση από o kalamaras »

LEFKIOS έγραψε:Φίλε Χρίστο σε χαιρετώ. Φένεται οτι άρχισες σιγά σιγά να οργανώνεσαι και γιαυτό χαίρομαι ιδιαίτερα. Πράγματι απο τις φωτογραφίες φένεται οτι πήγες σε παράδεισο και είμαι σίγουρος οτι θα περάσεις αξέχαστες κυνηγετικές στιγμές. Βλέπωντας τις φωτογραφίες ,ιδιαίτερα εκείνη με τον Ιθαγενή που ψίνει πουλιά , φένεται οτι οι φουκούες :idea: ακόμη να φτάσουν εκει κάτω :o :o . Τι λές, να σου στείλω κανένα κοντεινερ να τες προωθήσουμε να βγάλουμε λια ριαλια για κανένα μελλοντικό ταξίδι? :) :) :) Ρε κοπέλια του Site, εγώ το είπα πρώτος οι να μου κλέψετε την ιδαία :x :x
Mη το γελάς καθόλου Λευκιε. Εδώ είναι καλή χώρα για μπιζνες. Αμα τους δώσεις κάτι καλό το αγοράζουν. Δεν πήγα παραέξω να δω τι γίνεται αλλά υποψιάζομαι ότι τα πρόβατα περνάνε από τις μηχανές, τα κόβουν μικρά κομάτια και........ τα βάζουν μεσ' τα χάμπουργκερ. :o Aμα δούνε τα κοψίδια πά στα κάρβουνα να μεν τους αρέσει?? :) Ο φίλος μου ο Δημήτρης παντός που πουλάει σουβλάκια στην πόλη είναι πασίγνωστος :)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος o kalamaras την 08 Οκτ 2012, 12:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
o kalamaras
Full Member
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 28 Οκτ 2010, 17:09
Τοποθεσία: Νέα Ζηλανδία

Re: ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ!

Δημοσίευση από o kalamaras »

solon loyka έγραψε:ΧΡΗΣΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟ..... ΕΝΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΑΡΧΙΣΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ... ΜΑ ΤΟΝ ΘΕΟ....

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΠΟΛΛΑ-ΠΟΛΛΑ ΜΙΑ ΓΩΝΙΑ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΤΙΚΟ ΙΣΑ-ΙΣΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ
ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΝΟΩ....ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΙ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΙΜΟΣ
ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΕΑΙ:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Το ότι θα μάθω περι κυνηγίου θα μάθω, έστω και αν είναι δύσκολα τα πράγματα, αν χρειάζονται διατυπώσεις κτλ. Έκείνο που σκέφτομαι είναι οι 'αναγνωρίσεις' ... :o Άντε πάλι απ'την αρχή να μάθεις τους τόπους και μιλάμε για ποοολλλλάα χιλιόμετρα. :!:
Άβαταρ μέλους
o kalamaras
Full Member
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 28 Οκτ 2010, 17:09
Τοποθεσία: Νέα Ζηλανδία

Re: ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ!

Δημοσίευση από o kalamaras »

Έλα και άλλο ένα site με πληροφορίες. Είναι σα να λέμε η 'θήρα'.

http://www.doc.govt.nz/parks-and-recreation/hunting/

Ελα και τούτο, 'θήρα Νο 2' σα να λέμε

http://hunting.fishandgame.org.nz/

(έχει και ψάρια ετούτο !!)
Άβαταρ μέλους
o kalamaras
Full Member
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 28 Οκτ 2010, 17:09
Τοποθεσία: Νέα Ζηλανδία

Re: ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ!

Δημοσίευση από o kalamaras »

Αργησα λίγο το νέο φωτογραφικό δελτίο γιατί υπολόγιζα να πετύχω λίγο καλήτερες πόζες.
Σε ... 'αναγνώριση' στην τεράστια λίμνη Ellesmere εδώ κοντά η οποία είναι γεμάτοι υδρόβια πήρα 2-3 φώτο και μετά η κάμερα έμεινε από μπαταρία. :( Έδώ θα είμαι όμως δε θα φύγω... Λέγεται ότι η λίμνη αυτή είναι το καλύτερο μέρος στη ΝΖ για κυνήγι αγριόχηνας. Το φθινόπωρο (.. Μάρτη-Απρίλη) μεταναστευουν προς τα δω μεγάλοι αριθμοί και γίνεται πανηγύρι...
Εδώ είναι κάτι χηνάκια που πέτυχα σχεδόν ... εντός πόλης! (φώτο)
(Σόλωνα, αφιερωμένο). :)

Έχω μια πρόταση μετά τα Χριστούγεννα να πάω με έναν συνάδελφο για .... ελάφι!! Αρχάριος αυτός, έχει λυσάξει να χτυπήσει ένα ελάφι. Όπως κατάλαβα το ελάφι είναι τρόπαιο και ένας κυνηγός για να καταξιωθεί πρέπει να χτυπήσει ένα.

Όμως εγώ όταν περπατησα εδώ, έξω κοντά στις ποταμoσιές, επιθύμησα να κρατώ ένα όπλο και να γυρίζω κάθε φορά που ακούω ... Τσιπ Τσιπ..!!

Τους χαιρετισμούς μου στην Κύπρο. Καλό χειμώνα.
Χρήστος
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος o kalamaras την 27 Νοέμ 2012, 11:35, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”