Springer Spaniel

Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Springer Spaniel

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Απολαυστικά σκυλιά! Χαλάρωση, βλέποντας ταινία για τα Springer!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
dimitris savva

Re: Springer Spaniel

Δημοσίευση από dimitris savva »

Ηταν το πρώτο καθαροαιμο σκυλι που αγόρασα. Κυνηγησα μαζι του δεκα χρονια. Πανέξυπνο σκυλι ιχνηλατης επαναφοράς απο ολα. Εχω πολλες φωτογραφίες με πολλη θήραμα αλλα ηταν τον καιρό που υπηρχε θηραμα . Πολλές φορές το ειχα και μεσα στο σπίτι.
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Springer Spaniel

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

dimitris savva έγραψε:Ηταν το πρώτο καθαροαιμο σκυλι που αγόρασα. Κυνηγησα μαζι του δεκα χρονια. Πανέξυπνο σκυλι ιχνηλατης επαναφοράς απο ολα. Εχω πολλες φωτογραφίες με πολλη θήραμα αλλα ηταν τον καιρό που υπηρχε θηραμα . Πολλές φορές το ειχα και μεσα στο σπίτι.
Είναι αξιολάτρευτα! Μόλις είμαι έτοιμος θα ψάξω για να βρω ένα!! Το θετικό είναι ότι άρεσε και στην αρραβωνιαστικιά μου η ιδέα!!!!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Re: Springer Spaniel

Δημοσίευση από Pathfinder »

SilverPigeonS έγραψε:
dimitris savva έγραψε:Ηταν το πρώτο καθαροαιμο σκυλι που αγόρασα. Κυνηγησα μαζι του δεκα χρονια. Πανέξυπνο σκυλι ιχνηλατης επαναφοράς απο ολα. Εχω πολλες φωτογραφίες με πολλη θήραμα αλλα ηταν τον καιρό που υπηρχε θηραμα . Πολλές φορές το ειχα και μεσα στο σπίτι.
Είναι αξιολάτρευτα! Μόλις είμαι έτοιμος θα ψάξω για να βρω ένα!! Το θετικό είναι ότι άρεσε και στην αρραβωνιαστικιά μου η ιδέα!!!!
Ελπιζω φιλε οταν η αρραβωνιαστικια σου , γινει και συζηγος σου με το καλο, να μεν αλλαξει γνωμη ;)
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Re: Springer Spaniel

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Pathfinder έγραψε:
SilverPigeonS έγραψε:
dimitris savva έγραψε:Ηταν το πρώτο καθαροαιμο σκυλι που αγόρασα. Κυνηγησα μαζι του δεκα χρονια. Πανέξυπνο σκυλι ιχνηλατης επαναφοράς απο ολα. Εχω πολλες φωτογραφίες με πολλη θήραμα αλλα ηταν τον καιρό που υπηρχε θηραμα . Πολλές φορές το ειχα και μεσα στο σπίτι.
Είναι αξιολάτρευτα! Μόλις είμαι έτοιμος θα ψάξω για να βρω ένα!! Το θετικό είναι ότι άρεσε και στην αρραβωνιαστικιά μου η ιδέα!!!!
Ελπιζω φιλε οταν η αρραβωνιαστικια σου , γινει και συζηγος σου με το καλο, να μεν αλλαξει γνωμη ;)
Το μόνο που σκέφτομαι είναι να μην τον αφήνει να τον παίρνω μαζί μου κυνήγι. Θα τον κάνει του σαλονιού!! :D
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
dimitris savva

Re: Springer Spaniel

Δημοσίευση από dimitris savva »

Αν βρεις καθαρόαιμο και απο κυνηγετικά αιματα θηλυκό όμως πες μου γιατί ψαχνω και εγω. Ειχα δυο παλια. Ειναι και καλοι κολυμβητές για τις πάπιες.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Springer Spaniel

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Πανικος Setter έγραψε:Έχοντας κατά νου την απιστευτα νευρική συμπεριφορά των θηραμάτων μας που εμείς ευθυνομαστε φυσικά .Τι μένει για να ξεφωλιαστει από ένα springer?
Καλα η σκεψη σου φιλε Πανικκο αλλα νομιζω οταν ο σκυλος ειναι καλος θα εχεις επιτυχια με οτι και να κυνηγησεις. Σε καποιες περιστασεις θα ειναι ποιο αποδοτικο το σπανιελ πιστευω απο φερμας. Εξαρταται και τι σου αρεσει πως θελεις να κυνηγησεις.

Μπορει να υστερει στο κυνηγι της περδικας.

μου αρεσει το σπανιελ αλλα παραπανω το επανιελ που ειναι σπανιελ αλλα φερμαρει!
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Springer Spaniel

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

dimitris savva έγραψε:Αν βρεις καθαρόαιμο και απο κυνηγετικά αιματα θηλυκό όμως πες μου γιατί ψαχνω και εγω. Ειχα δυο παλια. Ειναι και καλοι κολυμβητές για τις πάπιες.
Υπέροχο! ! Μακάρι να βρω φίλε και θα σου πω. Μου έστειλε πριν λίγο καιρό ο Χρύσανθος κάποια τηλ από αγγελίες αλλά δεν πήρα γιατί ακόμη έχω πρόβλημα χώρου. Σκύλο θα πάρω όταν όλα είναι εφικτά. Χώρος, χρόνος αφοσίωσης...Θα τα βρω τα τηλ και θα σου στείλω π.μ.
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Springer Spaniel

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Πανικος Setter έγραψε:Έχοντας κατά νου την απιστευτα νευρική συμπεριφορά των θηραμάτων μας που εμείς ευθυνομαστε φυσικά .Τι μένει για να ξεφωλιαστει από ένα springer?
Πανικό όπως σου είπα στις περιοχές που κυνηγώ τα περδίκια δύσκολα φερμάρονται, είναι πολύ νευρικά, απότομα βουνά κλπ. Στην προκειμένη περίπτωση ένας σκύλος επαναφοράς και μόνο θα ήταν ιδανικός. Λατρεύω τα σκυλιά φέρμας και τον τρόπο που κυνηγάνε αλλά νομίζω στα τερέν που κυνηγώ ίσως να μην είναι και τόσο αποδοτικά.

Μπορεί να είναι και διαφορετικά τα πράγματα απλά όσοι κυνηγάνε με σκυλιά φέρμας στην περιοχή είναι κάπως
απογοητευμένοι.
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Springer Spaniel

Δημοσίευση από AndreasDr »

SilverPigeonS έγραψε:
Πανικος Setter έγραψε:Έχοντας κατά νου την απιστευτα νευρική συμπεριφορά των θηραμάτων μας που εμείς ευθυνομαστε φυσικά .Τι μένει για να ξεφωλιαστει από ένα springer?
Πανικό όπως σου είπα στις περιοχές που κυνηγώ τα περδίκια δύσκολα φερμάρονται, είναι πολύ νευρικά, απότομα βουνά κλπ. Στην προκειμένη περίπτωση ένας σκύλος επαναφοράς και μόνο θα ήταν ιδανικός. Λατρεύω τα σκυλιά φέρμας και τον τρόπο που κυνηγάνε αλλά νομίζω στα τερέν που κυνηγώ ίσως να μην είναι και τόσο αποδοτικά.

Μπορεί να είναι και διαφορετικά τα πράγματα απλά όσοι κυνηγάνε με σκυλιά φέρμας στην περιοχή είναι κάπως
απογοητευμένοι.
Έτσι είναι φίλε, κάθε κυνηγός πρέπει να επιλέγει το σκύλο που του κάνει όχι με το αν του αρέσει στο μάτι αλλά να μπορεί να τον βοηθήσει αναλόγως του τρόπου και του τόπου που κυνηγά. Εξού και ο λόγος που έγιναν όλες αυτές οι ράτσες. Δυστυχώς οι παραπάνο στον τόπο μας επιλέγουν ράτσα επειδή ο συμπέθερος τους με την ίδια ράτσα έπαιξε πολλή θήραμα. :?
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κυνηγετικές Φυλές”