ΕΓΓΡΑΦΗ ΝΤΡΑΧΤΑΑΡ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

ΕΓΓΡΑΦΗ ΝΤΡΑΧΤΑΑΡ

Δημοσίευση από andreasana210326 »

...ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ . ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΙΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΜΙΑ ΘΗΛΥΚΙΑ ΝΤΡΑΧΤΑΑΡ ΑΠΟ ΣΕΡΒΙΑ 3ΧΡΟΝΩΝ.... ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΤΙΑ ΟΜΩΣ. ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΗ ΣΚΥΛΛΟΥΑ. ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΤΙ ΓΡΑΨΩ ΣΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΝΤΡΑΧΤΑΑΡ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΠΑΡΩ ΝΑ ΤΗ ΔΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑ8ΑΡΟΑΙΑΜΗ?? Κ ΜΕΤΑ ΓΡΑΦΕΤΕ? ΡΩΤΩ ΓΙΑΤΙ ΕΝΝΑ 8ΕΛΩ ΝΑ ΤΙ ΒΑΛΩ ΜΕ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΚΑ8ΑΡΟΑΙΜΟ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΦΥΛΗΣ....
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΕΓΓΡΑΦΗ ΝΤΡΑΧΤΑΑΡ

Δημοσίευση από andreasana210326 »

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ Η ΣΚΥΛΛΑ ΗΡΤΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ ΤΗΣ.....ΕΙΔΑ VIDEO ΤΗΣ Κ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΙΑΣΩ.....ΕΝ8ΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΤΗ ΦΥΛΗ ΤΟΥΤΗ ΚΑΙ ΕΝΝΑ 8ΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΜΕ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΦΥΛΗΣ. ΟΚΣΑ ΜΕ GERMAN POINTER? EIMAI SE ΔΙΛΗΜΜΑ. ALLA ΑΜΑ ΤΖΙΝΟΣ ΠΟΥ ΕΝΝΑΡΤΕΙ ΕΝΝΑ 8ΕΛΕΙ ΧΑΡΤΙΑ ΟΤΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Ε ΚΑ8ΑΡΟΑΙΜΗ ΤΙ ΝΑ ΚΑΜΩ?????? ΑΝ ΚΣΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ.....
PanayiotisCP
Full Member
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 20 Σεπ 2012, 20:48

Re: ΕΓΓΡΑΦΗ ΝΤΡΑΧΤΑΑΡ

Δημοσίευση από PanayiotisCP »

Φιλε, στη σερβία η σκύλα αν είχε χαρτιά και μπορείς ζητα τα να σου τα δώσουν. Αν δεν έχει καθόλου, τίποτα δεν γίνετε. Αν έχει φερτά, δήλωσε την στον όμιλο και ένα dog show. Όσο για ζευγάρωμα, αν είχε χαρτιά θα σου έλεγα ανεπιφύλακτα καθαρόαιμο. Εγχώ τρία drahthaar και πάω για τέταρτο. Στη θεωρία και την πράξη κανονικά, το τι και πως κυνηγούν οι δυο φίλες είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο. Η ΜΟΝΗ διαφορα είναι το τρίχωμα.
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: ΕΓΓΡΑΦΗ ΝΤΡΑΧΤΑΑΡ

Δημοσίευση από AndreasDr »

Διαφωνώ κάθετα οτι οι δύο φυλές κυνηγούν με τον ίδιο τρόπο! Απλά έχουν κάποια κοινά, όχι όμως τον ίδιο τρόπο εργασίας!
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΕΓΓΡΑΦΗ ΝΤΡΑΧΤΑΑΡ

Δημοσίευση από andreasana210326 »

ΦΙΛΕ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ......ΤΑ ΕΙΧΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΙΧΕ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΒΡΙΣΚΕ. ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΟΤΙ Η ΣΚΥΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑ8ΑΡΟΑΙΜΗ. ΕΙΧΑ ΚΑΙ GERMAN POINTER ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΥΤΗ , ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ μου πε8ανε απο δηλητηριο στισ τελευταιεσ εξορμησεισ τησ περσινησ χρονιασ. Προσωπικα εχω κυνηγησει κε με τισ 2 ρατσεσ....ντραχτααρ και κουρτσχααρ.....δεν μπορω να πω οτι διαφερουν στα κυνηγετικα χαρακτηριστικα.... σιγουρα διαφερουν οπτικα. Αν ο φιλοσ διαφωνει να το συζητησουμε....παντα με καλεσ προ8εσεισ βεβαια... :D
686AndreasOnyx
Full Member
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 19 Σεπ 2012, 11:45

Re: ΕΓΓΡΑΦΗ ΝΤΡΑΧΤΑΑΡ

Δημοσίευση από 686AndreasOnyx »

σειρά μου ποσο άσχημη μπορεί να εν η σηιλλα σου .... θέλει και χαρτιά
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΕΓΓΡΑΦΗ ΝΤΡΑΧΤΑΑΡ

Δημοσίευση από andreasana210326 »

ευτυχωσ τουτη φιλε μου ΑΝΔΡΕΑ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΤΡΙΧΩΜΑ.....ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ.....ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΜΟΥΣΤΑΚΟΥ8ΚΙΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΗΤΙΚΗ ΜΟΥΣΤΑΚΑ :lol: :lol: .
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΕΓΓΡΑΦΗ ΝΤΡΑΧΤΑΑΡ

Δημοσίευση από andreasana210326 »

ΑΚΟΥΣΑ ΕΠΙΑΣΕΣ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΟΠΛΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ....ΒΕRETTA WHITE ONYX SPORTING....NOMIZW TOΥΤΟ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΥΡΝΕΙ ΤΗΛΕΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....ΟΠΟΤΑΝ ΚΑΜΝΕΙ lOCK TO 8ΗΡΑΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ 8Α ΦΕΥΓΕΙ ΤΠΤ :lol: :lol: ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ....ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΣΟΥ.....ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΗ ΚΥΝΗΓΙΑ.
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: ΕΓΓΡΑΦΗ ΝΤΡΑΧΤΑΑΡ

Δημοσίευση από virtualgreek »

andreasana210326 έγραψε:ΤΑ ΕΙΧΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΙΧΕ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΒΡΙΣΚΕ.

το έχουμε ξανακούσει το παραμύθι...

Φίλε andreasana....

δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά το πιο πιθανών και χωρίς να βάζω το χέρι μου στην φωτιά, ο εκτροφέας σε έχει ξεγελάσει.

Ζήτα του να πάει στον αντιστοιχο κυνολογικό όμιλο της χώρας του και να ζητήσει επανέκδοση των πιστοποιητικών καθαροαιμίας. Για να μη βρει προφάσεις, πες του ότι θα πληρώσεις εσύ.

Όταν μετά από παρεύλευση αρκετών εβδομάδων ίσως και μηνών, αρκετών τηλεφωνημάτων και μηνημάτων, αρκετού άγχους κλπ., όταν πλέον κουραστεί να τον πιέζεις, θα σου πει ότι έχει στην κατοχή του τα χαρτιά και θα σου τα στείλει.

Παραδόξως θα "χαθούν στον ταχυδρομείο".
Οπόταν για να αποφύγεις και αυτό το σενάριο, πες του να χρησιμοποιήσει μία από τις μεγάλες και επώνημες εταιρίες DHL, Fedex κλπ και ότι και πάλι είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις εσύ.

Με απλά λόγια στρίμωξε τον εκτροφέα για να πάρεις τα χαρτιά ... εάν υπάρχουν...

Σ. Μακρής
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΕΓΓΡΑΦΗ ΝΤΡΑΧΤΑΑΡ

Δημοσίευση από andreasana210326 »

ΦΙΛΕ vIRTUAR ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ.....8Α ΤΟ ΚΥΝΗΓΗΣΩ ΤΟ ΘΕΜΑ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κυνηγετικές Φυλές”