Ιρλανδικό Σέτερ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Ιρλανδικό Σέτερ

Δημοσίευση από Anthimos »

APOLLON_1 έγραψε:εν ωραιος συνδιασμος σετερ μαζι με επανιελ α ρε ανθυμε :) εν θα σου φεφκει τπτ που τσιαμε που περνουν πρεπει να θεριζουν

H επανιέλ μου ειναι πολυ καλή. Ο σεττερ ακόμα 6 1/2 μηνων είναι αλλα δειχνει καλα σημαδια , οποταν με πολλη εκπαιδευση και δασκάλα την επανιελ θα στρωσει κι αυτός
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Ιρλανδικό Σέτερ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Anthimos έγραψε:
solon loyka έγραψε:
Viszla έγραψε:ΠΡΙΝ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΕΝΑ ΙΡΛΑΝΔΙΚΟ ΣΕΤΤΕΡ ΘΗΛΥΚΟ 2 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΔΕΚΤΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΛΑΤΡΗΣ ΤΩΝ ΣΚΥΛΙΩΝ ΦΕΡΜΑΣ ΑΛΛΑ ΗΜΟΥΝ ΛΙΓΟ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΣ ΓΙΑ ΑΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΟ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΠΕΡΔΙΚΑ ΣΤΑ ΟΡΕΙΝΑ ΚΑΙ ΗΜΙΟΡΕΙΝΑ ΜΕ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ 25-35 ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΔΙΑΠΕΡΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΚΑΝΘΙΕΣ ΚΑΙ ΠΥΚΝΕΡΙΑ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΝΤΑΤΙΚΩΝ ΕΞΟΔΩΝ ΤΩΝ ΣΚΥΛΩΝ ΚΑΙ ΞΕΒΓΑΛΜΑ ΛΙΓΩΝ ΛΑΓΟΝ, Ο ΣΚΥΛΟΣ ΗΞΕΡΕ ΤΗ ΕΨΑΧΝΕ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ. ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΤΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΜΑΡΗ
ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΕΝΑ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΜΑΡΗ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ.. ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΑΠΟΤΟΜΕΣ ΠΛΑΓΙΕΣ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΠΥΚΝΕΡΙΑ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΞΗΡΑΣΙΑ ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΟΥΡΑΖΕΤΕ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΣΚΥΛΙΑ.. Η ΧΑΡΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑ ΣΕ ΒΡΟΧΕΡΗ ΜΕΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ..

ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΑΝ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑΜΕ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΜΕ ΣΚΥΛΟ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΜΕ ΔΑΣΗ ΤΟΤΕ ΘΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΑΜΕ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΣΕΤΤΕΡ Η ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΦΕΡΜΑΣ ΓΙΑΤΙ Η ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΘΕΛΕΙ ΕΞΥΠΝΑ ΣΚΥΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΦΕΡΜΑΡΟΥΝ.

ΤΟ ΙΡΛΑΝΔΙΚΟ ΣΕΤΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΡΙΣΤΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΟ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑ ΜΕ ΣΤΥΛ ΚΑΙ ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΦΩΝΑΞΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 40Μ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΣΤΑΥΡΩΝΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ. ΤΟ ΙΡΛΑΝΔΙΚΟ ΣΕΤΤΕΡ ΣΠΑΝΙΑ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΔΗΛΑΔΗ ΛΕΥΚΕΣ ΦΕΡΜΕΣ (ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ) .ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΛΙΓΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ . ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΙΡΛΑΝΔΙΚΟ ΣΕΤΤΕΡ ΔΕΝΕΣΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΕΙΣ .. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΙΡΛΑΝΔΙΚΟ ΣΕΤΤΕΡ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΦΥΛΗ ΑΥΤΗ.

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΚΥΛΑ ΜΟΥ
ΦΙΛΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΙ.
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΑ ΣΕΤΤΕΡ ΤΑ ΘΑΥΜΑΖΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΙΟ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΣΚΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΦΤΕΡΩΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.
ΠΡΙΝ ΑΣΧΟΛΙΘΩ ΜΕ ΕΠΑΝΙΕΛ ΜΠΡΕΤΟΝ ΕΙΧΑ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΑΠΟΚΤΙΣΩ ΣΕΤΤΕΡ ΑΓΓΛΙΚΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΡΑΤΙΣΕ ΠΙΣΩ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΟΛΛΗ ΤΡΙΧΩΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ... ΜΕ ΕΤΣΙ ΞΕΡΑΙΛΛΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΘΑ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΧΩΡΤΑ...ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ, ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΟ ΣΚΥΛΙ :)

:) φιλε το Αγγλικο ειδικα εχει ακριβως το ιδιο τριχωμα με τα επανιελ. Εχω κι απ τα δυο!!
ΑΝΘΙΜΕ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΔΩ ΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ(ΣΕΤΤΕΡ Η ΕΠΑΝΙΕΛ)...ΑΛΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΗ ΤΡΙΧΑ..ΙΣΩΣ ΝΑ ΞΕΓΕΛΑ Ο ΟΓΚΟΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΟΥΡΑ.ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΑΝΙΣΙΧΟΥΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΤΡΙΧΩΜΑΤΟΣ....Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΚΟΥΡΕΥΟΥΝ...ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΟΜΩΣ, ΟΤΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΤΑ ΘΑΥΜΑΖΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...ΕΞΟΥ ΚΑΙ Η ΑΡΧΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΡΟΣ ΑΥΤΑ
ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΕΠΑΝΙΕΛ ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΠΟΤΕ....ΜΕΤΑ ΑΠΟ 9 ΧΡΟΝΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..
ΜΑΖΕΜΕΝΟ,ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΝΤΟΧΗ,ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ,ΦΙΛΙΚΟ Κ.Λ.Π
ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ...ΑΝ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΙΣΩ...ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΟ!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Ιρλανδικό Σέτερ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Και μενα αρεσκουν μου αυτες οι φυλες, ειδικα το επανιελ αλλα και γω σκεφτομαι την τριχα...

Ας πουμε σε συγκριση με ενα ποιντερ ή κουρτσχααρ το επανιελ θελει ειδικη φροντιδα μετα απο καθε εξοδο?
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Ιρλανδικό Σέτερ

Δημοσίευση από marinos.a »

Το Σεττερ φίλε ένα βούρτσισμα αν έχει κολλητσιδες.

Και σπανίως βρωμα
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Ιρλανδικό Σέτερ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Breda Pegaso έγραψε:Και μενα αρεσκουν μου αυτες οι φυλες, ειδικα το επανιελ αλλα και γω σκεφτομαι την τριχα...

Ας πουμε σε συγκριση με ενα ποιντερ ή κουρτσχααρ το επανιελ θελει ειδικη φροντιδα μετα απο καθε εξοδο?
ΝΑΙ ΦΙΛΕ....ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΦΡΟΝΤΙΔΑ...ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΚΥΝΗΓΙ.ΟΤΑΝ ΕΡΘΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΑΝΤΑ ΚΟΙΤΑΖΩ
ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ.ΕΓΩ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΣΚΥΛΙΑ....ΟΧΙ ΜΟΝΟ Σ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΡΙΧΩΜΑ
ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ(ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ) ΠΡΟΛΑΒΑ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.
ΚΑΙ ΜΙΚΡΗ ΤΡΙΧΑ ΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΥΛΟΣ(ΠΟΙΝΤΕΡ,ΚΟΥΡΤΣΧΑΡ)ΟΠΩΣ ΚΗΝΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΡΦΩΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΤΑ ΑΧΡΙΟΧΟΡΤΑ ΜΕ ΜΙΤΗ...ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Ιρλανδικό Σέτερ

Δημοσίευση από Anthimos »

Breda Pegaso έγραψε:Και μενα αρεσκουν μου αυτες οι φυλες, ειδικα το επανιελ αλλα και γω σκεφτομαι την τριχα...

Ας πουμε σε συγκριση με ενα ποιντερ ή κουρτσχααρ το επανιελ θελει ειδικη φροντιδα μετα απο καθε εξοδο?
Φίλε ελαχιστο βουρτσισμα μετα την έξοδο και αν μεριμνησεις και κουρεψεις λίγο τα επιμαχα σημεια θα μειωθει περισσοτερο αλλα νομιζω οτι ζωο κι αν εχει μια ματια μετα την έξοδο και το κυνηγι πρέπει να του ρίχνεις.Τα ποιντερ πληγονονται στην ουρα για παραδειγμα και μπορει να μολυνθουν , ενας αλουποτζιτης κατι που δεν θα προσεξουμε...Ολες οι φυλές θέλουν λιγη προσοχή
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Viszla
Full Member
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 04 Μαρ 2012, 12:57

Re: Ιρλανδικό Σέτερ

Δημοσίευση από Viszla »

ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΣΤΑ ΜΑΚΡΥ ΤΡΙΧΑ ΣΚΥΛΙΑ(ΣΕΤΤΕΡ,ΣΠΑΝΙΕΛ) ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΟ ΤΑ ΤΣΙΜΠΟΥΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΛΟΓΟ ΤΡΙΧΑΣ , ΚΑΤΑ Τ'ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ..
ΚΥΝΗΓΟΣ ΧΩΡΙΣ ΣΚΥΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ ΧΩΡΙΣ .....
Άβαταρ μέλους
Viszla
Full Member
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 04 Μαρ 2012, 12:57

Re: Ιρλανδικό Σέτερ

Δημοσίευση από Viszla »

ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟ ΛΑΓΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟ ΣΕΤΤΕΡ , ΤΟΝ ΑΡΠΑΞΕ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΣΠΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΞΕΣΚΙΣΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ...ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΤΑ ΔΑΓΚΩΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΑ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ,
ΕΙΝΑΙ ΜΟΧΘΗΡΟΣ ΣΚΥΛΟΣ..ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ , ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΣΚΥΛΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΚΥΝΗΓΟΣ ΧΩΡΙΣ ΣΚΥΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ ΧΩΡΙΣ .....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κυνηγετικές Φυλές”