Springer Spaniel

BLUE DE GASCOGNE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: 21 Ιαν 2013, 15:59

Re: Springer Spaniel

Δημοσίευση από BLUE DE GASCOGNE »

EXEI ΤΩΡΑ Ο OSCAR (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ) ΕΝGLISH COCKER SPANIEL ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟΣΩΜΑ ΠΟΥ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΓΙΑ ΑΠΟΡΤ...
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Springer Spaniel

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Να είστε καλά ρε παιδιά για όλες τις πληροφορίες που μας δίνετε!!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: Springer Spaniel

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

20032012855.jpg
Αν ηταν παλι σπριγγερ θα επιανα στα χερια μου .
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
rafael48cy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 15 Δεκ 2013, 19:03

Re: Springer Spaniel

Δημοσίευση από rafael48cy »

Υπάρχει κάποιος κάτωχος της φυλής να του κάνω μια δύο ερωτήσεις? Στείλτε μου ΠΜ σας παρακαλω
rafael48cy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 15 Δεκ 2013, 19:03

Re: Springer Spaniel

Δημοσίευση από rafael48cy »

είμαι στην αναζήτηση του πρώτου μου σκύλου.
Είμαι μεταξύ επανιελ και σπρίγκερ. Αν μπορείτε να βοηθήσετς . Τα βασικά τα γνωρίζω, ότι το επανιελ φερμάρει ενο το σπριγκερ ξεπετά. Ποιο από τα δύο είναι πιο εύκολο στην εκπαίδευση, σε ποια θηράματα είναι καλύτερο το ένα από το άλλο. και το πιο βάσικο αν το σπρίγκερ όταν βρεί φρέσκα ίχνη/δυνατή μυρωδιά θα το ενθουσιάσει με αποτέλεσμα να ανοίξει από κοντά σου και να ξεπετάξει το θήραμα σε απόσταση πέραν των 20μ
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Springer Spaniel

Δημοσίευση από admin »

Φίλε έχω κυνηγήσει κaι με τις δύο φυλές. Άλλο πράγμα το ένα άλλο πράγμα το άλλο το μόνο ίδιο είανι ότι εάν εκπαιδεύσεις τα σκυλιά σωστά και εάν τους δώσεις αγάπη θα σου το ανταποδώσουν με το παραπάνο. Η μόνη διαφορά ανάμεσα στα δύο σκυλιά είναι ότι το springer ΚΥΝΗΓΆΕΙ ΠΆΝΤΑ ΚΑΤΆ ΤΗΝ ΔΙΚΉ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ περισσότερο για το αφεντικό του. μπορεί όμως να ήταν και τα συγκεκριμένα σκυλιά που έπεσαν στα χέρια μου. Το επανιέλ λίγο πιό δύσκολο στην εκπαίδευση του αλλά όταν είναι ολοκληρωμένο σαφώς πολύ πιο εντυπωσιακό.
Προσέχουμε...για να έχουμε
MONO AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: 31 Οκτ 2011, 20:10

Re: Springer Spaniel

Δημοσίευση από MONO AU-79 »

Φιλε εξαρτάται τι ζητάς από το σκύλο να σ κάνει. Και εγώ πήρα το πρώτο μου κουτάβι πριν ένα χρόνο ήθελα αποκλειστικά epaniel αν και δεν βρίσκεις και τόσο εύκολα στην κύπρο επειδή δεν είναι και τόσο δημοφιλής ράτσα. Είμαι υπέρ ευχαριστημένος με τον σκύλο μου(αυτό εξαρτάται πάντα τι θέλει ο καθένας από τον σκύλο του) δίχως να έχω σχεδόν καθόλου γνώσης για εκπαίδευση κατάφερα και τον έκανα και έχει αρκετά καλή επαναφορά θηράματος και μου έχει φερμάρει και μερικά πουλια(ΟΛΑ "ΚΑΛΙΚΟΜΕΝΑ"). Πάντα είχα το πρόβλημα να μην βρίσκω τα πουλια("τζικλες") που έπαιζα χαμέ τώρα το πρόβλημα λύθηκε φέτος έχασα μονο 2 "τζικλες" χαμέ. Και το πιο σημαντικό δώσε ΑΓΑΠΗ στο σκύλο και με λίγη προσπάθεια θα έρθουν και τα αλλα.
KATOS MK 10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 20 Απρ 2014, 08:52

Re: Springer Spaniel

Δημοσίευση από KATOS MK 10 »

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα Springer Spaniel.γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει.
"τα μάτια στο στόχο και το μάγουλο στο κοντάκι".
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: Springer Spaniel

Δημοσίευση από Sergios »

Κανένα διαθέσιμο Σπρίγκερ σπάνιελ υπάρχει?
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Springer Spaniel

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Sergios έγραψε:Κανένα διαθέσιμο Σπρίγκερ σπάνιελ υπάρχει?
Σερκη μ αποτι ειδα στο φβ θα εχει γεννα ενας γνωστος αν σε ενδιαφερει
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κυνηγετικές Φυλές”