ΓΑΤΕΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

ΓΑΤΕΣ

Δημοσίευση από admin »

Προχθές βρήκα ένα πληγωμένο περιστέρι στην αυλή μου με σπασμένο το φτερό.. Το έπιασα και το πήρα σε ένα φίλο με πεζούνια μπάς και γιάνει. Λέω κάποιος θα το πέτυχε με κανένα αεροβόλο. Εντομεταξύ πληθαίνουν οι γάτες στην γειτονιά. Ψές πάω σπίτι κα΄τα τις 11 βλέπω ένα γάτο φερμαρισμένο κατω απο ένα δέντρο. Σε λίγα δευτερόλεπτα πάνω στο δέντρο και με ένα σάλτο εμούνταρε ΄΄ακουσα φτερατσίσματα και έφυγε με ένα πουλίσ το στόμα!!! Σκεφτείτε τι γίνετε έξω στην φύση
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΓΑΤΕΣ

Δημοσίευση από MARIOSE »

Μόνο στη γειτονιά μου υπάρχουν καμιά 25ριά...

Νομίζω ότι έχουμε χάσει το μέτρο με τις γάτες αλλά και με τους σκύλλους (δεν μιλώ μόνο για τους κυνηγετικούς). Στη ζωή και στη φύση πρέπει να υπάρχει πάντοτε το ισιζύγιο, όταν χαθεί αυτό τότε τα αποτελέσματα είναι απόβλεπτα, ειδικά για τα είδη που είναι κάτω χαμηλά στη διατροφική αλυσίδα...
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΓΑΤΕΣ

Δημοσίευση από miky55 »

admin έγραψε:Προχθές βρήκα ένα πληγωμένο περιστέρι στην αυλή μου με σπασμένο το φτερό.. Το έπιασα και το πήρα σε ένα φίλο με πεζούνια μπάς και γιάνει. Λέω κάποιος θα το πέτυχε με κανένα αεροβόλο. Εντομεταξύ πληθαίνουν οι γάτες στην γειτονιά. Ψές πάω σπίτι κα΄τα τις 11 βλέπω ένα γάτο φερμαρισμένο κατω απο ένα δέντρο. Σε λίγα δευτερόλεπτα πάνω στο δέντρο και με ένα σάλτο εμούνταρε ΄΄ακουσα φτερατσίσματα και έφυγε με ένα πουλίσ το στόμα!!! Σκεφτείτε τι γίνετε έξω στην φύση
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΥΜΑΣΕ ΠΡΙΝ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΓΡΑΦΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΕΠΙΒΛΑΒΕΣ;
ΒΡΙΣΚΩ ΓΑΤΕΣ ΣΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΙΔΑ ΝΑ ΞΕΚΛΗΡΙΖΕΤΕ ΜΙΑ ΓΕΝΝΑ ΦΡΑΓΓΟΛΙΝΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΑΤΕΣ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΟΡΑΚΟΕΙΔΗ - ΕΠΙΒΛΑΒΗ”